Tüm Fırçalar [brushes] Buraya !!!

esc4dOr

New member
yaw bana su resime su ekliyebiliyonya
o program lazim cok acil...

bi resim seciyon resimde istedigin bir bölgeyi dalgalandiriyon...

esc4dOr

New member
abi sagolda ben bunu demiyom program vardi böle seciyordun

sonra o kendi ayni senin yaptigini yapiyordu ama oynuyordu

yani .gif olarak yapiyordu hareketli...

bulabilirsen allah senden razi olsun...

hakank

New member
Fotomontaj çalışması (anlatım) adlı (MonaLisaYiCizenKisi adlı arkadasımız eklemiş sag olsun) konunun linkleri olü forumda da aradım bulamadım acaba link konusunda bi şey yapamazmıyız

kyle007

New member
Ya ben İmageReady ile hareketli gif yapıyorum ama bazı gifler aslında renkli olmasına rağmen kaydettiğimde siyah beyaz oluyor,bi türlü bulamadım sebebini..Yardım ederseniz sevinirim ;)

мάgηєtά

New member
kyle007' Alıntı:
Ya ben İmageReady ile hareketli gif yapıyorum ama bazı gifler aslında renkli olmasına rağmen kaydettiğimde siyah beyaz oluyor,bi türlü bulamadım sebebini..Yardım ederseniz sevinirim ;)
bi video ders vermiştim
gif kaydetme problemi die
ordaki optimize seçeneğini kullanarak renk özelliklerini ayarlaman gerekiyor kaydetmeden önce

http://www.hackhell.com/imagereadyde-gif-olarak-kaydetme-problemi-cozumu-video-t150257.html

hakank' Alıntı:
Fotomontaj çalışması (anlatım) adlı (MonaLisaYiCizenKisi adlı arkadasımız eklemiş sag olsun) konunun linkleri olü forumda da aradım bulamadım acaba link konusunda bi şey yapamazmıyız
link konusunda bişiler yapmak zor
anca bilgisayarında olan bi arkadaşın yardımcı olması lazım
olmadı benzer bi video ders eklerim

คђєηq

¢ιкℓє† & รєχ
Beyler daha önce verildimi bilmiyorum.Sayfaların hepsine bakamadim kusuruma bakmayın ben 2 program istiyecektim
1.Photoshop 8
2.adobe imageready bunların downloadını bi yayinlarsaniz yada pm den atarsaniz cok sevinirim...

คђєηq

¢ιкℓє† & รєχ
Tamam dostum saol indirdim ama bir derdim daha var herşeyi yaptım yukledim falan senin vidiyodan hareketli isimde yazdim ama sen adobeready ye getirince altta bi bolum oluyodu hani tek tek oraya yukluyoduk sonrada sure hızını degiştiriyoruk orası yok bende bulamadım da yahu bi yardim edersen...

мάgηєtά

New member
AhenG' Alıntı:
Tamam dostum saol indirdim ama bir derdim daha var herşeyi yaptım yukledim falan senin vidiyodan hareketli isimde yazdim ama sen adobeready ye getirince altta bi bolum oluyodu hani tek tek oraya yukluyoduk sonrada sure hızını degiştiriyoruk orası yok bende bulamadım da yahu bi yardim edersen...
en tepede file edit image layer....... wiev window help
yazan kısımdan window a tıkla
açılan yerdende animation a tıkla

drilleo

New member
yardım

fotoshop u cd den kurmaya çalışıyorum.Setup a tıkladığımda "epic_eula.dll bulunamadığından uygula başlatılamadı" diyor.konuyla ilgili yardım bekliyorum.TŞK.

мάgηєtά

New member
drilleo' Alıntı:
fotoshop u cd den kurmaya çalışıyorum.Setup a tıkladığımda "epic_eula.dll bulunamadığından uygula başlatılamadı" diyor.konuyla ilgili yardım bekliyorum.TŞK.

cd içeriğini bir yere kopyala bilgisayarında
setup dosyasının olduğu yere aşağıda verdiğim linkten indireceğin ve rar dan çıkaracağın epic eula.dll yi yapıştır
öyle yükle

epic eula download:
http://rapidshare.com/files/7637169/epic_eula.rar.html

unknown666

New member
Selam herkese, ben ImageReady fazla kullanmadığım için acemiyim bu konuda. Ya .jpg üzerinde .gif oynatırken bir problem yaşıyorum. Animationda, SHIFT ile .jpg in üstündeki .gif in framelerini seçip, sağdan backgroundu(.jpg) ı görünür yaptığımda, bazılarında görünüyor, bazılarında görünmüyor... :S Ne yapabilirim? Veya şu .jpg üzerinde .gif oynatma olayını kısaca bir anlatabilir misiniz?

