Siyasi & Politik Cafe

zerkli

New member
Oger İsrail İle de Bağlantılı
Lübnan asıllı Suudi sermayeli şirketin İsrail'le de bağlantıları olduğu belirtiliyor. İddialara göre Lübnan Hizbullah'ı için birinci dereceden tehdit kapsamında yer alan Hariri ailesinin Saudi Oger şirketi, Ortadoğu'da kurduğu iletişim ağının, İsrail tarafından rahatça dinlenmesini sağlıyor. Şirketin plan ve strateji müdürlüğünde çalışan üç üst düzey müdür yardımcısının Yahudi olduğu belirtiliyor. İsimleri sır gibi saklanan bu kişiler şirketin genel müdürlükten sonra en değerli birimi olarak gösterilen plan ve strateji müdürlüğünde önemli yerler tutuyor. Ayrıca Ortadoğu'da bilinen bir gerçeğe göre Arap ülkelerinde MOSSAD'a Bilgi akışını sağlayan en önemli istihbarat birimi İngiliz dış istihbarat servisi MI-6. Üstelik Telekom'u alan Lübnan şirketinin bir ortağı da İtalya Başbakanı Berlusconi'nin önemli ölçüde etkin olduğu Telecom İtalia! Berlusconi ailesi ve İtalyan mafyasının Ortadoğu bölgesinde en önemli ilişkilerini yahudilerle kurduğu da bilinen başka bir gerçek.

Korkut Boratav, Telekom İhalesi Üzerine çeşitlemeler, Cumhuriyet Gazetesi, 13 Temmuz 2005

Erdoğan İsrail’e göz kırptı

Mayınlı arazi konusundu, muhalefetin “İsrail’e peşkeş çekeceksiniz” eleştirisine Başbakan Erdoğan’ın önceki gün “Ülke menfaati neyi gerektiriyorsa, o yapılır” şeklinde cevap vermesi dikkat çekti.

MAYINLI ARAZİ İSRAİL'E PEŞKEŞ / Giresun Postası | Gazete, Haber, Resimleri, Video, Spor, Köyü

dua edelim ki bu ülkenin parlementosunda ileriyi gören ve olacakalardan çekinen cesur milletvekilleri var da akp nin böyle bir yasa çıkarmasını engellediler.
eğer olayları sadece yüzeysel değil de derinlemesine incelerseniz ne demek sitediğimi anlayacaksınız.

ve sadece bu iki olaya karşı çıkıyor olman diğerlerini kabul ettiğin anlamını taşıyor galiba. o açıdan da sevindirici.

ve sadece bu iki olaya karşı çıkıyor olman diğerlerini kabul ettiğin anlamını taşıyor galiba. o açıdan da sevindirici.
[/COLOR][/B]
Kaynak diye sunduğun linklere bakılırsa bilgi kirliliğine dayanak bulmak için yazdığım yazıdan sonra apar topar bir internet taraması yaptığın belli oluyor . hangi ideolojiye sahip olduğu bilinen kişilerin kendi kişisel yorumları nı bilgi kirliliğine dayanak göstermen den de konu hakkındaki bilgi derinliğin zaten kendini belli ediyor

yazdığın yazının ilk bölümünde ki bilgi hatalarını okuyunca inanki gerisi okuma zahmetine katlanmadım bu yüzden "diğerlerini kabul ediyorsun "demen çok komik.

zerkli

New member
Kaynak diye sunduğun linklere bakılırsa bilgi kirliliğine dayanak bulmak için yazdığım yazıdan sonra apar topar bir internet taraması yaptığın belli oluyor . hangi ideolojiye sahip olduğu bilinen kişilerin kendi kişisel yorumları nı bilgi kirliliğine dayanak göstermen den de konu hakkındaki bilgi derinliğin zaten kendini belli ediyor

yazdığın yazının ilk bölümünde ki bilgi hatalarını okuyunca inanki gerisi okuma zahmetine katlanmadım bu yüzden "diğerlerini kabul ediyorsun "demen çok komik.

birincisi burası tartışma platformu değil. tartışmak istiyorsan serbest kürsüdeki diğer konuşları kullan

ikincisi benim söylediklerime inanmıyorsan başka belgeler ya da linklerle benim söylediklerimi çürüten şeyler yazabilirsin

üçüncüsü her zaman söylediğim birşey var. ne yazdığına değil kimin yazdığına baktığınız için senin söylediklerin pek önemli değil. çünkü ne anlatırsan anlat anlattığın karşıdakinin anladığı kadardır. ben burada 300-500 sayfa yazı da yazsam senin anlayacağın sadece ilk paragraf.

kent55

Super Moderator
bu gün maile gelen bir konu ;

