'Anayasada Atatürk ilke ve inkılaplarına gerek yok'

solids

New member
yehovan' Alıntı:
AKP'nin 2. Dönem icraatları

Ülkenin tüm mal varlıklarını sattığı gibi ülkenin değerlerinin içini boşaltarak istedikleri aciz türkiye sahipsiz bir Türkiye yaratmak....

Önümüzdeki 5 sene boyunca neler göreceğiz neler....

Sivil anayasa deyip başlıyacaklar....
Değişmesi teklif bile edilemiyecek maddeler değişecek....
Kürtçe 2 resmi dil kabul edecek...
Erdoğanın kafasındaki eyalet sistemi için gereken herşey yapılacak....

Bu adamlar inandığımız güvendiğimiz değerlere her gün ayrı bir şekilde sövecek.

Ve hala bu ülkede bunlara rağman bu adamları savunacak insanlar olacak...

ACı...
Bunları nerden uydurdun sorabilirmiyim . Hayal dünyasında yaşama gerçekçi ol biraz.

Acı ne biliyormusun senin gibi eyyamcıların kargaşa çıkarıp ortalığı kızıştıran insanlarında bu ülkede yaşaması. İspat et lütfen dediklerini. Git sivil anayasa nedir neler yapılacakmış neler tartışılıyormuş ondan sonra gel yorum yaz.

and1

New member
"halklar hakettikleri gibi yönetilirler" demekki bu millet soyulmayı cok seviyor
22 temmuzda öğrendik bunu!..

eğer akılları varsa FETOŞ hocaları gibi amerikaya sıgınırlar !..
yoksa hesabını veremeyecekler bu yaptıklarının!..

yehovan

Banned
solids' Alıntı:
Bunları nerden uydurdun sorabilirmiyim . Hayal dünyasında yaşama gerçekçi ol biraz.

Acı ne biliyormusun senin gibi eyyamcıların kargaşa çıkarıp ortalığı kızıştıran insanlarında bu ülkede yaşaması. İspat et lütfen dediklerini. Git sivil anayasa nedir neler yapılacakmış neler tartışılıyormuş ondan sonra gel yorum yaz.
Akp 1. Dönem İcraatları....

İlk Okul Kitaplarından Aile kavramı kaldırıldı.
İlkokul kitaplarından İslamiyetin yükselişi Kaldırıldı...
Kelime'yi tevhidin son bölümünü kaldırarak bizi hristiyanlarla aynı kefeye koydular....(Yine 4. sınıf 5. sınıf kitapları)
Kürtçe kursaların açılması için izin verildi...
TRT belirli saatlerde belirli süre ile Kürtçe yayın yapıldı...
En kapsamlı eve dönüş yasası gerçekleşti...
Törer guruplarının liderlerini ve üst düzey yöneticilerinin aftan yararlanması için teklif meclis alt komisyon üyelerine sokuldu....
Devletin Hukuk ve Eğitim tüm kurumlarına tüm baskılar uygulandı. Gereken atamalar yapıldı... Erişemedikleri tüm kurumlarla kavgalı oldular(Yök... Cumhurbaşkanı...)

AKP'nin 1 dönem icaratlarını saya saya bitiremem. 1. Dönem icraatlarının amacı halka sezdirmeden. Alt kimlik anlayışını aşılıyarak. Kürtleri özel statüye kavuşturmak için gereken alt yapıyı sağlamak.... Azınlıklar içinde geçerli....
Türk ailesinin bağlılık ve kurallarını ilk okul kitaplarından çıkarıp daha sonra islamiyetin yükselişi ve diğer önemli savaşları göstermeyerek Türkün tarih bilinci saflaştırıp yok etmek....

Aslanım yiğidim bunların hepsi ve daha fazlası Zana Kahpesinin söylediği şeyler... Seçim öncesindeki açıklamasını hatırlıyorsun değilmi ? Siz Trt'de kürtçye yayına kursalara karşı çıktınız ama kendi elinizle yaptınız. Şimdi Kürdistanı da kabul edeceksiniz....

