( Fethullah Gülen İle İlgili Konular 1 )

spectrano

New member
Değişik zaman ve mekanlarda laik kesimdende İslami kesimdende baskılar olduğu doğrudur.
Bu konuya her iki açıdanda yaklaşmak gerekir. Yukarıda hanımefendi İslami kesimi anlatmış, ben laik kesimden örnek vereyim.
İzmit'teki bir fabrikada bir mescit açıldı. Önceleri mescite gelenlerin isimlerini alırlardı.
Fakat insanların çoğu yalan yanlış isimler veriyordu. Tabi durum anlaşılınca daha kalıcı bir çözüme başvuruldu. Mescit girişini gören kamera...
Kimlerin gelip gittiği(zaten böye ortamlarda insanlar cuma günlerine özen gösteriyor)oradan takip ediliyordu.
İşin enteresan yanı buraya gelen arkadaşlar çok başarılı olsada üst derece yönetici sınıfına asla geçemediler.
Fabrikada yönetici olarak bulunan hiç kimseninde İslamiyet ile yakından uzaktan bir alakası yokmuş.
Yani insan çuvaldızı başkasına batırırken iğneyide kendine batırsa fena olmaz. Bu örnekten başka örneklerde mevcut.
arkadaşı ya seni yanlış bilgilendirmişler yada sen tanlış anlamışsın diyeceğim...canlı şahit diyorsan ben o fabrikaya iş yapıyordum senin bahsettiğin tarihlerde ordaydım..böyle bir uygulama yoktur..ve o fabrikada bir çok arkadaşım çalışıyordu ve onlarla beraber o zaman oturdupumuz Karamürsel de beraber cuma namazına giderdik..günahların alma..

sergahcan

New member
gene güldürdünüz beni,konu ne siz nerdesiniz. koç laik değildir, fetullahçılarda islamın temsilcisi değil. ayrıca hem koç hem fetullah abdcidir, varmı ötesi. biz devam edelim birbirimizi yemeye.gerçekten demokrasimi istiyoruz hepimiz adına, yoksa sadece kendimizemi istiyoruz.ne zaman dindar ateiste zorla din dersi dayamaz, ne zaman ateist dindara sen yobazsın demez o gün bu ülke düzelir. yani hiç bir zaman.saygılarımla...

ozgozg

New member
arkadaşı ya seni yanlış bilgilendirmişler yada sen tanlış anlamışsın diyeceğim...canlı şahit diyorsan ben o fabrikaya iş yapıyordum senin bahsettiğin tarihlerde ordaydım..böyle bir uygulama yoktur..ve o fabrikada bir çok arkadaşım çalışıyordu ve onlarla beraber o zaman oturdupumuz Karamürsel de beraber cuma namazına giderdik..günahların alma..
Yanlış anlaşılacak bir durum yok. Arkadaşım, iki günde tanıdığım beni yanlış bir yola sevketmeye çalışacak biri değil. Yirmi seneden uzun bir zamandır tanıyorum. Hatta çalıştığı bölümü, adını cisminide söylerim;
velhasıl kimseyi deşifre edip zor durumda bırakmak istemiyorum.

Guyjre

New member
Bazuka nin sorunu 82 anayasasi da degil direk anayasanin ilk 3 maddesi ve orada ki Türkiye Cumhuriyeti laiktir sözü.
Gücünüz yetmez, degistiremezsiniz bosuna ugrasmayin.

.DepresyoN

Banned
Savcı Fethullah Gülen olsa da fark etmez!

Savcı Fethullah Gülen olsa da fark etmez!

Son operasyonlarla bir kez daha dikkatleri üzerine çeken Ergenekon savcılarına çok sert eleştiri

Bilindiği gibi; Ergenekon Soruşturması çerçevesinde dün sabah erken saatlerde yine arama ve gözaltılar yaşandı.