Burada halk aşırı şımartılmış. İnsanların işini halletmeyince ya kaymakama gidiyor, ya da “Ben PKK'lıyım, seni vururum” diye tehdit ediliyoruz. Can ve mal güvenliğimiz sıfır. Kimse vergi vermiyor, elektrik-su vb. faturalar ödenmiyor.
Herkese ayda 150 TL çocuk parası (ki çocuk başına), çocuk ultrasonda görüldüğü andan itibaren de mama ve bez parası ödeniyor.
Okula giden her çocuğa devlet harçlık veriyor, harçlık gecikince anneler okulu basıp çocukları okuldan almakla tehdit ediyor.
O çocuklar ne yapıyor peki? Üzerlerinde üniformaları, ellerinde PKK bayrakları ile DTP mitingine gidiyor. Herkese, eksin ya da ekmesin, toprak yardımı yapılıyor (ki zaten kimse ekmiyor ya).
Bu yardımda sadece beyana
bakıyorlar. Adam 5'i 50 yazdırabiliyor. Van'da dağıtılan paraya bakınca, göl bile tarım arazisine sayılsa
az gelir. Her cuma kaymakamlık elden nakdi para dağıtıyor.
Buralarda tek vergi verenler devlet memurları... İnsan içinden ve de dışından lanetler okuyor.
(Bu yazıyı herkese dağıtın, bilinsin. Neden terör de bitmiyor daha iyi anlaşılır sanırım. Terör biterse bu insanlar çalışmak zorunda kalabilir, devlet denetimini daha iyi yapabilir... İsterler mi bu rantın bitmesini!)
Sevgiyle kalın!

::Mehmetçik

guns4rose

New member
Anayasa diktası...

Benim bildiğim anayasa herkesin anayasasıdır.
Çoğunluğu azınlığı olmaz filan yani. Hani malum iş bu parti değil ya, azınlıkta kalan insanların hakkını savunacakları bir parti olur. Fakat bu mesele o mesele değil. %51 evet çıksa o anayasa %49'unda anayasası olacak. O anayasayı değiştirmek için iktidarı değiştirmek gerekecek. İktidar beş yılda bir değişiyor.

Şimdi size söylemek istediğim meseleye gelelim. Anayasa bir insanın adı olsa ve deseler ki bu insan sizin en üst mercinizde olacak (ki bütün kurumların üstündedir) size de iki seçenek sunsalar; EVET olsun-Hayır olmasın...
Misalen söylüyorum sizde bu adamı hiç sevmeseniz, ona hayır deseniz fakat adam %51 ile seçilse ve 5 yıllık padişahınız ilan edilse siz kabullenebilir misiniz?

İşte uzlaşmadaki mantık budur. Şimdi birileri genel seçim havasına giriyorsa bu doğrudur; çünkü bu anayasayı herkes değil akp yazdı. Yani benim vekilim değil, sizin vekiliniz yazdı. Sizi temsil eden insan beni o yasanın içine ne kadar koyabildi? Bence hiç koyamadı. İşte bu yüzden Hayır!...

Peki hiç düşündünüz mü bu derece ikiye bölünmüş bir toplumun getirilerini. Ben o padişahı yok sayardım mesela. Tanımazdım o padişahı(anayasayı). Siz kazanan tarafta olmayı seçebilirsiniz, fakat müğim olan sadece bir yerin kazanması değildir. Herkesin kazanmasıdır. Siz şimdi sanıyorsunuz ki bu yasaya evet diyince siz kazanacaksınız. Yeni yetişen nesil bir gün başka partiye oy verdiği zaman siz o kazandığınız konumda olmaktan dolayı çok büyük üzüntü duyacaksınız.

Hadi kalın sağlıcakla...

Uzunefe

Altın Üye
Bizler bu anayasanın amacının AKP'nin Yasama - Yürütme ve Yargı üçlemesini elinde tutacağını bildiğimiz için sonuna kadar Hayır diyoruz.

BaturAlp_

Banned
Referandumda “evet” çıkarsa!

* Siz artık yabancılara toprak satışlarını engelleyemeyeceksiniz.

* Siz mayınlı arazilerin 49 yıllığına yabancılara kiralanmasını da önleyemeyeceksiniz.

* Siz Cumhuriyet’in dönüştürülmesini engelleyemeyeceksiniz.

* Siz Türkiye’nin başkanlık sistemine geçip eyaletlere bölünmesini de önleyemeyeceksiniz.

* Anglo-Amerikan sisteminin ülkeyi bölüp, “YUT”masını engelleyemeyeceksiniz.

* Cumhuriyet’in kuruluş felsefesine aykırı olmasına rağmen, bir emperyalist proje olan eğitimin yerelleştirilmesini ve eğitimde “Eğitim Birliği Esası”nın yok edilerek ana dillerin kullanılmasına da ses çıkaramayacaksınız.

* Hatta içiniz yansa da, 82 Anayasası’nın “Değiştirilemez ve değiştirilmesi dahi teklif edilemez” maddelerinin, ayaklar altına alınıp paspas edildiğini görseniz bile başvuracak yüce bir makam göremeyeceksiniz.

* Türk kimliği, ülkenin milleti ile bölünmez bütünlüğü yok edildiği takdirde ses çıkaramayacak ve bunu engelleyemeyeceksiniz.

* Türkiye’nin Amerikan mandası olmasını, zaten emperyalist işgalin 1945 yılında başlamasıyla elinden alınan tam bağımsızlığının da yok edilmesini engelleyemeyeceksiniz.

YA ŞİMDİ İKİNCİ 12 EYLÜL'E HAYIR DERSİNİZ
YA DA BİR DAHA HAYIR DİYECEK TÜRKİYE BULAMAYACAKSINIZ!

guns4rose

New member
Hap gibi...

