Türban şeriat aracı

regal85

New member
merhaba arkadaşım. Dini inancım gereği diye yazmışsın.

1- Herkese göre dini inanç mı vardır?
2- Dini inanç kadınların başını ötmeyi emrediyorsa. başını örtmeyenler müslüman değilmidir?

Lütfen cevaplaynız. Verdiğiniz cevaba göre yine soracağım
volki 06 zaten cevabı vermiş. ama madem soru banaydı bi farklı verisyonunu yazsam fena olmaz sanırım.
1. sorunuzun cevabı. elbette yoktur. konu zaten olanları ilgilendiren bişeydir ( yanlış anlamayın sizi ilgilendirmez demek istemiyorum) ... demişim ya inancım hepsi bu başka acıklaması yok volki 06 arkadasım detaya inmiş ben aynı sekilde inmeyecegim bu yüzden .
2 sorunuzun cevabı ise bu tarz sorular tamamıyla spekülasyon doguran sorular . matematik ifadeleri gibi şu löyleyse şu şöyle olur gibi düşünülemez. hele bi de işin içine inanc girdimi araştırma söz konusu olurr. yeterince arastırıldıgında ikisinin yeri ayrıdır. tıpkı yine aynı arkadasın örnek verdigi içki meselesi gibi. kendi sınıfında incelemek gerekir. zaten bilinidigi üzere islam katı bir din değil aksine kolaylık dinidir. istenilenleri yapmayan ona göre hesabnı görür. direkt her konu için müslümansın ya da değilsin kafir oldun yada şimdi dine girdin gibi tarzla yakısmak ne aciz insanlar olarak bize düşer ne de bunun kararını verebilecek olanlar bizleriz . çünkü bilemeyiz biz ancak bize bildirileni biliriz... deseydi ki Kuran-ı Kerimde böyle davrananlara böyle diy(ebilirsin)iniz diye ancak o zaman denirdi. öyle bi durumda ortada zaten yok.

ikRa

Banned
ne o güLüm abanın aLtından sopanı mı gösteriyorsun?
Pankartta yazanı buraya yazdım diyorum
Akşam akşam sıkıntı mı oLcaksın sonuçLarına katLandırırmışmış :durdurun
Tamam bana ithafen bir şey yazma artık konuya yorumLarına devam et..

holy_wood

New member
süleyman demirelin dediğine yanlış diyen yok galiba. herkes kendi ezberlediğini yazıyor.
özgürlük arayan arkadaşlara da sormak isterim:
bundan 20 sene önce türbanlı öğrenci mi yoktu? özgürlük arayışı mı yoktu? özgürlük kavramı mı yoktu?
ne oldu da bu duruma geldik? ben söyleyeyim: birisi çıktı türban bizim üniformamızdır dedi. ondan sonra işin rengi değişti.
yanlışsam yanlış deyin..

Madness

Banned
teşekkür ederim regal85 arkadaşım. Fakat cevabın yeterli değil benim için. Ben 2 X 2 = 4 gibi kesin bir cevap verebilen birini bekleyeğim

regal85

New member
süleyman demirelin dediğine yanlış diyen yok galiba. herkes kendi ezberlediğini yazıyor.
özgürlük arayan arkadaşlara da sormak isterim:
bundan 20 sene önce türbanlı öğrenci mi yoktu? özgürlük arayışı mı yoktu? özgürlük kavramı mı yoktu?
ne oldu da bu duruma geldik? ben söyleyeyim: birisi çıktı türban bizim üniformamızdır dedi. ondan sonra işin rengi değişti.
yanlışsam yanlış deyin..
dediğin gibi....
sıkıntı yokken böyle bişeye gerek yoktu zaten . durup dururken bu tür ifadeler tartışma oldu

holy_wood

New member
Türban yasağı dinden önce insanlıkla alakalı bir zorbalıktır.....
çok doğru bir yaklaşım. peki küçük yaştaki kızların başını kapatmak nasıl bir zorbalıktır?
o küçük kızların başı açılmadan türban ne üniversiteye ne kamuya girmelidir. çünkü özgürlük arayanlar özgürlüğü başka taraftan baltalamaktadırlar.
18 yaşına gelip de başını kapayan kıza kim ne diye bilir? ama bizim durumumuz genelde böyle olmadığı için bizdeki uygulama daha farklı tabii.

