..:: Son Dönemde Hackhell Hakkında Sorulan Sorular ::..

nerede eski muhabbetler nerede o eski güzel insanlar eski tadı kalmadı mı ???

• artık slm vermek için uğruyorum

Kullanılan: 21 31.3%
  • ben memnunum

Kullanılan: 8 11.9%
  • modası geçti galiba

Kullanılan: 38 56.7%

• Kullanılan toplam oy
    67

Sunepe

New member
az önce giriş yaptım hackhell diye aratıp bana şifreniz 1026 gündür değişmemiş dedi :) HH başkadır buralara eskisi gibi gelemiyor olabilirsiniz ama kesinlkle uğrarsınız.

Cehennem_Zebanisi

Super Moderator
Burdasınız ama varlığınızda yokluğunuzda bir. Varlığınızı belli ettirecek hiçbir eyleminiz yok..
yapmak istediğimiz çok şey var fakat destek alamıyoruz yukarıdan tam manasıyla...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

HH hakkında açılan konular 3-5 çoğalıyor hepsini bi konuda toplayayım dedim : )

Genelleme yapayım...

-Forum düzenini genel olarak facebook ve twitter gibi sosyal ağlar çökertti. Dünya'nın en eski forum sitelerinden çoğu dahi sinek avlamakta.. Dileyen PM'den msj atsın link vereyim kendiniz inceleyin..

- Sosyal ağ düzenine ayak uyduran kullanıcıların büyük çoğunluğu forumları unuttu. Bir kısmı evlendi, iş sahibi oldu vs daha farklı alanlara zaman ayırmaya başladı. Bazı arkadaşlar kendi sitelerini açıp yönetmeye başladı.. Ama biz burdayız :)

- Yönetimde bazı arkadaşlar (bende dahil) yanlış karar aldılar. Bunun neticesinde üye kaybı yaşandı. Bu da forumda aktif üye sayısını düşürdü.

- Solariz'in siteyi bırakmasının ardından Dark Angel'ın siteyi (biz almak istememize rağmen) başkasına satması ve ilgisiz kalması...

- Zamanında çok karşı çıktığımız portal sayfası (Ana sayfa) düzeneği. Eski sevilen Ana Sayfa için Tıklayın. Yer İmlerine kaydedebilirsiniz :)

- Ana sayfada haberlere ağırlık verilmesi

- Siyaset bölümünde oluşan görüş ayrılıklarının abartılması sonucunda süresiz banlanan huzur kaçıran üyelerin clonelarla geri gelmesi...

Bunlar ana maddelerin bi kısmı diye bilirim...

Daha ekleyecek bi çok şey var aslında...

27 mod'un hepsi sürekli olmasada büyük bi kısmı, Smodların tamamı ve Adminimiz Reac... Biz burdayız ;) Pm atmanız yeterli bize ulaşmak için... ( reklam gibi oldu :p )

Sormak isteiğiniz sorularınızı ve görüşlerinizi bu başlık altından devam ettirebiliriniz...

n€d!mbur@k

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
kısa ve oz duzelmıcek bu forum artık bellı oldu...
bana sorarsanız full sılın bu ıcerıgı. butun lınkler kırık butun paylasımlar eskı ve bırcok gereksız bolum...

oLdness_07

The Darkness
Mutlaka sosyal ağların etkisi oldu ama şu an hala iyi durumda olan forum siteleri var. Eskisi gibi olmasa da hala hareketli olan. Hackhell'in bu kadar bariz düşüş yaşamasının sebebi üst yönetimin forumda emeği olan kişileri pervasızca harcaması ve ileriye dönük hiç bir adım atmaması oldu. Eğer forumda trafik bariz derecede düşüyorsa üst yönetim sitede bulunur uğraşır yenilikler yapar vs. Ama şu an forum terkedilmiş eski bir konak gibi. Keşke demek istemiyorum ama daha dikkatli olunsaydı bazı konularda en iyi ihtimalle Hackhell gibi forum dünyasından ilk de olan bir site bu duruma düşmezdi. Hatalar zinciri Hackhelli kötü duruma soktu

n€d!mbur@k

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
oLdness_07 agzına sagLık kardes

AngeL Of Death

Wishmaster
Kısır tartışmalardan bıktık artık..