Solcular 27 Mayıs'a darbe demezde devrim derlerdi...
Acaba niye diye düşünürdüm.
Farkettim sonunda. (Tabi ki Menderes'lerin idamı olmasa gerçek bir devrim olacaktı ama)

Türkiye'de ilk defa muhalefet organının elini güçlendiren bir adım atılmıştı.
Senato meclisi açılmıştı. Yani iktidara gelenler öyle her istediği gibi yasa çıkaramıyordu.
Yandaşını kolay kolay zengin edemiyordu... Tam anlamıyla bir denetim söz konusuydu...
İşte bunu farkettim.

12 Eylül Anayasasında bu kurumu katledip yerine Anayasa Mahkemesi'ni kuran zihniyet, Türkiye'de kontrol edilme duygusuna bir darbe vurmuştu.
İşte darbe böyle olur dercesine. YÖK'ler kuruldu, Senatolar kaldırıldı, sağcılar-solcular asıldı.
Kim kaldı geride... İşte Erbakan ve müritleri...

Şimdi müritler çıkmış Darbe Anayasasına Darbe Yapıp Bir Darbe Anayasası daha yazıyor.
Senato Meclisi yerine getirilmiş Anayasa Mahkemesi çoğunluğun mahkemesi olacak.
Bu da çoğunluğun diktası demek.
Yani siz artık Başbakan değil başımıza Padişah seçeceksiniz öyle mi?
Ey ahali şu anda çoğunlukta olduğuna güvenme, ileride azınlığa düştüğünde bu günü arayacaksın.
Delikanlı gibi Anayasa yazamayanlara Evet deme..

Tekrar yazıyoruz, Anayasa Mahkemesi olmasaydı aşşağıdakilerin hepsi gerçek olacaktı.
Bunların hepsinin gerçek olmasını Anayasa Mahkemesi engelledi.
Gerçek olmasını sizde istiyor musunuz?

“Mayınlı araziyi el âleme verelim” yasası çıkardılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti. “YÖK kadrolarına kimi istersek, onu alırız” yönetmeliği çıkardılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti.“Maaşlı çalışanlar kümesteki yolunacak kazdır, bunların gelir vergisini artıralım” dediler, Anayasa Mahkemesi iptal etti. “Orman arazileri boş boş duruyor, oralara otel kurulsun” kararı aldılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti. “Türkler kerizdir, tahvil gelirlerine yüzde 10 stopaj ödesin, yabancılar canımız ciğerimizdir, hiç ödemesin” uygulaması başlattılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti. “Askeri yargıyı boşver, tanımayız” düzenlemesi yaptılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti. “Memur ölene kadar çalışsın, çok istiyorsa, öldükten sonra emekli olsun” yasası çıkardılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti. “Yabancı gelsin, canı ne kadar çekiyorsa o kadar toprak alsın” yasası çıkardılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti. “Herkesin telefonu dinlensin, bu işin denetlemesini, Başbakan kimi görevlendirirse o yapsın” hükmüne vardılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti. “Memur kessin sesini, topluca şikâyet başvurusu yapmaya kalkarlarsa maaşları kesilsin” yasası çıkardılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti. “Milli park hikâyedir, çevre raporuna filan gerek yok, nerede altın varsa, orayı siyanürlesinler” yasası çıkardılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti. “Çiftçilik belgesi olmuş olmamış hiç önemli değil, ben kafama göre, kime istiyorsam ona tarımsal destek vereyim” dediler, Anayasa Mahkemesi iptal etti. “Erkek yapıyorsa çapkınlıktır, kadın yapıyorsa
zinadır” yasası çıkardılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti.

Bütün bunlara evet mi diyeceksin.
Bu HAPI YUTACAK MISIN?

EYYY TÜRK MİLLETİ!
SANA YUTTURULMAYA ÇALIŞILAN BU HAPI YUTMA...

AngeL Of Death

Wishmaster
Yargıtay Başkanı, “Yargının A’dan Z’ye reforma ihtiyacı var” demiş. Şimdiye kadar yapılan değişikliklere bakılırsa reform A’dan başladı, K’ye uğradı, P’de bitti!

smallfish

New member
bir temennim vardı açılım laflarının ilk dönmeye başladığı günlerde. "umarım geniş tabanlı, ayakalrı yere basan, içi dolu bir paket vardır ellerinde " diye bir dilekti bu. ama geldiğimiz noktada paketin içinden masum duygular yerine sivil halkın birbirine karşı silahlandığı bir manzara çıktı.dtp nin kapatıldığı gün istanbulda yaşananların fotoğrafı aklımdan çıkmıyor. yüzleri maskeli bir grubun karşısında elleri baltalı, silahlı başka bir grup.

WoW Gold MapleStory Mesos RS Gold

redyellow2

New member
Redyellow'un Gözüyle 1

Bodrum'a gittiğini kabul etti - En Doğru ve Güncel Haber

Bodruma gittim ama fotoğraflar montaj demiş!

nedense bunun bir üstü bengi yıldız aklıma gelmişti, onun da böyle fotoğrafları çıkınca bu aile dostum demişti, ertesi günde RESMİ EŞİ aile dostumuzsa ben niye tanımıyorum diyerek rezil etmişti bengiyi!

Böyle olur eli kanlıların imamı!