Akp'nin ikinci dönem icraatlarıda bu zanayı destekleyecek şekilde devam edecek Şüphem yok !

Sivil Anayasadan kastı. Atatürk bilincini kaybettirmek. bağımsız bir anayasa ile halkı özgürlük giysisi içinde bölmek parçalamak. Kürtlere azınlıklara bu kapsamda gereken desteği vermek.....

Ben erdoğanı ve kurmaylarını senden iyi tanıyorum. Atatürk hakkındaki düşüncelerini ilke ve inklaplarına nasıl baktıklarını....

Ben tehlikenin farkındayım... Sen istediğin kadar aksini savun.... 5 yıl sonra nasıl bir yanlış yaptıgınızı anlayacaksınız !

esfanu

New member
Bu memleketi korumak size kaldıysa vay halimize!!!
Seçim sonuçlarından sonra bir arkadaş yazmıştı''bu memlekette yaşanmaz,askerlikte yapılmaz,abd'ye nasıl kaçsak acaba''diye işte vatanseverliği bukadar bu zihniyetin.
Resmi dilimiz TÜRKÇEDİR ama ne hikmetse bu ülkenin okullarının bazıları ingilizce eğitim vermektedir,neden ses çıkarmazsınız.
Bazıları paraların üzerindeki Atatürk resmi yerine kendi resmini koydu,şu anda savunduğunuz adamların siyasi geçmişi yaptı bunu.Fakat bu ve bu zihniyeti 57 yıldır mahkum eden zihniyette bugünki beğenmediğiniz millet zihniyetidir.
Sözde ve sahte ATATÜRKÇÜLER.
SAYGILAR.

Börteçine9

New member
Ya siz neden uğraşıyorsunuz bırakın akpliler açıklasın bu durumu.
Açıklama bekliyoruz Milletin yarısının oyunu alan akpliler

Not:Milletin yarısının oyunu almadan önce Devletin yarısından fazlasını satmışlardı zaten ;)

Zapatas

New member
Contract Killer' Alıntı:
Ya anlamak harbiden güç bunları. Sen kalk bin bir zorlukla adamı seçtir, sonra da gelsin öküz öküz açıklama yapsın partiyi baltalasın. Bu kadar mal olmak için kursa mı gidiyo bunlar acep.
dostum kastiyapılan bişey değilki. içlerinden geçeni söylüyolar:goz:

esfanu' Alıntı:
Bu memleketi korumak size kaldıysa vay halimize!!!
Seçim sonuçlarından sonra bir arkadaş yazmıştı''bu memlekette yaşanmaz,askerlikte yapılmaz,abd'ye nasıl kaçsak acaba''diye işte vatanseverliği bukadar bu zihniyetin.
Resmi dilimiz TÜRKÇEDİR ama ne hikmetse bu ülkenin okullarının bazıları ingilizce eğitim vermektedir,neden ses çıkarmazsınız.
Bazıları paraların üzerindeki Atatürk resmi yerine kendi resmini koydu,şu anda savunduğunuz adamların siyasi geçmişi yaptı bunu.Fakat bu ve bu zihniyeti 57 yıldır mahkum eden zihniyette bugünki beğenmediğiniz millet zihniyetidir.
Sözde ve sahte ATATÜRKÇÜLER.
SAYGILAR.
bunu düzeltmeyenler sizin seçtiğiniz iktidarlar. ayrıca konuyu dağıtmakla elinize ne geçiyor

AntidepresaN

New member
ANAYASA'DAKİ MADDELER

AKP Mersin Milletvekili Zafer Üskül'ün "sivil ve renksiz bir anayasa" için Anayasa'dan çıkarılması gerektiğini söylediği "Atatürk milliyetçiliği" ile "Atatürk ilke ve inkılapları" terimlerinin geçtiği Anayasa maddeleri ise şunlar:

• Anayasa'yı tanımlayan "Başlangıç" bölümünün 1. ve 5. paragrafları,

• "Cumhuriyetin nitelikleri" başlığında yer alan ve "değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez" maddelerden olan 2. Madde,

• "Sosyal ve Ekonomik Haklar ve Ödevler" başlığında yer ve eğitim ve öğretimin nasıl yapılacağını tanımlayan 42. Madde

MADDE 42: Eğitim ve öğretim, Atatürk ilke, inkılapları doğrultusunda, (...) yapılır.

