Siyaset ve Politika Şikayet&Öneri Başlığı

VolkaN

Altın Üye
5.Serbest Kürsü,Siyasi Partiler ve Siyasi Anketler Bölümünde günlük konu açma sayısı sıkı yönetim kurallarının uygulandığı süreç içersinde de 2 tanedir fakat her üye herhangi

bir konuya sadece bir tane yorum yapabilir.İkinci bir yorumu yapan üye bir defa uyarılacak aksi takdir de siteden uzaklaştırılacaktır!

bu madde yi tam olarak anlıyamadım bu madde konu sahibi içinde geçerlimi?
dielimki bir konu açtım ve akışına göre yeni yazılar ekledim yada yorumlar yaparak cevap verdim bu yasakmı konu sahibi olarak.

konu sahibinin konuya sahib olmaması dahilmi???

her yorum için ayrı bir konu mu açılmalı???
konu açan arkadasın ekstra sadece Bir yorum yani şöyle (konuyu actınızı makale köşey yazısı artık herneyse bunun dışında bir yorum hakkınız var diger kuralları çiğnemeden)

yani yazının içine getirip makale ekliyemezsiniz ama tek yorum hakkınızı makale ekliyerek kullanabilirsiniz umarım aydınlatıcı olmustur:goz:

SickDreTh

Altın Üye

64general1

New member
http://www.hackhell.com/showpost.php?p=3319343&postcount=2
Bu zat sıkıyönetim kurallarına meydan okuyor.

Sıkıyönetim sadece bize uygulanıyor galiba bir çok konuda bir konuya bir mesaj limitini bazı gruptaşlar pek ciddiye almadıklarını görüyorum.

http://www.hackhell.com/showpost.php?p=3319502&postcount=9
http://www.hackhell.com/showpost.php?p=3319480&postcount=8
Hani alıntı yasaktı?

http://www.hackhell.com/showpost.php?p=3319524&postcount=2
aynı adamın bu hakaretleride yeter ama.

SickDreTh

Altın Üye
64general1 yukardada yazmıstım gelen sıkayetler uzerıne sıkı yonetım kurallarından konuya bır mesaj atılma lımıtı kaldırılmıstır..dıger sıkayetlerle ılgılenıyorum

64general1

New member
http://www.hackhell.com/showpost.php?p=3319549&postcount=1 Bu konuda da forum kuralları ihlal edilerek,Türk olan Müslüman olmak zorundadır tarzı tehdit vardır.Bende Müslümanım fakat özgür irade geregi hiç bir şeye zorla degil gönülle ve istekle ait olunması taraftarıyım.Böyle bir dayatmayı dinimizde kabul etmez ve etmemektedir.Bu zorba ve dayatmacı,kendini Müslüman sanan ve kendi inancını dayatmaya kalkarak azınlıklar üzerinde baskı kurmaya kalkan bu üyeye forum kuralları gereginin yapılmasını rica ediyorum.

SickDreTh

Altın Üye
http://www.hackhell.com/showpost.php?p=3319549&postcount=1 Bu konuda da forum kuralları ihlal edilerek,Türk olan Müslüman olmak zorundadır tarzı tehdit vardır.Bende Müslümanım fakat özgür irade geregi hiç bir şeye zorla degil gönülle ve istekle ait olunması taraftarıyım.Böyle bir dayatmayı dinimizde kabul etmez ve etmemektedir.Bu zorba ve dayatmacı,kendini Müslüman sanan ve kendi inancını dayatmaya kalkarak azınlıklar üzerinde baskı kurmaya kalkan bu üyeye forum kuralları gereginin yapılmasını rica ediyorum.
64general1 vermıs oldugun konuda ben herhangı bır sakınca goremıyorum.Peygamber efendımızın ve Atatürk'ün ve diğer önemli kişilerin Türk'lerle alakalı yorumları ve Hadis-i Şerifleri yer almaktadır.
Bununla övünmek gerekir.Kimseye herhangi bir baskı uygulayarak Müslümanlığa sokulmak ıstenmesı ve herhangı bır dayatma soz konusu degıldır konuyu basından sonuna kadar okumus olarak bu yorumu yapıyorum.

konunun basında kı yorum kısının kendı goruslerını yansıtan yorumdur.
demokratık bir platformdayız ve herkes dıledıgı gorusu soyleyebılmektedır(belirli bir saygı ve sevıye cercevesınde) yorum hakkında herhangı bır mudahale soz konusu degıldır.

