Siyasi & Politik Cafe

Aktivist

Banned
Deprem sebebiyle Cumhuriyet törenlerini iptal etmek cumhuriyet düşmanlığı ise Ecevit ve Bahceli için duble düşman tanımının yapılması lazım değil mi

Çünkü onlar Marmara depreminde sadece 29 Ekim Cumhuriyet törenlerini iptal etmekle kalmamış 30 Ağustos Zafer Törenlerinide iptal etmiş

AKP yi eleşrieceğiz diye olur olmaz ota b.ka sarıların düştükleri rezillik çukuru işte böyle diz boyu seviyesine ulaştı

l3adl3oy

New member
hoş ama boş yazıyorsun.. hala objektif maskesi altında nasıl taraflı nasıl keyfi haber paylaştığını kabullenemedin.. hoş kabul etmenede gerek yok.. kendini küçük düşürüyorsun.. zaten ben sana demedimkiden başka birşeyde demiyorsun.. evet güle güle sığ arkadaşlarınla yaz.. birbirinizi pohpohlayın.. gündemden bir açık bulunca buraya gelirsin.. o zamanda cevabını alırsın..

redyellow2

New member
hoş ama boş yazıyorsun.. hala objektif maskesi altında nasıl taraflı nasıl keyfi haber paylaştığını kabullenemedin.. hoş kabul etmenede gerek yok.. kendini küçük düşürüyorsun.. zaten ben sana demedimkiden başka birşeyde demiyorsun.. evet güle güle sığ arkadaşlarınla yaz.. birbirinizi pohpohlayın.. gündemden bir açık bulunca buraya gelirsin.. o zamanda cevabını alırsın..
Tamam ben "ikiyüzlü olmayın", "takiyye yapmayın", "ecevitin ki yanlışsa bunların ki de yanlış2, "yok ecevitin ki doğruysa bunların ki de doğru", "törenlerin bir kısmının iptali ile cumhuriyet düşmanlığının alakası yoktur", "öyle olursa ecevit de bahçeli de cumhuriyet düşmanı sayılır" diyerek "boş konuşuyorsam" buyrun siz dolu konuşun:)

Bak ben "cumhuriyet tarihinde ilk kez törenler iptal edildi" diyenlerin YALANINI ortaya koydum, yalanı ortaya koyarak boş konuşuyorsam buyur sen de dolu yaz ve yalan olmadığını ispatla!!!

Ecevit döneminde iptal edilmiş mi? edilmiş.

Buyur sen dolu konuş ve o iptali iptal et:)

Demek cevabımı alırım:)

Sen cevap verdiğini mi sanıyorsun hakkaten, sen sırf polemik yapıyorsun be arkadaş sadece benim şahsıma yazıyorsun.

Konuyla ilgili yazmaya yüreğin yok çünkü, bu sebeple de cevabını alırsın lafın havada kalıyor!

zaten ben sana demedimkiden başka birşeyde demiyorsun
tam komediye döndü ya bu iş, benim hangi yazımda "ben sana demedim ki" diye bir şey var:)

Hakkaten acıdım şimdi senin durumuna, yazacak bir şeyi olamayanların durumuna düşmüşsün.

üzgünüm:)

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
şu gözünü birde fenercilere çevir bakalımda

millet tarafsızlığını görsün kardeş :)

redyellow2

New member
Redyellow'un Gözüyle 49 (1.11.2011)

“puslu havayı seven kurtlar” ve “yatsı ezanında mumları söndüğü için yatsıyı hiç sevmeyenler” rahatsız olmasınlar onlara dokunmayacağız bugün!

Biz güzel bir milletiz be... demiştim ya.. aynen devam:

Vali Yardımcısı Uslu'dan çağrı: Her gün en az 150 TIR geliyor. Bu 10 gün sürse, bu Van’ın 3 yıllık ihtiyacı demek

Bazı faşistlerin, ırkçıların, bölücülerin, pkknın türk-kürt ayrımı çabalarına rağmen Türkiye yardım olup yağıyor!

Helal olsun!

Van 7.2'lik depremle yıkıldı.. Yüzlerce insan hayatını kaybetti, binlerce bina yıkıldı. Türkiye'nin her yerinden Van'a yardım yağdı. 'Van'da gönderilen yardımlar yağmalanıyor' iddialarını bertaraf edecek bir haber geldi Van'dan.. Van'da bir depremzede yardım için İstanbul'dan gönderilen nevresimin içinde bulduğu 5 bin lirayı iade etti.
İnanılmaz bir şey ya!

Bu güzellik alkışlanmaz da ne yapılır?

Bir helal olsun daha!

Maaşlar gününden önce ödenecekmiş, bu müjde oluyormuş!

Ben de ikramiye verecekler sandım!

Hakkaten işçiye, memura, emekliye, asgari ücretliye vs.vs. ramazan bayramı öncesi ve kurban bayramı öncesi yılda iki defa bir maaş tutarında ikramiye ödense ne olur? kıyamet mi kopar? ülke mi batar?

