Aysun Kayacı: "Çobanla benim oyum neden eşit olsun ki!"

koskotu

New member
Aslında sorunun kaynağı toplumsal bir paradoks...
Olayı herkesin gözünden değerlendirmek lazım.
Yalnız Anadolu insanının hali gitgide daha da perişan oluyor...

cetin755

New member
sadece duyduklarını söleyen bir şahış hiçbir zaman bence kendi fikrini söleyemicek sölesede böle rezil olur zaten

RTE

Banned
CHP nin Aysun Kayacıyı hemen partiye üye yapması lazım.Hatta genel sekreter.

Aynen CHP lilerin düşüncelerini dile getirmiş

ENSONHABER.com/ÖZEL Aysu Kayacı sarf ettiği 'büyük laflar'ın altında kaldı. "Dağdaki çobanla benim oyum eşit olmamalı.. AKP'yi ayaktakımı iktidara getirdi" sözleri başına iş açtı. Kayacı dün gece Kanaltürk'te yayınlanan Hulki Cevizoğlu'nun 'Ceviz Kabuğu' programına telefonla bağlandı ve ağlayarak yardım talebinde bulundu.

NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLATAMIYORUM PROFESÖRLER BANA YARDIM ETSİN
Kayacı; "Lütfen beni ülke düşmanı olarak göstermesinler. Artık hiçbir şey söylemeye cesaretim yok. Bana 'teneke kafalı, edepsiz mahluk' dediler. Ne cevap vereceğimi bilemiyorum. Konuştukça her şey daha kötüye gidiyor. Lütfen profesörler, hocalar birileri bana yardım etsin. Çünkü korkuyorum. Ben söylemek istediklerimi söylemeyi beceremiyorum."

64general1

New member
Dağdaki çoban filan...

Aysun Kayacı mı haklı?

Dağdaki çoban mı?

*

Bana sorarsınız...

NTV haksız.

*

Çünkü, ne Aysun Kayacı’nın sözleri külliyen yanlıştır... Ne de, o sözlerin karşılığında edilen öfke dolu hakaretler.

Yanlış olan, o programın şekli.

*

"Daha geniş kitleye ulaşayım" diye, bir edebiyatçı, bir sinema yıldızı, bir gazeteci ve bir mankeni yan yana oturtup, uzmanlıkları dışında bir konuda, mesela "siyaset" hakkında tartıştırırsan, olacağı budur... Daha geniş kitleye ulaşırsın ulaşmasına ama, sonu mahkemede biter!

*

Bir Alevi, bir eski solcu, bir tarikatçı, bir liboşu yan yana oturtup, "daha geniş kitleye ulaşmak istenmesi" gibi...

Daha geniş kitleye ulaşırsın ulaşmasına ama, sonu mahkemede biter!

*

AKP’liler kızıyor... Halbuki, "Haydi Gel Bizimle Ol" bir nevi AKP’dir.

Kavgada bile söylenmemesi gereken "ananı da al git, artislik yapma lan, cibilliyetsiz" lafları, fikir özgürlüğü kapsamında söylenebiliyorsa eğer... "Ayak takımı" da, bir fikirdir. Veya, tersi.

*

O yüzden...

Pınar Kür gibi saygın bir yazar, laga luganın içinde buluverdi kendini. Atatürkçülüğünden hiç şüphe etmediğimiz Köksal Toptan’ın, kendini bir anda şeriatçılıkla suçlanan partide bulması gibi.

O yüzden...

Halkı tarafından "onur" ödülüne layık görülen Müjde Ar, halkı tarafından savcılığa şikáyet edildi... Batılı, vizyon sahibi, modern, laik, Antalya Belediye Başkanı’nın tarikatçı durumuna düşmesi gibi.

*

Aysun Kayacı mı haklı, çoban mı?

NTV haksız.

*

Ve maalesef...

Aysun Kayacı, o sözleri söyleme cesaretini gösterirken, haber kanalı NTV, bu çok konuşulan haberi, haber yapma cesaretini gösteremedi... AKP’nin başına bir iş gelirse, arkadan ittirenlerin, Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakacağı gibi.

Yılmaz ÖZDİL

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
Dağdaki çoban filan...

Aysun Kayacı mı haklı?

Dağdaki çoban mı?

*

Bana sorarsınız...

NTV haksız.

*

Çünkü, ne Aysun Kayacı’nın sözleri külliyen yanlıştır... Ne de, o sözlerin karşılığında edilen öfke dolu hakaretler.

Yanlış olan, o programın şekli.

*

"Daha geniş kitleye ulaşayım" diye, bir edebiyatçı, bir sinema yıldızı, bir gazeteci ve bir mankeni yan yana oturtup, uzmanlıkları dışında bir konuda, mesela "siyaset" hakkında tartıştırırsan, olacağı budur... Daha geniş kitleye ulaşırsın ulaşmasına ama, sonu mahkemede biter!

*

Bir Alevi, bir eski solcu, bir tarikatçı, bir liboşu yan yana oturtup, "daha geniş kitleye ulaşmak istenmesi" gibi...

Daha geniş kitleye ulaşırsın ulaşmasına ama, sonu mahkemede biter!

*

AKP’liler kızıyor... Halbuki, "Haydi Gel Bizimle Ol" bir nevi AKP’dir.

Kavgada bile söylenmemesi gereken "ananı da al git, artislik yapma lan, cibilliyetsiz" lafları, fikir özgürlüğü kapsamında söylenebiliyorsa eğer... "Ayak takımı" da, bir fikirdir. Veya, tersi.

*

O yüzden...

Pınar Kür gibi saygın bir yazar, laga luganın içinde buluverdi kendini. Atatürkçülüğünden hiç şüphe etmediğimiz Köksal Toptan’ın, kendini bir anda şeriatçılıkla suçlanan partide bulması gibi.

O yüzden...

Halkı tarafından "onur" ödülüne layık görülen Müjde Ar, halkı tarafından savcılığa şikáyet edildi... Batılı, vizyon sahibi, modern, laik, Antalya Belediye Başkanı’nın tarikatçı durumuna düşmesi gibi.

*

Aysun Kayacı mı haklı, çoban mı?

NTV haksız.

*

Ve maalesef...

Aysun Kayacı, o sözleri söyleme cesaretini gösterirken, haber kanalı NTV, bu çok konuşulan haberi, haber yapma cesaretini gösteremedi... AKP’nin başına bir iş gelirse, arkadan ittirenlerin, Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakacağı gibi.

Yılmaz ÖZDİL
doğruya doğru

HTML