Milli Güvenlik Kurulu Eski Genel Sekreteri Emekli Orgeneral Tuncer Kılınç, emekli Orgeneral Kemal Yavuz, Susurluk sanığı İbrahim Şahin ve Prof. Dr. Yalçın Küçük’ün evinde arama yapıldıktan sonra gözaltına alındılar.

Ayrıca Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu’nun Ankara Çayyolu’ndaki evinde arama yapıldı.

Fakat aramadan sonra Sabih Kanadoğlu’nun gözaltına alınmadığı açıklandı.

Odatv.com, Kanadoğlu’nun gözaltına alınmayışının nedenlerini Yargıtay Onursal Başsavcısı olan Vural Savaş’a sordu. Amaç sadece evinde arama yapmak mıydı, yoksa başka bir amaç mı söz konusuydu?

İşte Yargıtay Onursal Başsavcısı Vural Savaş’ın açıklamaları:

“Bütün aydınların, bütün vatansever insanların, bütün medyanın sindirilmesi, söz konusu

Tabi arama yapılması Sabih Kanadoğlu hakkında utanç verici bir şeydir. Cumhuriyet’e bomba atılmış, Danıştay’a saldırı yapılmış… Efendim, böyle bir talebi kabul edecek hakimlerimiz var. Şu anda ben Yargıtay’da bir cenazeden geliyorum. Bütün Yargıtay üyeleri infial halinde. Nasıl olur da bir başsavcı, evinde bomba yakalanan ne olduğu belirsiz kişilerle aynı kefeye konarak uygulama yapılır?

Şu mesaj verilmek isteniyor

İşte ordu komutanı da olsanız, başsavcı da olsanız göz altına da alınabilirsiniz, evinizde aramalar da yapılabilir. Hatta hatta tutuklanabilirsiniz. Yıllarca hapis yatabilirsiniz. Şu anda Türkiye’yi bir korku imparatorluğu haline getirdiler. Şu anda Türkiye artık bir hukuk devleti olmaktan çıkmıştır. Bu Ergenekon soruşturmasıyla yapılan soruşturmalar, Mc Carthy zamanında Amerika’da yapılan uygulamaları geçmiştir. Cumhuriyetimize vatandaşlarımızın sahip çıkmasının tam zamanıdır.

Böyle bakan, böyle iktidar, dış güdümlü basın, üniversite mensupları olan bir ülkede, eğer anayasa değişiklikleri de yapılıp Türkiye’de yasal olarak, ama hukuk dışı bir düzen kurulursa, biz bu insanları bir daha başımızdan atamayız. Eleştiri yasak, konuşma yasak. Ergenekon konuşmalarını benim gibi yasa dışı olduğunu en iyi vurgulayan hukukçulardan biridir, Sabih Kanadoğlu.

Aklı sıra Sabih Bey’e gözdağı verebileceklerini zannediyorlar

Sabih Bey de Yargıtay Başsavcılığı yapmış kişi, ben de öyle. Vural Savaş’a da bir göz dağı gibidir. Bunlar bize vız gelir. Bin tane Vural Savaş bu memlekete feda olsun. Zaten serçeden korkan darı ekmez ,fakat tekrar ediyorum artık şu aşikar şekilde ortaya çıkmıştır: Türkiye Cumhuriyeti’ndeki bu üniversitelerimizdeki, yargıdaki özellikle tasfiye edilmedikten sonra biz, hukuk devleti olarak yaşayamayız. Bu ülkede paramparça olmamızı engelleyemeyiz. Hiçbir şekilde ekonomimiz de düzelmez. Sabih Bey kadar pırıl pırıl yaşamış, hayatı boyunca hiçbir hukuk dışı işlem yapmamış, daima hukuk devletini savunmuş bir insanın, gelmişler evine Fazıl Say’a ait CD’leri götürmüşler. Bir savcı, hakim ne kadar yanlı olursa olsun, hatta Fethullah Gülen’in kendisi hakim olsa, hiçbir delil olmadan bir insanı nasıl göz altında tutacaksınız? Arkasından tutup cezaevine göndermek için de en küçük bir emare lazım. Bu kararlar da itiraza tabi.