Dedicated in telefon numarasını paylaşın da millet sorunu 1.ağızdan çözsün.Rahatsız edilsin,birşeyler yapılsın.Bi hosting şirketi sanırım hh'nin sahibi.

Yoksa bu başlık bi 3 sene daha tartışılır,tabi site kapanmazsa..

KnowN

BiR uMuTTuR YaŞaMaK !
Öncelikle herkeslere selamlar.

Bütün mesajları üşenmedim tek tek okudum doğru olanıda var kısadan kesilip atılanıda. Adımın geçtiğide var geçmediğide ama gerçek olan hackhell bu arkadaşlık dostluk cennetinin yalan olduğudur. Siteye her girdiğimde duygusala bağlıyorum önce selam vereyim diyorum sonrada oğlum boşver diyorum sanamı kaldı evet haklıyım banamı kaldı :)

Sosyal medyanın çığ gibi büyüdüğü günümüzde şahsen hiç ilgilenmiyorum ve sosyal medya yüzünden diyenlerede kızıyorum sonrada gülüp geçiyorum facebookun boku çıktı twit desen palavra bana göre. İsteyen hhye istediği zaman uğrar faceden twitten aldığı zevkin keyfin on katınıda alır alır almasına ya kırıldı herkes küstü unutuldu satıldı kovuldu.

Şahsen küstüm hackhell'e. İsteyen alınsın isteyen darılsın isteyen çatlasın patlasın. Asiyim sinirliyim ama seviyordum hhyi. Benim yaşamımın bir parçası olmuştu. Halada olurdu ama düşünüyorumda bu kadar emek verdiğim yerden ban yedim ben. Olsun buda geçer evimdir diyemedim ki hiç kendi evimden kovulmadım ben.

Bir ailem diye var bilirken o ailemi baştan kaybetmişim ben. Söylenenler hep lafta kaldı site gerçek emekçilerine bırakılmadı. Yemin ederim ne smodlukta ne modlulta ne adminlikte cartta curtta hiç gözüm olmadı. Ama hak edilmeyenin bir yerlerde olmasına da göz yumamızdı kimileri çünkü burası asıl bizim ailemizdi yerimizdi yurdumuzdu vaktimizi en çok harcadığımız yerdi.

Dahada yazılacak çok şey var varda artık zamana bırakmıyorum bırakamıyorum hak etmediğimiz yerlerde sevgiler ve saygılarla. Sürçi lisan ettim af olur olmaz size kalmış çok dokunursa ban me :)

Allah'a emanetsin Hackhell Allah'a emanetsiniz arkadaşlar.

n€d!mbur@k

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
aman usta ban yemeyelim yine dikkat et, mutlaka bizleri banlayanlar okuyodur bunlari :) :)

KnowN

BiR uMuTTuR YaŞaMaK !

Cehennem_Zebanisi

Super Moderator
Kent müdahil olmus sanırım...

Şu konuda bile birbirinize tehtit ve hakaret ediosunuz ya.. Ne diim ya.. Asmak kesmekle hakaretle yürüseydi bu işler dünya üzerinde insan kalmazdı...

Mafya mısınız?

konuları birleştirdim tek bi konuda konusulsun diye iyi niyeti suistimal etmeyin..

Beğenmeyen gocunan içinde kini olan memnun olmayan vs vs vs.. gelip germesin ortamı..
İsim nick önemli değil "Çıkış butonu" bi zahmet sağ üstte..

Kent sadece msjları silmekle kaldıysa emin olun iyi niyetinden..

