Sta4cad V.12 Burada

ismail_cem

New member
arkadaşlar öncelikle hepinize teşekkür ediyorum sta ile ilgili mesajlarınzdan dolayı.fakat 1.ci sayfadan 21.sayfaya kadar olan bütün msjları okudum ve inanın programı kurmak konusunda kafam çok karıştı.(prpgramı indirmiştim nasıl kuruluyor diye bi bakiim dedim:)bu konuda kesin ve net bir şekilde (bütün sorunları kapsayan) kapsamlı bir kurulum anlatımı yapan(capsli olursa çok güzel olur) biri olursa gerçekten çok sevinicem.ayrıca bir rica da bulunucam forumumzda mühendislik ile ilgili bir ayrı yer olursa çok makbule geçer bnce .herkese klay gelsin

musssa

New member
sta 12.1 kırılır. sen şimdiye kadar kırılmamış bir program duydunmu. 18.000 euroluk xsteel kırıldıktan sonra sta hayli hayli kırılır. ama bu işin ehli olan kişiyi bulmak lazım. yoksa sen ben yapamayız bunu.

Liman

New member
mussanın dediği gibi ne programlar kırıldı. Elin windows u kırıldıktan sonra. onca önlem almıi Bill amcam ama gene kırılıyo. Neden kırılamıcakmış STA4CAD anlamadım. Öyle bir kırlır ki paramparça bile olur. Dert etmeyin en fazla bi ay sonra buralarda V12 gibi dolaşır. sıkmayın canınızı.

santiyeci

New member
arkadaşlar bana yardım edebilirmisiniz sta4cad kullanmak istiyorum lakin bilgisayarımda vista kurulu oldugu için dongle yerine gecen program uyum saglamıyor nasıl yapmalıyım bu programı vistada calıştıramayacakmıyım bana bi yardım edebilirmisiniz özellikle liman kardesime sesleniyorum benim sesimi duyarsa cok sevinirim.

Liman

New member
şantiyeci arkadaşım şunu çok iyi biliyorum ki sta4CAD in bu dongle crackı vistada çalışmaz.
Bunu ben denemiştim olmadı. Yapman gereken bilgisayarına vistanın yanında xp kurman olacak. xp işletim sistemine de Sta4CAD i kurman lazım. veya biraz daha bekleyip programın vista için crackının çıkmasını beklemek. Tercih senindir şantiyeci kardeşim.

Kolay gelsin..

Siromar

New member
ben sta'da mevcut emulatorden (glasha) baska daha iyi emulatorlerle de kırmaya calıstım
bu dedigim emulatorler 12.0'ı cok hızlı bi sekilde kırıyordu ama 12.1'de sta'nın exe'si degistrilmis yani once exe ile oynanmalı ki kırılabilsin
zaten onceki versiyonlarda da stanın ozelliklerine girerseniz dongle bulunamadı der, ama genede programı calıstırmanıza engel olmaz, ama su an engel oluyor
ayrıca 12.1 surumu sadece ve sadece kırığı etkisiz hale getirmek icin cıkarılmıstır
en son update ola 19.06.2007'den kayda deger bi farkı yoktur
bilgilerinize...

santiyeci

New member
araştırmalarınız için teşekkürler;) siromar arkadasım senin kullandıgın başka olan emulatoru burada paylaşıma açabilirmisin açarsan cok yardımcı olursun ;) arşivimizde bulunsun

Siromar

New member
şantiyeci' Alıntı:
araştırmalarınız için teşekkürler;) siromar arkadasım senin kullandıgın başka olan emulatoru burada paylaşıma açabilirmisin açarsan cok yardımcı olursun ;) arşivimizde bulunsun
http://rapidshare.com/files/47706865/emulator.rar.html
burdan indirebilirsiniz
yanlız onceki programdaki driverı kaldırıp hasp4 driver'ı geri kuracaksınız
bu programın bi guzelligide bilgisayarı actıgınızda otomatik baslıyor yani surekli bilgisayarınızda dongle takılı gibi oluyor
gerekli reg dosyasını sample reg files icine koydum (2717:3F6B.reg)
bi de loader icindekini exe'yi load etmeniz lazım
umarım isinize yarar ben emulator olarak bunu kullanıyorum
bu arada sifre:siromar
calısıp calısmadıgı ve diger yorumlarınızı bekliyorum(tesekkur butonuna basarak calıstıgını gosterebilirsiniz mesela :))
herkese saygılar

daguar

New member
siromar arkadaşım peki bu lpt portu olmayan bilgisayarda stayı çalıştırıyormu.güncellenmiş haliyle

Siromar

New member
daguar' Alıntı:
siromar arkadaşım peki bu lpt portu olmayan bilgisayarda stayı çalıştırıyormu.güncellenmiş haliyle
12.1'i calıstırma gibi birsey mevcut degil cunku bu emulator onu da kırıyor ama daha once de dedigim gibi bu sefer de exe devreye giriyor
ama 12.0 'ın son halini rahatlıkla kırıyor,
lpt konusuna gelince, calsması lazım ama genede denemen lazım

daguar

New member
en kısa zamanda iyi haberini bekliyoruzz.çünki elimizdeki laptoplarda lpt portu mevcut değil.bu yüzden de programı kullanamıyoruz.

daguar

New member
yok yanlış anladın.ben zaten linki indirdim ama emülatör çalışmadı.yazarsan sta4cad in emülatörle nsl çalıoştığını seviniriz.şimdiden tşk.

Siromar

New member
yeni bi baslık da anlattım daguar icinde bi baska emulator var aynı zamanda dosyaya koydum nasıl calıstıgını

HTML