Sabih Kanadoğlu gibi bir kişinin, bütün hayatı göz önünde olan bir şeref bayrağı gibi yaşamış, hiçbir hukuk dışı işe şimdiye kadar karışmamış bir insanın evinde, arama yapma talimatının çıkartılması bile yargının ne hale geldiğinin bir delili. Şu anda hakikaten kısmi bir başarı sağladılar. Kuvvet komutanları dahil, ki onların hepsi antiemperyalist, ulusalcı, Atatürk’ün askerleri olduğunu tüm hayatları boyunca ispat etmiş kişiler, işte bunların ve başsavcının mutlaka göz altına alınması şart değil efendim. Arama yapılması bir felaket. Ne demek? Esas ben size söyleyeyim. Bütün darbeler, ülkemizde de, Ortadoğu’da da, Latin Amerika’da da, Amerika’nın tezgahlanmasıyla yapılmıştır.

Dikkat edin, Ergenekon soruşturmasını destekleyen bütün insanlar, emperyalist güçlerin uşaklarıdır. Bu ABD politikalarının, gerek Türkiye’de, gerek bütün dünyada uygulanmasının destekçiliğini yapmış kişilerdir. Bunun darbe önlemekle hiçbir alakası yok. Esasında Türkiye’de bir karşı devrim tezgahlanıyor. Bir takım devlet görevlileri de maşa olarak kullanılıyor.”

http://www.ilk-kursun.com/2009/01/09/savci-fethullah-gulen-olsa-da-fark-etmez/

s3phir0th

New member
Yeter artik Yeter!! Bende ergenekoncuyum, sikayet etsin fettoscu tayfa benide alsinlar iceri!Biktik artik bu ne yuzsuzluk, bu ne curet?Iddaname yok, delil yok , kanit yok, milletin goznu boyamak icin kostebek gibi kazmaktan baska yaptiklari birsey yok! Uyanin artik, ergenekon davasi adi altinda 2-3 serefsizle iki mafyababasinin yaninda cumhuriyeti savunanlari tasfiye ediyorlar resmen!

yyildirayy

Moderatör
Moderatör
Savcı fettullah olsaydı bu kadar işi beceremezdi. Demekki fettullahtanda fettullahçılar varmış

DarthErim

Altın Üye
Almanyada Nasyonal sosyalist partinin iktidara gelişini ve yönetimini incelemek lazım şu anki durumu idrak edebilmek için.

bazuuka

Banned
Savcı fethullahçı olmasaydı bide onu düşünelim.Gerçi bu sizin iddianız adam ben ateistim demişti ama olsun sizin safsatalarınızdan yola çıkarak konuşalım.

Eğerki savcının arkası sağlam olmasaydı ne olurdu?

Ergenekon hiç durmadan hareketlerine devam ederdi güngörende yaşanan patlamalar istiklal caddesindede yaşanırdı.

Danıştay saldırıyla dindar kesimi yıpratmaya çalışan anayasa mahkemesine saldırır dindar kesimi paramparça ederdi.

Hizbullahın adını kullanarak konyayı hizbullah şehri yapan (Konya Türkiye için muhafazakar başkent) bugün en umulmadık yerlerde tarikatlar türetip en umulmadık kuyulardan insanlar çıkarıp bu tarikatlara suç atardı.

İsmailağa cemaati liderlerini pervasızca öldürüp linç ettiler diyen zihniyet yarın belki hangi hocayı öldürcek diye bekliyor olurduk..

Bunları göremeyen görmek istemeyen sizlerede burda bol bol güücüklü mesaj yazmak düşerdi.Nede olsa Hüseyin Üzmez olayını dindar kesim üzerinde baya bi kullandınız bu ahlaksızlığı tüm muhafazakarlara atfettiniz ya sizden herşey beklenit.

Ergenekonu savunan zihniyetle apoyu savunan zihniyet arasında milim fark yoktur ha leyla zana ha baykal aynı yerinize ve pozisyonunuza dikkat edin zırvalamayı bırakın.

rcpi.nesi

New member
Fethullah Gülen Operasyonları mı?

