Microsoft windows Vista hakkındaki tüm sorularını burdan verin cevaplıyayım

octupusss

New member
power düğmesine bastığında bios devreye girer çipseti uyarır fanlar dönmeye başlar ısı sensörleri fanlar döndükten sonra devreye girer ve şu an hala hdd ile temasa softeware olarak geçilmedi sonra donanımlar taranır boot yüz alınır vs... bu saffada fanların çalışıyormu eğer bu saffada da susuyorsa anakartta sorun var.. bios unu update etmen gereke bilir.. hee fanlar çalışıyor ama vissatay geçince duruyor diyorsan vista anakartına bir müdahelede bulunmaz ama eğer vistaya sürücü diye anakart overclock aracı yüklediysen fanını kapatıyor ola bilir

Öncelikle İlgine teşekkür ederim. Dediğin gibi olmuş..NHC (Notebook Hardware Control ) Yüklemeye çalışmıştım. Uyumsuzmuş, sistemden kaldırdıktan sonra normale döndü. Isı normal ve FAN çalışıyor.

gallipoli2

New member
Arkadasim selam ben vista 32 bit basic kullaniyorum daha önce format atmistim ama formattan sonra bilgisayarda 2 adet windows olustu biri normal digeri ise windows000.old adinda ben bunu olusturmadan tam olarak dogru düzgün nasil format atabilirim bu arada bilgisayar konusunda pek iyi oldugum sayilmaz buna ragmen bana yardim edebilirsen sevinirim

simdiden coook tesekkürler

Emege Saygii + + +

MMARJINALL

DeepHeLL GuArD
arkadaşım

Arkadasim selam ben vista 32 bit basic kullaniyorum daha önce format atmistim ama formattan sonra bilgisayarda 2 adet windows olustu biri normal digeri ise windows000.old adinda ben bunu olusturmadan tam olarak dogru düzgün nasil format atabilirim bu arada bilgisayar konusunda pek iyi oldugum sayilmaz buna ragmen bana yardim edebilirsen sevinirim

simdiden coook tesekkürler

Emege Saygii + + +
formatı vistadamı atacaksın ? onca onu bir söyle

gülücük

New member
vista 64 bit kurdum amd 6000+ ve am2-mvp anakart ile atix1600xt ekran kartı(ddr4 lü) kullanıyorum ancak 800Mhz 4Gb remi takınca sapıtıyo 3Gb ta bişi demiyo 4 Gb olunca internete bağlanamıyorum ve ekran kartı da sapıtıyo - birde bunun haricinde spu 2.99 gözüküyo (olması gereken3.Ghz.)ne yapmam lazım bilemiyorum. yardımcı olursanız memnun olucam kardeş...

pardon arkadaşlar ekran kartımı yanlış yazmışım MSİ (ati) RX2600XT olacak

huseyino

New member
vista 64 bit kurulumu hakkında yardım :....

Merhabalar bende kendimse iyi bir sistem topladım .... Paraya kıydım ve iler içinde ASUS CROSHAIR anakart adlım .... beğenemzsiniz o ayrı konu ama Vista kuramayınca bende sorun yaşadım....
SATA driverlarında vista kuramıyor .... anlamıyorum XP yi canavar gibi kuruyor hemde driver istemiyor( kurlum esnasında ) işletim isistemini kurduktan sonra windows için gerekli driverlarını kuruyorum süper çalışıyor ... ama XP de....
vistada ilk kurulumundan sonra yani diske format atıyor dosyaları açıyor sonra yeniden başlayınca
reset atıyor kendine ...

Yarım edebilirmsiniz...
Yoksa XP mi kullanayım .... SP3 ü ile baya iyileştirme ve geliştirme ayrıca hız katacaklarını okudum ...

yardım için teşekkrler .

bradin

New member
ya arkadaşlar benim bilgisayar vista ve açılış şifresini unuttum xp de olsa f8 admınıstratorden ıptal edersın de vısta da nasıl şimdiden teşekkürler

hasansahin

New member
benim kenar çubuğu çalışmıyor ve çalıştırmak istediğim zaman bu özellik sistem yöneticisi tarafından değiştirilir diye bir hata alıyorum. Sağ tıklayıp yönetici olarak başlatı tıkladığmda ise yine olmuyor. program files içinden windows sidebar dan tıklıyorum yine aynı sorun. Nasıl çözebilirim?