Ottomantw

New member
http://www.hackhell.com/showthread.php?p=3319678#post3319678

Türk'üm diyorum.Memleketim zararına hiç bir şey yapmadım.Faydam dokunmuştur ama zarar vermemişimdir.İftiracı üye kanıtlamazsan namertsin benim ülkeme verdigim zararı.Bu ülkeye hiç bir örgüt AKP kadar zarar veremedi ve veremez.
Atatürkçüyüm de sen benim anıtkabire girip çıkmamı sanamı hesap verecegim.İftiracı şahıs seni Yaradan'a havale ediyorum.Yaradan benim Anıtkabire gittigim kadar seni cehennemine soksun.Atatürk'ü put görürsünüz ama Anıtkabire gidip gitmedigimizi sorgularsınız.
Solcu degiliz.Kemalistiz.Şerefimizi Atamızdan alırız ve övünürüz.Şeref dedigin şey emperyalizmin planlarına destek olmak degildir.Karşı olmaktır ve ondan bizde çok var sen kendine bak.
Atatürk'ün ilkesi geregi laikiz ve inanç insanın içinde olduguna inanıyoruz.İnancı dışarıya çıkarları için kullananlara pek iyi gözle bakmayız ve onları din tacirleri olarak isimlendiriyoruz ve bir din tacirinden Laikligin ne oldugunu ögrenmeyecegiz.
Kemalizm 1938 yılına kadar hakkıyla uygulanmıştır.Ondan sonra çogunlukla senin zihniyetin ülkeyi pisletmiştir.Siz ülkeyi satmayı bilirsiniz tugla üzerine tugla koymayı degil.Atatürk döneminde konulan tuglaları hep gavura sattınız ama hala Tüm dönemlerin üzerinde borç yaptınız.Eger dogrultmanız buysa bırakınız ülke bozuk kalsın.
Bizi birşeye benzetme biz ne oldugumuzu da sizin ne oldugunuzu da çok iyi biliyoruz.Öteki tarafta ne sen ne de ben kimin hesaının dogru oldugunu bilebiliriz.O nedenle sen bizim yönümüzden gönlünü bizim açımızdan ferah tut.Biz verecegimiz hesabı biliriz.Sen kendi hesabını vermeye kalk.Benim hesabıma karışma ki kendini yaradan gibi görmeye kalkma ve günah işleme.
Karışma benim işime!
Haydi şimdi işine!

SAYGILAR IYI FORUMLAR

64general1

New member
3319626' Alıntı:
64general1 vermıs oldugun konuda ben herhangı bır sakınca goremıyorum.Peygamber efendımızın ve Atatürk'ün ve diğer önemli kişilerin Türk'lerle alakalı yorumları ve Hadis-i Şerifleri yer almaktadır.
Bununla övünmek gerekir.Kimseye herhangi bir baskı uygulayarak Müslümanlığa sokulmak ıstenmesı ve herhangı bır dayatma soz konusu degıldır konuyu basından sonuna kadar okumus olarak bu yorumu yapıyorum.

konunun basında kı yorum kısının kendı goruslerını yansıtan yorumdur.
demokratık bir platformdayız ve herkes dıledıgı gorusu soyleyebılmektedır(belirli bir saygı ve sevıye cercevesınde) yorum hakkında herhangı bır mudahale soz konusu degıldır.
SickDreTh;İlk paragrafı tekrar okurmusun?

"Şimdi konuyu okuyan veya okumayan görür görmez,anti dinci anti peygamberci olarak saldiracak biliyorum,ama inadinada soluyorum.
Eger bir Turk,kendıne Turk'um dıyebılıyorsa,muslumanlıgı sevmek benımsemek zorundadir......Degilse kendi bilir.
Yoksa hıc kusura bakmasın kendine baska bır ırk bulsun.Benım topraklarım 1000 yıldır bole yonetildi ,boylede yonetılcek.
Kimse benim Peygamberime,dinime,ırkıma..hatta ve hatta Ataturk'ume laf atamaz.