Birde, bir tane resmi eski gibi göstermek istiyorum ImageReady'de. Eski Türk filmlerinde filan, ekranın üzerinde beyaz noktacıklar çizikler filan olur öyle. Nasıl yapabilirim? Bu noktalar ve çizikler hareket edecek şekilde...

мάgηєtά

New member
unknown666' Alıntı:
Selam herkese, ben ImageReady fazla kullanmadığım için acemiyim bu konuda. Ya .jpg üzerinde .gif oynatırken bir problem yaşıyorum. Animationda, SHIFT ile .jpg in üstündeki .gif in framelerini seçip, sağdan backgroundu(.jpg) ı görünür yaptığımda, bazılarında görünüyor, bazılarında görünmüyor... :S Ne yapabilirim? Veya şu .jpg üzerinde .gif oynatma olayını kısaca bir anlatabilir misiniz?

Birde, bir tane resmi eski gibi göstermek istiyorum ImageReady'de. Eski Türk filmlerinde filan, ekranın üzerinde beyaz noktacıklar çizikler filan olur öyle. Nasıl yapabilirim? Bu noktalar ve çizikler hareket edecek şekilde...
şimdi elinde bi background var ve diyelim 5 tane gifi oluşturan resmin var

animation penceresinde ilk frameye background un yanındaki göz simgesini açık yap bide gifi oluşturan layerlerden ilkini açık yap

yeni frame ekle bunda yine background açık gifi oluşturan layerlerden ikincisi açık geri kalanlar kapalı yap

bu şekilde devam et olacaktır hepsini tek tek yap olacaktır

ikinci olaya gelince ps debi resmi aç ve iki kere duplicade yap elinde 3 layer oluşacak
ilk layer seçiliyken üzerine filters den texture grain uygula intensity değeri 40
ikinci layere intensity 35
3. layere intensity 45 uygula
image ready de bunları sırala

unknown666

New member
мάgηєtά' Alıntı:
şimdi elinde bi background var ve diyelim 5 tane gifi oluşturan resmin var

animation penceresinde ilk frameye background un yanındaki göz simgesini açık yap bide gifi oluşturan layerlerden ilkini açık yap

yeni frame ekle bunda yine background açık gifi oluşturan layerlerden ikincisi açık geri kalanlar kapalı yap

bu şekilde devam et olacaktır hepsini tek tek yap olacaktır

ikinci olaya gelince ps debi resmi aç ve iki kere duplicade yap elinde 3 layer oluşacak
ilk layer seçiliyken üzerine filters den texture grain uygula intensity değeri 40
ikinci layere intensity 35
3. layere intensity 45 uygula
image ready de bunları sırala
Yardımın için sağol. Ancak .gif resmi 20 - 25 layerdan oluşuyorsa, kısayoldan hepsinde backgroundu açmanın herhangibir yolu yokmu?

мάgηєtά

New member
unknown666' Alıntı:
Bu brushları hangi klasöre ekleyeceğiz?
farketmez ama sen program files/adobe/photoshop klasöründeki brushes klasörüne at sonra

Fırçaları eklemek için:

Programı açıyoruz sonra "Edit>Preset Manager" diyoruz.
Preset Maneger da "Load" tuşuna basıp ".abr" dosyasını seçiyoruz.
[Fırçalar .abr uzantılıdır] OK dediğinde seçtiğiniz seti yükler.

yada

preset manager
http://www.imagemule.com/uploads/1qgXv.jpg

load

load

bu arada tüm linkler kontrol edildi çalışmayan linkler ve ölü resimler silindi !

:çaliş

мάgηєtά

New member
unknown666' Alıntı:
Yardımın için sağol. Ancak .gif resmi 20 - 25 layerdan oluşuyorsa, kısayoldan hepsinde backgroundu açmanın herhangibir yolu yokmu?
var

sen gifi oluşturan layerleri 25 frameye sırasıyla aç
sonra animasyon penceresindeki ilk frame seçiliyken background layerin yanındaki gözü aç
diğer tüm framelerde açılacaktır

HTML