Xp mi Windows 7 mi?

Xp mi Windows 7 mi?

• Xp

Kullanılan: 299 48.2%
  • Windows 7

Kullanılan: 321 51.8%

• Kullanılan toplam oy
    620

BrAvE HeArT

New member
1 ay öncesine kadar XP diyordum. Ama şu anda Win7. Sebep?

1 -Yükleme adımı xp ye göre daha sade ve soruları kendisi cevaplayan bir yükleme sitemi var. Haa bazı arkadaşlar diyecekki bunu bizde XP CD'sinde oynama yaparak sağlıyoruz. Win 7 Oynama yapılmadan sağlıyor bu kolaylığı

2 -Yüklemenin tamamlanmasının ardından Stabil olarak açılıyor ve de bir bakıyorsunuz ki tüm driverlarınız çalışıyor. Nadiren kart okuyucu ve hotkey tanımıyor. Elinizde XP ya da Vista driverı var ama Win7 driverı yok. Win7 ye bu program XP ile çalışıyordu sende öyle çalıştır diyorsunuz ve bir bakıyorsunuz ki driveri uyumluluk modunda yükleyip donanımı işler hale getirmiş.

3 -Pc ye yeni bir yazıcı bağlıyorsunuz. Marka Model hemen ekrana geliyor ve sizi uğraştırmadan ilgili yerden o yazıcının driverını çekip yüklüyor. Kullanıma hazır.

4 -Eskiden Xp yüklü masaüstü bilgisayarıma Win7 yi kurdum ve allah şahit Xp den daha hızlı açılıp daha hızlı masaüstümü yerleştirdi.Merak eden arkadaşlar için sistem P4 2.4 Ghz CPU, 512 ram, 128MB Leadtek Winfast A360 LE TD ekran kartı. Özellikle Pc'nin kapanış hızı XP den %60 daha kısa sürdü.

5-İçi çok yüklü bir dosya açtığımda XP'de ne yapacağını şaşıran Explorer, Win 7 de sanki içinde wordpad dökümanları olan klasörü açıyormuşçasına seri.Explorer çökmesi, program yanıt vermemesi olayı neredeyse yok.

6 -İngilizce biliyorsanız ve telafuzunuz düzgünse PC'ye elinizi değmeden ne yapmak istediğinizi belirtebilir. Word dökümanı içerisine ingilizce olarak yazı yazdırabilirsiniz. Tek gerekli olan kaliteli bir mikrofon. Söylediğiniz sözleri-kelimeleri anlama yüzdesi %97 anlamama ya da çözümleyememe yüzdesi %3 bu da olmazdı aslında ama telafuz yüzünden şaşırıyor win7.

7 -Açılış ekranı herhangi bir programla kurcalanmadan insanın gözüne hitap ediyor.

8 -Programa gerek kalmadan masaüstü arkaplanının belirli aralıklarla değişmesi hoş.

9 -Aero Shake özelliği ile tek tek klasör kulakçıkları tutmaya , aramaya gerek kalmıyor. fareyi 1 sn. salla yeter.

10 -Kendinden entegreli Media Center resimlerinize,filmlerinize,müziklerinize ve hatta internet hızınız tatmin edici düzeyde ise TV izlemeyi bile tek bir menüye taşıyor.

Windows 7 ile Microsoft bugünün değil Geleceğin İşletim sistemini yapmış. Kullanmanızı tavsiye ederim.

Hayırlı Günler...

cholera35

New member
Yeni gelinin mutlaka kusurları olabilir kaynanalık yapmanın alemi yok şimdilik.
cesur201 in dediği gibi; ikisini de kullanıyorum sistem konfigurasyonları yeterli olan bir makina için win7 kesinlikle tavsiyem. (minibooka bile home versiyonu gayet iyi çalıştırıyo) çift çekirdekli ve 2 gb ram olan bir makina da ultimate versiyonu problemsiz ve gayet hızlı çalışıyor.
vista daki gibi bol problemli değil bir kaç program hariç seçicilik te yapmamakta (-ki onlar da xp uyumluluk modunda çalıştırılabiliyorlar)

tuncellll

New member
Yeni bir işletim sistemine geçişte kullanıcıları gerçekten heyecanlandıracak "özel" bir özelliğe ihtiyaç vardır.

Windows 3.1'in devrimci özelliği PC'lerin 640K engelini aşmasıydı. Windows NT sunucu-istemci konseptlerini, güvenliği ve donanım tabanlı hafıza korumasını getirdi ve profesyoneller için devrim yarattı. Windows XP ev ve işte kullanılabilen, her işe yaran bir işletim sistemi olarak 95-98 serisi ile NT arasındaki uçurumu kapattı.

Windows Vista bile Windows XP'den, geleceğe dönük teknolojilere yolu açtı. Ve Windows 7 bütün bu özellikleri kendinde birleştirdi.

Windows 7 ile ilgili olarak bugüne kadar sayısız özellik okudunuz ama bu özelliğin üzerinde yeterince durulmadı. Artık herkes Windows 7'nin Windows XP kadar hafif ama Vista gibi geleceğe dönük bir işletim sistemi olduğunu biliyor. Şık bir arayüz, pek çok ergonomik özellik, sürücü ve donanım uyumluluğu anahtar özellikler arasında. Windows 7'nin esas vurucu özelliği ise ölçeklendirilebilirlik oldu.

Ölçeklendirilebilirlik, orijinal tabiriyle scalability, Windows 7'nin mevcut donanım kaynaklarını kendisinden önceki işletim sistemlerinin kullanamadığı kadar iyi kullanabilmesi demek.