• "Devlet, istiklal ve Cumhuriyetimizin emanet edildiği gençlerin" gelişmelerini sağlayıcı tedbirlerin alınmasını öngören 58. Madde,

MADDE 58: Devlet, istiklal ve Cumhuriyetimizin emanet edildiği gençlerin müspet ilmin ışığında, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda (...) gelişmelerini sağlayıcı tedbirleri alır.

• Milletvekili andını içeren 81. Madde ile Cumhurbaşkanı andını tanımlayan 103 Madde,

MADDE 81: Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri, göreve başlarken aşağıdaki şekilde and içerler: "Devletin varlığı ve bağımsızlığını, (...) laik Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma (...) namusum ve şerefim üzerine and içerim."

MADDE 103: Cumhurbaşkanı, görevine başlarken TBMM önünde aşağıdaki şekilde andiçer: "Cumhurbaşkanı sıfatıyla, Devletin varlığı ve bağımsızlığını, (...) Atatürk ilke ve inkılaplarına ve laik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, (...) namusum ve şerefim üzerine and içerim."

• "Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu"nu ve amaçlarını içeren 134. Madde

MADDE 134: Atatürkçü düşünceyi, Atatürk ilke ve inkılaplarını, Türk kültürünü, Türk tarihini, dilini bilimsel yoldan araştırmak, tanıtmak ve yaymak ve yayınlar...

• Cumhurbaşkanlığı Konseyi'nin görevlerini sıralayan Geçici Madde 2.

MADDE 2: Türkiye Cumhuriyeti, (...) insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, demokratik, laik ve sosyal hukuk Devletidir.

Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nın açıklamalarını eklemek istiyorum...

"En renkli düşünceler özellikle en keskin yön değiştirenler tarafından üretilir. Bu talihsiz anımsatma mesajı doğrudan AKP yönetiminedir. AB sözcülerinin yıllardır Türkiye'den istediklerinin tekrarından ibarettir.

Her devletin bir kuruluş felsefesi ve temel ilkeleri vardır ve bunlar anayasalarında yer almaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşu Atatürk milliyetçiliğine, devrim ve ilkelerine dayanmakta ve bu nedenle Anayasa'nın değişmez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddeleri arasında bulunmaktadır.

Renksiz ve her ideolojiye eşit mesafede Anayasa yapma heves ve isteklerinin en fazla ihtiyaç duyduğumuz bir zamanda milli birlik ve bütünlüğümüze vereceği zarar iyi hesap edilmelidir."

C-eRbEru-S

New member
Atatürk'ün resmini paranın üzerinden kaldırıp kendi resmini bastıranlar Cidden kim bu şerefsizliğe göz yumanlar ???

AntidepresaN

New member
O şerefsizliğe göz yuman yummuş..Ama bu şerefsizliğe göz yumulmayacak.!Mümkünse konuyla alakalı mesaj atın.

Grave_Worm

Banned
Atamazlar anti... Sıkıştıklarında konuyu değiştir eğer değiştiremiyorsan şikayet et. Bunların mantığı bu...

fare_07

**forum haşeresi**
bu konuyla ilgili sonu ban yemekle biticek o kadar çok kelime geliyoki agzıma

atatürkün istiklal mahkemelrinde astıkları şimdi mecliste

konuyla ilgili emin çölaşanın yazısını aktarıyorum

baziları okumadan çölaşanı kötülemeye başlıyacak hemen ama olsun

Bir Anayasa Profesörü

SEÇİMDEN zaferle çıktılar ve cadı kazanları hemen kaynatılmaya başlandı. AKP’nin Zafer Üskül isimli bir "anayasa hukukçusu" var. Şimdi Mersin’den seçildi.