Fethullah Gülen Operasyonları mı?

Bazı şeyleri unutturmak için garip bir dava yürütülüyor. Devletine yıllarca hizmet etmiş insanlar birer birer gözaltına alınıyor. Ortak yanları Atatürkçü olmak. Ama özür dileriz bir ortak noktayı gözden kaçırmışız; hepsi Fethullah Gülen karşıtı ve onu bu devlet için tehlike olarak görüyorlar. Bakın bu arada neler oluyor ülkemizde;

-Güvenlik Konseyi üyesi olmamıza rağmen tam bir fiyasko olan Filistin politikasını kimse konuşmuyor,

-Bir hain dilimizi verdiniz, toprağımızı da verin diyor kimseden çıt yok,

-Deniz Feneri davasını herkes unuttu,

-ABD’de eğitim gören değerli polis memurlarımıza ne oldu?

-Kılıçdaroğlu’nun ortaya çıkardığı yolsuzluk dosyalarını hatırlayan var mı?

Devletine ömrünü vermiş askerler, hukukçular ve akademisyenler yaşlarına ve statülerine hiç de uygun olmayan şekilde birer birer gözaltına alınıp nezarete atılıyor.

Bu arada acı ve ilginç olaylar da ortaya çıkıyor.

Emekli Orgeneral Kılıç’ın meğerse o gün oğlunun ölüm yıldönümüymüş. Eşine evinde arama yapılırken "Oğlumun mezarına ölüm yıldönümünde gidemeyeceğim için çok üzgünüm. Güney Hanım, oğluma selam söyle" dediğini öğreniyoruz. Ne diyelim, hangi vicdana sığar bu.

TRT 2’nin “Sabih Kanadoğlu gözaltına alındı” diye yayın yapması üzerine, kendisini arayanlara, “TRT’nin haberini gördüm ama öyle bir durum yok. Evimde oturuyorum” diyor. Ancak Kanadoğlu, eşine, “Ateş olmayan yerden duman çıkmaz, hele bunu devletin televizyonu TRT veriyorsa” diyerek kalkıp giyinip traş olduğunu öğreniyoruz.

Yani gözaltından önce medyaya servis yapılmış...

Bazı dinci gazeteler seviç çığlıkları atıyor. 'Oh olsun, yaptıklarınızın acısı çıkıyor ' diye.

Daldan dala atlıyoruz ama bakın bu gazetelerden biri, Filistin için nasıl bir hareket tarzı öneriyor;

“Siyonist Yahudilerin Filistin'deki katliamına bedduadan gayri bir şey yapamıyoruz. Halkın elinden başka birşey gelmiyor. Bizler de elimizden geleni yapalım. Neler yapacağız? Yapacaklarımızı sıralayarak sizleri zalimlere bedduaya davet ediyorum. Duamız dünyanın her neresinde bir mazlum zulüm görüyorsa onun biran evvel kurtuluşuna; bedduamız Siyonist Yahudilerin kahr-ı perişanlığına olacaktır. Yapacaklarımız:

1- Bu akşamdan itibaren gecenin ilk üçte ikisi geçtikten sonra yataktan kalkacağız.

2- Abdest alıp en az 2 rek'at teheccüt namazı kılacağız.

3- Yüz defa Estağfirullah çekeceğiz.

4- Kırkbir defa Fil Suresi'ni okuyacağız.

5- Çokça "YA KAHHAR" ismini okuyacağız.

6- Sonra ellerimizi açıp şöyle dua edeceğiz....... (Merak eden müminler duayı http://www.milligazete.com.tr/makale/filistine-duâya-dâvet-110102.htm adresinden okuyarak Filistin'e yardımcı olabilirler.)”

Şaka gibi değil mi? Komik geliyor insana bu devirde bu zihniyet! Bu, Milli Gazete’nin 08 Ocak’taki Mevlüt Özcan’ın “Filistin’e duâya dâvet” başlıklı yazısı.

