Bir Yudum Edebiyat

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Sonra cumartesi günleri gelir
Sonra gökyüzü gelir hemen kurtulurum
Bir yağmur yağsa da, beraber ıslansak.

Turgut Uyar

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Amacım aşkı anlamak olmasına, her gönül verdiğimin canımı yakmasına rağmen, ruhuma dokunanların bedenimi uyandırmayı başaramadıklarını, bedenime dokunanların ise ruhuma ulaşamadıklarını görüyorum.

Paulo Coelho

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
''İşte gene uyumam için bir neden yok. Uyanmam için de. Bunları ben mi düşünüyorum? Yoksa söylüyor muyum? Oysa bambaşka bir yerdeyim.
Sana sarılıp yatarsam, çocukluğumdayım."

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
'' Başka ne acıtabilir içimi
Yaşım kırkı devirmişken
Seni böyle patavatsızca sevmişken
Ve, tam aynayı güneşe çevirmişken
Başka ne...? ''

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Yanlıs anlama ; Ben sana müteaddit defalar insanları sevdiğimi yazdım. Bu insanları sevmek sözü hayali birşey değil ama , galiba teorik. Yoksa öyle insanlar var ki kafalarıı gövdelerınden ayırıp kopartmak aklımdan geçmese bile , başka bir insanın aklından geçebilirse ve bunu yaparsa , ben bunun için üzülmek bır kenara mazur bile görürüm...

Sait Faik - Yaşasın Edebiyat..

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Yirmisinde komünist olmayanın kalbi, kırkında hala komünist olanın aklı yoktur.

george bernard shaw bey

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
İnsanlar arasında iyilikten başka hiçbir üstünlük kabul etmem. Karakterin olmadığı yerde, ne büyük sanatçı, ne de büyük mücadele kadını adamı vardır. Orada var olan, zamanın yok ettiği, içleri boş yaratıklardır. Bütün mesele, büyük görünmek değil, gerçekten büyük olmaktır.

Ludwig van Beethoven

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
" Kaç altmış saniye daha var küsmeye, barışmaya, tanışmaya, aşık olmaya, yaşamaya, ölmeye? Güneşi yakalayıp zamanın önüne geçmeye? O hep özleyip bi türlü aramadığın, sonra da cenaze törenini bile kaçıracağın can dostunu görmeye? "

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
"Ama yine de sıcaktı güneş. İnsan yine de güçlükleri alt edebiliyordu. Yine de günler bağlanıyordu birbirine..."

'' İçimde ayaklanan duyguları bastırmam gerekiyordu Ya kan dökülecekti ya da mürekkep ''

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
"Tahterevallinin diğer ucuna oturarak sayemde yükselen insanlara, canımın sıkıldığında kalkabileceğimi söyleyin." (Donnie Brasco)

"Bir erkek sana kelimeleriyle dokunmaya başladığında elleri uzakta değildir.” (Il postino)

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
"Ne zaman çekici bir kadınla karşılaşsam onunla sevişmeyi istemiyormuşum gibi davranmak zorunda kalırım." (North by Northwest)

''Günaydın. Olur da görüşemezsek iyi günler, iyi akşamlar ve iyi geceler.'' (The Truman Show)

''Mânâsız bir aşk dünyanın en güzel şeyidir, ama sevdiğin için şarkı söylemezsin, şiir yazmazsın, roman yazmazsın. Sorarlar hep, sizin için yazılmış bir şiir var mı? Var. Edip’in var, Turgut’un var, Cemal’in var. Ama bu onların aşkı düşünmelerini gösterir, beni düşünmelerini göstermez. İnsanların aşkı düşünüşleri vardır ve o düşünce bazen bir objeye rastlar. O karşılaşmayla içgüdü olarak başka türlü görünür, ama içeride aşk aynı aşktır.''

Tomris Uyar

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Ne zaman vaktin var ? Her zaman. Ona bu sözü söylemedim tabi. Her zaman vakti olanlara saygı duyulmaz. "Yarın" dedim, "Hemen" diyeceğime ve bu sözümden, daha söylerken pişmanlık duydum. Yarına kadar ne yapacağım Allahım ?

'' Siz aklıma gelince , hayatım birşeye benzeyecek ama neye diye düşünüyorum. Lütfen bir yere gitmeyin ; film makınesının başında öylece kalın ! El fenerinin ışığında aydınlanan yüzünüzü her gece seyredeyim.... '''

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
"İşte böyle yapılıyor; birisi fotoğrafını çekerken gülümsüyorsun. Mutlu olup olmaman fark etmez. Sırf uyum sağlamak için." - (Dexter)

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
'' Savaşın suçlusu mu olurmuş? Savaşın kendisi suçtur. Dost da düşman da savaşta topyekûn kurban. Kendinize gelin hâkimler! Kimi yargılıyorsunuz? Vicdanı mı? Vicdan hiç yargılanır mı? Öldürmenin haklı nedenleri ya da haksız nedenleri olabilir mi ki öldürenleri ikiye ayırıyorsunuz? İyi niyetli meşru katiller ve kötü niyetli katli vacip katiller diye. Tüm katiller kurbandır. Kurbandır. Kurbandır. Hâkimler, savaş suçlusu savaşan değil savaşı çıkarandır. Gücünüz yetiyorsa onları yargılayın burada!”

