Tüm Fırçalar [brushes] Buraya !!!

skyynet

New member
magneta' Alıntı:
çeviri:
Kod:
donanım yada sistem hatasından dolayı devam edilemiyor.
üzgünüz bu hata düzeltilemez
sorun donanım yada sisteminden kaynaklanıyor yani :(
ozaman tek care format kalıyor galıba

apeks

New member
|ChaMuR|' Alıntı:
http://www.hackhell.com/showthread.php?t=91332

bu linkteki arkadasın sorusunun cewabını orenebilirmiyim walla cok işime yarar ..
şimdiden teşekkür ettim magneta..;)
vallahı bende cok merak edıyorum

bunun gıbı istekler oluyor bazen ps basında 10 takla atıyorum benzer renklerde ve dokulara bır foto daha acıyorum onula clone stamp tool aracılıgıyla calısıyorum daha baska aklıma o anda ne gelırse denıyorum ama guzel olmuyor....

varsa bılen anlatırsa sevınırım

мάgηєtά

New member
apeks' Alıntı:
vallahı bende cok merak edıyorum

bunun gıbı istekler oluyor bazen ps basında 10 takla atıyorum benzer renklerde ve dokulara bır foto daha acıyorum onula clone stamp tool aracılıgıyla calısıyorum daha baska aklıma o anda ne gelırse denıyorum ama guzel olmuyor....

varsa bılen anlatırsa sevınırım

walla ben aynı sonuca su sekilde ulaştım

lasso tool seçip yumuşak bir uç ile %1 opacity değeri seçerek yatay hareketlerle resmin üzerinden geçiyoruz
ben sadece surat kısmını elledim resimde

apeks

New member
magnete tesekkurler.. bir yıldır gozumun ıcıne bakıyomusta ben gormuyomusum
elıne saglık ugrastırdık senıde.

мάgηєtά

New member
şimdilik kısaca açıklayayım sonra tutorial yaparım belki;

önce http://www.pages.drexel.edu/~avc25/archive/FFT_Adobe_Filter_8Apr_2005.zip bu adresteki plug in i indirip kurun sonra;[rardan çıkarıp photoshop filters klasorune kopyalayın ps yi kapatıp açın yada açık değilse zaten açın o zaman :D]

1-resmi duplicade ediyoruz [layere sağ tıkla açılan menüden duplicate yi seç oke de]

2-tüm layerleri flatten yapıyoruz [alt+l yap sonra f ye bas yada alt+l yapınca açılan menüden flatten images i seç]

3-filter>Fourier Transform>FFT RGB; uygulayın

4-layerlerin olduğu yerde üstte chanels yazar onu seçin blue ve green in yanındaki gözleri kapatıverin

5-oluşacak resimde bazı noktalar oluşacaktır onlar yumuşak bir fırça ile siyaha yada griye boyayın ama merkez noktaya dokunmayın

6-yine channels ten bu sefer mavi ve yesili geri açın

7- sonra Filter>Fourier Transform>IFFT RGB; [ikincisi bu haa] uygulayın

8-orjinal layerin üstüne elde ettiğimiz layeri çıkartın bu layerin blending modu nu Luminosity yapın
orjinal layeri seçin filter>noise>median yapıp radius u 1 seçin bu kadar

sonra bi ara resimli anlatım yaparım

resimler burada http://retouchpro.com/tutorials/?m=show&id=185

cass_up

New member
ya benimde bir derdim var photoshopta resim açtım filigran yapacaktım ama resime yazı yazmak istediğimde yazı ekranda gözükmüyo yazı puntosunu en büyük haline getirdim ama yine olmadı.Lütfen bana yardım edin.normal bi yazı yazmak için ekran açtım büyüklüğünü pixel ile yaptım.Yazı yine gözükmedi pixel de bi sorun verşyo sanırım .Lütfen bana bir çözüm bulun

skyynet

New member
56 adet reklamsız, swf formatında flash saat animasyonları ındırdım bunu ımzamın altında yayınlaya bılrmıyım ben imagehell.com dan yaptım ama saatı gostermıyo sadece lınk cıkıyo sadece saatın cıkması ıcın naapmam lazım arkadaslar yardımcı olurmusunuz

