Microsoft windows Vista hakkındaki tüm sorularını burdan verin cevaplıyayım

eftersa

New member
Sorum Su: CD'den müzik riplemek istiyorum ama WMP ile Riplemeye basaramiyorum, daha dogrusu müzigi nereye ripledigini anlamis degilim?

user82

New member
simdi ben yönetici olarak çalıştır dediğimde indirdiğim bir eğitim setini çalıştıramıyorum ses kendiliğinden kısılıyor bunu nasıl aşarım şuan administrator hesabı devre dışı ve benim kullandığım hesap yönetici olarak gozukuyor denetim masasındaki kullanıcı hesaplarına baktığımda bu yetkidenmi kaynaklanıyor yoksa vistanın quicktime ile uyumsuzluğundanmı

cantonaaa

New member
syswow64\actskn43.ocx bu dosyanın ilacı var mı registery olmuyor bu yüzden spyhunter3 ü açamıyorum bilgi verirseniz sevinirim

hibocigdem

New member
kardeş,slmlar...acer aspire 6530 makinem var...bir türlü düzeltemediğim bi mevzu var...netten yüklediğim fotoğraflarda sağ tıklayıp resmi farklı kaydet dediğmiz zaman dosya adı yazan bölümüm sonundaki aşağı oka tıklayınca geçmişte kaydedilen tüm jpg dosyaların adları,daha doğrusu bilgisayar içindeki yüklendiği yerlerin tam adresleri yazıyor...yani bir nevi son kaydedilen jpg dosyaları veya diğerleri komple görünüyo...daha önceki kaydedilen dosya adlarını bize hatırlatmaması için bu bölmedeki geçmişi nasıl silebiliriz acaba?teşekkürler...

aksiy10

New member
Allah Rızası Için Yardımmmm......!!!!!!!!

ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM EDİN......!!!!!!!!!!!!!!

an itibari ile bu konuya olan mesajımı window 7 üzerinden yazmaktayım o kadar indirdik bir görgüsüzlük yapalım kurulum gayet kolay pek öyle aşırı ingilizce bilmenize gerek yok kurulumdan anlayan herkes kurabilir pencereleri titretme özelligini sevdim gelip gidip didikliyorum eheh tek sevmedigim özelligi heryerde 'Send Feedback' dedigi özellik oda araştırdım microsofta hata raporu gönderim özelligi tabi bunu kapatma isteyenler için regeditten yapılan bir ayarla halledilebiliyor. aynen burdaki gibi:
1. Öncelikle Start Menu öğemize tıklıyoruz ve Search Bar üzerine regedit.exe yazarak Registry Editor‘ü çalıştırıyoruz.
2. Registry Editor açıldıktan sonra aşağıdaki adımları izliyoruz;
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop
Desktop anahtarı altında yeni bir 32-Bit DWORD değeri oluşturuyoruz. Oluşturmuş olduğumuz yeni değerin özelliklerini aşağıdaki gibi yapılandırıyoruz.
Value Name : FeedbackToolEnabled
Value Data : 0
3. Bütün bu işlemden sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz ve 'Send Feedback' yazılarının kalkmış olduğunu görüyoruz.

arkadaşlar ben bunu tahribat.comda okudum ve aynısını uyguladım.ancak bilgisayarımı yenıden başlattığımda windows 7 acıldı bır sorun yok sıfremı gırdım welcome yazısı dahı cıktı bır sorun yok sonra ise masaüstü karşıma çıkması gerkirken sıyah bır ekran duruyor karşımda allah rızası ıcın yardım edın ekranı göremediğim ıcın hiç bir şey yapamıyorum.yalnızca sıyah ekran uzerınde mause ısaretçisi var klavye calısıyor bır sorun yok yaptığım seyı sılmek ıstıyorum ancak ekranı göremedığım ıcın hıc bırsey yapamıyorum yarım edın lütfen.ben doğuda sınırda görev yapan bır askerı personelım burda sadece ınternetımız var elımız kolumuz mahrum bır bölgedeyız.bılgısaayar olmadan burda zaman hıc geçmez lütfenn....

