Siyasi & Politik Cafe

αqqα уєкяυ

New member
Bu aci hepİmİzİn acisi ama bu baŞliĞi aÇan arkadaŞin amacini anlayamadim
Bu acı herkesin olabilir. ama benim her sehit haberinde tekrar tekrar acım tazeleniyor.

konu hakkında ki hassasiyetini babamın acısını ortaya koyarak anlattım ve onlar sayfanın uğruna bir şehit evladının duygularıyla oynadılar. bunu düşünemeyen arkadaşlar bana vatan haini diyor. özgürse düşünceler fikrimi beyan ettim onlarda infaz etti beni.

bende ne kadar karaktersiz ve boş insanlar olduklarını göstermek istedim.

1001Design

330i ///M3 Design
Onlarin cocuklari Sehit düsse böyle mi konusurlar, böyle mi hareket ederler ?
Vatana ihanet kanununu neden cikarmiyorlar ? Bir müslüman ülkenin pkk partisi olur mu ?

Gogomanyaa

New member
Van'lı kardeşlerimiz bunlar mı ?

Facebook'ta gezinirken gördüğüm bir resim, yapılan yardımlarla dalga geçen şerefsizler heryerde belli ediyor kendilerini!

Acemi Şef

Moderator
Hala böyle davrananlar var bunca yapılanlara bunca olanlara rağmen. Ama olmayanlar da var ülkesini seven insanlıktan çıkmamış, ben bardağa dolu tarafından bakıyorum böylelerini de Allah'a havale ediyorum, küfür etmeye bile değmeyecek varlıklar bunlar. Ağzımı bile açmayacağım bunlara karşı. Elbet bir gün cezalarını bulacaklar soyları kuruyasıcalar.

Böyle yapmaları benim için bir şey değiştirmiyor ben hala hepsinin aynı olmadığını düşünüyorum. En azından oralarda bir yerlerde vatanını milletini sevenler var biliyorum.

Gogomanyaa

New member
%86 sı BDP-KK ya oy veren Van'da ben geriye kalan %14 lük Van'lı kardeşime Allah'tan yardım diliyorum.. Gerisi ölsün, gebersin umurumda değil!

kent55

Super Moderator
%86 sı BDP-KK ya oy veren Van'da ben geriye kalan %14 lük Van'lı kardeşime Allah'tan yardım diliyorum.. Gerisi ölsün, gebersin umurumda değil!
bu tutumunuz gerçekten çok yanlış arkadaşlar .. böyle yaparak onlardan farkımız ne olur ..

konunun yeri bu bölümdür lütfen kuralları okuyalım ..

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
bu tutumunuz gerçekten çok yanlış arkadaşlar .. böyle yaparak onlardan farkımız ne olur ..

konunun yeri bu bölümdür lütfen kuralları okuyalım ..

bende sizi kınıyorum kardeşim,

madem demokrasi var,adam gönlünden geçeni yazacak,yasak yada yanlış bir şey yazıyorda kurallara uymuyorsa sizde cezasını vereceksiniz ama yönlendirmeyeceksiniz,

eğer ki;

askeri burada palyaçoya çeviren yorum ve yazılar yazılırken sesini çıkarmayan sizler,şimdi kardeşlik naraları atmaya kalkarsanız bilinizki taraf olmuşsunuz....

haaa,
gogo doğru mu demiş? yanlış mı? onu bende bilmem, gelecek günler gösterecek...

bu arada hemen orada acıları olan insanlardan bahsediyorsunuz, şu istatistikler gelmedi,yada net bilgisi olan bir zahmet paylaşabilir mi:

Depremde vefat edenlerin kaçta kaçı Van'lı? ne kadarı başka şehirlerden...

öküzün altında buzağı aramak değil amacım,sadece merak...

redyellow2

New member
Redyellow'un Gözüyle 47/ Kurtlar Puslu Havayı Sever ama Yalancılar Yatsı'yı Sevmez...

YATSI EZANI OKUNMADAN ÖNCE:

Törenlerin iptali "cumhuriyet tarihinde bir ilk"miş ve "cumhuriyetin erdemlerini anlamamak"mış!!!

Öyle diyorlar!

