( Fethullah Gülen İle İlgili Konular 1 )

GemaR

Banned
Ben bunla iftihar ederim.İnsanın içi açılıyo bir insan doğru yoldaysa böyle söylenir.Allah razı olsun...
Hizbullah için birşey diyemem onun hakkında bir bilgiye sahip değilim.
Ama Gülen'i tanıyorum elhamdulillah inşaAllah.Yinede en doğrusunu Allah bilir.....

aslanve

New member
bir deli bir kuyuya bir taş atmış 40 akıllı cıkaramamış arkadaşlar herkes yaızlar yazıyor bu o yazar şu yazıyor doğru diyorsunuz şu yazar şu yazıyor doğru dioyrsunuz cok merak ediyorum düşüncenize ters bit yazı çıksa onada doğru diyecek misiniz. siz hic ışık evlerinde kaldınız mı onu geçmiçtim kendinize müslüman diyor iseniz cuma namazına gidiyor msunuz gidiyor iseniz acaba allahın kuluna farz kıldığı 5 vakit namazı ne akdar kılıyorsunuz bunlar sizi kalmış ama hiç yaşamadığınız yerler hakkında yada gerçekten içlerind eyaşamadıktan sonra hele dinle alakalı yerler hakkjnda cok rahat roum yapmayı brakın

uLash

Kaleidoscope
bir deli bir kuyuya bir taş atmış 40 akıllı cıkaramamış arkadaşlar herkes yaızlar yazıyor bu o yazar şu yazıyor doğru diyorsunuz şu yazar şu yazıyor doğru dioyrsunuz cok merak ediyorum düşüncenize ters bit yazı çıksa onada doğru diyecek misiniz. siz hic ışık evlerinde kaldınız mı onu geçmiçtim kendinize müslüman diyor iseniz cuma namazına gidiyor msunuz gidiyor iseniz acaba allahın kuluna farz kıldığı 5 vakit namazı ne akdar kılıyorsunuz bunlar sizi kalmış ama hiç yaşamadığınız yerler hakkında yada gerçekten içlerind eyaşamadıktan sonra hele dinle alakalı yerler hakkjnda cok rahat roum yapmayı brakın

yorumundan hiç birşey anlamadım .. anladığım tek sey diyorsun ki namazınızı kılın orucunuzu tutun hacca gidin onu yapın bunu yapın . Bugun cuma diye otomatik vaaz reaktörün açık mı kaldı ? Bari namazımızı nasıl kılacağımızı bize bırakın bari ona karışmayın yahu ..

Hiç bir zaman düşünceme zıt bir konu hakkında doğru demedim adamlar yazıyorlar ve güzel yazıyorlar yarası olan gocunsun : )

Bide demişsin ki yaşamadığınız yerler hakkında yorum yapmayın .. Bu ne sığ bir bir düşüncedir ya iyi o zaman sadece takıldığımız alan dısındaki haberlere inanmayalım . İsrail gazzeyi bombalamış , amannnnn yalandır diyelim israildemiyiz sanki : )

Hay allahım : )

elend

New member
tabiii bırakalım hiç yorum yapmayalım bunlar böyle ruhban ruhban devletin içine çöreklensin siz niye sabah akşam yorum yapıyosunuz yaşadığınız rejimle ilgili ya bibırakın allah aşkına biri bunların ne olduğun u ortya cıkarınca düşlman oluyosunuz neymiş vay namz kılmışmıyız vay ışık evlerinde kalmışmıyız kafanı kumdan cıkar arkadaşım

MG_eVİL

New member
Yaşamadım O Dinsizlerin Arasında Ama Çok İyi Biliyorum bi Kaç Arkadaşım Oraya Gitmişti... Adam'ın Söylediği Söz İş AŞ Haydar Baş :) Buna mı İnanalım...

O Senin Dediğin Abi Abla Hani Vatan Severlerdi Hani En Büyük Türklerdi... Neden Gelmiyor Fetullah...

Ayrıca Sen Kimsinki Namazımı Sorarsın????

Sen Kıl Kendine Cehhenem'de Görüşürüz Ondan Sonra:goz:

aslanve

New member
Yaşamadım O Dinsizlerin Arasında Ama Çok İyi Biliyorum bi Kaç Arkadaşım Oraya Gitmişti... Adam'ın Söylediği Söz İş AŞ Haydar Baş :) Buna mı İnanalım...

O Senin Dediğin Abi Abla Hani Vatan Severlerdi Hani En Büyük Türklerdi... Neden Gelmiyor Fetullah...

ben zaten namaz konusuna sana kalmış dedim arkadaş gitmişte ne zararını görmüş fetullah gülenin gelmeme konusu çok ayrı bir yerde ne davası var neden başka birşeyi davaı bittiği zamn gördük ne akdar ayağı kaldırdılar türkiyeyi türkye de olaylar çıkmasın karışmasın diye gelmiyor fetullah gülenin dünyada yaptığı tek şey diyolog senin isimini bilmediği ülkelerde okul açılması için isteklerde bulundu ve bu yapıldı şu anda senin haritada bulamayacagın yerlerde türkçe konuşuluyor türkie afrika ile olan çok az ilişkisini artmasını sağlad afrikaya olan ihracatımız arttı bana söylsene bu kadar ülkesini seven adam geldide nedne türkiyenin bu türlü konularda hiç birşey yapmadı bir örnek daha şu zmana kadar peruda tek bir türk konsoloslupu yada onlarla resmi ilişki kurabileceğimiz tek bir türk kurumu oktu bunun temellerini atılmasını sagladın daha istersen sana çok fazla örnek söylerim
bu arada abi ablalar var ya onlarda senin gibi insan her insanın hatası olur tabi onları hatasız kul olarak görüyor isen başka

GemaR

Banned

Bazı şerefsizler var izin vermiyorlar Türkiye'ye girişini yasakladılar.Buraya girmesine izin yok yani keyfi değil.Aynı sorunu Bedizzaman da yaşadı onuda urfa'ya sokmadılar.
Hatta anlatayım dönemin başbakanı emir vermişti sokmayasınız haaa
-Adam dediki sayın başbakanın çok yaşlı ölmek üzere urfaya bırakalımmı?
-Yok sakın ha...
-Araba yok başbakanım ne yapalım
-Bulun bir çöp arabası götürün.Ne yaparsanız yapın onu oaraya sokmayın
-Bedizzman;"Kendi sonunu söyledi" dedi.

Sonra ne oldu o başbakana biliyormusun bir nedenden dolayı yaralandı ağır bir şekilde etrafta da hiç araba yoktu neyle götürdüle ÇÖP ARABASI ama hastaneye götürene kadar vefat etti...

Bedizzaman Atatürk zamanından beri bu milleti Adnan menderesi tarikatları uyardı ama hiç biri dinlemedi işte Risalede yazan herşey bir bir çıkıyor Mektubat Emirdağ lahikasında yazanlar bir bir şimdi yaşanıyor.

Anlamıyormusun Müslümanlara nefes aldırmak istemiyorlar deccal(masonlar) orduları..
Tek hedefleri Dini yıkıp Türkiye'ye kömünizmi hakim etmek.Atatürk ne diyor dinsiz devlet olmaz yaşayamaz sömürülmeye yüz tutar.Eğer İslam'ı yok edersen Türkiye'de zayıflarsa ülke işgal altında kalır ama eskisi gibi değil.Modern işgal......

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK

Tek hedefleri Dini yıkıp Türkiye'ye kömünizmi hakim etmek..
Bak ne kadar güzel tesbitte bulunmuşsun,tebrik etmek gerekir.

Sözde demokrasi ile yönetilen bir ülkede,

grev hakkı elinden alınıyorsa,
milyonlar yerine 8-10 kişi günh keçisi oluyorsa,
çiftçi anasını alıp gitmek zorunda kalıyorsa,
işçiler sokağa konulup dilenmeleri için yol veriliyorsa

bu mudur akp demokrasisi?

Eğer buysa biz almayalım,
alanlara afiyet olsun.

Bu arada;

donunuza sahip çıkın !!!

cümlemi tekrar etmek istiyorum.

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
bende hata yok valla,ttnet kabahatli

flood......

GemaR

Banned
Bak ne kadar güzel tesbitte bulunmuşsun,tebrik etmek gerekir.

Sözde demokrasi ile yönetilen bir ülkede,

grev hakkı elinden alınıyorsa,
milyonlar yerine 8-10 kişi günh keçisi oluyorsa,
çiftçi anasını alıp gitmek zorunda kalıyorsa,
işçiler sokağa konulup dilenmeleri için yol veriliyorsa

bu mudur akp demokrasisi?

Eğer buysa biz almayalım,
alanlara afiyet olsun.

Bu arada;

donunuza sahip çıkın !!!

cümlemi tekrar etmek istiyorum.

Bak bu Ak parti veya chp olayı değil bu asırlardır haber verilen ortam.Törörün ve ergenekon yapılanmasının arkasınkaki güçler yıkılmalı yoksa bu iş yürümez 100 yıldız tık yok.Neden masonlar istediği ülkede cirit atıyoda ondan.
Bu oyunlara gelmeyelim.Sonra dedi dersiniz.
Bu ülkede demokrasiye adalete izin vermeyen görünenler değil görünmeyenlerdir.
Bizde onların dinini komunismi yıkmalıyız.Buda Said Nursi'nin ve Atatürk'ün dediği gibi ilimle bilimle mücadele ile olur silahla şiddetle ancak yara büyür.
Onarın istediği zaten birbirimize düşürmek birbirimizi kendi kendimize yiyip bitirmemiz.Onlar sadece emri versinler.Tarih ekerrür eder ve lakin zaman yer kişiler ve isimler farklıdır ama hedefleri aynıdır.Fitne ortamı yaratmak....
Ben size kızabilirim körmüsünüz yada Ak partiyi tutmayanlara küfür edebilirim chp taraftarlarını dinsiz faşist diyebilirim ama onlara hizmet etmek çok ağırıma gider bu metaryalleri bile bile yapamam.....

desamo

New member
Bazı şerefsizler var izin vermiyorlar Türkiye'ye girişini yasakladılar.Buraya girmesine izin yok yani keyfi değil.Aynı sorunu Bedizzaman da yaşadı onuda urfa'ya sokmadılar.
Hatta anlatayım dönemin başbakanı emir vermişti sokmayasınız haaa
-Adam dediki sayın başbakanın çok yaşlı ölmek üzere urfaya bırakalımmı?
-Yok sakın ha...
-Araba yok başbakanım ne yapalım
-Bulun bir çöp arabası götürün.Ne yaparsanız yapın onu oaraya sokmayın
-Bedizzman;"Kendi sonunu söyledi" dedi.

Sonra ne oldu o başbakana biliyormusun bir nedenden dolayı yaralandı ağır bir şekilde etrafta da hiç araba yoktu neyle götürdüle ÇÖP ARABASI ama hastaneye götürene kadar vefat etti...

Bedizzaman Atatürk zamanından beri bu milleti Adnan menderesi tarikatları uyardı ama hiç biri dinlemedi işte Risalede yazan herşey bir bir çıkıyor Mektubat Emirdağ lahikasında yazanlar bir bir şimdi yaşanıyor.

Anlamıyormusun Müslümanlara nefes aldırmak istemiyorlar deccal(masonlar) orduları..
Tek hedefleri Dini yıkıp Türkiye'ye kömünizmi hakim etmek.Atatürk ne diyor dinsiz devlet olmaz yaşayamaz sömürülmeye yüz tutar.Eğer İslam'ı yok edersen Türkiye'de zayıflarsa ülke işgal altında kalır ama eskisi gibi değil.Modern işgal......
nerde yasak falan yok isterse gelir ama fetullah gurbet acısı cekiyo :D nie mazoşist galba

GemaR

Banned
nerde yasak falan yok isterse gelir ama fetullah gurbet acısı cekiyo :D nie mazoşist galba

Bak bu işin ardını bilmiyorsun yukarıda Allah(cc) var.Az samimi ol böyle şeylere gerek varmı.
Ben sana birşey kanıtlamaya çalışmıyorum uyarıyorum tedbir alın diyorum sonra başınızı taşa vurursunuz.Yoksa Gülen'i tanıyan tanır zaten ben bu yazılarla iftihar ederim bu yazılar olmasa asıl eksiklik olur....
Bizim Törör ve ergenekon yuapılanması ve ardındaki güçlerle işimiz var.Yoksa ben Said Nursi'yi seviyorum diye Allah katında değeri yükselmez aynı şekilde sen sevmiyorsun diye değeri düşmez....
Allah katında herkesin yeri bellidir.
Başta mesela ben alevilere olumsuz işte cehennemlik gözüyle bakıyordum ama başta HarunYahya ve Gülen bu ayırımı kaldırmaya vesile oldu inşaAllah.Tanımadığın emin olmadığın insanların hakkında 40 kere düşün.

Nalıncı babayı duymadın heralde.Bu zatı araştır.Tavsiye ederim....

desamo

New member

Bak bu işin ardını bilmiyorsun yukarıda Allah(cc) var.Az samimi ol böyle şeylere gerek varmı.
Ben sana birşey kanıtlamaya çalışmıyorum uyarıyorum tedbir alın diyorum sonra başınızı taşa vurursunuz.Yoksa Gülen'i tanıyan tanır zaten ben bu yazılarla iftihar ederim bu yazılar olmasa asıl eksiklik olur....
Bizim Törör ve ergenekon yuapılanması ve ardındaki güçlerle işimiz var.Yoksa ben Said Nursi'yi seviyorum diye Allah katında değeri yükselmez aynı şekilde sen sevmiyorsun diye değeri düşmez....
Allah katında herkesin yeri bellidir.
Başta mesela ben alevilere olumsuz işte cehennemlik gözüyle bakıyordum ama başta HarunYahya ve Gülen bu ayırımı kaldırmaya vesile oldu inşaAllah.Tanımadığın emin olmadığın insanların hakkında 40 kere düşün.

Nalıncı babayı duymadın heralde.Bu zatı araştır.Tavsiye ederim....
ben ergenekondan terorden fln bahsetmedim dedim ki nerde yasak falan yok isterse gelir ama fetullah gurbet acısı cekiyo :D nie mazoşist galba

ama sen diosun gelemez yasak var , yasak yok

mkaya60

New member
hak ediyor allah razı olsun dünyanın dörtbir yanında bayrağımızı dalgalandırıyor. Kör gözlere duyurulur. Sen ülken için ne yapyın bir düşün

III. Göz

Altın Üye
Yıllardan 1960 aylardan mart ayın 20’si. Hicri takvim 25 Ramazan 1379 günlerden Perşembe, Kadir gecesinin arandığı ramazanın son 10 günü.

Bediüzzaman Said Nursi Hz.leri çok ağır hasta olduğu halde Urfa’ya gelmiştir. Yolculuk boyunca namazlarını arabanın içinde kılmak zorunda olacak kadar ağır hastadır. Urfa’ya ulaştıklarında birçok öğrencisi evinde misafir etmek için can atarken kendisi bir otel odasına yerleşir. Durumu çok ağırdır.

Zamanın İçişleri bakanı Dr.Namık Gedik’in en önemli işi Bediüzzaman’ı takip ettirmek, ev hapsinde tutmaktır.

Bediüzzaman’ın otel odasına yerleştiği İçişleri bakanlığına bildirildiğinde Dr.Namık Gedik derhal Beziüzzaman’ın Urfa dışına çıkarılması ve derhal Isparta’ya gönderilmesini emreder.

İçişleri bakanlığına Bediüzzaman’ın çok ağır hasta olduğu ve gönderilemeyeceği bildirildiğinde Dr.Namık Gedik, doktor olurken ettiği hipokrat yemini hiçe sayarak ağır hasta birinin (Bediüzzaman’ın) o halde bile Urfa dışına çıkarılması emrini yeniler.

İçişleri bakanlığına gecenin bu saatinde vasıta bulunamayacağı sabahı beklemenin uygun olacağı bildirildiğinde Demokrat Parti’nin İçişleri bakanı Dr.Namık Gedik’in cevabı: "Çöp arabasıyla da olsa göndereceksiniz!" olur.(1)

Bediüzzaman Said Nursi Hz.leri 3 gün sonra Urfa’da vefat etmiştir…..

Aradan 2 ay geçer. 27 Mayıs darbesi yapıldığında tutuklanan Dr. Namık Gedik evinden alınarak harpokuluna götürülür, orada pencereden atlayarak intihar eder. Parçalanan vücudu ÇÖP ARABASINA koyularak kaldırılır.

artık anlayana..Bunada hikaye diyerek bediüzzaman hazretlerine hakaret edecek körler var forumda,bu yüzden bu gibi şeyleri paylaşmak da istemiyorum ama neyse inşaallah bir gün gerçeği görebilirler..

HTML