mrcinn

New member
bu türban yasagını getirenler ve savunanlar zaten bölücülüğün basını ceken türk ve türkiye düşmanı ahlak ve insanlık degerleri olmayan zora düşünce Atatürk'ün arkasına sıgınan ama encok Atatürk'e türk milletine türk vatanına ve en büyük degerimiz islam inancımıca düşman olan terör örgütü mensuplarıdır. bu ülkede bunu basaramayacak birlik beraberlik ve inancımızı yıkamayacaksınız. Büyük üstat Akifin dediği gibi ULUSUM KORKMA NASIL BÖYLE BİR İMANI BOĞAR, MEDENİYET DEDİĞİN TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR atalarımızın bu sözü size yeter.......

ikRa

Banned
1- Herkese göre dini inanç mı vardır?
2- Dini inanç kadınların başını ötmeyi emrediyorsa. başını örtmeyenler müslüman değilmidir?
1- Herkese göre inançan kastın ne?
Allah´ın emirLeri yasakLarı vardır
Uyup uymamak senin insiyatifindedir
Allah hiç bir kuLunun iradesine müdahaLe etmemiştir

2- Demin de söyLedik
Dinden çıkmak için imanın şartLarına uymaman Lazımdır
Baş örtüsü Allah´ın emridir ancak imanın şartı değiLdir
Takıp takmamak kişinin insiyatifindedir takmamak dinden çıkartmaz..
2 * 2 = 4 iLk okuL çocuğunun anLayabiLeceği sadeLikte
Burda kesin çıkaramadığın sonuç nedir?

çok doğru bir yaklaşım. peki küçük yaştaki kızların başını kapatmak nasıl bir zorbalıktır?
o küçük kızların başı açılmadan türban ne üniversiteye ne kamuya girmelidir. çünkü özgürlük arayanlar özgürlüğü başka taraftan baltalamaktadırlar.
18 yaşına gelip de başını kapayan kıza kim ne diye bilir? ama bizim durumumuz genelde böyle olmadığı için bizdeki uygulama daha farklı tabii.
Sen üç yaşındayken sobaya yakLaştığında
Ailenden biri cısss dediği zaman
Bana ne arkadaş özgür iradem var dokunurum ateşe yanarım mı diyordun? ( bu örnekLer çoğaLtıLabiLir)
Orda aiLen seni zarardan korumak için uyarıda buLunuyordu
Küçük yaştaki çocukLarda bu biLinci oturtmak amacıyLa aiLeLeri
Namaz kıLmak oruç tutmak veya baş örtüsüne aLıştırmak için
iLerde aLışkanLık haLine getirebiLmek için ufak yaşta ufak ufak başLıyor eğitim
Ağaç işte böyLe büyüdüğü zaman eğiLmiyor fikirLer sabitLenince yeni fikirLere açık oLmuyor..

arap_ninja

New member
demirel çok kaşar olmuş siyasetçidir ve ilerisini çok daha iyi tahmin edebiliyor.ayrıca olası bir mevzuda cumhurbaşkanlığı yapabilecek durumda olduğunun sinyallerini veriyor..darbe bekliyo olsa gerek heyecanlandı tabii bu konuda tecrübeli olduğu malum.
demirel böyle bişey dediğine göre vardır bişeyler

Madness

Banned
o zaman size kesin bi cevap 2*2=4 gibi

1)herkesin dini inancı yoktur
2)başını örtmeyenlerde müslümandır.

oldu mu
;)
peki

verilen bu cevapla türbanın siyasi bir simgeden ileri gitmeyeceği. (yada başın açık olması)
değilmidir. Bu inat nedendir.

