Windows 7 Aktivasyon Kırıldı(Crack İçeride)

dengesis

New member
birade truva atı var diyor bunda

Avira Antivirus Tarama Sonucu. Dostum antivirüslerin bazıları bu tarz cracklere virüs uyarısı verebilirler. Hiç başına gelmedi mi daha önce. Hangi antivirüs yazılımını kullanıyorsun? En azından bende bi deneyip sonucu paylaşmak isterim.

daerohn

New member
dosyada virus yok birader kurulum esnasında oluşturduğu dosyalarda, bir iki antvirus programı aynı uyarıyı verince şüphelendim.

dengesis

New member
dosyada virus yok birader kurulum esnasında oluşturduğu dosyalarda, bir iki antvirus programı aynı uyarıyı verince şüphelendim.
bana kullandığın antivirus programlarını belirtirsen eğer ayrıntılı bir gözden geçirme yapabilirim. Yoksa crack ile ilgili böyle bir sorun yaşamadım.

eran

New member
@dengesis arkadasım öncelikle paylasımın için çok teşekkür ederim.

"Bios modlu aktivasyon görünürde en sağlam olanı gibi duruyor. Bir kere yap gitsin gibi. Ancak dezavantajları da var. Mesela windows 7'den vistaya döneceksiniz.Aktivasyon yapmak için orjinal biosu geri yüklemek gerekiyor. Aynı zamanda orjinal biosa dönülmezse cihaz garanti dışı bile kalabilir. Ve bios güncelleme riskli iş. Teknik servislerle başınızı ağrıtabilir."

diye belirtmişsin örneğin ben windows7 yi kurdum begenmedim veya lisanslamada sorun cıktı ve geriye dönmem gerekti orjinal vistamı geri yukleyemeyecekmiyim Laptopa tekrardan dönüş için ne yapmam gerekiyor (kusura bakma sadece örnekleme verdim yukarıda cunku elimdeki win7 versiyonu 7229 ingilizce deneme versiyonu )

dengesis

New member
@dengesis arkadasım öncelikle paylasımın için çok teşekkür ederim.

"Bios modlu aktivasyon görünürde en sağlam olanı gibi duruyor. Bir kere yap gitsin gibi. Ancak dezavantajları da var. Mesela windows 7'den vistaya döneceksiniz.Aktivasyon yapmak için orjinal biosu geri yüklemek gerekiyor. Aynı zamanda orjinal biosa dönülmezse cihaz garanti dışı bile kalabilir. Ve bios güncelleme riskli iş. Teknik servislerle başınızı ağrıtabilir."

diye belirtmişsin örneğin ben windows7 yi kurdum begenmedim veya lisanslamada sorun cıktı ve geriye dönmem gerekti orjinal vistamı geri yukleyemeyecekmiyim Laptopa tekrardan dönüş için ne yapmam gerekiyor (kusura bakma sadece örnekleme verdim yukarıda cunku elimdeki win7 versiyonu 7229 ingilizce deneme versiyonu )
şimdi öncelikle 7229 RTM'den önce çıkan deneme sürümlerinden biri olduğu için bu sürümünde microsoftun vermiş olduğu key ile aktive edebiliyorsun. Ancak deneme sürümlerinin hepsi microsoftun belirlemiş olduğu bir gün sonrasında tam olarak hatırlayamadım hangi gün ve zaman olduğunu. saatte bir bilgisayar kendini resetleyecekti o zamana kadar kullanmakta sorun olmaz.

Bios modlu aktivasyon sisteminde BIOS'un SLIC 2.1 tablolarına sahip olması gerekir windows 7 için. Ancak vista aktivasyon sistemi SLIC 2.0 tablolarını kullanıyor. Yani modlu bios ile SLIC 2.1 tablolama sistemini yüklüyorsun modifiye bios dosyası ile. Ancak bu durum cihazın garanti dışına kalmasına (orjinal biosu geri yükleyemezsen tabii) ve tekrar vistaya dönmek istersen aktivasyon sorununa neden olur. İşte benim de bütün sorunum buydu. Ne yapabilirim derken bu cracki buldum hiçbir modifiye dosya ya da dışarıdan bilgisayarının orjinalliğini bozabilecek herhangi bir etkiye gerek kalmadan aktivasyon sistemini kırıyor. İşte tam da istediğim buydu. Biraz karışık anlattım galiba ama aklında bir soru kalırsa ben buradayım :)

endenmer

New member
Öncelikle çok teşekkürler:)

Biraz önce okuduğum bir makalede bu tarz programların trojan olabileceğinden ve zaman içerisinde makinayı trojanlar ile doldurabileceğinden bahsediyor. Gerçi Avira ile tarattım sorun çıkarmadı ama siz neler düşünüyorsunuz?

dengesis

New member
Öncelikle çok teşekkürler:)

Biraz önce okuduğum bir makalede bu tarz programların trojan olabileceğinden ve zaman içerisinde makinayı trojanlar ile doldurabileceğinden bahsediyor. Gerçi Avira ile tarattım sorun çıkarmadı ama siz neler düşünüyorsunuz?
Aynı makaleyi ve buna benzer birsürü makale okudum. Orada bahsettiği şu bu cracki kötü niyetli bazı kişiler alır içine de trojan virüs malware gibi yazılımlar entegre eder ve insanlar da kontrol etmeden kullanırlarsa bu tarz güvenlik açıklarının olabileceğinden söz ediyor. Zaten benim düşüncem her zaman bu tarz kötü niyetli yazılımlar konusunda antivirüslerden daha çok koruyan sistem kullanıcının kendisidir.

engintomba

New member
teşekkerüler kardeş ellerine sağlık daha sonra bi problem çıkmaz inşaallah çünkü yeni bir windows peşinde koşarlarsa anlaşılırmı acaba

turkuazim

New member
öncelikle bu paylaşım için teşekkür ederim.
arkadaşlar eğer biosunuz slic 2.1 ile modlarsanız ki genellikle bu kullanılıyor. hem vista hem win 7 de aktifleme yapılabiliyor. slic 2.0 sadece vista için windows 7 'de işe yaramıyormuş. bazı modellerinde slp key sıkıntısı var o yüzden genelde Dell markası ile slic modu yapılıyor. phoenix biosların slic modlayıcı programı yok (yada ben bulamadım). Award yada Ami bios için bulunmakta program var ama mydigilife da baya bi modlu denenmiş bios var.

laptop vb. garanti koşullarında orjinal biosu update yaparsınız olur biter.
karar sizin.

yozgat1010

New member
kardeşim eline sağlıki
teşekkürler.
şu an update yapıyor. tıkır tıkır.
sana sorum şu olacak.
user control settings i daha sonra tekrar eski haline getirecek miyiz.

HTML