Xp mi Windows 7 mi?

Xp mi Windows 7 mi?

• Xp

Kullanılan: 299 48.2%
  • Windows 7

Kullanılan: 321 51.8%

• Kullanılan toplam oy
    620

BurakƷ5

Moderatör
Moderatör
bence win 7 hız konusunda herkez hemfikir

omfarka

New member
Normal kullanıcılar için Win7, ama tasarım ve programlama işleriyle uğraşanlar için XP. Sırf bu tasarım programları için bizim arkadaşların sanal makinaya XP kurduğunu hatırlarım.

Ayrıca donanımların Win7'ye desteği olmadığı sürece Aero'nun cafcafı dışında bir sistem olarak kalır gibime geliyor. Ama performansı cidden iyi.

cparty69

New member
Windows 7 dosya kopyalamada çok hızlı sonra bilgisayarın kapanıp açılmasıda çok hızlı ama XP'deki performans yok win 7'de. XP daha hızlı daha performanslı, ram az yiyor ve çok az sorun çıkarıyor. Win 7 gibi öyle herşeye uyarıda vermiyor yani ben XP'yi tek geçiyorum.

fenerli252

New member
[/URL][/IMG]Ya Milleti Yeyip Durmayın Windows 7 Ultimate + Kaspersky İnternet Security 2010 Kullanıyorum 1 GB Ram Var 350lerde Ram Harcarken Ekran Fotosunu Çektim Allah Aşkına Hani Xp idi Xpde 350 mb ram kullanımını isterseniz antivirüssüz deneyin yinede o kadar düşük ram harcamaz kanıtınıda ekledim + uyumluluk vb. hiç sorunu gta vice city hatta gta 3ü çalıştırmıştım pcde daha ne olsun windows 7 e helalbaşkada lafım yok arkadaş

HeCToR

New member
Win7 Şu anki hAliyLe biLe Vistaya oRanLa Çok iYi en azından Yaptıgımız her işLemde OnayLıyormusunuz Die uyuz SoruLAr Sormuyor ama Yinede eksiklikLeri Var :durdurun

murat_57_

New member
1 ay öncesine kadar XP diyordum. Ama şu anda Win7. Sebep?

1 -Yükleme adımı xp ye göre daha sade ve soruları kendisi cevaplayan bir yükleme sitemi var. Haa bazı arkadaşlar diyecekki bunu bizde XP CD'sinde oynama yaparak sağlıyoruz. Win 7 Oynama yapılmadan sağlıyor bu kolaylığı

2 -Yüklemenin tamamlanmasının ardından Stabil olarak açılıyor ve de bir bakıyorsunuz ki tüm driverlarınız çalışıyor. Nadiren kart okuyucu ve hotkey tanımıyor. Elinizde XP ya da Vista driverı var ama Win7 driverı yok. Win7 ye bu program XP ile çalışıyordu sende öyle çalıştır diyorsunuz ve bir bakıyorsunuz ki driveri uyumluluk modunda yükleyip donanımı işler hale getirmiş.

3 -Pc ye yeni bir yazıcı bağlıyorsunuz. Marka Model hemen ekrana geliyor ve sizi uğraştırmadan ilgili yerden o yazıcının driverını çekip yüklüyor. Kullanıma hazır.

4 -Eskiden Xp yüklü masaüstü bilgisayarıma Win7 yi kurdum ve allah şahit Xp den daha hızlı açılıp daha hızlı masaüstümü yerleştirdi.Merak eden arkadaşlar için sistem P4 2.4 Ghz CPU, 512 ram, 128MB Leadtek Winfast A360 LE TD ekran kartı. Özellikle Pc'nin kapanış hızı XP den %60 daha kısa sürdü.

5-İçi çok yüklü bir dosya açtığımda XP'de ne yapacağını şaşıran Explorer, Win 7 de sanki içinde wordpad dökümanları olan klasörü açıyormuşçasına seri.Explorer çökmesi, program yanıt vermemesi olayı neredeyse yok.

6 -İngilizce biliyorsanız ve telafuzunuz düzgünse PC'ye elinizi değmeden ne yapmak istediğinizi belirtebilir. Word dökümanı içerisine ingilizce olarak yazı yazdırabilirsiniz. Tek gerekli olan kaliteli bir mikrofon. Söylediğiniz sözleri-kelimeleri anlama yüzdesi %97 anlamama ya da çözümleyememe yüzdesi %3 bu da olmazdı aslında ama telafuz yüzünden şaşırıyor win7.

7 -Açılış ekranı herhangi bir programla kurcalanmadan insanın gözüne hitap ediyor.

8 -Programa gerek kalmadan masaüstü arkaplanının belirli aralıklarla değişmesi hoş.

9 -Aero Shake özelliği ile tek tek klasör kulakçıkları tutmaya , aramaya gerek kalmıyor. fareyi 1 sn. salla yeter.

10 -Kendinden entegreli Media Center resimlerinize,filmlerinize,müziklerinize ve hatta internet hızınız tatmin edici düzeyde ise TV izlemeyi bile tek bir menüye taşıyor.

Windows 7 ile Microsoft bugünün değil Geleceğin İşletim sistemini yapmış. Kullanmanızı tavsiye ederim.

Hayırlı Günler...
++ cep telefonlarını otomatik görüyor entegre pc suite desteği gibi bişey var çok hoşuma gitti donanımları otomatik tanıyor en nefret ettiğim şeydi xp de birde sorunları gerçekten çözüyor xpdeki yok yere artistlik yapmıyor sorunu otomatik çöz diye güvenlik konusundada xpden kat kat iyi birtek bende wireless kopma yapıyordu oda benden kaynaklanıyomuş çözdüm artık 7 diyorum.

wallborn1

New member
xp 2014 kadar devam. bu arada win7 uzak kalmamak lazım bir kasam bir laptop var. kasada hem xp hem win7 var. win7 daha performanslı çalışıyor. bana kalırsa windowsu bıraksak daha da iyi olacak. neden linux kullanmıyoruz. benimkisi tüm müşterilerim xp kullandığı için zorunlu bir windows kullanmak gibi birşey.
donanımın iyiyse ikiside aynı. donanımın düşük ise linux derim

sherlock_holmes

New member
Ölümüne XP

DarthErim

Altın Üye
o ne demek cıktıgından beri kullanıyorum bunu ilk snden duydum
Joistik yani oyun çubuğu taktığınızda anlog kolun orta noktası ve son noktalarını tanıtmak için yapılan işlem.
win 7 de ancak komut satırı ile ulaşa bildim xp de denetim masasındaki oyun kumandalarından rahatça ulaşabiliyordum.

samimi23

New member
Windows xp forever diyenler ya se7eni denemediler yada sistemleri gerçekten düşük. Windows 7 hem görsel anlamda hemde performans olarak süper bütün driverlerı otomatikman kuruyo ayrıca masaüstü süper tek kelime ile şahane denemenizi tavsiye ederimm

HTML