..::Enstrüman Yardım::..

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
Arkadaşlar Enstrümanlarla ilgili istediğiniz bilgiler yardımları tek başlıkta toplayalım ki bölece formumuz kirlenmemiş olsun dedim.İstediğiniz konulardaki yardımlar bu başlıkta yapılacaktır.

İyi Forumlar. . .

freely

New member
dostum öncelikle tesekkurler bu bolum çok ıyı oldu..bırde baglamayla ugrasan arkadaslar bılgılerını aktarırlarsa çok ıyı olur...

tenete

New member
freely sana katılıyorum.bende bağlamayla uğraşıyorum.benim aradığım çalınan türkülrin yakından çekilmiş videosu.arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
freely' Alıntı:
dostum öncelikle tesekkurler bu bolum çok ıyı oldu..bırde baglamayla ugrasan arkadaslar bılgılerını aktarırlarsa çok ıyı olur...

arkadaşlar bu şekilde yarım etmemiz mümkün deil mesela bi müzik aleti alacaksınızdır belli bi fiat aralığınız vardır bize sorarsınız (yani buraya yazarsınız)konu hakkında bilgisi olan herkes elinden geldiğince yardım eder.

video meselesine gelince bi araştırıım arkadaşım daa önce hiç böle bi istekle karşılaşmamıştım bulursam konu açar veririm.

ii forumlar

talan

New member
kanun çalmasını bilen arkadaşlar varmı öğrenmek istiyorum bu konuda tavsiye ve önerileri olan arkadaşlar varmı

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
talan' Alıntı:
kanun çalmasını bilen arkadaşlar varmı öğrenmek istiyorum bu konuda tavsiye ve önerileri olan arkadaşlar varmı
valla kanun hakkında çok geniş bir enst. bilgim yok ama alacağın kanunda göğüs ağacının çınar olmasına ama hatlarında gürgen olmasına dikkat et derim.

ayrıca bilimsel olarak şöle denio kanun ve arp gitar tonlarına yaklaşan enst.larmış.tuhaf dimi :) valla fazla yardım edemedim kusra bakma ama yeni bilgilerle ileryeleyen dkklarda karşına gelcem şimdi hemen ceap veriim dedim. . .

chuckies

_-€X-_
Gitar Nasıl Çalınır? + Temel Bilgiler

chuckies janım benim az daa dikkat nese nese saol:)

bi daakine gitar dersleri bölümüne açrsan sevinirim:D

edit : illuminati

macitbey

New member
bilgisi olan arkadaşlara sormak istiyorum 2 el roland e70 org almak istiyorum fiyatı hakkında bilgisi olan varmı

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
orgmu aha tıkandım valla bilmiom :(ama bi bakıınım bulursam yazarız:)

SnakeR

New member
selamz millet acaip şekilde electro gitar almayı kafaya koydum yeni başlıcam klasik gitarım war suan da hiç tarzım olmadıgı için dokunmak bile istemiorum.uyduk bazılarına electrodan önce klasikle başla falan gibi seylere.neyse sımdı dedıgım gibi alıcam electro tarza gore degısık cesıtler falan wardır heralde ben hardcore numetal metal tarzı (linkin park, korn, slipknot, limp bizkit) seyler calmak istiorum tavsiyeleriniz nelerdir ilgili arkadas warsa mutlu olurum.ben sahsen kafayı Cort x serisi bi gitara taktım mavi alevler falan war x9 muydu neydi.fiyatı 350 dollar civarıydı heralde.microfon sizlerde dostlarım..simdiden cok tesekkurler...:sigara:

cemxxx

New member
snaker pek bilgim olmasa da öncelikle şunu söyliyimm elektro yu ilk gitar olarak fazla stilli bişi alma çünkü ilk önce oturarak çalcaksın ve sanırım dediğin tip gitarlar oturarak çalınmıyo kolay kolay.

bi de benim bi sorum olcaktı ben de yeni başladım elektroya amfi de var ama amfinin ayarlarını bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz?

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
SnakeR' Alıntı:
selamz millet acaip şekilde electro gitar almayı kafaya koydum yeni başlıcam klasik gitarım war suan da hiç tarzım olmadıgı için dokunmak bile istemiorum.uyduk bazılarına electrodan önce klasikle başla falan gibi seylere.neyse sımdı dedıgım gibi alıcam electro tarza gore degısık cesıtler falan wardır heralde ben hardcore numetal metal tarzı (linkin park, korn, slipknot, limp bizkit) seyler calmak istiorum tavsiyeleriniz nelerdir ilgili arkadas warsa mutlu olurum.ben sahsen kafayı Cort x serisi bi gitara taktım mavi alevler falan war x9 muydu neydi.fiyatı 350 dollar civarıydı heralde.microfon sizlerde dostlarım..simdiden cok tesekkurler...:sigara:

arkadaşım ben sana derdini söliimmi sen gitar çalmayı müzik için deil ŞEKİL için istiorsun . Eğer müzik için istesen kesinlikle o klasik gitara sarılırdın tapardın!!!Korn linkin park diorsun o adamlar nerden geldiler az araştırıver istersen.Sen klasik çalmadan elektro alıp çalabileceğini sanıorsan git 350 dolar ver al cordu 2 ay sora sıpa sapı attı napıım die gelirsin bende çöpe at derim. . .arkadaşım yapmayın böle müzik için çabalayın peşinizdeki 3-5 kız eksik olsun yaws .