Her türlü cinlik akıllarına gelenler niye bunu hiç düşünmez acaba???

Emekliye gelecek yıl için toplam yüzde 7 zam düşünüyorlarmış!

AKP'nin "Adaleti" doğalgaza 15 maaşa ise bunun yarısı yani yüzde 7 zammı öngörüyor demek ki!

"Adalet"iniz batsın!

Ocakda yüzde 3 temmuzda yüzde 3 zam yapılacakmış asgari ücrete!

Dikkat edin bahsedilen asgari ücret!!

Açlık sınırının altındaki asgari ücret ha!!

Bu ülkede asgari ücret net 1.000 TL'nin altında olduğu sürece bu zulümdür, bunu yapanlar da zalimdir.

Doğalgaza 15 asgari ücrete 3+3 zam yapmak vicdansızlıktır, şiddetle kınıyorum.

Hem ekonomi iyi, kasa para dolu deniyor hem doğal gaza, elektriğe 15 civarında zam yapılıyor ama iş memura, asgari ücretliye emekliye zammı gelince elleri titriyor!

Tek kelime ile: Utanmazlık!

Kesinlikle katılıyorum, eğer böyle bir şey varsa mutlaka takip edilmeli ve söz verip parayı vermeyenler teşhir edilmelidir, bu alçaklıktır, bu insanların duygularıyla oynamaktır, bu ahlaksızlığı kim yapmışsa millet onları tanımalıdır.

Buna da kesinlikle katılıyorum, çürük bina yapan hırsızlar cinayete tam teşebbüs suçundan yargılanmalılar ve en ağır cezayı almalılar.

Hey Allahım ya...

Bakan mesai saatlerinin erkene alınmasını istemişti ya, bazıları "bakan mesaiyi sabah namazı saatine göre ayarlamak istiyor" diye yorum yapıyormuş!

Vay vay vay vay…

Bu parlak, bu dahiyane eleştiriyi!!! bulanı tebrik ederim!!!

Tutuklu sanıkları ziyaret etmek "yargıya müdahale" olmuyor muydu?????

Soru taş gibi ağır, bakalım kemal bey nasıl bir cevap verecek.

Uğur dündar akıllı adamdır, istanbul’u bence kabul etmez!

Katılıyorum, tehdit, şantaj vs. olmasın bu bdp bu siyaset tarzıyla yüzde 1i zor bulur.

Benden söylemesi: CHp bu konuda çok büyük hata yapar, kckya destek chpyi tamamen bitirir!

Bu kadar şehit bu kadar kan bu kadar gözyaşı üzerine pkknın şehir yapılanması iddiasıyla gözaltına alınanlara destek vermek çok yanlıştır.

Merkezi Paris'te bulunan BM Bilim, Eğitim ve Kültür Teşkilatı UNESCO'nun genel konferansında bugün yapılan oylama sonucunda Filistin'in üyelik başvurusu kabul edildi.

Unesco güzel bir karar almış, tebrikler!

Ammmmaaaaa:

ABD yine yaptı yapacağını!

Washington Filistin'in üyeliğinin kabulünden dolayı UNESCO yardımlarını kesiyor.
Görüldüğü gibi unesconun filistini kabul etmesi, israilin gönüllü avukatı amerikayı hemen kudurtmuş!

Amerika da saddam için kimyasal silahı var, nükleer silahı var vs diyordu, bunlar da bu hain teröristlerin yaptığı alçaklıkları takip etmiyorlar da asker kimyasal silah kullandı diye terör yandaşlığı yapıyorlar!

Bunların bu tip karakolların şimdiye kadar durması hata zaten hatta bunların yapımı başlı başına hata ve kusur.

Bu vatan evlatlarına karakolların en sağlamı, en güzeli yapılmalı, bunun aksi vatana ihanetle eş değerdedir.

Allah kabul etsin.

Allah hepimizi, tüm mehmetciklerimizi kem gözlerden, hainlerin silahından korusun, muhaza eylesin.

Allah sizi vatana, millete, ailenize bağışlasın.

Bazıları mutlaka diken batmış gibi olacaktır ama “peygamber ocağından” müthiş bir görüntü.

Aktivist

Banned
haberin içeriğini okudunuz mu ?
Evet okudum
yazının içeriğinde pek bir şey yok başlığı daha enteresan

"Çok tartışılacak bir fotoğraf bu askerler ne yapıyor" başlığı içeriğinden daha çok şey anlatıyor.Yazının içeriğinde söyleyemedikleribi yazının başlığında söylemiş

Aslında şaşılacak birşey yok Canakkalede Kurtuluş Savaşında askerlerimiz ne yapmışsa şimdi de çok küçük benzeride olsa aynısı yapılıyor

redyellow2

New member
haberin içeriğini okudunuz mu ?
İçeriğini okumadan hiç bir paylaşım yapmam, yorum yapmam.

O başlığı dün gece gördüm okudum.