Asagida diyorki Turklerle carpışmadan Kıyamet kopmıcak,evet bu kesin olucak,ama kimle carpıscagımızı bılen yok,umuyorumkı ınsallah kendi icimizdeki ilk basta yok ederiz,ilk basta onların kafalarini keseriz."
Son işaretlenenlere kadar hoşgörü olmadan zorlama yapıldıgını görürüz.Demokraside zorlama olmaz.Bu demokrasi degildir.
Türklerle çarpışma konusu ise kitabımızda kimi islam alimlerinin yecüc ve mecücün Türkler olarak yorumlamasıdır.Bu da Türkleri yücelten degil aksine alçaltan bir tasvirdir.Buna göre Müslümanlar Türklere karşı galip gelecektir ki kıyamet kopacaktır.İşte bilmeden Türklügü yüceltigini sanan ama arap din bilginleri tarafından uydurulan bu inanca inanan çarpık bir anlayış ve şidetten bahsedişi görüyoruz.Kafalar kesiliyor ama nedense buradaki şiddeti göremiyorsunuz.Buna demokrasi diyorsanız.Sizin şiddet anlayışınızıda ögrenmek isteriz.

Kara Kartal

Banned
karqta

sen gördüğüm en büyük TÜRK ve İSLAM düşmanısın.

sen şu yazıyla resmen atalarını tanımadığını gösterdin ve onlara hakaret ettin.

söyle bakalım Türkler orta Asyadan neden göçtü.Kürşat neden 40 kişi ile çin sarayını bastı.

Türkler baskıya gelemezler.(sen bilmessin türk olmadığın için)

Baskı altına alınmaktansa ya göç ederler ya ölürler.

E be cahil Araplar Türklere o kadar baskı yapsaydı Türkler ya
savaşırdı ya göçerdi.

O kadar baskı olsaydı ona hiç bi Türk boyun eğmezdi.

İşte Senin yalancılığın,bölücülüğün,cahilliğin.....

O kadar baskı olsaydı Talas ta Arapların yanında savaşılmazdı.

E be cahil öyle olsaydı Türkler arapların etkisi geçtikten sonra Şamanizme dönerlerdi.

Yazık senin gibi düşünme gücü olmayan Kopyala-yapıştır hastaları hiç aklınla irdelemeden hemen nerde bölücü nerde anti islam nerde anti Türk yazısı görse buraya kopyalıyor.

E be cahil çıkar avatarından Atatürkü sen o resmi taşımaya bile laik değilsin.
Ve sen konuyu acan arkadas,sen ne Ataturkcusun,ne ateistsin,ne komunıstsın,ne muslumansın,Peygamberıne laf atıcak kadar agzın buyuduyse,o agzı baskası kapatmasını bılır.Verdigim Kuran ayeti bile silinmiş yazık cok yazık

arkadaşlar işi büyüttü valla daha önce kafir münafık ilan ediliyordum şimdi Türk ve İslam düşmanı ilan ediliyorum.arkadaşlara ceza verilmesin ama en azından cevap vermek isterim yada benim Tük düşmanı olduğumu İslam düşmanı olduğumu kanıtlasınlar.

http://www.hackhell.com/showthread.php?p=3317750#post3317750

''Çamur atan attığı çamurla kalmamalı attığı çamura boğulmalıdır'' ünlü Türk Düşünürü Karqta:D

64general1

New member
İkra ceza alacakmıdır.İkra;soy,sop cibillliyet,karaktersizlik düz gitmiş.Sonra da alınanlara açıklama yapılmış bana degil yazara denmiş.Yazar ne diyorsa bende aynısını diyorum.Dolayısıyla banada hakaret edilmiş sayılır.Bu ne tartışma bilmemezliktir.Bu ne seviyedir.Burada hakaret edilmeden görüş açıklanamazmı?Yukarıda benim cevap niyetine vermiş oldugum ama içinde bir tane hakaret olmayan postum bu adıbelli üyeler tarafından akıllarınca şikayet edilmektedir.Bununda bilinçli yapılmakta oldugunu düşünüyorum.yukarıdaki benim haklı şikayetlerime karşılık bizde şikayet ettik ama banlamadınız.Diyecekler ve bir bakacaksınız aynı zihniyetten bir mod bulacaklar ve beni banlatacaklardır.Ben burada "taş olsa anlardı dedim banlandım." Bana hakaret edene "zavallı" dedim banlandım alıştım yani susturacaklar.Aydınları ergenekonla forumda da bu şekilde olsa gerek hani kim vurduya gidersem diye peşin,peşin yazayım.

