Bir Yudum Edebiyat

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Şimdi bir güvercinin uçuşunu bölüyoruz
Gökyüzünün o meşhur maviliğinde . . .

~ Cemal Süreya

bozdo

New member
Yoruldum patron!!!

Yollarda
Yağmurdaki bir serçe kadar
Yalnız olmaktan yoruldum...

"yeşil yol filminden"

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Karartma yapılmış bir aşk bu, Öpüşmek yasak! Günaydın dokunmak için kilometrelerce yürümem gereken gözlerin! Alkış sesleriyle koştuğum tenin, günaydın! Daha da fazlası yalnızca sevişmek.. Ve ben 24 saat seviyorum adındaki sessizliği... Günaydın elim, kolum, 5 harfsin, 5 gülüş, 5 günsün içimde... Seviyorum...

Zek

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
"Kalmak istemeyen kelimelerin toplandığı bir yer olabilir mi?
Bir kayıp kelimeler krallığı?
Senden kaçan kelimeler, seni nerede bekler?"

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Günaydın isimlendirilmiş bütün nesneler…
Fabl yöntemine ihtiyaç duyan anlamsız canlılar günaydın.
Günaydın a ile z arasında kalmış harfler.
Tüm işi bugünü geçmiş zamana dönüştürmek olan kipler günaydın.
Günaydın pastoral şiirler…
Edebi bir günaydın bu…
Ve;
Günaydın bir yerler!

Zek

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Tunaydınnn aykırı cümlelerde anlam yaratan anlamı anlayabılmıs adam..Tunaydın hakıkatı cam vazo gıbı suratımızda parcalayan , gece yarısı tam wc ye gıtmek uzereyken ampulu patlayan yaşlı teyze gıbı gözlerı bırden acılıp fel fecır okuyan , tunaydın sessız kalıp seslerını baska seslerde bulup yazmaktan , haykırmaktan üşenen topluluklar , tunaydın müskinler ve de her daim savaşa isyana hazır rahatsızlar .Sizede hepınıze tunaydınn : d

Ata Kızı : D : ))

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
~

görüyorsun ki
ben çocuk değilim
aşık da değilim
maksadım
güzel söz söylemekten
ibarettir

____Lale Müldür

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
"...Yerimden fırlayarak boynuna sarılmak ve Onu ağlaya ağlaya öpmek için müthiş bir arzu duydum......Bir insanın diğer bir insanı,hemen hemen hiçbir şey yapmadan,bu kadar mesut etmesi nasıl mümkün oluyordu?......Gözlerimle Onu takip ederek mırıldanıyordum:"Sana teşekkür ederim..Teşekkür ederim!.."

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Sevgilim.
Bu insanlar,
Bu ayrılık ne tuhaf.
'Sensiz'mişim gibi bakıyorlar yüzüme her gün ''

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
"Evet. Belki de varlıklarından şüphe ettiğim bütün duygular içimde.
Ama onları uyandıracak olanlar ortada yok.
Belki ben de normal bir insanım.
Ama ilgilendiklerim ne bu dünya üzerinde, ne de bu yüzyılda..."

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
" herkes biriydi ve herkes daha çok biri olmak için uğraşıyordu. bir isim etiketi olarak hayata yerleştirmeye çalışıyorlardı kendilerini. önce havalı, sonra mümkünse ürkütücü bir yaka kartına dönüşmeye çabalıyorlardı var güçleriyle. "

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
"ilgi duymuyordum.hiçbir şeye ilgi duymuyordum.nasıl kaçabileceğime dair hiçbir fikrim yoktu.diğerleri yaşamdan tat alıyorlardı hiç olmazsa.benim anlamadığım bir şeyi anlamışlardı sanki.bende bir eksiklik vardı belki de.mümkündü.onlardan uzak durmayı istiyordum.gidecek yerim yoktu ama.intihar?tanrım,çaba gerektiriyordu.beş yıl uyumak istiyordum.ama izin vermezlerdi."

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
''herkes anlamlı anlamlı başını sallıyor. duygulanmış gibiler, etkilenmiş gibiler, hüzünlenmiş gibiler. hep gibiler. hiç kendileri olamıyolar. olurlarsa kendilerinden korkuyorlar.''

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
"ben senin hakkında hiçbir şey bilmek istemiyorum, seni geçmişlerinden koparmak istiyorum. yürüdüğün, hareket ettiğin, baktığın, beni izlediğin, boyun eğdiğin ve artık söyleyecek bir şey bulamadığın zaman, kimliğini hiçbir belgeyle yapamayacağın açıklıkla kanıtlamış oluyorsun. kim olabileceğini düşünüp ürperiyorum."

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Buralardaydım, bakıyordu oralar gözlerimin içine... Günaydın içimdeki sen temsilciliği. Bütün ağır saldırılara rağmen, kimselere teslim etmediğim sevgin günaydın. Günaydın iki kişilik uzlaşmazlıklar. Bir evetle yeniden doğmayı bekleyen çaresizler, günaydın.

Zek

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
'' ...zaten benim için onunla ilgili olmayan bir şey var mı? hangi şey onu bana hatırlatmıyor ki? Şu döşemeye baksam onun yüzünü görüyorum. her bulutta her ağaçta o var... geceleri havayı o dolduruyor, gündüzleri baktığın her şeyde onun hayalini görür gibi oluyorum. sanki her yanımı onun hayali sarmış. alalade erkek, kadın yüzleri, hatta kendi yüzüm bile onunkine benziyormuş gibi geliyor.

Bütün dünya onun da bir zamanlar yaşadığını, benim onu kaybettiğimi gösteren korkunç anılarla dolu )

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Göz göze gelsek, kör olacaktık.
Konuşsak, sözler bitecekti.
Ve söylenecek bir çift söz kalsın diye, konuşmuyorduk.
Gözlerimizi birbirine değdirmeden, öylece oturalım.
Ve bir bardak demli çayın, insanın yüreğini ısıtan şefkatine sığınıp, susalım.
... Masada çay bardakları,
Ve senin elin olsun.”

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
(Şimdi bir masaldan bir peri
sessizce dinlesin beni, alsın yorgun başımı
alsın cümlemi usulca kalbine koysun.
Benim cümle taşıyacak halim yok.)

ServerErr0r

uid=0(root)
Yazamadığım şiir,
Söyleyemediğim şarkı,
Dokunamadığım su damlası gibi içimdesin.
Kalbimde sıkışıp kalan hayallerimsin.
Seni bu kadar imkansız yapan,
Belki de hiçbir zaman biz olamadığımızdan.
Ben sana ağır gelmesin diye,
Herşeyi tek başıma yaşadım.
Senin hayal kırıklıkların,
Benim yalnızlığım oldu.
Anlayamadım hiçbir zaman,
Gidişini,gelişini olsun.
Varlığınla benim değildin ama,
Yokluğun peşimi bırakmıyor...

Şiir bana aittir.

HTML