Ben yazımda 'NAMAZ BAZILARINDA KRAMPLAR OLUŞTURUYOR" derken o başlığı yazana değil o başlığn kastettiklerine yazdım... Farkındaysanız orda da ÇOK TARTIŞILACAK diyor, işte kramp oluşanlar da o TARTIŞANLARdır... sözüm onlaradır. Umarım anlatabilmişimdir kastımı.

redyellow2

New member
Bu arada yukardaki benim başlığım ayrı bir başlık halinde paylaşılıyordu serbest kürsü-siyaset bölümünde.

Fakat moderatör arkadaşımız bunun orda açılmasının uygun olmadığını belirterek bu başlığın içine atmış.

Ben bu başlıkları hemen her gün hazırlıyor ve bir kaç forumda da paylaşıyorum ve bütününde de ayrı bir başlık halinde açıyorum ve hiç bir itiraz olmuyor, güzel fikir ve düşünce tartışmaları oluyor, bana katılanlar oluyor katılmayanlar oluyor vs.vs.

Ama hhportal da ayrı bir başlık halinde açmam mümkün değilmiş anladığım kadarıyla.

Emek verip hazırladığım böyle bir konunun getirilip bir başlığın içine atılması doğrusu hiç hoş değil.

Böyle bir başlığn içine atılan şeyi hazırlamanın, paylaşmanın da bir anlamı yok diye düşünüyorum.

Bu sebeple bu paylaşımlarımı bundan sonra hhportal'a eklemeyeceğim.

Bilginiz olsun.

DeRSaaDeT

Islambol
Bu arada yukardaki benim başlığım ayrı bir başlık halinde paylaşılıyordu serbest kürsü-siyaset bölümünde.

Fakat moderatör arkadaşımız bunun orda açılmasının uygun olmadığını belirterek bu başlığın içine atmış.

Ben bu başlıkları hemen her gün hazırlıyor ve bir kaç forumda da paylaşıyorum ve bütününde de ayrı bir başlık halinde açıyorum ve hiç bir itiraz olmuyor, güzel fikir ve düşünce tartışmaları oluyor, bana katılanlar oluyor katılmayanlar oluyor vs.vs.

Ama hhportal da ayrı bir başlık halinde açmam mümkün değilmiş anladığım kadarıyla.

Emek verip hazırladığım böyle bir konunun getirilip bir başlığın içine atılması doğrusu hiç hoş değil.

Böyle bir başlığn içine atılan şeyi hazırlamanın, paylaşmanın da bir anlamı yok diye düşünüyorum.

Bu sebeple bu paylaşımlarımı bundan sonra hhportal'a eklemeyeceğim.

Bilginiz olsun.

Bir sebebi vardır mutlaka. Biraz beklersen yöneticilerden bir cevap gelecektir =).. Doğrusu o hazırladıklarını ben gerçekten beğenerek takip ediyorum. Bizleri yorumsuz bırakma lütfen ;)

ecstasy

Super Moderator
Bir sebebi vardır mutlaka. Biraz beklersen yöneticilerden bir cevap gelecektir =).. Doğrusu o hazırladıklarını ben gerçekten beğenerek takip ediyorum. Bizleri yorumsuz bırakma lütfen ;)

Özel mesaj yoluyla arkadaşımıza gerekli açıklamayı yaptım.
Bölüm kurallarımızı hatırlattım.

http://www.hhportal.com/serbest-kursu/683960-onemlidir-siyaset-bolumune-giren-tum-uyelerin-dikkatine.html

http://www.hhportal.com/serbest-kursu/661746-siyaset-politika-serbest-kursu-bolum-kurallari-konu-acma-limiti-5-dir.html

Kurallarımız kişiye özel değil tüm üyelerimiz için geçerlidir.
Uymak zorundayız.

redyellow2

New member
Bana gönderilen mesajda KAYNAK yok diye bu başlığa atıldığı belirtildi, ben de kendilerine resimlerin üzerine gelince kaynak görülür dedim bu sefer de bir başlıkta birden fazla haber var, yorumların var vs.vs., uygun değil anlamında şeyler yazdı arkadaş.

Ben hem görüşlerimi paylaşayım hem de forumda katkı olsun, fikir alışverişinde bulunulsun diye düşünüyordum ama istenmiyorsa yapacak bir şey yok.

Emek verip hazırladğıım konunun başka bir konunun içine atılmasına razı olmam.

Ayrı bir yerde her gün müstakil konu başlığı halinde yaparsak devam ederim ama aksi durumda hhportalda "redyellow'un gözüyle...." konusu olamayacak.

Başka forumlarda yazmaya devam ediyorum. Çünkü oralarda (hiç bir forumda yok, sadece burada böyle bir şeyle karşılaştım) böyle garip bir yasaklama yok.

Zaten bir üsttede ilgili arkadaş yazmış. Kişiye özel olamaz diyor, halbuki ben burada asla şahsıma özel bir şey istemiyorum, eğer böyle bir kural varsa bu kural yanlış ise bu kuralın değiştirilmesi gerekirdi ama kişiye özel olamaz diyerek buna yanaşılmıyor.

Bu durumda redyellowun gözüyle hhportalda olmayacaktır.

Teşekkürler.