Bunların, eli kanlı katillerin, asker, polis katillerinin dinle, diyanetle vs. ne ilgisi olur, "vatanına, milletine, DİNİNE BAĞLI kürt vatandaşlarımızı" kandırmak için dini kullandıkları çok açık.

KÜRT DOSTLARIMIZ uyansınlar!

SMS'lerin parası Erzen'den tahsil edildi

CHP'li Ateş Ünal Erzen'in başkanlığını yaptığı Bakırköy Belediyesi ile ilgili bir başvuruyu inceleyen Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu, ilginç sonuçlara ulaştı.

Kurul, 2009 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu (CHP Genel Başkanı) adına 785 bin 36 adet propaganda SMS'inin belediye üzerinden vatandaşlara gönderildiğini tespit etti. Mevzuata aykırı olan bu işlemle ilgili Sayıştay da harekete geçerken, Bakırköy Belediyesi'nde denetim yapıldı. Sayıştay, 'belediyenin görev, yetki ve sorumluluk alanına girmeyen' toplu SMS'lerin siyasî içerikli olduğu ve belediye bütçesinden karşılandığı sonucuna vardı. Raporda, "Toplu SMS bedelinin belediye gideri olarak kabul edilip ödenmesi mevzuat çerçevesinde mümkün değildir." denildi. Kamunun 56 bin 407 lira zarara uğratıldığının belirlenmesi üzerine bu meblağ, Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen'den tahsil edildi. Erzen, olayda kasıt olmadığını savundu.
SMS'lerin parası Erzen'den tahsil edildi - En Doğru ve Güncel Haber

Vayyyy... Alemin Dürüstüne bak!

Belediye başkan adayı oluyor, vatandaşa yüzbinlerce sms gönderiyor ama para belediyeden!

Oh kebap!

HESAP ADAMI tabi canım, işini biliyor:)

Erdoğan: Ana muhalefet İsrail'in avukatlığını bıraksın - Posta

Nasıl bıraksın? adam deli gibi seviyor, bırakabilir mi?

:)

‘Diplomatik garabet' - GAZETEVATAN.COM

"zilleri" nerede????

Kılıçdaroğlu'ndan çok sert açıklama - En Doğru ve Güncel Haber

Kılıçdaroğlu şunu söyle:

Sen BM'Nin bu kararından rahatsız mısın değil misin?

Bu karardan, rapordan rahatsız isen iktidardan önce BM'ye eleştirmen gerekmiyor mu?

İktidar bmyi istemeseydi bm ulen israil sen çok zalimsin mi diyecekti? bm israilin uşağı değil mi?

Bunları söyleyemeyecek misin bay kılıçdaroğlu?

Türkiye'yi suçladı - En Doğru ve Güncel Haber

Bence de Türkiye!

Bu katilleri devlet yerine, adam yerine koyup tanıyoruz, bunlara ekonomik olarak her yıl yüzlerce trilyon aktarıyoruz, bunları biz besliyoruz!

Besle kargayı oysun gözünü!

Hem israile efeleniyoruz, yaptırım yapıyoruz diyoruz ama aynı zamanda ekonomi bakanımız çıkıyor "israile ekonomik yaptırım yok" diyebiliyor!!

Böyle yaparsak israil bizden özür diler mi? dilemez tabi.. Bırakın özür dilemeyi bi de böyle suçlar!

Tabiki biz suçluyuz, doğru söylüyor!

Heronlarımızı vermiyorlar - GAZETEVATAN.COM

Eeee normaldir... yukarda da yazdım, sen israile yaptırım yapıyoruz dersen ama öbür taraftan milleti kandırırsan, ekonomik yaptırım yapmazsan, trilyonları israile aktarmaya devam edersen onlar da böyle yapar!

Barzani’den PKK ve PJAK’a silah bırakma çağrısı

‘Peşmergeyi sınıra göndeririz ama Kürt-Kürt savaşından korkuyoruz!

Türkiye ile İran’ın Kuzey Irak’a yaptığı operasyonlar, Barzani’yi kaygılandırdı. Bugüne kadar PKK’ya müdahale konusunu telaffuz bile etmeyen Barzani ilk kez peşmergeyi sınıra çekmekten bahsetti: “İRAN ile Türkiye’den PKK ve PJAK konusunda baskı görüyoruz. Çok zor bir durumdayız. Askeri gücümüzü, sınırları kontrol için gönderirsek Kürtler arasında savaş çıkmasından endişe ediyoruz”

Barzani’den PKK ve PJAK’a silah bırakma çağrısı - GAZETEVATAN.COM

Tam soytarı bu yahu!

Sen güya bölge başkanısın!

ne demek "sınırı kontrol için gönderirsek" savaş çıkar!

Sınır senin sorumluluğunda değil mi? sınır senin namusun değil mi? Herkes elini kolunu sallaya sallaya senin sınırı geçiyorsa bundan sen sorumlu değil misin?

Külahımın başkanı!

Özel brifing, kara harekatı sinyali - Rotahaber.com

Havadan iyice bombalandıktan sonra kara herakatı yapılacak sanıyorum... Allah mehmetciğimizin yar ve yardımcısı olsun... Bir tekinin tırnağına bile zarar gelmesin inşaallah.