SickDreTh

Altın Üye
SickDreTh;İlk paragrafı tekrar okurmusun?

"Şimdi konuyu okuyan veya okumayan görür görmez,anti dinci anti peygamberci olarak saldiracak biliyorum,ama inadinada soluyorum.
Eger bir Turk,kendıne Turk'um dıyebılıyorsa,muslumanlıgı sevmek benımsemek zorundadir......Degilse kendi bilir.
Yoksa hıc kusura bakmasın kendine baska bır ırk bulsun.Benım topraklarım 1000 yıldır bole yonetildi ,boylede yonetılcek.
Kimse benim Peygamberime,dinime,ırkıma..hatta ve hatta Ataturk'ume laf atamaz.

Asagida diyorki Turklerle carpışmadan Kıyamet kopmıcak,evet bu kesin olucak,ama kimle carpıscagımızı bılen yok,umuyorumkı ınsallah kendi icimizdeki ilk basta yok ederiz,ilk basta onların kafalarini keseriz."
Son işaretlenenlere kadar hoşgörü olmadan zorlama yapıldıgını görürüz.Demokraside zorlama olmaz.Bu demokrasi degildir.
Türklerle çarpışma konusu ise kitabımızda kimi islam alimlerinin yecüc ve mecücün Türkler olarak yorumlamasıdır.Bu da Türkleri yücelten degil aksine alçaltan bir tasvirdir.Buna göre Müslümanlar Türklere karşı galip gelecektir ki kıyamet kopacaktır.İşte bilmeden Türklügü yüceltigini sanan ama arap din bilginleri tarafından uydurulan bu inanca inanan çarpık bir anlayış ve şidetten bahsedişi görüyoruz.Kafalar kesiliyor ama nedense buradaki şiddeti göremiyorsunuz.Buna demokrasi diyorsanız.Sizin şiddet anlayışınızıda ögrenmek isteriz.
bu yorum gıbı bır cok yorum sıyaset bolumunde mevcut.eger buna bır cezai yaptırım uygulanacaksa diğer uyelerede uygulanması gerekır kı ozaman emın ol sıyaset bolumunde uye kalmaz.demıstım sana konuyu cumlesı cumlesıne okudum.

ve soyle bır durum var kırmızıyla gosterdıgın ılk cumleler konuyu acan sahısın kendı goruslerıdır kendı sılmedıkce bırsey yapmam uygun olmaz cunku bu tur mesajların orneklerı halen forumumuzdakı konularda mevcut.

konuya gelınce islam alemının bılgınlerınden ozamanın yasayan alimlerinden alınan sozler konuda yer etmıs.fakat daha once yazmayı unuttugum kaynak eklenmemıs.kaynak ıstendıkten konunun akıbetı bellı olacaktır.

siz suan kı donemle ıle sozlerın sarfedıldıgı donemı bır tutarak yada soylenılenlerı sımdıkı donemı baz alarak dusunursenız sızınde şiddet anlayısınız degısır.şuan sizin her gun işe gitmeniz gibi o donemdede savasa gidiliyordu.ne siz ne de ben suan cıddı bır savas gormedık Allah gostermesın zaten ama o donemlerde yapılması gerektıgı ıcın sizin şiddet olarak degerlendırdıgınız savaslar yapılıyordu..kaldı kı savaslar sadece o donemler de yapılmamıstır.(Kurtulus savası,Sakarya Muharebesı,1.Dunya savası--senın degımınle Kurtulus şiddeti Sakarya Şiddeti 1.Dünya savası şiddeti.)bunlar o donemlerde ınsanların mılletlerın bagımsızlıkları ıcın yasamlarını rahat ıcınde devam ettırebılmelerı ıcın gereklı olan seylerdır bunları şiddet olarak degerlendırmek yanlıstır.

Kara Kartal

Banned
أĸяα;3319748' Alıntı:
asLanım biLdikLerinLe gördükLerini bir tutma
Çok okuyan değiL çok gezen biLir derLer biLirmisin
Sen hizbuLLahı sadece o okuduğun satıLık medyadan tanırsın
Ben hizbuLLahı şırnakta hakkaride kestiği terörist keLLeLerden pkkLı piçLerden tanırım
Adam tanıma şekLimiz farkLı ondan kendinLe beni bir tutmaya sakın çaLışma :)
http://www.hackhell.com/showthread.php?p=3319748#post3319748

arkadaş müslümanım diye ortalarda cirit atıyor.acilen müdahale edilmeli(müslümanlık terör örgütlerini savunmakla oluyor galiba)

-pkk da terör örgütüdür
-hizbullahta terör örgütüdür

bunları savunan biri değil müslüman olması mesih olsa farketmez

Gafar Okkanı şehit eden hizbullah pi......rini savunan bu .............. zata önlem alınmalı.