Windows XP tek çekirdekli işlemciler devrinin işletim sistemiydi, oysa Windows 7 çok çekirdekli ve yeni nesil gelişmiş işlemcilere uygun tasarlanmış yeni bir işletim sistemi. Çok çekirdekli testlerde çekirdek sayısı arttıkça Windows 7'nin Vista'yı geçtiği XP'ye tur bindirdiği görülüyor. Aynı donanım ile yapılan yabancı bir testte 8 çekirdek üzerindeki Windows 7, aynı sistemdeki Windows XP'ye yüzde 250 fark atıyor.

Windows 7'nin devrimci özelliği yeni donanımdan sonuna kadar yararlanabilecek teknolojiye sahip olması. İşte bu sayede kullanıcılar bu yeni işletim sistemiyle yeni nesil donanımlarının gerçek gücünü ortaya çıkartabiliyor. İşlemci, hafıza, çipset, Windows 7 ile çalışması gerektiği gibi çalışıyor; bu da artık Windows XP'nin sistem kaynaklarını daha az kullanarak elde tuttuğu avantajı anlamsız hale getiriyor. Çünkü Windows XP az kaynak kullansa da, olan kaynakları düzgün bir şekilde değerlendiremeyecek kadar eski.

_TozKoparaN_

Altın Üye
geçmişte olsa sürekli xp derdim ama sevendan sonra artık forever seven :clap

☼«InfernaL»☼

║•Utimatom•║
Yahu adamlar XP'den daha hızlısını daha sadesini, daha kalitelisini, daha kullanışlısını hatta daha güvenlisini yaptılar (dahası bu kadardan fazla) ama hala XP'de ısrar edenler var. Yuh artık...

mehmet_dag

New member
windows sevenı 1 sene 2 sene kullandım diyen arkadaslara sesleniyorum yav sistem cıkalı daha 1 sene olmadı bu bir ikincisi her cıkan sistem hızlı olması için güvenliği minimum düzeyde tutar diyosunuzki donanıma daha uyumlu donanımı max seviyelerde kullanmak bence sisteme ağır yük verir yani hızlı giden atın oku seyrek düşer xp daha yeni bu güvenliğ eline aldı xpde yapamayacağınız iş yoktur yani profesyonellere hitap eder yani acemi arkadaşların bu sistemi beğenmesini anlayışla karşılyorum söyle bi 6 ay daha geçsin öyle sevena geçin derim ben sistem eksikliklerini gidersin inşallah bizde sevenci oluruz saygılarımla...

*\ReaLLieS/*

New member
2 hafta öncesine kadar xp derdim çünkü win 7 yi sadece notebokta kullanıyordum öyle çok bi özelliğini kullanmadım.hem benim notebook un özellikleride pek iyi değil.ama pc ye kurdum çok memnunun xp den hem daha hızlı hem daha stabil hemde karşılaştırılamayacak özellikleri var.daha ne olsun Win SeVeN

omorfuLis

New member
eL mahkum windows 7 veya xp ye geçicek herkez ben teknik servis işi yapıyorum pc üzerine..yeni çıkan laptopların hiçbirinin xp driver desteği yok dün hp dv6 laptop geldi kendi sştesinde bile xp driverları yok sağdan soldan çakma driver bulup kurulum yaptım sistem stabiL çaLışmıyor...

Nathanael

New member
görsellik olarak windows 7 ama görsellik çok önemli değil bence. önemli olan kullanılabilirlik, uyumluluk ve stabil olması.bu da xp de var fazlasıyla

char34

New member
windows 7 kullanmadim ama forumdaki kardesler hep windows 7 yi hizli bulmus demekki daha hizli.
ama xp de gercekten cok hizli ve süper bir isletim sistemidir.

bece1

New member
Stabil ? :durdurun Win95 bile daha stabildi yahu yapmayın. Ayrıca Kullanılabilirlik açısından da Xp'den üstün. Uyumluluk konusunda hiç bir problem yaşamadım (kaldı ki ilk official olarak piyasaya çıktığından beri kullanıyorum). Görsellik olarakta istediğimden fazlası var. E bilgisayarım da Windows 7 'yi rahatlıkla en üst seviyede çalıştırabiliyorsa 24 Ağustos 2001 'de çıkmış olan bir tarihi eseri neden kullanayım ?

görsellik olarak windows 7 ama görsellik çok önemli değil bence. önemli olan kullanılabilirlik, uyumluluk ve stabil olması.bu da xp de var fazlasıyla

bybozo

New member
512 mb ram 80 gb hdd li bir pc'm war bu sisteme win 7 kurmak da eşşeğe altın semer vurmaya benzer sonucta :D

talper60

New member
Bir Zamanlar Win98'de öyleydi ama Win XP çok kaldı bu alemde herkes pc'sini ona göre ayarladı.
Bence de XP Ölmez 5 yıl daha gider sanıyorum.

windows_06

New member
walla bende okudum ben şimdi normalde windows xp kullanıcısıyım ama burdaki cavplar biraz süpe uyandırdı bendem windows 7 kuruyum ne yapayım var ultimate diye sürüm format var gerçi ama belli olmaz kurarrım baktım olmadı karldırım ama ben hep xp kullandım dogrusunu söylemek gerekirse birazda bıktım gibi bir şey hoş geldiniz oturum kapatılıyor filan işte yenilikleri severim dogrusu hatta şimdi kapatıyorum zaten yavasladı bi format atayım bakem güzel ama windows 7 de ne diyim emege saygı duymak derek

HTML