karabasan olayının bilimsel açıklaması

yehovan

Banned
walla bu acıklama artık lise kitaplarında var. Ama muhim olan bence neden o rüyalar görülür ? hayal gücünün zenginliğimi yoksa bilinçaltındaki korkularmıdır nedenleri? bence önemli olan bu . çözümü halk arasında coktur peki bilimsel olarak ? arastırmayı daha genıs yapsa idin iyi olurdur.

ysn13

New member
abı bana en az 40 kez olmustur bu olay bazen gecede ıkı uc kez oluyodu ben cın falan sanıyodum ama dııl heralde

karakarga

New member
vay be gayet mantıklı ben de diyordum ki ulan nasıl oluyordu bağırıyorum bağırıyorum sesim çıkmıyor meğer ses tellerim kasılmış

delul

New member
Merhaba,

Karabasan denilen şey bir tür uyku bozukluğudur. Yaklaşık 15 yıldır yoğun olarak yaşıyorum. Çok değişik şekillerde olabiliyor, beyniniz uyanıkken vücut hareket edemiyor, uykuya dalarken kaskatı kesiliyorsunuz, uykuya dalarken maddi varlığınızın biçimi değiştiği hissi, çok yoğun garip kabuslar görüyorsunuz vs.. genelde bunlar olurken sesleri de duyarsınız, gözleriniz açıksa görürsünüz de. Sanırım eskilerden kalma, bilgisizlikten olsa gerek, cin çarptı, şeytan çarptı vs.. adlandırmalar yapılıyor halk arasında ama iş böyle değil sadece uyku bozukluğu en azından benim için:) Örnek vermek gerekirse uyumadan önce az kestirisem mutlaka olurdu yada sağ tarfa dönük uyursam sıklıkla olurdu. Şimdi aldığım hap nedeniyle nerdeyse hiç olmuyor, ama bıraktığımda yeniden zuhur ediyor. Sanırım yaşamaya alıştım bu şeyle. Hepinize sağlıklı, güzel günler dilerim.

151rs

New member
apocalyps' Alıntı:
ama şu da bir gerçek ki karabasanın cinni warlıklardan biri olduğu kesindir ben hoca değilim ama isteen herkesin mahallesinde bir cami wardır isteen gitsin tabi inanıosa hocaya sorsun onun vereceği cevaba da bi bakın
Doğru sölüyor hiç kimse Kur'an ı Kerimde yazan şeyleri inkar edemez o varlıkların olduğuda Kur'an da açıkca belirtiliyor

ilkaygs

New member
saol kardes bir sayısal ögrencisi olarak seni tebrik ediyorum cok güzel bir konuya el atmışsın

anaconda

New member
Bilim adamları zaten her şeye bir açıklama getirmeye çalışlar.Karabasan olayının kısmi bir felç olduğunu söyleyen bilim adamları , bu felce sebeb olan gücün ne olduğunuda araştırıyorlar mı acaba..? Ama onların bunu kabul etmeleri çok zor,bu kısmi felcin arkasındaki ilahi güçleri kabul etmek kolay değil onlar için... herşeyi bilimsel araştırmalarla anlatmak doğru gibi gelsede bu olayda sonuç kısmi felç, ama sebeb ilahi güçler bence
Sizce nasıl ..?

cursedewren

New member
ben zaten işim mistik yanina inanmıorm herseyin bilimsel bi acıklaması vardır bilim cagnda yasıorz sonucta ve bence bu acıklama gayet mantıklı!

anaconda

New member
Tabi kardeş sen baya bir bilim çağında yaşıyormuşsun.

Ama bazı şeylerden haberdar değilsin herhalde , araştır sende biraz...
Bilimin herşeyi açıklayamayacağını göreceksin,
Çünkü insanın dünyası çok küçük sadece Dünya denen kara kütlesinden ibaret
Zannedersem senin de öyle , hepimizinki gibi
Hiç kimse çok şey bilmiyor sadece dünya hakkında bildigimizin çoğu
''DAHA BİLMEDİĞİN NELERİN OLDUĞUNU BİLİYORMUSUN ''...?

ahkara

New member
Merhabalar
Uzun süredir konudan kopmuştum öncelikle olumlu olumsuz yorumlarını esirgemeyerek konuya ilgi gösteren arkadaşlara teşekkür ediyorum. Ayrıca bazı arkadaşların problemin ne olduğunu anlamasından ve bu korkularından kurtulmalarından ayrıca mutluluk duydum bizler burada bilgilerimizi ve tecrübelerimizi diğer insanlarla paylaşarak sorunları çözmeye bilgimizi paylaşmaya ve artırmaya çalışıyoruz eğer bunda biraz payımız varsa ne mutlu bizlere

HTML