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
"Buradan bir kova su gibi görünüyor, ama bir karıncanın bakış açısından engin bir okyanus, bir filin bakış açısından sadece soğuk bir içecek, bir balığın bakış açısından ise elbette onun yurdu."
Phantom Tool Booth

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Yasaların önünde eşit olduğu varsayılıyor. Ama iyi avukat tutabilecek olanlar "daha eşit."

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Daha önce hiç böyle hissetmedim. Yemin ederim. Gözlerim sana bakarken kocaman oluyor,seni dünyadaki her şeyden daha iyi görüyorum.Aklıma geliyorsun, gelirken yanında renkleri de getiriyorsun. Mavi oluyor ağzım burnum, saçlarım burnum dişlerim annem babam televizyon buralar hep mavi oluyor. Bir kafe'ye girip sonsuza dek oturmak istiyorum seninle Rize'deki bütün çay tarlalarını seninle içmek, otobüste ayakta kalmak kışın ayakkabılarımın su geçirmesini istiyorum. Beni öperken üzerime su sıçrat, beni severken etimi kanat kaburga kemiklerimi kır çok sıkı sar kimse çözemesin. İnan ayaklarım seninle yürürken şarkı söylüyor mavi mavi gülüyorum ela, anlıyor musun? Anlamıyorsun nasıl anlayacaksın, telefonu aç ben arayınca ilkinde aç iki kere çalmasın efendim demeni bekliyorum yıllardır.Ben hep yanlış kişileri uzun uzun çaldırmışım ben demek ki yanlış sütyen kopçalarını çözmüşüm, nasıl sevdiğimin farkında değilim seni. Sen gül ben espri olmaya razıyım, sen konuş ben mevzu olurum. Sen sev ben yavru kedi olurum. Bir acayip hissediyorum kemiklerim bateri sopası gibi birbirine vuruyor sen beni sevince gemileri bana bağlıyorlar bu iç savaşların sorumlusu benim, taliban benim kuzey ırak benim, bana operasyon düzenle sevil, tarafımca sevilerek terörize et kendini.Bir tuhafım kendimde değilim konuyu açarsak sendeyim, gelirken ekmek al vodka al şarap al içelim, içip vücudumuzdaki su tükenene kadar sevişelim.Sabah alarmı siktir edelim kahvaltı demleyelim salonu yiyelim mühim değil. Ben seni olağan üstü seviyorum sağlıklı cümleler bekleme benden aşk saçmalamaktır sevgilim lütfen sende saçmala.Saçma sapan işler yapalım.Ne söylediğimi bilmiyorum ne bok yediğimi bilmiyorum. çayım soğudu dur.
Gelicem..

ö.s.ö

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Ortalama elli fotoğrafın birinde iyi çıkıyoruz. Çoğunluğumuz burnumuzdan şikayetçiyiz. Sorsalar en büyük aşkları yaşadık, küçük acılarla zaten işimiz olmaz. Toplumsal reflekslerimiz harika, ülke bütünlüğünü zaten klavye ile sağlıyoruz. Yaptığımız işten, sabah erken kalkmak zorunda olmaktan bıktık. Baksan herkeste bir starbucks havası görüntüde dürüme bayılıyoruz. Herkes din avukatı, siyaset uzmanı. Kim kiminle sevişiyor facebook duvarında. Ne diyelim, ben çay koydum rakı içiyorum. Siz ne bok yerseniz yiyin..

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Cuma cumartesı , pazartesınden daha güzel , insanlar eskısınden daha ıyı yada daha kötü degıl..Sana göre ıyı olanlar hep iyi , kötü dedıklerınse kötü..sen değişiyorsun,düşüncelerın değişiyor , bakış açın değişiyor, insanlar degıl..gün guzel oluyorsa '' gün '' den degıl ''sen '' den ötürü..gününü güzellestıren sagındakı , solundakı , etrafındakı , etraftakı insanlardan ötürü...Şimdi , kocaman , sımsıcak bır tebessumle günaydın diyorum herkese , gününüz guzellessın dıye , günümü güzellestırın dıye ...günaydın uyananlar , uyuyanlar,uyanık olupta caktırmayanlar ,gunaydın demeye üşenenler , yada tenezzul etmeyenler size de gunaydın : )) günaydın güneş ! Bukowskı nın dedıgı gıbı '' Güneş işte ben burdayım ! '

Ata Kızı

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Siz yinede inanmayın :) Hakikatte kadınlar, bu alem içinde başka bir alemde yaşarlar. İçine aşklarını ve büyülerini üfledikleri bir alemdir bu. Erkekler biteviye o alemi hırpalar, yıkar. Kadınlar ise yeniden üfleyerek nefesleriyle kurarlar o alemi. Kadınlar, erkekleri de üfleyerek var ederler. Bir erkek, bir kadının nefesi kadardır; başka hiçbir şey değildir. Pek nadiren bir erkek çıkar, bir kadının nefesiyle var ettiği aleme sadece hayret etmekle mesul olduğunu anlar. Yazık ki o nadir rastlanan erkeklerin de hep peşinden gidecek bir şeyleri vardır. Bir savaş, bir tanrı, bir hikaye. Muhakkak onları sürükleyip götüren bir şey. Ve biz onları bekleyecek değiliz."

Ece Temelkuran - Düğümlere Üfleyen Kadınlar

HTML