salihaydin

New member
VİSTANIN BİLİNDİK PROGRAM UYUŞMAZLIK SOORUNLARI ALTINDA YAYINLADIĞI YAMALARI YÜKLE UPDATE OLAYI YANİ BİR SORUN KALMAZ AĞ AYARLARINDA İSE XP DEKİ GİBİ AĞ BAĞLANTILARINI YAP VE KENDİ PAYLAŞIM ALANININ ŞİFRELİ OLUP OLMADIĞINA BAK SONRA SANA YARDIM EDEYİM İNG.. TÜRKÇEYE ÇEVİREMEZSİN ŞU SAFFADA AMA 1 AY İÇERİSİNDE BİR YAMA ÇIKACAK MULTİ DİL VE SP1 DE DE OLACAK OZAMAN HALLEDERSİN..XP DEKİ GİBİ YAPACAKSIN AĞ AYARLARINI UZUN BİR KONU TAKILDIĞIN YERİ SÖLE ÖYLE ANLATAYIM
Bildigim kadariyla ultimate updatelerde dil guncellestirmesi sunuyor? Ben su ana kadar 26 dili indirdim?

privateboy

New member
Selam
Bir sorum var, eğer bilgisayarıma windows vista ultimate 64 bit kurarsam, vistanın içindeki programda olduğu gibi xpde çalışan programları çalıştırıyor, 32 bitlik programları da çalıştırır mı?

mustafcon

New member
bana acil yardım ustad
bende 32 bit işlem ci
ve vista home premium yukledım ne kadar aradıysam ne kadar keyde gırsem bır tulu aktive edemedım bana soyle calısır bır key verırsen sevınırım kafayı yıyecem aslında vistayı sevmedım ama benım bılgısayar da xpo yede cevırdım ama wireless baglşantı olmuyor laptopumu bılgısayarcıyada versdım oda yapamadı kablosuz baglantı olmuyormus notebookta

camkinosa

New member
slm arkadaşım senden bişe isticem wista network ayarlarını yapamıyorum pcler birbirini görüyo ama paylaşım klasörlerini kullanamıyoruz yardımcı olursan çok sevinirim şimdiden saol

yzksz

New member
bende avertv kartı aldım ve kuramıyorum vıstaya banada yardım edebılırmısınız sımdıden tskkrlr

MMARJINALL

DeepHeLL GuArD
öncelikle

bana acil yardım ustad
bende 32 bit işlem ci
ve vista home premium yukledım ne kadar aradıysam ne kadar keyde gırsem bır tulu aktive edemedım bana soyle calısır bır key verırsen sevınırım kafayı yıyecem aslında vistayı sevmedım ama benım bılgısayar da xpo yede cevırdım ama wireless baglşantı olmuyor laptopumu bılgısayarcıyada versdım oda yapamadı kablosuz baglantı olmuyormus notebookta
wrilewss sürücülerini yükledinmi donanım düğmen açıkmı ?? bana bunu söle ve makinanın modelini ayrıca ben programlar bölümünde felem vistanın tüm craklerini verdim oradan bula bilirsin

bende avertv kartı aldım ve kuramıyorum vıstaya banada yardım edebılırmısınız sımdıden tskkrlr
avermedia nın kendi sitesinden sürücüsünü indire bilirsin bu kol bişi dimi :)

slm arkadaşım senden bişe isticem wista network ayarlarını yapamıyorum pcler birbirini görüyo ama paylaşım klasörlerini kullanamıyoruz yardımcı olursan çok sevinirim şimdiden saol
benim vistayı anlattığım konularda genişçe nasıl ağ kurulacağını yazmıştım ama sen bana oraları okumadfım burdanda yazarmısın araştırmam ben diyorsun bende hadi bakalım olsun diyorum :)

senin sorunun nedir tam olarak eğer bir klasörü paylaşıma açtığında diğer pc de o gözükür ağ bağlantılarım yada ağ komşularımda

vista 64 bit kurdum amd 6000+ ve am2-mvp anakart ile atix1600xt ekran kartı(ddr4 lü) kullanıyorum ancak 800Mhz 4Gb remi takınca sapıtıyo 3Gb ta bişi demiyo 4 Gb olunca internete bağlanamıyorum ve ekran kartı da sapıtıyo - birde bunun haricinde spu 2.99 gözüküyo (olması gereken3.Ghz.)ne yapmam lazım bilemiyorum. yardımcı olursanız memnun olucam kardeş...

pardon arkadaşlar ekran kartımı yanlış yazmışım MSİ (ati) RX2600XT olacak
biostan ayar yapman lazım bana anakartın modelini verirmisin sorun vistada değil biosta

vista 64 bit kurulumu hakkında yardım :....