1994’te SHP’den Bakırköy Belediye Başkan adayı, 1999’da ise Mersin’de CHP’den milletvekili adayı idi. Çizgisi tutarlı! Fevkalade ilkeli bir arkadaş!

"Anayasa uzmanlığı" konusunda ise rivayet muhtelif! Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde Prof. olmuş. Doçentlik tezinin konusu Anayasa ile pek ilgili değil ama olsun varsın: "Kamu Yönetimi Açısından Türkiye’de Ticaret ve Sanayi Odaları." Burası Türkiye, olur böyle şeyler.

Şimdi AKP milletvekili seçilen bu "anayasa hukukçusu" konuşmaya başladı. Sözleri Sabah Gazetesi’nde dün yer aldı. Haberin başlığı: "Kemalizm Anayasa’dan çıksın. Anayasa’da Atatürk ilke ve inkılaplarına (devrimlerine) gerek yok." Söylediklerini özetliyorum:

"Atatürk milliyetçiliği, Atatürk ilke ve inkılapları gibi kavramların Anayasa’da yer alması gereksiz. Bunlar milletvekili yemininde de yer alıyor. Bu ifadelerin çıkarılması lazım. Bize herhangi bir ideolojiyi öngörmeyen sivil ve renksiz bir Anayasa gerekir. Bizim Anayasamız ise Kemalizm (Atatürkçülük) ideolojisinin izlerini taşıyor."

Ya neyi taşıyacaktı?

Seçimden önce bu ifadeleri kullanamayanlar, şimdi seçim sonrasında coştular.

Dikkat ediniz, bu sözleri seçimden hemen sonra söylüyor.

Muhbir vatandaşın ihbarı

MUHBİR vatandaş, İstanbul’da geçtiğimiz nisan ayında düzenlenen Cumhuriyet mitingine bazı subay ve astsubayların aileleriyle birlikte sivil olarak katıldığı, katılanlara bu doğrultuda emir verildiği iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı’na dilekçe vermiş. Mitinge katılan TSK mensupları hakkında soruşturma açılmasını istemiş.

Bu haber dün, AKP’ye destek veren Zaman, Yeni Şafak ve Bugün gazetelerinde yer aldı.

Muhbir vatandaş, savcılığa verdiği dilekçeye, Cumhuriyet mitingine katılan subay ve astsubayların miting alanındaki fotoğraflarını da ekleyip bunlar hakkında soruşturma açılmasını istemiş.

Gerekçesi: "Askerler siyasi içerikli toplantı ve mitinglere katılamaz."

O mitingleri herhangi bir siyasi parti düzenlemedi.

Subay ve astsubay, bu ülkenin insanı değil mi? Cumhuriyet rejimine sahip çıkmak için düzenlenen ve milyonların katıldığı o mitinglere -sivil olarak- katılmaları nasıl suç oluyor?

Şimdi İstanbul Emniyet Müdürlüğü dosyayı inceliyormuş.

Dikkat ediniz, bu haber de basına seçimden hemen sonra sızdırılıyor! Ne ilginç değil mi!

Poyraz’a gözaltı

YAZAR Ergün Poyraz dün Ankara’da polis tarafından gözaltına alınıp İstanbul’a sevk edildi. Ümraniye soruşturması kapsamında ifadesi alınacakmış! Burada kitaplarından sık sık söz ettiğim Ergün Poyraz kimdir?

AKP’yi anlatan Patlak Ampul, Erdoğan ailesini anlatan Musa’nın Çocukları Tayyip ve Emine, Abdullah Gül’ü anlatan Musa’nın Gül’ü ve Bülent Arınç’ı anlatan Musa’nın Mücahiti isimli kitapların yazarıdır.

Erdoğan kendisiyle ilgili kitabın toplatılması için mahkemeye başvurdu, ancak mahkeme bu istemi reddetti.

Ergün Poyraz yoğun tehditler alıyor ve bu nedenle jandarma tarafından korunuyordu.