al o kadar kız var ama ben 1 ini istiom o da olmuo yapma arkadaşım böle. . .

cemxx anfinin ayarlarını nasıl bilmiorsun şimdi ben senin hangi ondan çaldığını nasıl söliim??bu senin kulağına ve bulunduğun ortama bağlı. . .

chuckies

_-€X-_
sıpa dostum sonuna kadar katılıyorum.. türev i bilmeden integral alamazsın bu da ona benziyor .Bir biriyle bağıntılıdır..İlk önce klasik gitarı öğrende sonra electro ya geçersin...klasiği çalamayan adam electroda parmağını kıpırdatatamaz...

tavukçiftliği

New member
rehber

iyi gunler,,
ilk kez elektro gitar alcak arkadaslar icin tavsiyem 150 dolar ustune pek cıkmamalarıdır.zira siz istemesenizde hoyrat bir kullanım olacaktır bununla beraber 1500 dolarlık bir gitarda alsanız ikisindende aynı performansı gorceksiniz.sonucta is sadece gitarın kalitesine ve goruntusune bakmaz.tavsiyem bulundugunuz ilde ikinci el gitar satan mekanlara ugramanız ve size bir sure yetecek ve elektro gitar nedir ogretecek olan gitarı bulmanızı oneririm.(ankarada oturanlar icn planet muzik cok iyi bir adrestir)
ikinci el gitar demisken;
gitarı alacagınız zaman kontrol etmeniz gerekenler olacak tabi bunlar;
1)Jack (ara kablo baglantısı yapıldıgında sorun oluyormu)
2)Switch(aynı sekilde manyetik gecislerinde rahatsız edici bir ses varmı)
3)Manyetikler(single manyetikler humbucker a gore daha fazla dip gurultusu verir,belli bir miktar dip gurultusu kacınılmazdır ancak ugultu seklinde bir gurultuden bahsetmiyorum bu yuzden manyetiklerin hepsini mutlaka kontrol edin)
4)Klavye(gitarı bir silah gibi tutarak floyd rose kısmından mandallara dogru nisan alır gibi tutun bu size klavyede herhangi bir bozukluk varmı yokmu solicektir.bir ikinciside koma olayidir ki gitar calanlar bilir bu yuzden gitarı yeterince deneyerek alın)
5)kasa(kasanın ahsap olmasına dikkat edin zira ilk kez elektro ile tanısanlar aradaki farkı anlıyamazlar.bir cok ucuz gitar bilardo topları gibi sıkıstırılmıs kagıttan kasalara sahiptir.ahsap govdeye sahip gitarlar agırlıgı ile bir nebze kendini belli eder.ornek benim gitarım yaklasık 7-9kg.govde ses kalitesi acısından bence manyetikler kadar onemlidir.kasada asırı rahatsız edici catlaklar yarıklar olmamasına dikkat edin.cunku ilerde basınıza sorun acabilir.)
Ve son olarak ilk yada ikinci el farketmez gitar almaya giderken (ilk seferde)yanınızda mutlaka az cok anlıyan birini gotrmelisinz.

Unutmayın marifet gitarda deil onu calan ellerdedir:):cool:

SnakeR

New member
:mad: oncelikle SIPA kimseyi tanımadan boyle bos yorumlarda bulunma kardesim ok.bisey bilion zannettim bende.simdi sen electro ile klasik gitarı aynı kefeye koyuyosun ha ve klasik gtr bilmeyn electro calamaz bunu mu diosun yani artı klasik gitarı calmayı bilmiyorum die biseyde demedim nerden cıkardysan...benim kız ortamı yapmak icin gitar almayada ihtiyacım yok yeterince kız arkadasım da war sevglmde war bunu soylemk zorunda da deildim ama nyse.kendin yapıosan bilemem..!ozentii meraklısı hic deilim dinledigm gruplarıda gayet ii tanıorum ve kimseye gostermek icinde dinlemiorum 8 senedir muzik herseyim ok.16-17 yasnda fln zanettn heralde ozenti meraklısı ergen bi tip ama deilim bunuda bil kardesim.neyse fazla atısmaya gerek yok hepinize ii haftasonları.yorum yapan herkese herseye ragmen thanx:Sopa

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
yalnız dikkat edersen bunu tek düşünen ben deilim chucda bu bölümü takip eder çünkü şarkı sözleri bölümü modluğu onda. . .demekki sadece ben düşünmedim

ha illa yardım istiosan ve paran bolsa o gitarı alma gül ağacı yeni başlayanlar için tavsiyem deildir sap atması söz konusu olabilir.Ve bahsettiğin gitarda gül ağacı sap var yani seni kasabilir 350 dolara jd brothers veya washburn tavsiyemdir daa kaliteli ses alabilirsin en azından gitarları daa sağlam

ii forumlar unutma hepimiz burada bi bütünüz ve bütünlük yine benim gibi düşünmüş. . .

tkncnt

New member
yaa arkadaşlar ben yine deli nota toparladım zipledim, yerli yabancı gitar pro dosyaları buldum (ki ara deyip *.* yapınca bilgisayar ohaaaaa uyarısı veriyo:> sanırım 10.000in bayaa üzerinde) gel gör ki:
okul internetinin serverları rapidshare, hemenpaylas,megaupload'a izin vermiyo! hiç açamıyorum..paylaş.com ise bugünlerde saçmalamaya başladı almıyo, bana şöyle baba bi upload sitesi adresi verin bende sizi ihya ediim??
saolun şimdiden..