Ben dini inancım gereği başımı örtüyorum demek yanlış değilmidir. Madem başı açıklarda müslüman kabul ediliyor. Bu inat nedendir. Bunda bir çelişki görmüyor musunuz?

gazap17

New member
Ben dini inancım gereği başımı örtüyorum demek yanlış değilmidir. Madem başı açıklarda müslüman kabul ediliyor. Bu inat nedendir. Bunda bir çelişki görmüyor musunuz?
Çelişki çıkmazı:
içki içen adam da kendini müslüman sayıyor ve bizde eh o zaman sende müslümansın diyorsak
hepimizin içki içmesi gerekmez mi?(haram olduğunu bilee bile)
hadi kısır döngüyü çöz bakalım.

ikRa

Banned
peki

verilen bu cevapla türbanın siyasi bir simgeden ileri gitmeyeceği. (yada başın açık olması)

veriLen o cevaptan sonra neden başörtüsü siyasi bir simgeden iLeri gidemiyor :)
Bu sonuca dört işLemin hangisiyLe vardığını merak ettim?

İmanın şartLarından bahsettik yukarda
GoogLe imanın şartLarı yaz çıkan sayfayı oku Allah aşkına
Günah işLemek sevap kazanmak farkLı müsLümanLıktan çıkmak farkLı
Neden bu ayrımı yapamıyorsun?
Günah sahibi bir müsLüman iLe küfre girmiş bir müsLüman aynı değiLdir.

regal85

New member
peki

duyarlılık meselesi başka bişey değil hepsi bu.
detay a insem iyi olacak sanırım....
bir kere inat değil amac sadece yapılması gerekn birşeyi (allah rızasına ulaşmak amaçlı )oldugu içindir. sakın aklınıza söyle bi soru gelmesin. acık olanlar kazanamaz mı allah ı rızasını diye? cevap belli elbette kazanır. ama başı kapanması gerektigi için örtünme konusunda elbette kazanamaz . nasıl ki açıksa bi insan allah ile kul arasındadır r hesabı deriz. kapalıysa da aynen öyle denilmesi gerekir.inanç gereği örtünmek siyasi anlama nasıl geldi sizin için bilemem. ama ilgisi olmadıgını da ayrıca belirtmek isterim.başı açık olmuş kapalı olmus sizin için bir farkı olmayabilir. ama duyarlı birisi için cok fark etse gerek(açık hanımlarımız duyarsız mıdır diye bir soru da gelebilir. duyarlı olabilirler elbette ancak Allah ın kapanın emrine duyarsız kalmıslardır. Acıgı da kapalısı da müslümandır kardeşimdir ikisi de . Türkiye mizde yararlı birey olabiliryorsak ne mutlu bize. olay acık olmakla kapalı olmakla bitmiyor zaten.başı örtülüsü de örtüsüzü de siyasi bir tavır ,hal içerisine girerse bu o kişiyi ilgilendirmeli (yargılancaksa da yasal işlerm yapılacaksa da). acıksa bütün acık hanımlarımıza yüklenilmemesi gerektigi gib kapalıysa da kapalı hanımlarımıza yüklenilmemesi demaokratik laik Türkiyemizde gayet doğal bi tutum olsa gerek.ve anlattıgım gibi hiç bir çelişki yok.

64general1

New member
Ahmet SALTIK: Türban'ın Gerçek Kökeni Amerikan Emperyalizmi !... - Prof. Dr. Ahmet SALTIK

Evet, ne paranoya ya yanılsama (hezeyan), ne de her kökeni belirsiz sorunu emperyalizme yıkma kolaycılığı..