SickDreTh

Altın Üye
64general1 ve Ottomantw

gelen şikayetlerde ikinizde bırbırınıze agır ithamlarda bulunmussunuz tek taraflı cezai yaptırım soz konu degıldır.Ikınızıde uyarıyorum bırbırınıze hıtap ederken sevıyenızı koruyun lutfen..bırbırınızı sevmek zorunda degılsınız fakat saygı duymak zorundasınız

Kara Kartal

Banned
ebe cahil herif derler... sen soyunu anandan mı alıyorsun babandanmı...

sen mezhebini anandan mı alıyorsun yoksa babandanmı....

soy kavramını bilmeden konuşuyorsunuz....

http://www.hackhell.com/showthread.php?p=3320067#post3320067

soy kavramını bilen müslüman bir arkadaş daha
bu müslüman kardeşimizin soy tanımı islama ters düşüyor bu lafa bakarsak peygamber efendimizin soyunun hangi evladından devam ettiğini sorgulamak gerekir.bu doğru değildir genetik bilimi denen bir şey var ve diyorki bu bilimde baskın gen soyun özelliklerini taşır yani ana veya babaya bağlı değildir genin baskınlığına bağlıdır.

böyle bilgisizce yazılar yazıp hakaretler eden bu müslüman kardeşimizi uyarmanız ve mesajının editlenmesi doğru olacaktır

64general1

New member
bu yorum gıbı bır cok yorum sıyaset bolumunde mevcut.eger buna bır cezai yaptırım uygulanacaksa diğer uyelerede uygulanması gerekır kı ozaman emın ol sıyaset bolumunde uye kalmaz.demıstım sana konuyu cumlesı cumlesıne okudum.

ve soyle bır durum var kırmızıyla gosterdıgın ılk cumleler konuyu acan sahısın kendı goruslerıdır kendı sılmedıkce bırsey yapmam uygun olmaz cunku bu tur mesajların orneklerı halen forumumuzdakı konularda mevcut.

konuya gelınce islam alemının bılgınlerınden ozamanın yasayan alimlerinden alınan sozler konuda yer etmıs.fakat daha once yazmayı unuttugum kaynak eklenmemıs.kaynak ıstendıkten konunun akıbetı bellı olacaktır.

siz suan kı donemle ıle sozlerın sarfedıldıgı donemı bır tutarak yada soylenılenlerı sımdıkı donemı baz alarak dusunursenız sızınde şiddet anlayısınız degısır.şuan sizin her gun işe gitmeniz gibi o donemdede savasa gidiliyordu.ne siz ne de ben suan cıddı bır savas gormedık Allah gostermesın zaten ama o donemlerde yapılması gerektıgı ıcın sizin şiddet olarak degerlendırdıgınız savaslar yapılıyordu..kaldı kı savaslar sadece o donemler de yapılmamıstır.(Kurtulus savası,Sakarya Muharebesı,1.Dunya savası--senın degımınle Kurtulus şiddeti Sakarya Şiddeti 1.Dünya savası şiddeti.)bunlar o donemlerde ınsanların mılletlerın bagımsızlıkları ıcın yasamlarını rahat ıcınde devam ettırebılmelerı ıcın gereklı olan seylerdır bunları şiddet olarak degerlendırmek yanlıstır.
Ben bu açıklamanızı şiddete yasallık saglama olarak görüyorum kusura bakmayın.
Bu bahsettiginiz din ayrımcılıgıdır.Zorbalıktır.Eski çaglarda böyleydi o nedenle bu tür şeyler günümüzde de hoş görülmelidir anlayışını bana kabul ettiremezsiniz.Ben modum burada bizim demokrasimiz öter şeklinde bir yaklaşımla,işinize geliyorsa derseniz de şiddet taraftarlarına kol,kanat gemiş olursunuz ve böyle demokratik olmayan ortamda da benim gibilerinin işi yoktur.
Bu yasallaştırmaya çalıştıgınız Anayasamız maddelerinde,yasalarımızda suçtur.Suç hoş görülemez.Keza Genel forum kurallarında da yasaklanmıştır.(3-Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller
kullanmak, her türlü taciz edici yazı forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır. Kurallara uymayanlar cezalandırılacaktır.)
Ayrıca bölüm kuralları;