Merhabalar bende kendimse iyi bir sistem topladım .... Paraya kıydım ve iler içinde ASUS CROSHAIR anakart adlım .... beğenemzsiniz o ayrı konu ama Vista kuramayınca bende sorun yaşadım....
SATA driverlarında vista kuramıyor .... anlamıyorum XP yi canavar gibi kuruyor hemde driver istemiyor( kurlum esnasında ) işletim isistemini kurduktan sonra windows için gerekli driverlarını kuruyorum süper çalışıyor ... ama XP de....
vistada ilk kurulumundan sonra yani diske format atıyor dosyaları açıyor sonra yeniden başlayınca
reset atıyor kendine ...

Yarım edebilirmsiniz...
Yoksa XP mi kullanayım .... SP3 ü ile baya iyileştirme ve geliştirme ayrıca hız katacaklarını okudum ...

yardım için teşekkrler .
senin sorunun biosla alakalı biosun vista için upate olmamış anakartının modelini bilmem ama ismi bile yeter :) asusun bios update aracını kullan ve güncelle sorun kalmaz

benim kenar çubuğu çalışmıyor ve çalıştırmak istediğim zaman bu özellik sistem yöneticisi tarafından değiştirilir diye bir hata alıyorum. Sağ tıklayıp yönetici olarak başlatı tıkladığmda ise yine olmuyor. program files içinden windows sidebar dan tıklıyorum yine aynı sorun. Nasıl çözebilirim?
sistemde yönetici değilsin demekki eğer öle olsan böle bir soru sormaz

Selam
Bir sorum var, eğer bilgisayarıma windows vista ultimate 64 bit kurarsam, vistanın içindeki programda olduğu gibi xpde çalışan programları çalıştırıyor, 32 bitlik programları da çalıştırır mı?
uyumluluk moduyla çalıştırır yani sağ tık yapcen tüm dosyalarına ve uyumluluk modundan 32 bite ayarlıcan

hakanizm

New member
slm.benim vista giriş parolasını unuttum giremiyorum.bu parolayı kıracak bir şey önerirmisiniz?format atmak istemiyorum çünkü bilmiyorum

werqty

New member
oncelikle selamlar
bilgisayarımda vista ultimate kurulu . media player 11 şuan hiçbir şekilde çalışmıyor. uninstall edemiyorum. dosyalarını silemiyorum. yenisini indirip yuklemeye calıstıgımda daha ust bi surum zaten yuklu diye bir hata veriyor. tıkandım kaldım. yardım edebilirmisiniz? şimdiden sağolun.

juano2782

New member
vista parola sorunu

Windoes vista starter kullanıyorum,kardeşimin pcyi açmasını engellemek için kullanıcı hesaplarından admin olarak bir kullanıcı açtım ve parola koydum,ama oda ne ki kardeşim ertesi gün şifreyi kırmış nasıl olmuş anlamadım ama bunu bir programla yaptığını sanmıyorum,xp kullanırken f8 le yapıyordu ama bunda f8 olmuyormuş,bunu nasıl engelleyebilirim?

hasansahin

New member
Bende sony vaio fz21m var. Vista yüklü ve kenar çubuğu yok. Daha doğrusu google kenar çubuğu var. Windows side bar ı etkinleştiremiyorum. Manuel olarak çalıştırmak istediğimde Sistem yöneticisi tarafından yönetilir yazıyor. Neden acaba?

octupusss

New member
MMARJINALL merhaba..
Vista Ultimate yükledim(senin upload ın) yüklerken 512 RAM takılıydı Aero ve 3D pencere geçisleri aktif degil. Simdi 1 GB RAM daha ilave ettim. Acaba görselleri aktif hale getirmenin bir yolu varmı Vista yı yeniden yüklemeden.

ilgine teşekkürler.

HTML