VE YATSI EZANI OKUNUR:

1-

29 Ekim törenleri 1999'da da iptal edilmiş

CHP’nin “alıştırıyorlar” iddiaları asılsız çıktı. 29 Ekim törenlerinin iptal edilmesinin ilk kez olmadığı, 17 Ağustos 1999 depreminden sonra da törenlerin iptal edildiği ortaya çıktı.

2-

Milliyet Gazetesi 29 Ekim 1999 tarihli internet sitesi:

MİLLİYET GAZETESİ ANA SAYFASI

3- Miliyet Gazetesi 30 Ekim 1999 tarihli internet sitesi!

MİLLİYET GAZETESİ ANA SAYFASI

4-

Hürriyet Gazetesi internet sitesi, fatih altaylının yazısı!

HURRIYET INTERNET

5- Hürriyet Gazetesi internet sitesi, bekir coşkunun yazısı:

6-

Mİlliyet gazetesi internet sitesi, Derya Sazak'ın yazısı:

MİLLİYET KÖŞE YAZARLARI SAYFALARI

Hükümet dsp-mhp-anap hükümeti, Başbakan Bülent Ecevit, Yardımcıları Devlet Bahçeli, Mesut Yılmaz.

Deprem sebebiyle "30 Ağustos törenlerinden sonra 29 Ekim cumhuriyet bayramı resmi geçitleri vs." de iptal edilmiş!

Kurtlar Puslu Havayı Sever;

Ama YALANCIlar Yatsıyı hiç sevmez!

Çünkü mumları yatsıya kadar yanar, en geç yatsıda sönermiş!!!

Hani diyorlardı ya “alıştırıyor” diye, hani diyorlardı ya “kurt puslu havayı sever” diye, hani diyorlardı ya “cumhuriyetin neresi nerenize batıyor” diye! hani diyorlardı ya "televizyonlarda eğlence programlar vs. devam ediyor ama törenleri iptal ediyorlar" diye! hani diyorlardı ya "şeriat geliyorrrrr" diye hani diyorlardı ya “cumhuriyetin C sinden tırsıyorlar” diye, hani diyorlardı ya "cumhuriyetin erdemini bilmiyorlar" diye... vs.vs.

Kimmiş “puslu havayı seven” kurt? Cumhuriyeti istismar edenler, yalan söyleyenler kimmiş?

Demek ki “alıştırmaya” taaaaa 1999 yılında başlamışlar!!!

Demek ki 1999 yılında “puslu hava” varmış ve “kurt” çok sevmiş”, demek ki “cumhuriyetin bi yeri” 1999 da bazılarının bi yerlerine batmış!!! demek ki "şeriat" taaaa 1999 yılında gelmiş!!!!

Demek ki "cumhuriyeti anlamayanlar" 1999 yılında başlamışlar!!!! demek ki "cumhuriyetin erdemlerini bilmeyenler" 1999 yılında varmış!!!

Demek ki neymiş hanımlar beyler:

Törenlerin iptalinin cumhuriyet düşmanlığı ile, şeriatçılıkla, cumhuriyetin erdemlerini anlamamakla, puslu havayı sevmemekle, cumhuriyetin bi yerinin bir yere batmasıyla alakası yokmuş!!!

Yoksa Ecevit de mi “şeriatçı” olmuş? Erbakan hoca onu da mı aşılamış yoksa?

Yoksa Bahçeli de mi “cumhuriyet düşmanı” olmuş?

Bu ikiyüzlüler, bu Atatürk istismarcıları, bu cumhuriyet istismarcıları, bu çakma Atatürkçüler, bu çakma cumhuriyetciler yıllarca Rahmetli Cennet Mekan Erbakan hocayı da hep Atatürk düşmanlığı, Cumhuriyet düşmanlığı vs ile suçladılar!

Halbuki gerçek istismarcı kendileri, ikiyüzlü kendileri, yalancı kendileri!

YALANCIların, İKİYÜZLÜLERİN Yatsıyı sevmemesi doğaldır!

Ama artık "google"yi de sevmeyecek bunlar!

Teşekkürler Google, iyi ki varsın!

Yazıklar olsun YALANA BİAT edenlere!

Yazıklar olsun sırf siyaset için YALAN söyleyenlere!