Bedelli bekleyenlere müjdeli haber geldi... - Rotahaber.com

Parası olan gene yırtacak!!!

Gariban mehmet askere!

Bedelliden önce "askerliğin kısaltılması" halledilmeli?

Çok sayıda uzman alınıyor, profosyonel, paralı askerliğe geçiliyor, bu durumda askerliğin kısaltılması gerekir diye düşünüyorum.

3 aylık vekil maaşı Somali’ye-HABERTÜRK

Bravo hakan...

Allah darda kalan, zorda kalan, aç kalan insanların yardımcısı olsun.. Tüm insanlar bu konuda çok duyarlı olmalılar.

Bugün onlara, yarın bize, hiç belli olmaz.

Çakar önce çaktı sonra ortamı yumuşattı - En Son Futbol Haberleri - HTSpor.com

Ahmet amcamız gündeme gelmek için hem ardaya hem gsye olmadık çamurlar attı ve gündeme geldi!

tebrikler!!!

Ama fenerle uğraşıp bikini giydiği gibi şimdi de geri adım atıyor:)

Van'da polise saldırı

Van'ın Gürpınar ilçesinde polis otosuna ateş açıldı. 2 polis yaralandı.
HABER | Van'da polise saldırı | Haber Evet - 08 Eylül 2011 Perşembe 09:17

bu bir son dakika haberi.

Geçen de yazmıştım:

İsrail ile olan son krizden sonra pkk denen katiller iyice azabilirler!

Çünkü bu pkkyı besleyen zaten amerika ve israil.

İsrail taşeronu pkkyı iyice kullanıp türkiyeyi zor duruma düşürmek isteyebilir.

MOSSAD'a çok dikkat!

Polislerimize geçmiş olsun.

BDP'nin gözü Köşk'te! 08 Eylül 2011 Perşembe 03:00

7 tane askerimizi alçakca katleden canlı bombaya KAHRAMANIMIZ diyen senin partinin vekili değil mi selahattin demirtaş?

İnsanların yüzüne baka baka yalan söyleme bari!

Darbe bit pazarında 08 Eylül 2011 Perşembe 03:00

Güler misin? ağlar mısın?

redyellow2

New member
Redyellow'un Gözüyle 21 (05.10.2011)

Kılıçdaroğlu böyle demiş, muhtemelen yarın da bir akpli "şerefliysen bakanı açıkla" der, böyle sürüp gider!

Her ne kadar yaşar hoca "azgın teke" sendromuna girmişse bile bunu söylememiştir diye düşünüyorum. Bu kadar ileri gitmez herhalde.

Gider mi????

Yapmayın lütfen, iğrenç bir sesi var, aman türkiyeye getirmeyin bu mereti!

İyi ki "kale gibi" korunuyor, ya bi de korunmasaydı????

Deniz Feneri "sevdalılarının", peşin hükümle, önyargıyla deniz fenerinin (türkiye) mahkum olmasından yana olanların hiç hoşuna gitmeyecek bir haber!!!

Akpli veya chpli farketmez, yanlış yapana yanlış denir.

Alkol kötüdür deyince hemen celallenenlere, irtica vs. diyenlere duyurulur!

Ayrıca madem zıkkımlandın ne işin var toplumda, törende vs. be adam, git evinde zıbar.

Yav ben bu haberleri okudukca delireceğim, nasıl olur böyle bir şey ya, bu bir rezalet değil mi? bu askeriyenin, bu ülkenin miti, istihbaratı vs. yok mu?

Bu kadar mı sahipsiziz biz yahu???

Devir satma devri, satan satana!

Aman "bazıları" duymasın!

Herkes eşittir, ama bazıları daha eşittir anlayışı var demek ki... başkası yaparsa infaz kendileri yaparsa vekil!

CHPli belediyede "yolsuzluk" operasyonu varmış, yok canım inanmam, chp ve yolsuzluk, hiç bir araya gelir mi?????!!!!

Kadıköy'ün CHPli başkanı aynen böyle demiş... Chpde yeni bir kriz daha yolda herhalde.

Bir an için yabancı bir site atmış bu başlığı sandım ama meğerse haber.sol sitesiymiş!!!

Ya ne olacaktı beyfendi? piknik yeri mi orası, tabiki tecrit olacak, yeter artık, bu kadar da haddi aşmayın, her şeyi zorluyorsunuz.

Bir haddi aşma daha, sürekli geriyorlar, sürekli zorluyorlar, sürekli gelin bizi de tutuklayın diyorlar!

bakalım nereye kadar devam edecek?

GÜNÜN ŞAŞKINI:

GÜNÜN TOPLAMA BİLGİSAYARI:

BUNA NE AD VEREYİM BİLEMEDİM, SİZ VERİN, GÜNÜN NEYİ????

GÜNÜN EN UZUNU:

Babanın adı: Haşim Ahmet Abdulbaki Buğra Bahadır Nebioğulları
Kızının adı: Aybike Güliz Enzel Yağmur Eflinnisa Nebioğulları

GÜNÜN İKİNCİ EN UZUNU:

Allah şifalar versin, baya sıkıntısı var sultanın anlaşıldığı kadarıyla.

