Aysun Kayacı: "Çobanla benim oyum neden eşit olsun ki!"

yasko_

New member
İlk bakışta mantıklı gibi geliyor olabilir ama daha detaylı düşündüğün zaman okumanın sadece cahilliği aldığını eşekliğin baki kaldığını görürsün.

Örnek, yıllarca okumuş, üniversiteler bitirmiş, adının başına prog vs ünvanlar eklemiş bir adam (artık ona da adam dicez bizim köylü ondan daha adamdır...) o kadar vizyonuna rağmen hala oturmuş pozitivizm de pozitivizm diyebiliyor... Onu da yalan yanlış algılamış...

Yani demem o ki okuyanlar içindede eşekler çok, o kadar kitap okumuş ama hepsini atmış heybeye. Hiç birini sindirmemiş anlamamış yani..

Herkese tek oy benim köylüm daha akıllıdır...

Okumuş osmanlılar manda derken şimdi cahil dediğimiz köyümün insanlarıydı silahını alıp dağa çıkan. Bunu da unutmamak lazım....

Köylü milletin efendisidir ....

Köylü yokken o aysun s....nın buğdayı nereden bulacağını görürüm ben...:durdurun

bi tarafını yırtsa ya da satsa bulamaz...:durdurun:durdurun:durdurun

herkes kendi işini yapsın ve diğerlerine saygılı olsun....
Düşüncelerimi tamamı ile yansıtmışsın katılıyorum sana eline sağlık..

1.Tim

New member
Arkadaşım köylü milletin efendisidir buna eyvallahda.
bakın burda dağdaki çobanda kasdını anlayamamışsınız siz,
vergisini vermiyen köylülermi tabiki hayır, dağdaki çoban derken vergisini vermiyen kürtlere söylemiş.

MAJESTE

Kadim Dost
vergisini vermiyen köylülermi tabiki hayır, dağdaki çoban derken vergisini vermiyen kürtlere söylemiş.
yani lafı nasıl çarpıttın kürt diye bir kelime geçmediki yeni bir tartışma çıkarma kardeşim

neyseh konuya döneyim bence aysu kayacının geçmişine gidip köylü ile arasında geçen olaylara bakmak lazım :D ama doğru sölemiş yine de köylü ile onun oyu bir değil Aysu oyunu nerde kullanır bilinmez Kaç paralık ki ver 5000 ytl sağanı solunu sallayarak yürüsün başka ne işe yarıyor sarışın nede olsa normaldir Unutmasınki nereden geldiğini aç kaldığı günleri köşk de doğmadı bu kız babasını hepimiz gördük ne hallerde inanın köylü bunun ailesinin yanında kraldan daha kraldır.

rmbxxx

New member
Kendisinin ne olduğu tartışılırken bence sadece kürtleri değil kendisi gibi olmayan herkesi kastetmiştir. Bence dikkat edin onu savunurken boşta kalmayasınız.

kandan

New member
Aysun Kayacı'ya öyle bir programda yer veren medya patronlarına yazık. İletişim fakültesi mezunuyum ben çıkamıyorum oraya, kadın iki firikikle işi bitiriyor ne olacak hal...
Ayrıca çoban dediği insan namusuyla geçinen insanlardan biridir, o kadının haddine düşmez bu olaylar...

JeNk

New member
çobanada Sorsan Aysun Kayacı ıle Aynı Hakka Sahıp Olmaktan Utanacagına Emınım.

sberkil

New member
Aysun a can feda , ne derse arkasındayız tam destek :=)

o köfte dudaklardan çıkacak her laf doğrudur, boşuna tartışmayalım arkadaşlar :clap

64general1

New member
Dedeleri işe hiç karıştırmayalım

AYSUN Kayacı’nın televizyon programında, "Benim oyum ile dağdaki çobanın oyu neden bir olsun" itirazını dile getirmesi, dün de işaret ettiğim gibi bizim ülkemiz için eğlenceli bir tartışma konusu yarattı.

Dünkü gazetelerde AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat’ın, Kayacı’ya "edepsiz" dediği haberi vardı.