İşte ülkemizde hakim kılınmaya çalışılan zihniyet!

Oysa Yeniçağ gazetesinde 08 Ocak’ta Mustafa Aslan’ın yazısından Atamızın, Filistin hakkında; “Arapların arasında mevcut olan karışıklığı ve hoşnutsuzluğu kimse bizim kadar bilemez. Biz vakıa birkaç sene Araplardan uzak kaldık. Fakat şimdi kendimize kâfi derecede güvenip kudretimizi bildiğimiz için İslâmiyet’in mukaddes yerlerinin Musevilerin ve Hıristiyanların nüfuzunun altına girmesine mani olacağız. Binaenaleyh şunu söylemek istiyoruz ki, buraların Avrupa emperyalizminin oyun sahası olmasına müsaade etmeyeceğiz. Biz şimdiye kadar dinsiz ve İslâmiyet’e lâkayt olmakla ittiham edildik. Fakat bu ithamlara rağmen Peygamber’in son arzusu yani, mukaddes toprakların daima İslâm hâkimiyetinde kalmasını temin için hemen bugün kanımızı dökmeğe hazırız. Avrupa bu mukaddes yerlere temellük etmek için yapacağı ilk adımda, bütün İslâm âleminin ayaklanıp icraata geçeceğine şüphemiz yoktur... (27 Temmuz 1937-Hakimiyet-i Milliye Gazetesi)” dediğini öğreniyoruz.

Aradaki zihniyet farkını görüyor musunuz?

Biz Fethullah Gülen’e kızıyoruz ama bırakın onu, hükümetten bile bu güne kadar hâlâ resmi kınama yok. Demek ki çekindikleri bir güç veya dostluk var ortada.

http://www.irtica.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1952&Itemid=1

khanloves

New member
size paramı veriyorlar CHP den felan yahu yoksa burs mu bağladı Dalan lar :) Tayyip Erdoğan demediğini bırakmadı adamlara körmüsün.. Kopyala yapıştırma bir dahakine oku anladığını yaz.. bizimde gözlerimizi yorma ;) cunki birsey anlamazsın..

yüce_türk

Banned

türkiye bu birlikteliklerle batağa sürüklenmeye mahkum . karsı çıkansa ergenekoncu . ne güzel dünya be

eyy türk milleti sakın durmayın yola devam edin haa . yolun sonunda güzel sürprizler var sizlere ona göre . sakın ama sakın durmayın :)

Vtnsvr

New member
ABD+VATİKAN+SİYONİZM=AKP+FETULLAH ÇETESİ Yani AKP ve

ABD+VATİKAN+SİYONİZM=AKP+FETULLAH ÇETESİ Yani AKP ve FetHULLAH çetesi el ele verip emperyalizm ve vatikanın ortak projeleri dogrultusunda İslamiyete ve Ulus devletlere hizet edip ülkeye ihanet ediyorlar.Bu Ergenekon denilen yapılanma dün sözde yaratılan sanal kominizm korkusuyla, benzer kafalar tarafından ABD'ye yaranmak için yaratılmadımı?Dün ABD'ye yaltaknatıp hizmet edenlerin uzantıları bugünde yine aynı şekilde efendilerinin çevirdigi plagın öteki yüzünü çalıyorlar.

erdem299

New member
size paramı veriyorlar CHP den felan yahu yoksa burs mu bağladı Dalan lar :) Tayyip Erdoğan demediğini bırakmadı adamlara körmüsün.. Kopyala yapıştırma bir dahakine oku anladığını yaz.. bizimde gözlerimizi yorma ;) cunki birsey anlamazsın..

kardeşim CHP+doğan medyası hakkaten burs bağlamış bunlara. fetullah hocanın düşüncelerini tüm dünya paylaşıyo, dinsiz rusya onun düşüncelerini benimseyip konferanslar veriyo, dünyanın her yerinde okullar açarak dilimizi yaymaya çalışıyo(bir zamanlar bunu zorbalıkla kanla sömürgeyle yaptılar ki hala devam ediyor) kardeşim alıp veremediğiniz ne adam dini ve türkçe'yi yaymaya çalışıyo. elin oğlu ülkemde dinsizliği, hristiyanlığı yaymaya çalışır gıkın çıkmaz, bu adama ne bu karşıtlık neden korkuyorsun sen.