"Siyaset ve Politika Bolumu Kurallari (Yeni kurallar eklenmiştir - 08/05/2008)

--------------------------------------------------------------------------------

Zirveye oynayan Hackhell forumun Siyaset ve Politika bolumu adı altında tartısmasız bir sekilde gorus ve ideolojileri paylasma adına en iyi yerde olmasını arzulamaktayız.

Hackhell bir ozgur dusunce platformu iddiasındadır.
Bu platform icinde her turlu gorus sekline kurallara uygunluk dahilinde izin verilmesi,hic bir partinin vb. propaganda aleti olmamak bagımsız ve demokratik bir Turkiye ana amaclarımız icerisindedir.

Siz kullanıcılarımızdan ise oncelikle istedigimiz ilk sey hosgoru ve kardeslik ortamının varolması icin buna uygun olgun davranıslar sergileyebilmeniz olucaktır.

Siyaset ve Politika bolumu adı altında forum genel kurallarıda gecerlidir.

Provakasyon amacı tasıyan, tehdit edici, kufurlu mesajlar yasaktır.

Herkes din, dil, ırk, mezhep gibi unsurlar bakımından esittir.Bunlara yonelik artniyetli yaklasım satasma,horlama vb. yönelik mesajlar göndermek ve materyaller kullanmak yasaktır.

Kisi, kurum ve katılımcılara kucuk dusurucu, alaycı ifadeler kullanılamaz. Kişilerin değil dusuncelerin söz konusu olduğu forumumuzda kisisel cekismelere ve kısır polemiklere izin verilemez.

Zaman zaman da olsa gruplasmalar olmakta ve forum olanakları kullanılarak bu gruplasmalar kimi katılımcılar tarafından koruklenmektedir.Ortamın demokratik yapısını bozucu ve gerginlestirici, düsünce alısverisini zedeleyici bu tür davranıslara asla hosgörü gösterilmeyecektir.Kullanıcılarımız arasında kin ve nefret duygularını yesertici bu tür davranıslar yasaktır.

Siyaset ve Politika bolumu genel baslıgı altında gunluk konu acma limiti 2'dir.Konu lımıtını asan kullanıcılar uyarılır.Konular acılıs saati sırasına gore aynı icerikte konu var ise birlestirilir veya silinir.

Aynı olayın devamı niteliğindeki konuları,aynı olayla ilgili yorum içeren konu ve haberleri aynı konu altından bizimle paylaşınız.Bu tip konular için ayrı başlık açmayınız.

Tahrik edici,yerici,uzlasma zemini arama kaygısından uzak,yıkıcı yorumlarda bulunmak yasaktır.

Goruslerizi bildirirken yazdıgımız mesajların okunabilirligi acısından rahatsız edici renk,karakter kullanmayalım.

Tartısma degeri bulmadıgınız, kural dısı olan mesajlara cevaplar vererek huzur ortamının bozulmasına neden olmak yerine, mesajları bolum sıkayet ıhbar hattına bildirdiginiz taktirde en kısa surede ilgili islemler yapılacaktır.Sikayet başlığına,şikayet veya öneri harici mesaj yazmak,bir üyenin yaptığı şikayet veya öneri hakkında yorumda bulunmak yasaktır.Gerekirse ozel mesaj yoluyla belırtmek istediginiz noktaları bolum moderatorlerine bildiriniz..

Siyasi neden ve olaylar sonucunda herkes tarafından kabul edilmeyen gorecili olarak bakılabilen kisilerin kahraman,sehit vb gibi ifadelerle, bolum icinde bunlara yıl donumu vb adı altında adlarına konular acılması yasaktır.Gerekirse tarafsız kaynaklardan, kisisel goruslerin kesinlikle bildirilmedigi biyografi tarzında bilgilendirme amaclı konular acılabilir ve yoruma kapatılır.

Haber ve kendinize ait olmayan gorusleri paylastıgınız konularda kaynak vererekten belirtiniz

Siyasi Anketler bolumundeki konulara anket ekleme mecburiyeti vardır..Bkz

Saygılarımızla.."