www.imagehell.com

Dosya Türleri .gif .jpeg .jpg .bmp .tif .swf Dosya Boyutlari 2.00 MB(2097152 Byte)
Max Dosya 10
Dosya Upload Kullanilamaz
URL Upload Kullanilamaz
İmage Upload Kullanilabilir
Generate Thumb Kullanilabilir

oky43

New member
arkadaşlar sizden bi isteğim var. fhotoshopta hazırlanmış wep siteye ihtiyacım var. linkleri çalışmasada olur. ayrıca katmanlarında görünmesi gerekiyo. fhotoshop dersinin ödevi de... ben yapamadım. yardımlarınızı bekliyorum.

LoRd_SeLo

New member
Galiba sadece yapamadığım tek şey... :(

Selam arkadaşlar... Photsop hakkında neredeyse fazlasıyla bilgim var ama insanın kaçırdığı noktalar oluyor... Ben şimdi pc'de yüklü olan photoshoptamı sorun var yoksa benim bildiklerimin dışında birşey mi var ¿¿ bilemiyorum... Layer daki resmi seçiyorum ve üzerinde filter menüsündeki bazı efekleri uygulamayı istiyorum, ama filter menüsünü açıyorum ki artistic, brush strokes,sketch, texture , video gibi efek kullanım alanları kapalı... Yaa biliyorum ben önceden bunları kullanabiliyordum e şimdi noldu yani ¿¿ :(... Anlıyacağınız arkadaşlar bilgisayarı yeniden kurmayı istemiyorum tabi sorun burda deilse...
Not: Photoshop'u yeniden kurdum yine olmadı + seçili alanlarda resimlere efek vermeyi denedim yine olmadı....

Uzunefe

Altın Üye
Dostlar örnek olarak bi yazı var ve bi de duvar var , benim isteğim yazının duvar ile bütünleşmesi yani sanki yazı duvarın üstüne yazılmış gibi bir efekt . nasıl yapabilirim acaba ??????

furkan1988

New member
Uzunefe' Alıntı:
Dostlar örnek olarak bi yazı var ve bi de duvar var , benim isteğim yazının duvar ile bütünleşmesi yani sanki yazı duvarın üstüne yazılmış gibi bir efekt . nasıl yapabilirim acaba ??????
İlk önce yazıyı seçiyosun ve duvarın üstüne getiriyosun duvar eğimli fln sa yazıya sağ tıklıyosun ve Free Transform a tıklıyosun daha sonra tekrar sağ tuş ve yeni açılan menude Distort var onunla yazıyı duvarla aynı perspektife getiriyosun.
Daha sonra yazının duruşuyla ilgili yapılacak ayarlar bittiyse ;
Yazının pacity sini biraz kısıyosun biraz şeffaf lık kazanıyor , ve son olarak eger hala gerçekci durmuyosa yazıyı biraz o ortamın ışık rengine uyarlamaya çalış mesela Ctrl+U Hue Saturation menusunden rengiyle göz kararı oyna.
Bu kadar. Uzun göründüğüne bakma uzunefe okadar uzun birşey değil. :D

skyynet

New member
56 adet reklamsız, swf formatında flash saat animasyonları ındırdım bunu ımzamın altında yayınlaya bılrmıyım ben imagehell.com dan yaptım ama saatı gostermıyo sadece lınk cıkıyo sadece saatın cıkması ıcın naapmam lazım arkadaslar yardımcı olurmusunuz

www.imagehell.com

Dosya Türleri .gif .jpeg .jpg .bmp .tif .swf Dosya Boyutlari 2.00 MB(2097152 Byte)

furkan1988

New member
skyynet' Alıntı:

www.imagehell.com

Resmide upload ettiysen sadece direct link i veya resim linki diye gecer o linki kopyalayıp bu kodların arasına yapıştıracaksın.

[ img ] RESİM LİNKİ [ /img ]

Parantezler için de boşluk kalmıyacak

:sigara:

HTML