Erdoğan davosta israil cumhurbaşkanını fırçaladı

game06

New member
başbakanı günahım kadar sevmem ama
tepkisi çok doğru, tavrıda çok net ve haklıydı ( orada türkiye yi temsil ediyordu ve türkiye ortadoğunun en güçlü ülkesi)
artık israile biri haddini bildirmesi gerekiyordu , ağzına sağlık

versavdis

New member
İnşallah birgün bu cennet ülke bu İsrail denen kudurmuş köpeğe gerçek anlamda haddini bildirir bunu o kadar yürekten söylüyorum ki İnşallah o güzel günleri görürüz ya rabbim

AntidepresaN

New member
Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına (Erdoğan olsa bile) uluslararası bir panelde hiç kimse el kol hareketi yapamaz ya da susturmaya çalışamaz.Bu yüzden Erdoğan'nı gösterdiği sert çıkıştan dolayı tebrik ederim.

Şimdi başka bir konuya değinmek istiyorum.Yaklaşık 1 aydır gazzedeki olaylardan dolayı başbakan yağmasada gürleyen tarzda tepkiler göstermektedir.Benim sorum bu tepkilerin onda birini(bu güne kadar hiç tepki gösterdiğini görmedim), Kerkükteki, Batı Trakyadaki,Güney Azerbaycandaki,Doğu Türkistandaki v.s.
zulüm gören Türkler için neden gösteremiyor?Onlar Türk olduğu için mi?

ramo46

New member
Bu gün için böyle Evet güzel konuşmalar lakin somut olan ne var.
Filistinde ölen binden fazla insan bir günde ölmedi.Bir yardımı bile
hakkıyla yapamadık.Daha gerçekçi düşünmek gerekirse lafla iş
yürümez.Bunun birsürü örneği var.

Tekrar diyorum Davos manzaraları güzel ama Filistine bir faydası
olacakmı ?

Unutmadan Avrupada Türkiye Cumhuriyeti Veklleri ve belediye
başkanının konuşmalarına da Sayın Erdoğan dan cevap vermesinide
bekliyorum.

seriqatil1

Banned
R.T.E. nı kendime pek yakın bulmasamda , dünya platformunda tavrını koyması ve Şimon Perez' e sarfettiği çok açık sert sözlerinden dolayı tebrik ediyorum...Ağırlığını koyması T.C' nin hafife alınmıyacak bir devlet olduğunun en güzel kanıtıdır...Helal olsun...

tc yani türklerin hafife alınmayacağını zaten bütün dünya biliyor .böyle hemen ardından gelen özürlerle yapılan şovlar bizim ağırlığımız göstermez ayrıca .tayyipin bu tavrının ve ağırlığının inandırıcı olması ve dünya nezdinde anlam ifade etmesi için önce güdümlü bir başbakan olmaktan vazgeçmeli .madem kızdın hemen ardından basın açıklamaları ile neden yumusama gayreti içine girip benim tepkim moderatöre idi diyorsun .madem öyleydi perese neden sesin yüksek bilmem ne edebiyatı yapıyosun .ona kızdıysan neden açıklayamıyorsun da oturumu sunan insana çatıyorsun .

tc nin ağırlığını zaten bütün dünya bilir böyle hemen ardından özür dileyerek yapılan şovlar anca yandaşları için malzeme olur zaten konudan anlasıldığı gibi olmuşta ..bizler için anlamı yok

ayrıca benim ülkem neden bir baska ülke için bir ülkeyle zıtlaşıyor .bize yahudilerin bir zararı varsa sen onlar için kız .ondan dolayıdır ki türkiye başbakanı olmadığın ve hamasın avukatı olduğun iddia ediliyor .

masum insanların ölmesinden rahatsızım dersen o zaman bende sana doğu türkistan için de en azından bir açıklama yapmanı isterim .hadi eylemi geçtim bir açıklama beklerim .danışmanların gitsin çinlede bürokratik ilişkiler kursun .zulüm içinde zulüm orda da var . ordakiler ermenimi ? onlarda türk . türk olmasını geç insansa yeter onların zulmüne neden sessizsiniz siz ve yandaşlarınız .

israille bi sorun çıksa ben benim kardeşim abim savaşacak israille filistin yüzünden .oğlun gemiciği ile gezerken ben filistin için ve senin hamas avukatlığın için ölemem kusura bakma

rcpi.nesi

New member
lafla peynir gemisi yürümez,boş laflara karnımız tok lafla peynir gemisi yürüseydi şu an sevgili başbakanımızı karşılamak için arabama atlayıp yola koyulmuştum...

Ünlü Türk Şairi Ziya GÖKALP ''ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz'' derken ne kadar haklıymış lafla peynir gemisi yürümez lafa söze ancak hödükler kanar gerçekçi insanlar icraata bakar....

elsalv@dor

New member
lafla peynir gemisi yürümez,boş laflara karnımız tok lafla peynir gemisi yürüseydi şu an sevgili başbakanımızı karşılamak için arabama atlayıp yola koyulmuştum...