Ve yeni sizin kaleme aldıgınız sıkıyönetim yasaları ikinci maddesi;

"2.Konu içerisinde konunun içeriğinin dışında ve konunun huzurunu kaçırmaya yönelik,şiddet ve şiddeti özendirecek mesajlar atmak ''Kesinlikle'' yasaktır."

Görüldügü gibi bir çok yönden bu yaklaşımınızı uygun olarak degerlendiremiyorum.Tekrar gözden geçirmenizi rica ediyorum.

VolkaN

Altın Üye
http://www.hackhell.com/showpost.php?p=3319900&postcount=20

ne kaynak var ne bisey var .şunun söylediğine göre diyor sadece .o zaman herkes bilmem kimin sölediğine göre deyip atsın yalanı .nerden bilcez doğrumu yalanmı .

sıkı yönetim kurallarına göre kaynaksız yorum uyarılmadan banlancaktı sanırım
kaynaksız yorum banlanmıyor silinip büyük ihtimal sıkı yönetim kurallarını okumadıgı için uyarılıp kuralları okunması söyleniyor tekrarında banned..mesajı silinecek

http://www.hackhell.com/showthread.php?p=3319748#post3319748

arkadaş müslümanım diye ortalarda cirit atıyor.acilen müdahale edilmeli(müslümanlık terör örgütlerini savunmakla oluyor galiba)

-pkk da terör örgütüdür
-hizbullahta terör örgütüdür

bunları savunan biri değil müslüman olması mesih olsa farketmez

Gafar Okkanı şehit eden hizbullah pi......rini savunan bu .............. zata önlem alınmalı.
kargta üyenın mesajı silindi ancak o mesajdan degil baska sebebten ceza alıcak yalnız sende kimseye müslüman kılıklı diyemessin biri sana kemalist kılıklı dese hemen gelir şikayet edersin senide bu konuda son kez uyarıyorum gerçi uyarılma hakkını çoktan doldurdunda daha dikkatli ol..

ayrıca şikayetinizi yaptıktan sonra degerlendirme ile ilgili problemlerinizi degerlendiren mod arkadasa pm atarak halledin daha cabuk ve daha kolay anlasmanız bakımından ve baslıgın tartısmaya cevrilmemesi bakımından iyi olur

iyi günler iyi forumlar

http://www.hackhell.com/showthread.php?p=3320067#post3320067

soy kavramını bilen müslüman bir arkadaş daha
bu müslüman kardeşimizin soy tanımı islama ters düşüyor bu lafa bakarsak peygamber efendimizin soysuz olduğu sonucu çıkar.

böyle bilgisizce yazılar yazıp hakaretler eden bu müslüman kardeşimizi uyarmanız ve mesajının editlenmesi doğru olacaktır
1- kargta o arkadas ceza alıcak cahil dedigi için
2- sen alıcaksın bilgisiz dediğin için
3- ve bana göre en vahim durum sen onun yorumuyla nasıl bir baglantı kurdun ve peygamber efendimize(SAV) benzetme bile yapılması sonderece yalnıs olan bişeyi yazıyorsaun ayrıca kimseyi ima dahi olsa müslüman kardeşim diyerek alaya alamazsın (bunun cevabını bana özelden pm atarmısın cevabın geldikten sonra bilgisiz dediğin için ceza alıcaksın)

Ottomantw

New member
Ben burdaki arkadaşların hıcbırısıne 1 gram bile kin duymuyorum,duymamda,herkes gorusunu acık bır sekılde belırtebilir.Tartışarak,eleştri yapılarak yol bulunur.
Kızdıgım tek konu dini alet etmeyin,hassas konudur.
Ama sıyaset yapılacaksa buyrun yapalım,siz onunuze gelen her konuyu açmayı bılıyorsunuz,hicbir mod size gelip dıyomu neden boyle bır konu actınız?ozgurce dusuncenızı savunabılıyorsunuz,bu savunmanızı yaparken sana kimse engel oluyormu?Hayır.
Ozaman lutfen bırakın bırbırımıze camur atmayı,herkes gorusunu yazsın,sen sadece yorumunu yap.
Ama tekrar rica ediyorum dini konulara karıştırmayın.Yoksa her soze verılecek cevabımız vardır Alim Allah.

HTML