Vtnsvr

New member
kardeşim CHP+doğan medyası hakkaten burs bağlamış bunlara. fetullah hocanın düşüncelerini tüm dünya paylaşıyo, dinsiz rusya onun düşüncelerini benimseyip konferanslar veriyo, dünyanın her yerinde okullar açarak dilimizi yaymaya çalışıyo(bir zamanlar bunu zorbalıkla kanla sömürgeyle yaptılar ki hala devam ediyor) kardeşim alıp veremediğiniz ne adam dini ve türkçe'yi yaymaya çalışıyo. elin oğlu ülkemde dinsizliği, hristiyanlığı yaymaya çalışır gıkın çıkmaz, bu adama ne bu karşıtlık neden korkuyorsun sen.

Be birader bu kadar aldatılmışlık veya yalançılık olamaz.Rusya Fetullah truva atının düşüncelerini paylaşıyormuş.YALAN. Rusya Fetullahın CIA ajanı oldugunu ilan etti ve ülkesinden Fetullahın adamlarını CIA ajanı diye kovaladı.Aşagıda sana bukonuda okuyabilecegin üç konuyu veriyorum.Okuda sadece tarikat yalanlarından sıyrıılda gerçeklerle yüzleş.
http://gizlibelgeler.azbuz.com/readArticle.jsp?objectID=5000000008669576
http://www.ensonhaber.com/Dunya/121594/fethullah-gulene-rusya-darbesi.html
http://karsigorus.ka.funpic.de/index.php?option=com_content&task=view&id=160&Itemid=58

erdem299

New member
yazık birader yazık neyi görüp neyi göremeyceğini bile bilmiyorsun. sadece fetullah hocamın değil o tarz cemaatlarin istihbarat ve polis teşkilatında, uysal halkı sakinleştirebilen provokatörlüğü engelleyen, taşkınlıklara mani olan yararlı oluşum olarak görülüyo... kimseyle polemiğe girmeye gerek yok dilimi dinimi örf ve adetii fetullah hoca gibi sevgiyle yaymaya çalışmak istiyorum, sömürerek kanla değil...

yüce_türk

Banned
yazık birader yazık neyi görüp neyi göremeyceğini bile bilmiyorsun. sadece fetullah hocamın değil o tarz cemaatlarin istihbarat ve polis teşkilatında, uysal halkı sakinleştirebilen provokatörlüğü engelleyen, taşkınlıklara mani olan yararlı oluşum olarak görülüyo... kimseyle polemiğe girmeye gerek yok dilimi dinimi örf ve adetii fetullah hoca gibi sevgiyle yaymaya çalışmak istiyorum, sömürerek kanla değil...
sen nerde uzaydamı yaşıyorsun anlamadık ...

dinsiz rusya bile sahip çıkıyor fetoya demişsin adam sana kaynakları ile göstermiş neyin ne olduğunu hala fetocuyum diyorsun . tamam söylede bura cemaat evi değil .fetoya iyi sevgili saygılı bir insan portresi çizersen cemaat evlerindeki gibi ağzı açık dinlemez kimse seni alkışlamaz . sevdiğin için övüyorsun ama sevmediğim için bende sövmiyim yani . en iyisi ne sen öv nede ben söveyim . bura fetonun tanıtım alanı değil yani . hele hele bu konu hiç değil .

dünyayı sömürerek kanını içen abd ile işbirliği yapıyor senin sevgili hocan . burda 1000 daha kaynaklı belgeli gösterdik . yanıtsa kendi sitesinden alınan saçmalıklar .

HTML