GÜNÜN KARİKATÜRÜ:

redyellow2

New member
Redyellow'un Gözüyle 20 (04.10.2011)

Ugur Mumcu alçakca katledildi ve ne yazık ki kitleler tarafından günlerce bu ülkede müslümanlara, islama, dine hakaretler yağdırıldı bu olay üzerinden.

Yok mollalar irana, yok kahrolsun şeriat gibi hezeyanlar söylendi durdu.

Ben şahsen mumcunun "derin devlet" ilişkilerine indiği için öldürüldüğünü düşünüyorum.

Kesinlikle ve kesinlikle bu olay çok ciddi olarak yeniden incelenmeli; en ufak ayrıntılar bile yeniden gözden geçirilmeli ve uğur mumcu olayının arkasındaki hainler ortaya çıkarılmalıdır.

Uğur mumcu'nun ölümüne giden yolun sebeplerinden birisi de bu olabilir mi?????

Bu nasıl olabilir, hem sürekli uçaklarımız bombalıyor vs. diyoruz, ama pkk binlerce militanıyla açık alanda törenler düzenliyormuş!

Birileri bizi KEKLİYOR mu yoksa????

Böyle bir şey, yani yalan söyleniyorsa, bu milletin gözünün içine baka baka yalan söyleniyorsa, kandilin bombalandığı vs. yoksa bu hainlikle eş değerdir.

Rum gazetesi "Türkler havlar ama ısırmaz" diye manşet atmış!

pkknın elinden kaçıp kurtulan askerin ifadesi.

yazık çok yazık.

bu alçaklara kendi vatanımızda, toprağımızda diş geçiremiyorsak yurt dışında nasıl yapacağız bunu????

Hani bir paşamız pkk kampları bizim için artık bbg evi gibidir diyordu ne oldu?

Bırakın pkk kamplarını kendi topraklarımız bile bize bbg evi olamamış demek ki.

Kundaklanan camiye gitmiş ve çok utandığını söylemiş!

Yalan!

Bunlarda utanmanın u'su bile yoktur.

Utanmak insani bir duygudur.

Her gün filistinlileri katleden, alçakca her türlü zulmü yapanlar insan olabilir mi?

pkk eylemlerindeki almanlar!!!

yoruma gerek var mı????

Kim getirmişse ağzına sağlık.

İdam yeniden yasalaştırılmalı ve "insan hayatına kastedenlerin, insan öldürenlerin tümü, tecavüzcülerin, ırz düşmanlarının tümü" idam edilmelidir.

Gayet güzel, bir dil bir insan, iki dil iki insan demektir.

Bu ülkede en çok istismar edilenlerin başında Atatürk gelir herhalde.

Herkesin kendine uygun bir Atatürkü vardır.

Kimisi sağcı yapar kimisi solcu, kimisi müslüman eder, kimisi gayri müslim.

Kimisi fenerli yapar kimisi felan takımlı.

Şimdi de bir yunanlı Alevi yapmış!

Gözümüz aydın!!!

Aydın doğan bu ikiliden vazgeçmez, kanald'ye aktarır diye düşünüyorum.

Ama bu olmazsa da Sabahattin Önkibar haydar baş'ın yeni mesajına geçmiş, bunları da alırlar herhalde, yerleri hazır!!!

Sen de doğal gaz zammıyla, elektrik zammıyla bizi, bizim cepleri CIMBIZLADIN:)

İlginç bir istatistik.

Tek bir liste halinde hazırlanmamış, onun için aktaramadım, tek tek il il sayfa sayfa hazırlanmış, merak edenler tıklayabilir.

Yok mu bu erkeklerin haklarını savunacak erkek dernekleri, bu ne ya, her gün sopa her gün sopa:)

Ne mutlu bana, "milliyetci" lerden, "kemalist"lerden, "kürt milliyetçilerinden" değilim:)

Ağzıma geleni yazmayacağım bir haber daha!

yazarsan banlanırım çünkü!

Vural Savaş nerede? hemen kapatma davası açmalı, irtica hortlamış!!!!

Kesinlikle doğru söylemiş şamil tayyar.

Bu chp bu siyaset anlayışı ile, bu muhalefet anlayışı ile devam ederse malazgirtin 1.000. yıldönümüne kadar akp iktidar olur:)

Zam geldiğinde üzülmeyeceğim 3 şey var.

a) Sigara
b) İçki
c) maaş:)

İşte üzülmeyeceğim bir ZAM HABERİ!

Ama bu akpnin yapacağı zammın bir işe yaramayacağını da söyleyeyim, yüzde 2 mi yapalım yüzde 2,5 mu diye göbekleri çatlar bunların.

Kariyerine vs. hiç bir lafım olamaz, ama türk milli takımına ne katkı yaptı denirce vereceğim cevap kocaman bir SIFIR olacaktır.

Geldiğinden bu yana milli takımın bir tane maçı bile şöyle çatır çatır futbolu olmadı.

Daha önce de yazdım sanıyorum, en gıcık olduğum şeylerden birisi İMA yollu konuşmaktır.

Çıkıyorlar şöyle şöyle oldu mu???

yahu oldu diyorsan biliyorsan çık adam gibi felan felan felan kişi şöyle şöyle şöyle yaptı de.

Başbakan chpli belediyeler vs. diyor, isterlerse belge veririm diyor, kılıçdaroğlu bir bakan köstebek diyor.