NOT:bılgısayarım asus Nootbook şimdıden tşkler

beringen

New member
seLam arkadasLarrr bendeki vista home premium flamence bunu turkceye cevire biLme imkanim varmi yardimLariniz icin tsklerrrr

gokhanus

New member
arkadaşlar vista indirdim ama kuramıyorum. xp sp3 kullanıyorum. "kurulum bu işletim sistemi sürümünde çalışmaz. windosws yüklemek için lütfen yükleme medyasından önyüklemeyi deneyim." böle bi hata veriyo ???

crazytim

New member
kardeş bana bi yardımcı oluver yaw vista kullanmak istemiorum xp kurucam...ne yapmam gerekior??hp pavillion dv5-1020 var...driverları nasıl bulurum?

tomysize

New member
meraba arkadaşım. ben vista 64 bit sp1 ultimate kullanıyorum. bilgisayara herhangi bir harici harddisk taktığım zaman bilgisayarım simgesine tıkladığımda bilgisayar donuyor. anakartın son sürücüsünü de yükledim. hala sorun yaşıyorum.

yardımcı olursan çok sevinirim.

şimdiden teşekkür ederim.

spartax

New member
benim vista uyku moduna girmiyor. yani tam girecek, monitör sönüyor, fanlar susuyor ve hemen sonra kullanıcı seçim penceresiyle geri açılıyor. ve açıldığında "usb aygıtı tanınmadı" uyarısı veriyor..
arattım tarattım bulamadım.. irdeledim kurcaladım çözemedim..
bana bi şey söyleyin doktor bey, yaşayacak mı? :)

arabaaaaaa

New member
amerikadan vgn-fz210ce aldım vista homepre ingilizce yüklü geldi doğal olarak şimdi ben türkçe homepremium kurdum şimdi sitesin indirdiğim driver larıda kurmuyor naptımsa olmuyor olmuyor mesela ekrankartı kamera napacaz anlatbakim hadi

mkakca

New member
ben .srt uzantılı dosyayı notepad ile açtım. ama bilgisayar dosyayı bu programla ilişkilendirmiş. ancak ben bunu iptal etmek istiyorum. yani bu dosya hiç bir programla ilişkili olmasın. açmaya çalıştığımda internetten araştırma yapmak ister misin yoksa bilgisayardaki bir programla mı açmak istiyorsun diye sorsun. cevabın için sağol...

EvOmAs

New member
XP deki gibi dns girişi nasıl yapılır ?
Harici hd ye internetten dosya yüklerken erişim izni nasıl verebilirim?Bunu hallettim
Derecelendirme puanı en fazla kaç ? (5.2 -5.9 puanım)
Vistanın stabil çalışma olasılığı düşük mü ?(sp1)

Yedek hd de W7 (32) den Vistaya (64)dönüşte biraz hantal geldi ama beta olmasına veriyorum w7 nin.

Tşk.

asilpen

New member
hocam kolay gelsin ben vista update sorunu yaşıyorum 80240016 hata kodunu verıyo yardımcı olurmusunuz[/QUOTE

malesef aynı sorunu bende yaşıyorum yardım edicek kimse yokmu?
ben güncellemeler yüklenirken bilgisayarı kapattım ve o günden beri güncelleme yüklemiyor. yardımcı olursanız seviniri

ibocanone

New member
merhabalar arkadasim oncelikle tesekkur etmek istiyorum boyle bir konuyu actiginiz icin,vista dan xp ye gecmek istiyorum ancak hp HDX9455EE (home premium 64 bit,en sp1)urun kodlu laptopa uyacak driverlari hp nin kendi sitesinde bile bulamadim.bu konuda yardimci olabilirmisin,sayet driverleri bulamazsam sistemi tr ye cevirebilirmiyim,ayrica sitemizde 64bit sp 2 tr yukseltme paketi var onu yuklersem sistemim tr olurmu yardim edersen sevinirim :)tekrardan tesekkurler.

ercan001

New member
kolay gelsin ben 3 programdan fazla açamıyorum vistada acaba bir program bulabilrmiyim fazla program açmam için

aalemci

New member
arkadaşım herşeyden önce bu mesajıma bir cevap yazarsan çok sevineceğim
ben bir laptop pc aldım acer 6935g marka bunun içinde herhangi bir şekilde vista cd si çıkmadı dedilerki recovery proğramını kullanarak kendine 3 tane dvd yaratacaksın aynısını yaptım daha sonra lapyop un hard diski bir süre sonra arızadan dolayı yenisi ile değişti şimdide recovery ile yaptığım dvd ler hiç bir işe yaramıyor pc nin altında vistanın seri numaraları var ben şimdi vista kurabilirmiyim kursam bile pc nin altındaki seri noları kullanarak orjinal bir vista sahibi olabilirmiyim yoksa benim vista uctumu bu konuda yardımcı olabilirmisin....

HTML