Aktivist

Banned
1999 da Marmara depremi nedeniyle hem 30 Ağustos zafer bayramı hemde 29 Ekim cumhuriyet bayramı etkinlikleri iptal edilmiş Ama darbecilerin sözcüsü olan bir gazete ,"ATATÜRK ÖLÜM DÖŞEĞİMDEYKEN BİLE KUTLAMALAR İPTAL EDİLMEDİ" diye nereddeyse tüm gazeteyi kaplayan bir manşet atıyor. Tabi yalan olduğunu bile bile atıyorlar manşeti ama onların da, suratına vatansever maskesi takmış şarlatanlarınında utanma gibi bir derdi olmadığı için yüzleri kızarmaz

Sonra da darbecilerin sömzcülüğünü yapan bu gazete müsveddlerine onurlu basın ayakları çekiyor
onurunuz yerim sizin koçlarım

duygu sömürüsü yaparak şehit cenazelerinin arkasına saklanıp oy avcılığı yaptıkları gibi bunların cumhuriyet naraları da palavraymış

l3adl3oy

New member
Oh oh cımbızla çek haberleri.. Yazsana abdullah gülün depremden 3 gün sonraki aydın doğanla kutlamalarını.. yazsana boşbakanın 3 tane nikahta kahkahalarını.. birde anıtkabirdeki zoraki duruşunu.. gösteriş müslümanları eğlencenin dibine vuruyorlar cumhuriyet bayramı batıyor.. ayrıca abdullah gülün refah partisindeyken cumhuriyetin sonu geldi açıklamaları nolacak.. şimdi anıtkabirdeki deftere yazarken yalan söylemiyor mu? tayyip erdoğanın açıklamalarını yazsak sayfa dolar..

yine başka bir arkadaş redyellow sadece işine geldiği zamanlarda ortaya çıkıyor ... :D

kent55

Super Moderator
güzel yorumunuz için teşekkür ederim .. ama ben kurumlardan bahsetmiyorum .. burada adı geçen insan ...kurum veya kuruluş değil .. yeri geldiğinde askerimize yeri geldiğinde akp ye yeri geldiğinde chp ye yapılan sözlü tavırları gözden geçirip en iyi şekilde tarafsız olarak değerlendirip kararlarımızı veriyoruz .. bundan hiç şüpheniz olmasın .. herkese herkesime eşit yaklaşıyoruz ..yaklaşmaya çalışıyoruz ..

yüzde 30 u vanlı olsa ne olur olmasa ne olur bu hiç birşeyi değiştirmez ..

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
güzel yorumunuz için teşekkür ederim .. ama ben kurumlardan bahsetmiyorum .. burada adı geçen insan ...kurum veya kuruluş değil .. yeri geldiğinde askerimize yeri geldiğinde akp ye yeri geldiğinde chp ye yapılan sözlü tavırları gözden geçirip en iyi şekilde tarafsız olarak değerlendirip kararlarımızı veriyoruz .. bundan hiç şüpheniz olmasın .. herkese herkesime eşit yaklaşıyoruz ..yaklaşmaya çalışıyoruz ..

yüzde 30 u vanlı olsa ne olur olmasa ne olur bu hiç birşeyi değiştirmez ..
savunmaya geçmişsin :durdurun

size adaletsizsiniz diyen olmadı,zaten öyle bir şey olsa dile gelirdi!!!

anlatmak istediğim zorlama olmasın,yeterli...zaten yeterince zorunlu bir hayat yaşıyoruz,bu bağlamda aynı tarafsızlığınızın devamını diliyoruz.

redyellow2

New member
Oh oh cımbızla çek haberleri.. Yazsana abdullah gülün depremden 3 gün sonraki aydın doğanla kutlamalarını.. yazsana boşbakanın 3 tane nikahta kahkahalarını.. birde anıtkabirdeki zoraki duruşunu.. gösteriş müslümanları eğlencenin dibine vuruyorlar cumhuriyet bayramı batıyor.. ayrıca abdullah gülün refah partisindeyken cumhuriyetin sonu geldi açıklamaları nolacak.. şimdi anıtkabirdeki deftere yazarken yalan söylemiyor mu? tayyip erdoğanın açıklamalarını yazsak sayfa dolar..

yine başka bir arkadaş redyellow sadece işine geldiği zamanlarda ortaya çıkıyor ... :D

bir: cımbızla çekilen neresi var, buyur yaz.

iki: abdullah gül aydın doğan kutlaması, tayyibin düğüne gitmesi vs.vs. yazımın neresinde düğüne gitmelerini eleştirmeyin diye bir şey var???