KnowN

BiR uMuTTuR YaŞaMaK !
Zebani bana diyosan mafyayım asıyorum kesiyorum ama klavyeden delikanlılık yapmıyorum haberin olsun.

Ortamı gerende belli laf sokuşturursa alır cevabı.

İyi veya kötü ban veya ses kesme gereken yapılır benim kimsenin iyi niyetine ihtiyacım yok.

İçimden geçenleri söyledim doğru veya yanlış size göre ama bana göre doğru

M3T3HAN

New member
Zebani bana diyosan mafyayım asıyorum kesiyorum ama klavyeden delikanlılık yapmıyorum haberin olsun.

Ortamı gerende belli laf sokuşturursa alır cevabı.

İyi veya kötü ban veya ses kesme gereken yapılır benim kimsenin iyi niyetine ihtiyacım yok.

İçimden geçenleri söyledim doğru veya yanlış size göre ama bana göre doğru
HACKHELL i bitiren şey aslında burdaki son cümleydi... !

Hiç anlamadığım bilgisayarı burada öğrendim . Dostlara, emeği geçen herkese TEŞEKKÜRLER.

sonixes

New member
Yazacak o kadar çok şey var ki..

Hani bir söz vardır '' İyi olmak kolaydır ama zor olan adil olmaktır'' diye..

Burdan hareketle HH ahbap çavuş ilişkisi yüzünden kendi kalitesini zamanında çok düşürdü.

Misal sitede aktif olduğum zamanlar ''Komik ve İlginç Resimler'' başlığına ilgim vardı. Konu açardım, yorum yapardım vs.

Bir gün o bölümde görev almak istediğimi o bölümün o zamanki yöneticilerinden Leke ve Madness'e söyledim. Hemen mükemmeliyetçilik gösterdiler yok yetersizsin daha işte biraz da pişmen lazım falan filan sanki o bölüme mod olmak dünyanın en zor şey gibi gösterdiler..

Gel gelelim ayrıca Madness bana şöyle dedi: '' Yönetimin üzerinde ağırlığım vardır. Bir iki lafıma istediğimi yönetici yaparım''

Ben bunu gördükten sonra bu işlerden bayağı soğudum yere batsın modluğu dedim
kendime.

Bu sitede gerçekten iyi niyetli insanların değeri hiçbir zaman bilinmedi.

Bugüne baktığımız zaman insanlar artık forum sitelerine ihtiyaç duymuyor çünkü belli bir noktaya kadar ilerleyebilir o noktadan sonra 'yenilenme, değişme, farklılaşma' yok. Herşey kara düzen.

Adam sosyal sitede saniyede bir yeni bir görsellikle tanışıyor. Haklı da ne diye forum sitesinde takılsın?

Herşeye rağmen burada güzel insanlar tanıdım muhabbeti hoş insanlar..

He bu arada site sakinleri sitenin eski canlılığını özlüyorlar ve diyorlar ki herkes şikayet ediyor kimse eskisi gibi olmak için bir çaba göstermiyor neden acaba? İçinden gelmiyordur kimsenin belki de?

Ne yazık ki benimde içimden gelmiyor..

yamakası

New member
HH benim ilk gözağrım cok güzel insanlarla tanıstım ve cok güzel arkadaslıklar yasadık burda.Arada sogutan seyler de oldu ama genede o basından kalkamadıgımız günleri özlüyorum.

Swat_TR

Altın Üye
Nerede o eski hackhell ?

Zamanında hackhelli hackhell yapan kişiler şu anda yoklar.bunun bir çok sebebi var. Ama en önemlileri de kırıldılar,üzüldüler,küstüler.

Hackhell de sonun başlangıcı, yönetim yapısındaki kraldan çok kralcıların çoğalması da diyebilirim. Forum tarihinin en vefasız sitesidir hackhell. buraya gece gündüz demeden paylaşım yapan, her konuya yorum yapabilen, bunların dışında da site düzenini sağlayan ve en önemlisi bunu hiç bir karşılık beklemeden yapan insanlar küstürüldü.

