Bir Yudum Edebiyat

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
İnsanların aynı şeylere baka baka artık kör olduklarını düşünürüm bazen; aralarında yaşayıp gittiğimiz halde bizi bir türlü göremediklerini, görseler bile tanıyamadıklarını ya da başka birileri zannettiklerini düşünür de hepimiz için üzülürüm. Yazık derim şu insanlığa, ah ne kadar yazık.../)

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
"avrupada savaş ilerlemişti. savaş. kimi savunacaktım? başkasının sikinde bile olmadığım başka birini. savaşta ölmek savaşların çıkmasını engellemiyordu."

ham on rye
charles bukowski

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Düşümde aşk ile karşılaştım.. İnsanı arıyordu.
Uyandım, insan ile karşılaştım.. Aşkı arıyordu.

Özdemir ASAF

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
”- Elimde olmayan şeyler var Olric.
- Nedir efendimiz ?
- Elleri Olric , elleri…”

Oğuz Atay

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
"Benim hayatım, benim seçimlerim, benim hatalarım, benim sorunlarım, benim yalnızlığım. Yani özetle sizi ilgilendirmez."

Charles Bukowski

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Düşlerimde onu istediğim kalıba döküyor, hoşlandığım her rolde onu oynatıyordum. İçimde olup bitenlerden haberdar olmasını ise hiç önemsemiyordum. Düşlerimde bile olsa onunla olmak bana yetiyordu.

Saide Kuds /Kimya Hatun

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
İnsan en çok değer verdiği varlıkları yaralar, yabancıları hırpalamak insana zevk vermez. Üstelik uygarlık diye adlandırdığımız her şey zalimliğin derinleştirilmesi üzerine temelleniyor. Fiziksel şiddet gözden düştüğü için gelişmiş acımasızlık bugün sözcüklerde gelişip büyüyor, canlanıyor. Vahşiliğe son verişiyle gurur duyan bizim kuşağımız onu maskelenmiş bir halde geri gelmeye zorladı. İnsanlar gücünün dozunu yumruklarıyla ya da kaslarıyla ayarlamıyor artık, onu zekâları ya da dilleriyle pekiştiriyorlar.
s. 88

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Hiçbir zaman olması gerektiği gibi değil, dedi insanlar.
Müziğin sesi, sözcüklerin yazılışı.
Hiçbir zaman olması gerektiği gibi değil, dedi, bütün bize öğretilenler, peşinden koştuğumuz aşklar, öldüğümüz bütün ölümler, yaşadığımız bütün hayatlar,
Hiçbir zaman olması gerektiği gibi değiller, yakın bile değiller.
Birbiri arkasında yaşadığımız bu hayatlar, tarih olarak yığılmış, türlerin israfı, ışığın ve yolun tıkanması, olması gerektiği gibi değil, hiç değil, dedi.
Bilmiyor muyum? diye cevap verdim.
Uzaklaştım aynadan.
Sabahtı, öğlendi, akşamdı.

Hiçbir şey değişmiyordu.
Her şey yerli yerindeydi.
Bir şey patladı, bir şey kırıldı, bir şey kaldı.

Charles Bukowski / Gülün Gölgesinde

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Düşümde aşk ile karşılaştım.. İnsanı arıyordu.
Uyandım, insan ile karşılaştım.. Aşkı arıyordu.

Özdemir ASAF

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Cevap veriyorum Zamanla herşey geçer diyen akıllılara; "Geçen tek şey zamandır anlayan, anlatsın anlamayanlara.

Cemal Süreya

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
" Sadece şefkat iyileştiricidir, Çünkü insanın içindeki tüm hastalıklar sevginin eksikliğinden kaynaklanır...!"

Osho…

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Kalbinden gelen sesi dinlemek sana bir şeyin ne zaman yeterli olduğunu söyleyecektir. Kafanın söylediklerini duymakla kalbinden gelen mesajı dinlemek arasındaki farkı öğren. Kafanın konuşması toplumun bir ürünüdür. Kalbin konuşması sonsuzluktan gelir.

Aborjin Öğretisi

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
adın bir güzelliğe yakışır elbet yakışır
bir intiharda mı, bir şiirde mi bilmiyorum

Turgut Uyar

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Düşlerimde onu istediğim kalıba döküyor, hoşlandığım her rolde onu oynatıyordum. İçimde olup bitenlerden haberdar olmasını ise hiç önemsemiyordum. Düşlerimde bile olsa onunla olmak bana yetiyordu.

Saide Kuds

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Nasıl olsa sarhoşuz nasıl olsa öpüşürüz sokaklarda
beni bırak göğe bakalım.

Turgut Uyar

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Unutamayacağım bir doğa olayıydı yüzün Milena. Bulutlardan değil, kendiliğinden gölgelenen bir güneştin sanki.

Ne söyleyeyim daha? Kafam ve ellerim dinlemiyor beni.

Milena'ya Mektuplar

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Ve benim, birdenbire yüzünü değil,
gözünü değil, senin sesini göresim
geldi.

Nazım Hikmet

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
"İnsanlar beni yüreklendirmek için, “Burada yalnızca sıradan insanlar var.” diyorlar. Oysa benim karmaşık bir insandan da çok korktuğum şey, sıradan bir insan zaten."

HTML