Yok.

Buyrun deprem var düğünde ne işiniz var diye eleştirin hiç bir itirazım olmaz.

Üç: benim tüm itirazım resmi gecit ve recepsiyonların iptalini cumhuriyet düşmanlığı vs. ilan edilmesinedir.

Bu cumhuriyet düşmanı vs. sözleri bunlar düğüne gitmeden önce söylendi bunu da unutmayın!

dört: eğer resmi gecitlerin, recepsiyonların iptali cumhuriyet düşmanlığı ise bakın ecevit de iptal etmiş, buyrun ecevite de şeriatçı deyin,bahçeliye de cumhuriyet düşmanı deyin!

beş: ben işime geldiği zaman ortaya çıkarım, sen işine gelmediği zaman mı ortaya çıkıyorsun:)

altı: ben hackelle de çok fazla siyasal katılım olmadığı için ara sıra bakıyorum, eğer redyellow diye aratırsan başka yerlerde "işime gelmediği zamanlarda" da yazı yazdığımı görürsün.

yedi. yukarda yazdım benim itirazım çifte standarta,yalana. abdullah gülün, tayyibin sözleri konu dışıdır, eleştirebilirsiniz ama gidin ayrı bir başlık açın. beni hiç ilgilendirmez o başlık.

sekiz: son kez tekrar ediyorum: benim itirazım cumhuriyet tarihinde ilk kez yalanına ve cumhuriyet düşmanı, şeriat vs.vs. denilmesinedir.

l3adl3oy

New member
tek konu üzerinde yoğunlaşıp dikkati dağıtmaya konuyu çarpıtmaya cımbızla çekilmek diyoruz biz sen idrak edemesende..

göster bahçelinin ecevitin cumhuriyet karşıtı sözlerini eylemlerini bende sana diyeyim evet cumhuriyet düşmanları.. Kimse boşuna cumhuriyet düşmanı demiyor.. Sen idrak edemesende..

Birde itirazın var çifte standarta. :) işine geldiği zaman yazdığını söyleyen adam nasıl oluyorda çifte standarta karşı oluyor.. Hayır madem karşısın ben senin önüne dizeyim çifte standartları bakalım yazdın mı orada burda?

Ben kaçak oynamam senin gibi.. Sen git başka forumda kendi sığ arkadaşlarınla vicdanını rahatlat. Yine işine gelince burda yazarsın..

redyellow2

New member
tek konu üzerinde yoğunlaşıp dikkati dağıtmaya konuyu çarpıtmaya cımbızla çekilmek diyoruz biz sen idrak edemesende..

göster bahçelinin ecevitin cumhuriyet karşıtı sözlerini eylemlerini bende sana diyeyim evet cumhuriyet düşmanları.. Kimse boşuna cumhuriyet düşmanı demiyor.. Sen idrak edemesende..

Birde itirazın var çifte standarta. :) işine geldiği zaman yazdığını söyleyen adam nasıl oluyorda çifte standarta karşı oluyor.. Hayır madem karşısın ben senin önüne dizeyim çifte standartları bakalım yazdın mı orada burda?

Ben kaçak oynamam senin gibi.. Sen git başka forumda kendi sığ arkadaşlarınla vicdanını rahatlat. Yine işine gelince burda yazarsın..
İyi de gülüm ben burda bahçelinin ecevitin cumhuriyet karşıtı sözleri var demedim ki bana göster sözlerini diyorsun!!! bana benim yazımda olmayan şeylerle hitap etme.

Ben diyorum ki madem cumhuriyet kutlamalarının iptali cumhuriyet düşmanlığı oluyorsa o zaman ecevit de bahçeli de cumhuriyet düşmanı olmalı, yok cumhuriyet kutlamalarının iptali cumhuriyet düşmanlığı olmuyorsa (ki öyledir) o zaman bugün yazanlar ikiyüzlüdür!

ben gülün tayyibin çifte standartları yok dedim mi ki çifte standartları benim önüme dizeceksin be arkadaş, bana ne gülden bana ne tayyipden, bana ne akpden, azcık sakinleş be arkadaş, yandaşlarının çifte standartının, yalanlarının sergilenmesi seni çok öfkelendirmiş:)

sen benim ne yazdığımı anlamayı bırak kendinin ne yazdığını bile bilmiyorsun be arkadaş.

benim sıg arkadaşlarım yok ama sen herhalde çok sığsın ki konu ile ilgili yazma cesaretin olmadğından kişisel gürültü ediyorsun.

işime geldiği zaman yazarımdaki espriyi dahi anlamayan adama ne diyebilirim ki:)

Güle güle demek en güzeli.