* * *

Çiçeği burnunda bir AKP milletvekili çıkıp "Atatürkçülük Anayasa’dan çıkarılsın" diyor, muhbir vatandaş Cumhuriyet mitingine katılan subay ve astsubayların fotoğraflarını çekip savcılığa başvuruyor ve haklarında dava açılmasını istiyor, iktidarda olanların hiç hoşlanmadığı kitaplar yazan Ergün Poyraz birdenbire polis tarafından gözaltına alınıp İstanbul’da Terörle Mücadele Şubesi’ne sevk ediliyor!

Size üç adet somut örnek verdim. Bunlar rastlantı mı? Elbette değil!

C-eRbEru-S

New member
AntidepresaN' Alıntı:
O şerefsizliğe göz yuman yummuş..Ama bu şerefsizliğe göz yumulmayacak.!Mümkünse konuyla alakalı mesaj atın.

O şerefsizliği yapan kişileri savunarak bu olaya karşı duruş sergilenmez Samimi olan kişi önce iğneyi kendine batıran kişidir
Olayla alakalı yorumlarım iyi oku..!!!

Grave_Worm' Alıntı:
Atamazlar anti... Sıkıştıklarında konuyu değiştir eğer değiştiremiyorsan şikayet et. Bunların mantığı bu...

Heyy Allahım sen hala burdamısın ne yüzsüz bi yaratıkmışsın kapıdan kovsalar bacadan geri geliyosun Tükürsem yüzüne yarabbi şükür diyceksin...!!!!

teknomobil

New member
C-eRbEru-S
insanların yüzüne tükürülmez bunu sana öğretmedilermi hocaların,
sen kim oluyorsunda insanları kovmaktan bahsediyosun forumdan

C-eRbEru-S

New member
Doğru valla insanların yüzüne tükürülmez
Ben kim oluyorum kovmaktan bahsediyorum şunuda anla ben kovmaktan bahsetmiyorum kovulmuş birinin yüzsüzlüğünden bahsediyorum.
Yazdıklarımı anlayamadıysan bundan sonra yorumlarımı okumak için Gözlerini kullan daha anlaşılır olur kelimeler belki

Her msjının başınada ismimi yazma kalemim değilsi muhattabım hiç olamazsın...!!!!

teknomobil

New member
C-eRbEru-S
Sende benim muhattabım değilsin ama,
sana doğru düzgün cevap yazabilen olmadığı için yazma ihtiyacı duyuyorum,
Dünyada bir denge vardır dikkat ettiysen, Kimse kafasına göre istediğini kolayca yapamıyor karşısına mutlaka bi zıt fikir çıkıyor.

araghorn-g

Pentaxian
herşeyi zaman gösterecek yine. Halk AKP dedi ezici bir farkla. AKP tabiki bundan önemli bir destek aldı. ülkenin bir çok sorunu varken daha ilk günlerde rejimin yine tartışmaya açılması ilginç.

Albayrak

Can Feda
Hata vatanını bilmeyeni asker yapmak
Hata Atatürk ü bilmeyeni milletvekili yapmak
Kötü olan bir şey daha Sayın RTE nin yanında bunlardan çok var
Bunlar böyle derse başkaları da eyalet sistemi ister onu ister bunu ister

мυℓσ

тяαкуα α&#8
Önce Atatürk İlke ve İnkılaplarını çıkarırlar, ardından laiklik ilkesini kaldırıp din devlet işlerini gizli olarak değil alanen iç içe götürürler ve son olarak da maddi hukuku kaldırıp yerine şerri hukuk getirirler. İşte sana İRAN Cumhuriyeti'nin kopyası...

avsarlı18

New member
Yalan yanlış haber yazmışsın bide üstüne olayı çarpıtmışsın, milleti kandırıyosun, zaten bizim millet çabuk galeyana gelen bi millet her duyduğuna inanıyo, araştırma yok okumak yok, bi kere üskülün ağzıdan çıkanlaf atatür ilke ve inkilapları olmasın demedi, ideolojiler olmasın dedi, arasındaki farkı bu kouyu açan arkadaşın zekasına bırakıyom, öğrececeğiniz çok şey çookk !!!!!

HTML