Diyorlar ya, “40 yıllık sorun.. “ diye.
Gerçeği itiraf ediyorlar.
Rastlantı değil bu söz.. Tam 40 yıl önce 1968’de Mısır’da kimi İslami terör örgütleri gizli bir toplantı yaptılar.
Kuşkusuz toplantının güdümleyicisi Atlantik ötesi trajik müttefikimiz idi. Yeşil Kuşak öğretisi (doktrini) diye bir tasarımları vardı.

SSCB’yi güneyden 3 ülke ile Pakistan, İran ( Şah baştaydı, Humeyni darbesiyle ABD’den kurtuldu, Pakistan ve Türkiye hâlâ uydu ! ) ve Türkiye kuşatacaklardı. Bu ülkelerde İslami rejim daha yeşil kılınacak ve komünizme karşı panzehir olarak set görevi üstlenecekti. Bir kılıf da bulundu, RCD : Kalkınma için Bölgesel İşbirliği ! Güdümlü toplantının somut eylem kararı şuydu : İSLAM SİYASALLAŞACAK, SİMGESİ DE TÜRBAN OLACAK !

O tarihe dek Türkiye’de, İmam Okulları ve İlahiyat Fakülteleri dahil, hiçbir kızımız başını örtmüyordu.
Türkiye’ nin gündeminden düşmüştü konu..
Böylesine bir sorunu kalmamıştı laikleşen ve uygarlaşan Atatürk ülkesinin.
Militanlar hemen göreve soyundular.
Kur'an’ın Nur ve Ahzap surelerinden bulunan 3 ayet yeniden yorumlandı !

Bu Sureler, meğer kadının başını örtmesini buyuruyordu da, İslam alemi 1400 yıl boyunca bu meali ( yorumu, interpretasyonu ) çıkaramamıştı ! Kafalara saksılar düşmüş, birilerine adeta vahiy gelmiş ve bu malum kişiler dinde olmayan islam ruhbanlığına soyunarak fetvayı burunumuza dayatmışlardı : Türban Kur’anın emri !??

Bu emperyalist proje 40 yılda çok yol aldı. Şimdilerde son atak ile tamamlamak gerekiyor.
Konnjonktür uygun. Ülkenin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı’nın eşleri “Şulebaş” örtülü.

Sıra elbet topluma gelmeli. Bu kez Yeşil Kuşak tasarımına gerek yok, SSCB dağıldı. ABD, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da hemen hepsi müslüman 22 ülkenin sınırlarını yeniden çizecek ! Bu kez “Ilımlı İslam” projenin adı ya da ünlü deyişiyle Büyük Ortadoğu Projesi.. İçerde de bu tasarıma gönüllü taşeronluk yapacak bir yönetim işbaşında. Dolayısıyla AKP için vazgeçilmez bir güç desteği. İki tarafın da işine geliyor. 40 yıldır mevziler dövüle dövüle yumuşatıldı ve gökten zembille indirildi Türban !

Dünya küresel bir ekonomik krize hazırlanırken, ülke her bakımdan kuşatılmış SEVR ile bölünüp parçalanması dayatılırken, TÜRBAN yapay biçimde, hem gerçek sorunları örtmek hem de ülkeyi vahabi şeriatına sürüklemek amacıyla, ciddi bir yumuşak karın olarak AB ve ABD emperyalizmince kalleşçe kulanılmakta.. Ne acı..

Aydın din bilginleri, hatta Diyanet Vakfı bile Kuran’ın örtünmeyi ve de Türkiye’ye dayatılan biçimde sıkmabaşı buyurmadığını açıklasa da, RTE ve D. Bahçeli, aynı yerden talimat almış olmalılar ki, kutsal ittifakı ısrar ve inatla sürdürüyorlar!? Türban’ın asla Kuran’da yeri olmadığını, Yahudi geleneği olduğunu, gerçekte erkek sarığı olduğunu; gelenek-örf-töre ile ilişkili olduğunu dolayısıyla din-inanç özgürlüğüyle kesinlikle ilintisi bulunmadığını vargüçleriyle topluma duyurmaya çalışmalarına karşın, dayatma sürdürülüyor. İlahiyat hocası Doç.Dr.Bahriye Üçok, aydın din bilgini Turan Dursun bu nedenle öldürüldüler. Doç.Şahin Filiz, Prof. Zekeriya Beyaz, Prof. Yaşar N. Öztürk gibi gerçek din bilginlerinin feryat düzeyindeki açıklamalarına sağır ve körüz..