Hadi güle güle arkadaşım.

Sen git çifte standartlara destek olmaya devam et!

Ha bi de kaçak oynamam demişsin ya iyi ne güzel buyur burda alenen söylenen CUMHURİYET TARİHİNDE İLK KEZ İPTAL EDİLDİ YALANI sergileniyor, madem kaçak oynamazsan buyur oyna ve yalana tepki göster!

yoksa oynamak derken fidayda oynamayı mı kastediyorsun:)

ben çifte standarta, ikiyüzlülüğe, YALANA karşıyım, bu chpye de yapılsa karşıyım mhpye de yapılsa karşıyım.

çünkü ben sen değilim!!

redyellow2

New member
Redyellow'un Gözüyle 48 (31.10.2011)

Bugün pazartesi, hafta başı, çalışanlar pek sevmez bu günü ama ben gene de herkese hayırlı haftalar diliyorum, Allah hayırlı işlerimizde yardımcımız olsun.

Kesinlikle katılıyorum, çok güzel işler yaptılar, hepsinin ellerine, yüreklerine sağlık. Teşekkürlerimizi sunuyorum.

Silahların susturucusu oluyor da acaba diyorum insanlara takılacak bir susturucu yok mudur?

Bazılarına susturucu lazım da!

Cumhuriyet bayramı gecit töreni ve recepsiyonların iptal edilmesi "cumhuriyetin kuruluş felsefesi ile hesaplaşma" imiş!! "Atatürk’ün mirası tasfiye edilmesi" imiş!!!

Kim diyor: İstanbul barosu başkanı!

Bu adam bir hukukcu!

Peki hukuk nedir: Hukuk adaletin herkese eşit uygulanmasıdır, eğer şuna göre ayrı buna göre ayrı adalet uygulanırsa bu hukuk olmaz. Bu ayrımı yapan da hukukçu olamaz!

Peki bu adam daha önce 1999 yılında cumhuriyet bayramı geçit töreni ve recepsiyonlarını iptal eden ECEVİT-BAHÇELİ-MESUT hükümetine de böyle demiş midir? Siz “Atatürkün mirasını tasfiye ediyorsunuz” demiş mi? “cumhuriyetin kuruluş felsefesi ile hesaplaşıyorsunuz” demiş mi?

Onlar da iptal etmiş, eğer bunların iptali cumhuriyetle hesaplaşma ise, Atatürkün mirasını tasifiye etmek ise ilk hesaplaşma ve tasfiye 1999 yılında Ecevit başbakanlığında olmuş demektir!

Bir baro başkanı, bir hukukcu aynı iş için birisine cumhuriyet düşmanlığı yaftası yapıştırıp diğerine sessiz kalıyorsa bu hukukun katledilmesi demektir, gerçi ümit topsakala tam yakışan budur ya!

Bu ikiyüzlülüktür, bu takiyyedir, bu çifte standarttır, bu yandaşlıktır!

İşçi, memur, emekli, yaşlı, genç, ihtiyar, kadın, çocuk, türk, kürt vs.vs. hiç farketmez bu ahlaksızlar için, bunlar sadece kan isterler.

Pariste terörü kınamak isteyen Vatandaşlarımıza bu hain pkk yandaşları saldırmışlar. Yukarda kadın, çocuk, yaşlı, genç, türk, kürt farketmez bunlar için demiştim, görüldüğü gibi bunlar için yerin mekanın da bir önemi yok. Tıynetlerini, hainliklerini her yerde gösteriyorlar!

Canlı bombayı farkeden 4 çocuk annesi kadın çocukların korumak için canlı bombanın üzerine atlayıp, hayatını kaybediyor!

Yahu bu nasıl bir insanlık ya, bu nasıl bir şey anlamak mümkün değil?

Bunlar insan vs. olamaz, bunlar hayvan da olamaz, bunların yaptığı bu namussuzluğu hayvanlar bile yapmaz!

Allah belanızı versin!