Dalga mı geçiyorsunuz bizimle?

Birisi başbakan, isterlerse bilgi belge veririm diyor, yahu sen başbakansın sen isterlerse diyemezsin, madem bir kanunsuzluk, bir yasadışılık var hemen gereğini yaparsın.

öbürü muhalefet lideri, varsa elinde bir bilgi belge hemen götür mahkemeye ver.

çıkıp basının önünde mahallede dedikodu eden kadınlar gibi konuşmanın anlamı yok.

Yumurta eylül ayının zam şampiyonu olmuş.

ama ben bu fotoğrafı zam için aktarmadım, civciv acaip hoşuma gitti onun için aktardım, acaip sevimli geldi bana. Çok tatlı bakıyor.

redyellow2

New member
Redyellow'un Gözüyle 19 (03.10.2011)

"Anayasa ideolojilerin değil, milletin mührünü taşımalı"

Çok doğru bir tespit, yüzde yüz katılıyorum.

mesutu hiç sevmem ama bu "papatya"nın gündeme gelmek için bir şeyler söylediğini düşünüyorum, fakat boşuna uğraşıyor bence, dönemleri bitti bu papatyaların, soldular, kurudular.

Bunun gündeme gelebilmek için yaptığı konuşmalar için en güzel başlık bu, ben beğendim, cuk oturmuş.

(haber doğru ise)

Fener Galatasaraydan özür dilemiş.

Özür dilemek güzel bir erdemdir, ama aslolan, doğru olan özür dilemeyi gerektirecek şeyleri yapmaktan kaçınmaktır.

Yöneticiler kale arkasındaki fanatikler gibi davranmamalı, bin düşünüp bir konuşmalı.

Bu çok ciddi bir iddia.

Ben de almanyada dahil bir çok batı ülkesinin, amerikanın, israilin pkkyı beslediğini düşünüyorum, ama ben başbakan değilim, benim düşünmemle, söylememle başbakanın söylemesi farklıdır.

Madem başbakan bunu söylüyorsa gereğini yapmalıdır.

suriyeye yaptırım yapacağım vs. diyen bir başbakan ülkesin başına 30 senedir bela olan bir terör örgütüne yardım eden ülke için de bir şeyler yapmalıdır.

Aman dikkat edin, borulardan "irtica" akmasın!!!

Geçti bor'un pazarı, hiç boşuna uğraşmayın, Demirel artık hiç bir şekilde bu ülkenin başına geçemez.

Yazıcıoğlunun vefatında gerçekten tuhaflıklar var, bu konuşmalar, bu abuk subuk açıklamalar da onu gösteriyor. Zaten tutuklamalar da olmuş. Bu olayın üzerine gidilmeli burada bırakılmamalı.

bu "merak" edenler yanlız başlarına merak etmemiştir, mutlaka başka "merak" edenler de vardır, onlar da bulunmalıdır.

Kanayan bir yaradır ayasofya...

Fatih Sultan Mehmet Hanın vasiyetine rağmen cami olmaktan çıkarılması fatih sultan mehmetin kemiklerini sızlatmaktadır.

Hemen camiye dönüştürülmelidir ve ibadete açılmalıdır.

Ege üniversitesinde okuyan 1.200 öğrenci ibadetlerini yerine getirmek için mescit açılmasını istemişler ve 1.200 imza ile başvurmuşlar, ama rektörlük maalesef bu dilekçeyi görmezden geliyormuş. tam olarak çağdışı bir tavır. kınıyorum.

redyellow2

New member
Redyellow'un Gözüyle 18 (02.10.2011)

Sigara içen arkadaşların dikkatine... Bırakın şu mereti.

Adalet ve kalkınma partisinin "adaleti"ni gördük, inşaallah kalkınmasını görmeyiz, yoksa halimiz harap!

Anketler genelde "parayı veren düdüğü çalar" düşüncesiyle yapılır ama gene de yayınlayım istedim.

Akp yüzde 50'nin üzerine çıkmış diğerleri yerinde sayıyor, beğenilen liderler sıralamasında ise Mustafa Sarıgül kılıçdaroğlunu geçmiş. Abdullatif Şener de yüzde 9 görünüyor beğeni sıralamasında.

Doğru mu acaba???

Ankara barosu başkanı "savcıların bakana bilgi vermesi anayasal suçtur" demiş, doğrudur, deniz feneri gibi davaların savcıları bakana değil, basına, barolara, odatvye, cumhuriyet gazetesine, cumhuriyet halk partisine, işçi partisine, aydınlık dergisine vs. vs. bilgi vermelidir!!!!!

Bu dava ile ilgili her gün gazetelerde onlarca haber yayınlanıyor, bir takım siyasiler tarafından bir sürü olduk olmadık şeyler söyleniyor ankara barosu başkanının aklına suç gelmiyor, bakana bilgi verilince geliyor!

aferim başkana!!!!

Ya dava gizlidir ve kimseye bilgi verilmez ya da sırf bakana verildi diye eleştiremezsiniz sayın başkan, sizin ve sizin siyasi yandaşlarınız için oldukça zordur ama "dava ile ilgili bilgilerin hiç kimseye verilmemesi gerekir" derseniz daha tutarlı olursunuz.

