karabasan olayının bilimsel açıklaması

snejinka*

New member
arkadaslar bunun iki cesıdı var olabilir bence birisi gercekten dogaustu insanın daraltılması biri ise boyle insanların kaendiliginden kasılması ...ben bunu nasıl yaptığımı bilmiyorum ama bazen uykuya gcerken bedenımı kendilimden kasabiliyorum aklıma gtiriyorm ve gercekten kendim yapabiliyorum bunu kulagımda ugultu oluyo ama ben hala uykuda diilim beynım ogrenmiş nasıl yapılcagını oluo yani... biraz beklıorm nolcak die geçio :D :p

aygungokhan

New member
Ya ben hemen hemen hergün yaşıyorum bunu ya...Bazen yoruyor benii..Günde 3 kere olduğu oluyor valla...AÇıklama için sağolsın kardeş...

kelebek_7

New member
tamam da şunu bana açıkla o zaman.başımdan geçen bir olay: yatağıma yattım uyumakla uyumamak arası bir durumdayım.ama evde yalnızım.karanlık bişi geldi annemmiş güya !bana kızım yine elinde telf.la uyumuşsun dedi.yatağa çıktıelimden telf.aldı.ben birden evde kimse olmadığını hatırlayarak kendimi toplamaya çalıştım.ama uyumuyodum
gözlerim açıktı.onu gördüm. uzun bi süre kımıldayamadım.ben ışık açık yatmıştım ve ayıldığımda ışık kapalıydı!!!! çok korktum.ve daha bunun gibi birçok olay yaşadım. bir keresinde yine bi karaltı gelip elimi okşamaya başladı.kımıldayamıyosun .bağıramıyosun .ama kara basan konuşur mu????ya da dokunur mu???bu ne şimdi söle bakim?????

hotwind

New member
selam.ben bu olayi cok fazla yasayan biriyim.ve bu bilgiyi ilk kez okudum.bu gune kadar bunun cinlerle ilgili bi olay oldugunu dusunuyordum.ama halen emin degilim.daha detayli bi arastirma yaparsan iyi olur bence.tabi kaynak varsa.ama yinede guzel bi bilgi.tesekkurler.:eek:

onur.ozbay

New member
Bilimsel açıklama tamamen bilimin altta kalmaması için uydurulmuş kılıf diye düşünüyorum..kesinlikle dua okuyunca çözülüveriyorsunuz..Yobaz değilim bildiğim 3 5 dua vardır ama böyle şeyler inkar edilemez

abdal507

New member
Aşın bunları artık karabasanmış peh..Durup dururken , sebep yokken karabasan gelip niye milleti bassın mantığınız alıyor mu hiç?Kendi uydurduğunuz şeyler..Beni niye basmıyo karabasan da sizi basıyo..Günlük hayattaki yaşadığınız olayların rüyalara yansıması..Gergin bi gün geçirdiysen böyle bi olay yaşarsın olay bu..Konuyu açan Arkadaş açıklamış zaten uzatmaya gerek yok hurafelerle..

distinct

New member
karabasan ın gerçek açıklamasını vermiş bulunmaktadır arkadaşımız.Bunun farklı güçlerle yaşandığına inananlar ve bu olayı yaşamış arkadaşlarda bunun tamamen olayın açıklamasıyla uyuştuğunu göreceklerdir.Bu kadar batıl inanca gerek yok...

feTBoy

New member
sir_erd' Alıntı:
her zıkkımı da bilime bağlamasalar olmaz !!!!!

istersen cık sen acıkla!!!!!
keçinin pisliginin neden zeytin tanesi $eklinde oldugunu ve digerlerinden daha farklı oldugunu?
yada ßir elektron taneciginin atom çekirdegi etrafında dagıLmadan nasıl hızla döndügünü?
veya televizyonun nasıl çaLıtıgını?
ßunların hepsini geçtim... sen kafanın nasıl çalıştıgını açıklayaßilir misin!!!

sen ßunları açıkla ßilimde her $eye maydonoz oLmayı ßırakır..