Fırat, bu topraklarda çok tutulan hamasi bir nutuk da atıyor: "Bizim dedelerimizin şehit olmasıyla, vatan için canlarını vermesiyle bu topraklar üzerinde yaşama imkánına kavuştun!"

Tabii Fırat Bey’in, Aysun Hanım’ın dedesinin Kurtuluş Savaşı sırasında ne yaptığını bilebilmesine olanak yok. Yan gelip yattı mı, yoksa elde silah vatan savunmasına katıldı mı? Eğer düzenli ordunun içinde yer almadıysa bunu tespit edebilmek olanaksız.

Bildiğimiz bir şey var ama: İngiliz kışkırtmasıyla 1925’te Cumhuriyet’e karşı bir İslamcı-Kürtçü ayaklanması başlatan Şeyh Said, Fırat Bey’in dedesi oluyor.

Yani "dedelerimiz" meselesini kaşımak, Fırat Bey açısından pek hoş olmayabilir.

Öte yandan bu "benim oyum, kimin oyuna eşittir" sorusu da Fırat Bey için can sıkıcı olabilir.

Kendisi Adana milletvekili ve geçen seçimde o bölgede 916 bin 591 geçerli oy vardı. Adana’da bir milletvekili seçmek için 65 bin 470 oy gerekiyordu.

Fırat Bey, İzmir’de milletvekili seçilebilmek için 86 bin 996 oya ihtiyaç duyacaktı. İstanbul’dan girseydi 82 bin oy alması gerekiyordu.

Elbette Şırnak’tan da seçime girip 41 bin 74 oy ile seçilebilirdi. Ben Ağrı’yı önerirdim kendisine, orada 32 bin 734 oy, bir milletvekili seçti. Yani Türk demokrasisinde durum biraz karışık!

"Bir oy" her yerde "bir oy" etmeyebiliyor.

Ve küçücük bir kızcağıza bu kadar saldırmak, sadece onun mankenlik geçmişinden ve güzelliğinden dem vurarak "aptal sarışın" muamelesi yapmak, o kadar da doğru bir şey değil. Herkesin söz söyleme ve düşündüğünü açıklama hakkı yok mu?

Bize garip de gelse bir fikrini açıkladı diye bir insana "edepsiz" demek, demokrasi fikrinin neresine sığıyor?
m.y.y.

klavuz13

Banned
Ve küçücük bir kızcağıza bu kadar saldırmak, sadece onun mankenlik geçmişinden ve güzelliğinden dem vurarak "aptal sarışın" muamelesi yapmak, o kadar da doğru bir şey değil. Herkesin söz söyleme ve düşündüğünü açıklama hakkı yok mu?

---------------

KANUN ÖNÜNDE HERKES EŞİTTİR....

DAĞDAKİ ÇOBANINDA 1 OYU VARDIR....

ÇOK ZENGİN BİRİSİNİNDE BİR OYU VARDIR...

FAKİR, YOLKSULUNDA BİR OYU VARDIR....

PROFESÖRÜNDE BİR OYU VARDIR....

CAHİL İNSANINDA BİR OYU VARDIR.....

18 YAŞINI AŞMIŞ REŞİT OLAN HER TÜRK VATANDAŞI KANUN ÖNÜNDE EŞİTTİR....

İSTERSE AYSUN KAYACI OLSUN... İSTERSE GENELEV KADINI OLSUN... İSTERSE ÇOBAN OLSUN....

HALA BU KONUDA AYSUN KAYACIYA DESTEK VERİYORSANIZSA, İNSANLARA EŞİT GÖZLE BAKMIYORSUNUZ ANLAMINA GELMEKTEDİR.

beratahmet

New member
ya bu kadın harbiden tam bir salakmiş yaaaa...ona sormak isterim şimdiye kadar bu ulke için ne yapmiş podyunda yuruyerek veya birkaç reklamda öpüşerek kendini bi sey mi sanıyormuş...hiç yoksa o çoban guttugu koyunlarla koy halkına hızmet ediyor halk demek devlet demek...bencede oyları eşit olmamalı aysunun yarım oy kullanacak kadar bile zeka seviyesi yokkk......:)

HTML