Toplum bir karmaşaya sürükleniyor.. Belki de kanlı iç çatışmalara..
Yeniden de-stabilizasyon, güçsüzleştime, yapay sorunlarla boğularak başı dik bir bölgesel güç olmanın engellenmesi temel amaçlardan..

Ülkenin 22 İlahiyat Fakültesi’nin dekanlarını halka gerçekleri açıklamaya çağırıyorum,
Hem de ivedilikle! Susmanın zamanı değildir, haydi aydın din hocaları..
Onlar yapmıyorsa gerçek ilahiyat hocaları siz açıklayın !

Sn. Bn. Gül ve Sn. Bn. Erdoğan; ülkenin ateş çemberine sürüklendiğini görmüyor musunuz ?
Sıkmabaşlarınızı geleneksel Türk kadınının başörtüsüne dönüştürerek yangını söndürebilirsiniz.
Çok hayırlı olur ülke için, haydi !

Cumhurbaşkanı Sn. Gül; anayasa değişikliklerini veto ediniz..
Siz de, Başbakan Erdoğan da çok rahatlayacak emin olun..
Ülkeye yazık ediyorsunuz. TBMM’ye iade edin anayasa değişikliklererini..
Bir güzel gerekçe yazın, öyle ki, TBMM yeniden ele almasın, gündemden sonsuza dek düşürülsün; tarihe geçersiniz. Yapın bunu Sn. Gül !

Değerli Milletvekileri, anayasal yeminlerinizi anımsayın.. 411 el bu yeminle çelişkiye düşmedi mi ?
Siz parti başkanlarının kulları mısınız, bu ülke insanlarının özgür istençli vekilleri misiniz ? Bu vebali taşımayın..
1 Mart 2003 Tezkere oylamasında olduğu gibi tarih yazın, ülkenin geleceğini karartanlardan yana olmayın..
Bu kritik çağrı bizden.. 1 / 2 Şubat gecesi Cevizkabuğu’nda, 15 Şubat gecesi Kıbrıs ATV’de bu çıplak gerçekleri uzun uzun açıkladık, kulak verin.

Sağduyu için hâlâ geç değil..
Size yakışanı yapın, yanlıştan dönme erdemini gösterin lütfen..
Yarın çok geç olacak, muazzam vicdan azabınız bile sizi ve ülkeyi kurtarmaya yetmeyecektir..

Prof. Dr. Ahmet SALTIK
ADD Genel Başkan Önceki Yard.,
Ankara Üniv. Tıp Fak.

ikRa

Banned
Bir yandan donunuza kadar türbana batıyorsunuz
bir yandan truva atı oLuyor türban
şimdi de amerikan emperyaLizmi :)

Allah razı oLsun bu araLar serbest kürsü
geyik mizah böLümünü aratmıyor

64general1

New member
أĸяα;2698081' Alıntı:
Bir yandan donunuza kadar türbana batıyorsunuz
bir yandan truva atı oLuyor türban
şimdi de amerikan emperyaLizmi :)

Allah razı oLsun bu araLar serbest kürsü
geyik mizah böLümünü aratmıyor
Bütün benzetmelerin degişik paydalar taşımıyor olamazmı?Örnegin;
Amerikan emperyalizmi içimize truva atı olarak Fethullah Güleni seçti ve köleleştirdikleri toplumun üniforması olarakta türbanı seçtiler.Uydumu?

HTML