OBSERVER

New member
ARKADAŞLAR KARABASAN (karakura) ınsanlara uykuda musallat olan bazı cınn lerdır.bu olayın bılımsellıgı falan yok.uykuda sızı bunaltır bunlar cınlerın aldatmacasıdır.lutfen bıraz bılerek arastırarak konusalım.=(

dingiltere

New member
arkadaşlar ben lisedeyken çok inandığım ve gayet başarılı bulduğum bi felsefe hocam vardı.derste birdenbire bu konu açıldı.ve onun açıklaması şöleydi:
"bebekler ya da ileri yaştaki çocuklar neden altlarına işer bilirmisiniz?Çünkü onlar rüyalarında tuvalettedirler...Karabasanda böle bişidir insanlar çevresindekine seslendiini zannederler ama aslında o da bi rüyadır.yani kısacası karabasan rüyanın rüyasıdır" demişti..ben inandım çünkü bende altıma işerdim:D

ugurmc

New member
tesekkurler ahkara

tesekkurler ahkara,ama arkadaslar maalesef burnunun dikinde gitmeye devam ediyorlar bu sayede ulkemizin durumu ortada,

kelebek sana arkadasca tavsiyem bir psikiyatriste git,bir arkadasımda da vardı boyle halisunasyonlar ama tedavi olduktan sonra yıllardır boyle seyler gormuyor,bunları beyin uretiyor gercekte yoklar,ruya gibi.

dua okuyunca geciyor diyorsunuz ama dua okumasanız da bir sure sonra geciyor yani zamanla alakalı duayla değil,ben de yasadım bu olayı, siz neye inanmak istiyorsanız dogru olan odur zannediyorsunuz ama 2000 yıllık psikiyatri tarihi bunları ilkokul mezunu hocalardan daha iyi biliyor emin olun.

kur'an-ı kerimde de goruldugu gibi cinlerin kimseye zarar verdiği ya da vereceği gibi bir acıklama bulunmamaktadır,lutfen uydurmalarla kur'an-ı kerimi değiştirmeye deforme etmeye calışmayın bunun cezasını biliyorsunuz heralde !!!!!!!

taret732

New member
kim ne dersin böle oş boş atıp tutmayın arkadaş..bana bir iki sefer oldu ödüm bokuma karıştı korkudan geberecektim bee...bilimsel açıklaması ne olursa olsun çok korkutucu bi durum...aman aman benden uzak dursunda gerisi beni ilgilendirmez

ALLAH_bir

New member
SLM ADIM FATİH MARMARA UNİ ÖĞRENCİSİYİM .KARABASAN DİYE BİŞEY YOKTUR SİZİ SABAHA KARŞI HAFİF UYKUYA BÜRÜNMÜŞ OLARAK UYANIĞINIZDA GÖZLERİNİZ AÇIK AMA HİÇBİR HAREKET EDEMİYOSUNUZ ÇÜNKÜ ALLAH IN MELEKLERİ SİZİ CENNETSUYUYLA ŞEYTANIN LANETİNDEN KURTULMANIZ İÇİN YIKIYOR ALLAH IN İZNİYLE.GENE YARI UYANIK HALİNDE OLDUĞUNUZDA EĞER SOL KULAĞINIZA SİNEK FISILTAMASI GELİYOR İSE CENABU ALLAH SİZİ SIKINTILARINIZDAN ARINDIRIYOR.

Bana bu olaylar çok oldu sabaha karşı hafif uykuya bürünmüş şekilde uyanık olmak gözlerin açık ama hiçbir hareket edemiyosunuz.

ALLAH HERŞEYİ BİLİR HERŞEYİ İŞİTİR ALLAH IN DEDİĞİNİ İSTEDİĞİNİ HİÇBİR GÜÇ GERİ ÇEVİREMEZ.

KURANI KERİMDE BUNLARIN HEPSİ YAZIYOR TÜRKÇE MEALİNİ OKUYUN.
EĞER BU DEDİKLERİMİN HEPSİ YALANSA (SORUMLUSU ALLAH TIR Kİ!HAŞA) ALLAH YALAN SÖYLEMEZ ASLA SÖZÜNDEN DÖNMEZ. ALLAHA ŞÜKREDİN VE NEMAZ KILIN ALAHIN İZNİYLE.

ALLAHA EMANET OLUN .

Slm Dostum Adim Fatih Marmar üniverstesi öğrencisiyim.sendeki Sorun Sadece Kuran Okumak Kurani Kerimde Radiğin Soru Nun Cevabi Var.

Sabaha Karşi Uykuya Bürunmüş şekilde Yari Uyanik Halinde Olduğunda Allah Seni Melekleriyle Cennet Suyuyla Yikiyor şeytan Lanetinden Arinman Için.bana Inanmiyorsan Kuani Kerimin Türkçe Karşiliğini Oku Cevabini Bulacaksin Orda Allah In Izniyle.bende Yaşadim Senin Yaşadiğini Ve Fazlasinida Ne Piskolok Nede Hoca Nedeyaratilan Herşey Senin Sorununu çözer Tek Cevabi Allah Tir Senin Sorunu çözen Başka Yardim Bulamazsin.kurani Kerimi Oku Benim Dediğimi Görüceksin Allah In Iznizle.

HTML