Hackhellde '' yönetim yanlış yapmaz, hatası olmaz '' anlayışı ile çok değerli üyeler harcandı. şimdi sorsanız '' aaaa olur mu burda herkese kapımız açık biz şöyleyiz böyleyiz her zaman adaletli olduk '' vs diye ahkam kesebilirler. ama artık bunları şu anda sitede aktif olan 10 kişiye anlatırsınız tabi inanırlarsa.

nerde bu insanlar ? nerde eski hackhell üyeleri. tabi ki sadece bu ahlaksız forum anlayışından dolayı değil.. konunun başında da söylenmiş. herkesin sosyo-ekonomik durumu değişti. hayata atıldılar. forum ihtiyacını da twitter yada facebook gibi sosyal medya organlarında rahatlıkla giderbiliyorlar.

Fakat bakın bu konu 2012 de açılmış ama araştırın eski hackhellin özlenmesine dair konular 2009 2010 yıllarında da açılıyordu. yani facebook ve twitter çok yaygınlaşmadan da aynı sorun vardı. ama o zamanlar böyle konular açıldığında online sayısı fazla olduğu için kibirden gözleri dönmüş kralcılar '' biz bize yeteriz, herkes hakettiğini bulur, hatta ''hepimiz geçiciyiz ama hackhell hep var olacak'' ''biz yolumuza devam ediyoruz'' gibi saçma sapan sloganlarla kendilerini avutmuşlardır.

bakın şöyle bir örnek veriyim. Bu siteye yıllarca emeğini verip küstürülen bir mod yada değerli bir üye yada sıradan bir üye bile ' hakkınızı helal edin ben ayrılıyorum'' gibi bir konu açamıyordu. yani bırakın gönlünü almaya çalışmayı '' son konu hakkın yoktur gideceksen böyle siktir git '' şeklinde uğurlanıyordu. şu anda hala bunu okuyan o kişilerin'' hackhellde herkes hakettiğini almıştır, kimseye hak geçmemiştir '' dediğini duyar gibiyim. değişeceğinizi de sanmıyorum. Haa sanmıyorsan niye geldin diyecekler vardır. (bu sözde klasikler arasında yer alır :hhman ) tabi hackhell çocuğumuz gibi arasıra girip bakıyorum değişmiş mi büyümüş mü diye. varsa eski dostların isimlerini görmek istiyorum.

not :hhman ifadesi gitmiş. en favorimdi. hepsi gitmiş herkes gitmiş. hackhell can çekişiyor

O kadar saçman sebeplerde müdavim üyelerin çoğu ban yedi. Kimse kimseye laf etmesin forumun bu hale gelmesini tek ama tek sebebi bi tarafları tavan yapmış yönetim. Kim ne derse desin.

Sürekli forumdaydım bi ara moderatör olmuştum ve alakasız ve saçma bi sebepten hiçbişiy söylenmeden yetkim alınmış. İşte o gün bitti benim için burası.

turkcigit

New member
sa. cemaat ahanda ben geldim.bir sürü yorum okudum içlerinde eskilerden görebildiğim sadece 4-5 kişi nerede bu insanlar diyorsunuzya bana göre o insanlar hh yi hh yapan kişilerdi.Kimsenin kimseyle çekişmesi sıkıntısı yoktu tabi bir zamanlar kim ki bunları yazan dersenizde boşverin forumda ne zaman kendini beğenmiş yaptığı şeyleri bir halt zanneden bir birbirlerine üstünlük taslamayı seven kibrini ve bencilliğini besleyen küçük kardeşlerimiz çoğaldı o zaman forumda bitmeye başlası sosyal medya diyorsunuz ya bence boş hh daki arkadaşlık face vs den daha sağlamdı bence.. msn vs vardı millet orda da beraberdi neyse ne solesem boş bana düşen selam vermek.Kendinize iyi bakın ve allaha emanet olun.BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN