..::Enstrüman Yardım::..

alp_tunga

New member
tam tahmin ettiğim gibi
ayrıyetten ilgin için teşekkür:clap

abi hazır seni bulmuşken birde 400 ytl bütçeyle bir elektro gitar önerebilirmisin bana
yorumlarını merakla bekliyorum:melek

ermbal

New member
ya baya oldu cevap gelmedi kimseden. elektrogitar konusunda yardımcı olabilcek bi arkadaş yok mu acaba??

CounTRy

Gülen Manyak
Biraz sabır :D:D sizi Jacksones e havale ediyorum :D

JackSoneS

~// кяσηiк м&#11
tam tahmin ettiğim gibi
ayrıyetten ilgin için teşekkür:clap

abi hazır seni bulmuşken birde 400 ytl bütçeyle bir elektro gitar önerebilirmisin bana
yorumlarını merakla bekliyorum:melek
400 Ytl ye ancak washburn'ün bazı modelleri var onarlı alabilirsin. Washbur'nün dezavantajı ağaç oLarak iidir ama eLektronik aksaam oLarak çok uzun ömürLü deiLdir.

Prodfesyonel deilsen 2YıL falan Kullanırsın sonra Hambucker veya singLe olarak PodLarıda deiştirerek Gİtara modifiye yapabilirisin.:goz:

ya baya oldu cevap gelmedi kimseden. elektrogitar konusunda yardımcı olabilcek bi arkadaş yok mu acaba??
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=2399&gid=398

Anladıgım kadarı iLe thrash dinLeyicisisin ve thrash çalmak istiyorsun=)

Thrash denilince aklıma gelen ilk gitar esp dir. Sanada LTD yakısır=)

Ama yeni calmaya başlıyorsan Bu kadar para bayılıp gitara yazık etmen ii olmaz:goz:

alp_tunga

New member
Jacksones abi ilgin için teşekkürler
acaba cort'un X1 veya X3 modelleri için senin yorumlarını alabilirmiyim:melek
bu arada ben genelde pentegram ,iron maiden tarzı gruplar dinlemeyi severim
bunlara yakın makul bir bütçeyle alınabilecek bir gitar önerirmisin
senin dediğin washburn'e baktım ne bileyim sesi beni pek tatmin etmedi
bu arada anfimide söleyeyim marshall MG 15CD
pedal olarakta Behringer tube overdrive ve digitech rp50 processör' üm var
değerli yorumlarını merakla bekliyorum
şimdiden teşekkürler:clap

ESP LTD M-50 Elektro gitar
zahmet olmazsa birde bu gitar hakkında değerli yorumlarını alabilirmiyim
Jacksones abi

yenissary

New member
arkadaşlar bende gitar almak istiyorum ama nereden nasıL bi kaliteden almakla ilgili hiçbir bilgim yoK .. kadiköyde , maltepede veya karşı istanbulda bildiğiniz bi yer varmı fiyatlarında güzeL modellerinde güzel olduğu bir yer ...max bi gitara 80 ytL verebilirim

JackSoneS

~// кяσηiк м&#11
Jacksones abi ilgin için teşekkürler
acaba cort'un X1 veya X3 modelleri için senin yorumlarını alabilirmiyim:melek
bu arada ben genelde pentegram ,iron maiden tarzı gruplar dinlemeyi severim
bunlara yakın makul bir bütçeyle alınabilecek bir gitar önerirmisin
senin dediğin washburn'e baktım ne bileyim sesi beni pek tatmin etmedi
bu arada anfimide söleyeyim marshall MG 15CD
pedal olarakta Behringer tube overdrive ve digitech rp50 processör' üm var
değerli yorumlarını merakla bekliyorum
şimdiden teşekkürler:clap

ESP LTD M-50 Elektro gitar
zahmet olmazsa birde bu gitar hakkında değerli yorumlarını alabilirmiyim
Jacksones abi
Ben Cort'un hiç bir modelini begenmiyorum acıkcası hep itici gelen bir sesi vardır(ağaç ve manyetiklerinden kaynaklanan). Ama LTD hakkında inanılmaz bir gitar diyebilirim. 24perdeli olmasıda ayrı bir avantaj. Ses ve ağaç kaliteside gayet iidir.

arkadaşlar bende gitar almak istiyorum ama nereden nasıL bi kaliteden almakla ilgili hiçbir bilgim yoK .. kadiköyde , maltepede veya karşı istanbulda bildiğiniz bi yer varmı fiyatlarında güzeL modellerinde güzel olduğu bir yer ...max bi gitara 80 ytL verebilirim
Beşiktaşta mydukkan var migrosa 50 100 metre uzaklıkta bi yer olsa gerek ordan istedigin gitarı bulabilirsin. Eskişehir'den selam sölemeyide unutma onlara=)

Elektro gitarı 2+1 ya da 5+1 sistemlere bağlayabiliyor muyuz?Ve nasıl?
Analog yada processor'un varsa pc nin arkasına taktıgın jakı aparat yardımı ile 4.1 5.1'e baglayabilirsin(Jak girişleri muhtemelen aynı deildir) eger pedalın yoksa aynı kabloyu gitarına baglayabilrsin. ama ben tavsiye ettigimi söyleyemem. Çünkü harmonik dahil bir cok sesi almakta zorlanırsın. En iisi 10'luk bi anfi alırsın işini görür.

wwwxyzwww

New member
ben daha gtr amfi pdl almadım ama kafama iyice birşeyler yerleşti.1 ay içinde alcam.
gtr: bcrich beast avenge sob
pedal: metalmuff
amfi: laney lx65d yada ibanez tbx65r
amfi olarak hangisini almalıyım.tarzım black-death-trash tır.
laney lx65d celestion speaker var.bu amfinin speaker ı ingilizmi?

mcakira

New member
ney öğrenmek hakkında görsel - metin yardım istiyorum
ney merakı başladı
yardımcı olursanız sevinirim bulamıyorum ben

legende

New member
Saz Ustalari Burdami???

merhaba arkadaslar benim aranizda bilgisi olan arkadaslar cok önemli iki sorum olacak:fazla bilgim olmadigi icin belki sizlerin yardimiyla istedigime ulasabilecegim.

Ben kedime Uzun Sap Baglama aldim..Bazilari buna Abdal Sazi da diyorlar...neyse benim sorularim sunlar olacakti:.

1)Bu benim icin cok önemli arkadaslar:

http://www.youtube.com/watch?v=HFSL7...eature=related

Ankarali Namik cogunuz tanir arkadaslar,bu adamin Akorunu bi türlü cözemedim..hangi Akoru ve hangi Teli kullaniyor bu adam bu videoda??? bunuda bi detayli annatirsaniz cok sevinirim. bende bi akor aleti var..ona görede ayarlayabilirim.. yani alt ne akor olcak orta ve üst ne akor olcak hangi teller kullanilacak

2) Neset Ertas Ustamiz hangi telleri kullaniyor? Yani üst teller orta ver alt?
ve Neset ertasin Akoru nedir? bunuda üst orta ve alt tel olarak yazabilirseniz cok makbule gecer..

Karadüzen caliyorum..arkadaslar sakin yannis anlamayin ben prof. deilim kendime göre calabiliyorum ama bu iki konuda bana yardim ederseni cok makbule gecer

Hepinize Avusturyadan selamlar...yardimlariniz icin simdiden tesekürler

arkadaslar yanlis anlamayin konuyu benim ufak kardesimin bilgisayarindan acmictim yanlis olmus simdi tekrar buraya actim...

de_fans

New member
saz veya bağlama çalmaya başlamayı düşünüyorum.sizce yeni başlayan biri olduğum için ne almalıyım.ilk olacağı için enfazla 120 ytl ye kadar çıkabilirim.sonra çalamazsak elimizde patlamasın:)))
aynı sorun bendede var arkadaşlar 100-150 tl fiyat aralıgında iyi saz alabilecegimiz istanbulda tavsiye edeceginiz yer varsa çok iyi olur.
bide uzun sapla başlasak ögrenebilirmiyiz

clyck

New member
vallaa çok olmuş buraya yorum yapılmamış ama belki bi faydamız olurr...

arkadaşım bende prof değilim ama kısa sap çok yorar seni tatmin etmez ilk başta zorlanacağın için..

uzun sapa da alışırsan onunda tadı ayrıdır..bence uzun sapla başla ve yeni alacaksan 150den fazla verme ki öğrenci sazı diye geçer...

birde eger kalite istiyorsan daha çok bağlama tamiri ve imalatı yapan yerlere git

hani yaşlı amcaların fln olduğu bu işi eskiden beri yapan kişilerden all...

güzel vitrinli parlak yerlere hemen uğrama:D

yüce_türk

Banned

resimle okla gösterdiğim yerdeki sol a basarak orta teli ayarlıyorsunuz . daha sonrada üst teli solun üstündeki do ya basarak ayarlıyorsunuz . ankaralı namığında neşet ertasında çaldığı düzen aynı diye biliyorum. yani üstte gösterdiğim şekil ..

saz almayı düşünenler kısa sap alacağına uzun sap bağlama alsınlar . gerektiği yerde kelepçe takarak kısaltma şansınız olur . ama bağlamanın tadı ayrı bi başka uzun sap bağlamanın ayrı . hangi tarz hosunuza gidiyorsa artık

mahobilge

New member
Arkadaslar sizden gitar hakkinda baslagic ve orta seviye ve ileri seviyeye getiren videolar istiyorum Bir ricam daha war Online Gitar Dersleri Öner YAVUZ yaptigi bir video seti war yazinca youtube ye o videolarin demosu geliyor ama ben ne kadar aradiysam bulamadim o seti ama youtubedeki videolari degil gercek seti ariyorum Lütfen Hackhell ailesi sizden ilk defa bir sey istiyorum beni geri cevirmeyin Lütfen...

ouzhancan

New member
ya kardeşlerim uzun süredir elektro gitar çalmaya ugraşıyorum belki biraz yol katetmiş olabilirim fakat hala iyi olduğumu düşünmüyorum..bana yardımcı olabileceğini düşündüğünüz materyaller varsa paylaşırsanız ya da önerirseniz çok makbule geçmiş olursunuz..şimdiden teşekkür ederim..

mosonur

New member
arkadaşlar ben elektro gitar çalıyorum. Bir anfi almak istiyorum Roland(Cube 20x yada 30x) ile Marshall(MG30x) arasında kaldım bu iki anfinin artılarını ve eksilerini yazarsanız çok sevinirim.