karabasan olayının bilimsel açıklaması

ufuktan

New member
sevgili arkadaşım bu senin dediklerini herkes biliyor sen yaşamamışın sadece duymuşun tamam üstünde ağırlık var ama neden senin nefesini kesiyo neden nefes alamıyon saniyelik dediğin olay sana bağlı sen kendini toplar kalkarsan tabi kalka bilirsen! kurtulursun ama sana şunu söyleyim eğer o an elinde pamuk ipliği varsa unun ellerini bağlaya bilirsen bundan kurtulursun.

ahkara

New member
ufuktan' Alıntı:
sevgili arkadaşım bu senin dediklerini herkes biliyor sen yaşamamışın sadece duymuşun tamam üstünde ağırlık var ama neden senin nefesini kesiyo neden nefes alamıyon saniyelik dediğin olay sana bağlı sen kendini toplar kalkarsan tabi kalka bilirsen! kurtulursun ama sana şunu söyleyim eğer o an elinde pamuk ipliği varsa unun ellerini bağlaya bilirsen bundan kurtulursun.
:) :) :) :) :) :D

b225c

New member
Arkadaşlar emin olun ben bu karabasan olayını kendimi bildim bileli yaşıyorum ve inanın artık hiç umursamıyorum bile (Küçükken hep ağlayarak anamın babamın odasına giderdim) karabasan olayını yaşayan arkadaşları bilmiyorum ama ben özellikle fazla uyudugum günün gecesi yaşıyorum : Mesela pazar günü 12'ye kadar uyudum ve pazar akşamı erken yattım ..işte o zaman büyük ihtimalle karabasan yaşarım.Gerçektende ilginçtir vücütta inanılmaz bir agırlık konuştugunu bağırdıgını sanmana ragmen sesin çıkmaz bazen hırıltı şeklinde sesler çıkartıyorum çünkü kendimde duyuyorum hatta duvardaki saatin sesini bile duyuyorken hiçbirşey yapamıyor olmak.. Koma dedikleri bu olsa gerek sonuç olarak yağmur yağdırmak için buluta ihtiyacı olmayan Yüce yaratıcı bulutları bir sebeb olarak yarattıysa elbette Karabasan için bişeyleri sebeb kılacak buna ister REM uykusundaki fizyolojik felç halinin, uyanır uyanmaz çözülmemesi diyin isterseniz başka bişey diyin...

gench

New member
karabasan için neler neler demişlerdi yok simsiyah uzun boylu şapkalı bi adammış yok onun şapkasını alınca 1 dileğin gerçek oluomuşmuş :) gerçek olan yaptığın açıklama ama bis korkuyu sevdiğimis böle şeyler çıkarmayı sevdiğimis için söylentiler hiç bitmes :)

saol paylaşım için kardeş..

19gaddar87

New member
ben bu şöylere ınanıyorum herkse ınanmak zorunda değildir bilimede hiç ınanıyorum ALLAH tan başka büyük yoktur ve ALLAH istediği bütün kullarını sınayabilir buda bi sınav olabilir bu benim düşüncem.................!!!!!!

osiris_cemo

New member
iyi siz bilme değil hurafelere inanmaya devam edin psikologa gideceginize hacıya hoca para basın elinize nasıl olsa bişey geçmeyecek sonra kafanızı duvarlara mı vurursunuz yoksa hacıyı hocayı dövmeye mi kalkarsınız orası sizin bileceginiz iş

ahkara

New member
Yorumlarını esirgemeyen arkadaşlara(olumlu yada olumsuz farketmez) çok teşekkür ediyorum herkes özgür korkmak isteyen korkmaya devam eder bunun mantıklı bir açıklaması olması gerektiğini düşünenler araştırır tedavisini olur bizim amacımız burda arkadaşlarımıza bir nebze yardımcı olmak burda ki hiç kimse nin cebine para girip çıktığı yok sağlıklı güzel günler dileğiyle.

pleasure

New member
bu olay kisaca ruhun uyanip bedenin uyanamamasidir. ahkara arkadasimin dedigi tamamen dogrudur...

ZOLTAN

Banned
karabasan dedıgımız seyı bır cok kez yasadım.hatta bu durumdayken bır vınlama sesıde duyuyorum.ama gercekten bır uyku problemı oldugunu dusunuyorum.dusun
senıze cınler gelıp senı oylece hareketsız kılıp korkutuyor?? ne alaka bu korkutma
ısını sozlesme yaparak alıp sadece uyurken korkutcaz dıye ımzamı atıyorlar.

foreverbabu

New member
Bi de uyumadan önce yada uyandıktan sonra olanlar war, onlar için ne diceksiniz bakalım..

firatay

>>>> ALESTA
foreverbabu' Alıntı:
Bi de uyumadan önce yada uyandıktan sonra olanlar war, onlar için ne diceksiniz bakalım..
Arkadasım Uyku Cok Derin Bir Konudur. İnsanın Beyin Zaafları İle İlgilidir. Çoğu İnsan Uyurken Kendisini Uyanık Zanneder veya Uyanıkken Uyuduğunu zanneder. Ama Genelde Hep Uyuduklarında Kendilerini Uyanık Kabul Ederler. Bütün Mesele Bu...!

serdar_ksk19

New member
Bu olay ay da 2kere kesin başıma geliyor ve her seferinde gözlerim açıkken arkadaşlar uykumda filan deil yani.bunu yaşamayanlar böyle bilimselliğe dökebilirler işi ama olay hiçte onların sandığı basitlikte gelişmiyo..böyle doğa üstü olayların varlığına biraz inanalım bence.eğer bu bilimselliğe dökülen konuda bahsedilen şey ben nezaman dua okusam ancak o zaman gidiyor arkadaşlar.işler hiçte öyle kasların kasılmasından filan kaynaklanmıyor.bugüne kadar bana bi zararı dokunmadı bu olayın ama bazen çok sıkıyo insanı korkmamak elde değil.umarım dalga geçen arkadaşların en yakın zamanda başına bu olay gelir o zaman böyle rahat konuşabilecekler mi bakalım görürüz...

HTML