Ünlü Türk Şairi Ziya GÖKALP ''ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz'' derken ne kadar haklıymış lafla peynir gemisi yürümez lafa söze ancak hödükler kanar gerçekçi insanlar icraata bakar....
he he diyip geçmek sana en doğrusu :durdurun

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
yiğidi öldür hakkını yeme demiş atalarımız
eğri oturup doğru konuşmakta lazım

Erdoğanın kendisini ve partisini hiç ama hiç sevmediğimi ve hareketlerini hiç desteklemediğimi ve sürekli eleştirdiğimi herkes bilir forumda, ki kendimi bu konuda gayet haklı görüyorum

ancak bugün Peres'e kaba tabirle muazzam bir "ayar vermiştir"

Peresin ve Erdoğanın konuşmalarını canlı olarak izledim hatta ondan önce de cnn internationalda bir kaç lideri daha izleme şansım oldu

Peres bağıra bağıra saçma sapan konuşuyordu hatta biz barış yanlısıyız diyecek kadar da saçmaladı
Erdoğan'ın verdiği cevap gayet netti kapalı kapılar ardında verilen cevaplar böyle olur genelde ama bu herkesin önünde yapması bir şovdu.Gerçekten şovdu ama güzel şovdu.Noktayı koydu kalktı gitti
Türkiye Başbakanın'a da bu yakışırdı.Açıkçası hiç beklemiyordum ve şaşırdım.Ama hoşuma gitmedi dersem kesinlikle yalan olur.Onurlu, gururlu ve terbiyeli bir Türk olarak hakkını savundu hiçte altta kalmadı.

İlk kez olucak ama Erdoğan'ı bu çıkışından dolayı tebrik ve takdir ediyorum, tabi sonrasında yaptığı açıklamada "tavrım moderatöre" diyerek bütün o güzel ortamı bozdu ama olsun bu da bir başlangıçtır

OrHUN_BEY

New member
Seçimden sonra bu tavrı devam ettirmez ise bu ifadeler havada kalacaktır.

Seçimi kazandıktan sonra ise mevcut koşullarda bu tavrı devam ettiremeyeceği için birinci iddia kesinlik kazanmıştır.

Ayrıca...

İyi ettin başbakan. Ama çıktıktan sonra tepkim moderatöreydi ne demektir? Sözlerinin arkasında dursana... Gerçi sana da hak vermek durumundayız. Neyse çok söylemeyeyim seçimden sonra hep beraber görürüz.

Ya bu arada. Türkiye - İsrail parlamentolar arası dostluk grubu vardı 85 mi ne akp'li üyeden oluşan hatırlayan var mı?...

Ha bide geçen günlerde peres Türk parlamentosu'nda kimle nasıl bir konuşma yapmıştı...

Ne anlatıyorum ki 2 güne kalmaz kokusu çıkar elbet.

DarthErim

Altın Üye
Umarım bu duruşu devam eder.
Nasıl olsa ölmüş eşşek kurttan korkmaz..
En azından onurumuz olsun tarafımız belli olsun.

başbakanı tebrik ediyorum ama tabi gene hem dünyadaki hemde içimizde yani türkiyedeki yahudi lobisi onu, partisini ve hükümetini çok eleştiricektir belki yerden yere vurucaktır medya kanalıyla ama o gene de türk halkının görüşünü orda açıkladı tekrar tebrik ediyorum şimon perese resmen bir osmanı tokatı oldu bu.

norton2007

New member
ben açıkçası gurur duydum bu olay karşısında her kesiminde destek vermesi gerekir TAM DESTEK BAŞBAKANIM

xyz4

New member
Bir aslan miyav dedi

Bir aslan miyav dedi
Minik fare kükredi
Fareden korktu kedi
Kedi pırr . uçuverdi
Yalan mı tuhaf mı
Yoksa inanmadın mı
Bir aslan miyav dedi
Minik fare kükredi
Fareden korktu kedi
Kedi pırr . uçuverdi

Söyleyen : Kayahan

zerkli

New member
başbakana çamur atanlar utansın ne diyim
tokat gibi konuştu
başbakanı insani tavrından ötürü kutluyorum.

ancak aklıma takılan şöyle bir soru var.

ırakta 2 milyon civarında bir rakamla ifade edilen ölüler insan değilmiydi?
başbakan defalarca ırakı işgal eden amerikalılaral bir arya geldi. onlara neden böyle sert çıkmadı.
kendisinin uysal biri olduğunu ama uysal koyun olmadığını söyledi. peki amerikalıalrın yanında neden kuzu gibi duruyorsu.

teşekküer ediyorum

bilmiyorsun öğren.
öğrenmiyorsun sus.

p432

New member
orası kasımpaşadaki çim saha değil
haması savunmanın alemi yok
gerçekten samimi isen sözlerinde davranışlarında daha çıkış kapısında lafı değiştirmezsin moderatöreydi filan diye
çekersin israil büyükelçisini
onların elçilerini çekmesi içinde ne gerekiyorsa yaparsın
yaptığın tüm ikili anlaşmaları askıya alırsın
yaptırım böyle olur
yok ben içeride hazır seçimde varken tribünlere oynarım diyorsan o başka
duygusallıkla kasımpaşalılıkla devlet yönetilmez dışişleri idare edilmez
desene peresede al ananıda git diye
tbmm de kürsüde alkışlayalı kaç gün oldu....

simitci

New member
Dik duruşun sembolu oldu kendisi.
Tebrik ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti başbakanına da bu yakışırdı.

HTML