2010 Rus yapımı silahları Medvedev tanıtmıştı

Mardin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından ele geçirilen silahların, tam olarak modelinin ne olduğunun belirlenebilmesi için kriminal incelemeye gönderildiği öğrenildi. Kalaşnikof marka silahların en büyük özelliği, kim tarafından ve nerede üretildiği bilgilerine ulaşılamaması.

Yeni nesil Kalaşnikof

PKK’nın elinde ele geçirilen silahların, Rusya Devlet Başkanı Medvedev’in tanıtımını yaptığı modern Kalaşnikof olarak bilinen AK 200’ler olduğu belirlendi. Türkiye’de ilk defa PKK’dan ele geçirilen bu silahlar, önceki Kalaşnikof modellerine göre büyük farklılık gösteriyor. AK-200 bünyesinde elektronik unsurlar barındırabiliyor. Birkaç dakikada keskin nişancı (sniper) dürbünlü tüfek halini alabilecek yeni Kalaşnikof’un namlusu da değişebiliyor

Rus yapımı suikast silahları pkkdan çıkmış!!!

Rus, Amerikan, İsrail, Avrupa silahlarının çıkması gayet normal, çünkü bu alçakları bunlar besliyor.

Pkklılar bizim onurumuzdur diyerek mi barış istiyorsunuz?

Yalan!

Siz barış vs. istemiyorsunuz, siz kan istiyorsunuz, siz gözyaşı istiyorsunuz!

Eğer barış istiyorsanız buyrun bu hainleri kınayın! bunlar alçaklıktır deyin, bu vahşettir deyin diyebiliyorsanız bay demirtaş!

Türkiye cumhuriyetinin milletvekilisiniz ev KURDİSTAN diyebiliyorsunuz!

Eğer adamsanız hemen vekillikten istifa edin!

??????

Esat yanlıları çeşitli ülkelerde suriye elçikliklerinin önünde esata destek eylemi yapmışlar ve çok ilginç bir şekilde apo denen hainin posterleri taşınmış!

Tayyip Erdoğana esat yanlılarının tepkisi normal de aponun posterleri ilginç!

Her ikisi de kandan besleniyorlar ya, kan kardeşliği demek ki!!!

Bizdeki hain pkk yanlıları da yarın birgün esat posterleri taşırlarsa şaşmamak lazım!

Katılıyorum, Türkiyede sol bu haliyle yüzde 35den fazla oy alamaz, hatta 35 bile çok iyi rakam eğer ulaşabilirlerse.

Tabi dikkat edilirse chp demiyor sol diyor ben de aynen katılıyorum.

Peki bunu söyleyen kim?

Habere tıklayın görün!

İsrail denen terör devleti yine kudurmuş gibi saldırıyor! İsrail ortadoğuda olduğu sürece o bölgeye rahat yüzü yok!

GÜNÜN MANŞETİ:

Evet pkk budur, kürt vatandaşlarımız can derdinde, güya kürt haklarını savunduğnu söyleyen bu hainler ise alçaklık peşindeler, hem de kürtleri katlediyorlar!

GÜNÜN TEBRİĞİ:

Depremin ardından birçok vatandaş, Van'daki depremzedelere maddî ve manevî destek oluyor. Öyle ki bazı yardımseverler, gözleri yaşartan fedakârlıklara da imza atıyor. Bu örneklerden biri de Eskişehir'de öğretmenlik yapan Fatih Sına ve Canan Sına çifti. Kimse Yok mu Derneği yardım masasını arayan çift, evlerini Vanlı mağdur ailelere açmaya karar verdiklerini söyledi. Hatta çift, babalarının evlerine taşınıp durumları düzelene kadar evlerinin anahtarını bir depremzede aileye verecek kadar da kararlı.
Geçen gün BİZ GÜZEL BİR MİLLETİZ BE... diye konu açmıştım, tam olarak o konunun devamı bir haber!

İnsanın gözleri yaşarıyor böyle güzellikleri görünce.

Allah size daha çok versin güzel insanlar, yüreğinize sağlık.

Bu güzel insanlığınızı, bu güzel erdeminizi canı gönülden kutluyorum, tebriklerimle.

GÜNÜN DUYURUSU:

Bu hainlerin kürt haklarını savunduğuna inanan MÜSLÜMAN KÜRT halkına duyurulur!!!