Bu eli kanlı katil rusların ellerini kolların sallayarak türkiyeye girmesi, çeçenleri sokak ortasında öldürmesi, yine ellerini kollarını sallaya sallaya kaçmasında bir anormallik yok mu?

Akp iktidarı doğalgaza zammı kütürdetmiş zaten, şimdi bi de rusya ile bu sorun çıkmış, ikinci bir zam gelebilir, dikkat!

Hemen ikinci-üçüncü ülkelerden bağlantılar yapılmalı ve kışın gaz sıkıntısı ile uğraştırılmamalı millet.

Ertuğrul Kürkçü kızılderede polisle girilen çatışmada yanındakilerin tümü öldürülen bir tek kendisi sağ kurtulan kişi.

Hakkında bir çok iddia vs. vardı.

İdamla yargılandı vs.vs. şimdi mecliste.

Ne kadar ilginç bir durum.

İnsan yaşadıkca neler görüyor.

Anayasanın sadece "yeni" olması yetmez, "yeni, "özgürlükçü", "anlaşılır", "insan haklarına saygılı", "insanların dinlerine, inançlarına, kıyafetlerine vs. saygılı" bir anayasa olmalı.

İnşaallah iyi bir şey ortaya çıkar.

Bu "hanımefendi"nin "dini konulardaki hezeyanlarına" yorum yapmamayı tercih ediyorum, ağızma gelenleri yazarsam ceza alırım çünkü!

yorumsuz!

Doğuş grubu aldı başını gidiyor, bir gün olur onlara da bi dur diyen olur herhalde!!

Aydın Doğan için söyleyeceğim:

28 şubatta yaptıkları çirkeflikleri, onlarca yalan, çarpıtma haberi, islam düşmanlığı, başörtüsü düşmanlığı vs. haberlerini unutmadık, beter olsun!

Haber doğru mu bilmiyorum,ben haberlere, meclise vs. hiç bakmadım.

Ama doğru ise yukarda bir anket var ve orada akpnin yüzde elliyi geçtiği, chpnin vs. de yerinde saydığı görülüyor.

Böyle çocukca hareketler yaparlarsa yerinde de sayamazlar, aşağıya da düşerler.

Ne oldu ayağa kalkmayınca?

Karşınızdaki kişi sadece abdullah gül değil Ülkenin CUMHURBAŞKANI .

Başınız göge ermiştir şimdi!

Bi "başı göge erenler" de bunlar!

Yaptıklarına bakın, ne oluyor okumayınca?

Utanmazlıktan başka bir şey değil bu yaptıkları.

İstiklal marşı zorunuza gidiyorsa ne işiniz var TÜRKİYE büyük millet meclisinde?????

Bu sözlerinize inanmamız için bir tane sebep söyleyin başbakan.

daha önce görüşüyorlar deyince olmadık sözler söyledin, hakaretler ettin, sonra görüşüldüğü resmen ortaya çıktı.

madem görüşülüyor ne diye o lafları ettin?

Yalancı çoban hikayesini bilirsin!!!

Camiler haftası münasebetiyle düzenlenen etkinlikten bir görüntü, çocuklarımızın camiye alıştırılması amaçlanan törende diyanet işleri başkanı mehmet görmez hoca ile bir yavrumuz.

Yüreğine sağlık sayın başkan.

Ağaç yaş iken eğilir, yavrularımıza dinimizi küçükken öğretelim

Bahçeli zeytindalı uzatmış, bunlara uzatılan zeytin dallarının haddi hesabı yok, ama bunlar maalesef bir türlü terörle, teröristle aralarına mesafe koyarak o uzatılan zeytin dallarına cevap vermiyorlar.

Allah ıslah eylesin.

αqqα уєкяυ

New member
Yok Arkadaş Bu Millet Adam Olmaz .!

Facebook'ta Şöyle Akp sayfalarını bi ziyaret ediym dedm kOnuya yaklaşımları nasıl diye. Şok Geçirdim. Sizinle de Paylaşmak İstedim.

benim gibi adama vatan haini diyecek kadar bile gözleri dönmüş.

W

WoLF

Guest
arkadaş bunlar nasıl insandır ya.bizim insanımızın hakkaten gözü dönmüş.o kadar ki babasını şehit veren o kardeşimizin acısını bile paylaşma nezaketinde bulunmamışlar,bi insan ilk önce başın saolsun der ama o öküzlerin verdiği cevaba bakarmısın.adeta taparcasına savundukları kişi için hararetli tartışma yaratıyorlar.yok çamur atıyormuşuz yok vatan hainiymişiz yok çekemiyormuşuz.

varsan sorsan bunlar hala açılımı da desteklerler.açılımın ben ta amk.

ama akp sayesinde kimlerin vatan haini olduğunu bu tarih unutmayacak.

xfles78

New member
Peygaberimizin de katıldığı bir savaşta, savaş meydanında bir müslüman asker çok çarpışıyor ve çok kafir öldürüyordu. fakat o kişi öldürüldü ve sahabeler peygamberimize o kişyi överek onun bu savaşta şehit olduğunu ve cennete gideceğini söylüyorlardı. Peygamberimiz ise o kişinin dini için değil kendi malını korumak için savaştığını şehit olmadığını ve cehenneme gideceğini bildirmiştir. günümüzde müslümanların en çok aldatıldığı konuda budur.