Devrimci Liseliler[Dev-Lis]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ertunc55

New member
80lerden sonra yapıtırılan ya da yaptırılan bu değil insan mantıklı düşündüğü zaman çıkan sonuç bu.eğer senin o dediklerin yapılsaydı emin ol bunu liseliler değil Denizler yapardı ki onlar da bir yere kadar yapabildiler ve sonuç malum.sen şimdi lise de istediğin kadar örgütlen istediğin kadar bağır cağır bir şey YAPAMAZSINIZ.neden mi?arkanız yok.biraz düşünme yeteneğin olsaydı beni daha iyi anlardın.sen bir yerlere gelemeden ne yapabilirsin ki.görülüyor işte 68 kuşağından beri insanlar bir şeyler yapmaya çalışıyor sonuç ne HİÇ! nedeni ise insanlar mevki sahibi olmadan bir yerlere gelmeden hiç bir şey yapılamaz.kuru gürültüden başka öteye gidemezsiniz ki gitmiyor da.

Bu arada anadilde eğitimi hangi dillerde vericeksiniz ben size biraz sayayım

Türkçe mi
Lazca mı
Kürtçe mi
Çerkezce mi
Ermenice mi
Rumca mı
Romence mi

ve daha bir çok dil ve yaşayan ırk.hangisine ana dilde eğitim olacak.peki dil birliğini nasıl sağlıcaksınız.

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti'nin tek resmi dili vardır Türkçe.Bundan başka dilde de eğitim VERİLEMEZ.
Ya kardeş sen ne kalın kafalısın adam sana bütün detayı ile anlatmış daha neyi zorluyorsun Hödük. Birde Atatürk ün resmini koymuş. Atatürk şimdi olsaydı senin gibi hödükleri keserdi biliyormusun. sen daha 85 yıl öncesinde yaşıyorsun.

dev-lis233

New member
o kadar seyden bahsediosunuz o kadar sey yaparız diosunuz kavgayı siz cıkarıyosunuz bu ülkenin polisine askerine siz karsı cıkıyosunuz okulda suna karsıyız buna karsıyız disiplin yönetmeliğine karsıyız diosunuz okulda disiplin olmadığında ilk karsı cıkan nerde disiplin diyen de siz oluyosunuz yoq özell liseler kalksın biz özele karsıyız diosunuz bütün cocuklarınızı özel liseye gönderenler sizlersiniz yoq disounuz ki meslek liseleriyle normal liseler aynı olsun bunu bizde istiyoruz ama siz abartıyosunuz allah askına siz napmaya calışıosunuz bizi kandırıp devleti bölmeyemi yoksa bizi geliştirmeye ben söyliyim siz bizi bişeylere karsı cıkartıp bölmeye calışıosunuz biz sizin bildiğiniz genclerden diiliz siz gidin o saf olanları beynini yıkadınız genclere anlatın bunları verin ceplkerine paraları verin onlara gazı sokağa cıksınlar herseye karsı dursunlar yoq kardeşim yoq sizden adam olmaz sizden siyasetci olmaz http://www.dizivefilmdunyasi.com
http://www.dizivefilmdunyasi.com
http://www.dizivefilmdunyasi.com

Kavgayı biz çıkarıyoruz öyle mi?
Evet haklısın.Çünkü biz; sadece 1 mayısı kutlamak isteyenlere yasaklayıp saldırıyoruz.Biz işkencehanelerde insanlık dışı uygulamalar yapıyoruz.Hatta darağaçlarını bile biz kuruyoruz.Çünkü o insanlar suçludurlar.Neden suçludurlar;çünkü 3-5 kişinin ülkeyi sömürmesini istemediler,halklar kardeştir dediler,herkes eşit olsun dediler,insanlık,ekmek,özgür günler,tok geceler istiyoruz dediler.Ve bunlar çok büyük suçtur bu ülkede.Çünkü bazılarının işine hiç de gelmiyor....
Evet okulda disipline karşıyız diyoruz.Çünkü disiplin saçla,kılıkla,kıyafetle olmaz.Ben okula sakallı ya da saçım açık gitsem dersi anlamayacak mıyım?Ya da eteğimin boyu kısa olsa illa polis dayağına mı maruz kalacağım?
Özel liseler kalksın diyoruz çünkü fırsat eşitliği sağlanmalıdır gerçek anlamda.Parası olmayanın sistem dışına itilmesi İNSAN olarak seni rahatsız etmiyor mu?Biz meslek liseleriyle düz liseler eşit olsun demiyoruz.Aksine daha farklı dallarda liseler açılsın ki herkes yeteneğine göre eğitim alsın.Meslek liselerinde ki emek sömürüsüne karşıyız biz.
Biz beyin yıkamıyoruz.Öyle bir amacımızda olmadı şuana kadar.Ama illa beyin yıkıyor diyorsanız evet kapitalizmin bu pisliklerinden arındırıyoruz beyinlerimizi.
Ceplerine para vermek mi?Aldığımız 2 kuruşluk okul harçlığıyla mı bunu yapacağız?Anlam veremeedim....
Adam olmak tarifinize göre değişir adam olup olmadığımız...
Hani şair baba der ya :

Vatan çiftliklerinizse,
kasalarınızın ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan,
vatan, şose boylarında gebermekse açlıktan,
vatan, soğukta it gibi titremek ve sıtmadan kıvranmaksa yazın,
fabrikalarınızda al kanımızı içmekse vatan,
vatan tırnaklarıysa ağalarınızın,
vatan, mızraklı ilmühalse, vatan, polis copuysa,
ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,
vatan, Amerikan üsleri, Amerikan bombası, Amerikan donanması topuysa,
vatan, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan,
ben vatan hainiyim.

Adam olma tabiriniz sömürüye göz yummaysa,halk düşmanlığıysa evet BİZLER ADAM DEĞİLİZ.

CounTRy

Gülen Manyak
13 Sayfayıda üşenmedim okudum. Akla mantığa yatkın bir kaç post gördüm..

Ta ortaokul zamanlarından beri ölümler, tehtidler atlattım devrimcilik uğruna.Manifestolar okuduk, bültenler okuduk vs. vs. Üniversitede maksimum düzeydeydim devrimcilik düşüncesinde. Ne oldu.. Üniversiteyi terk etmek zorunda kaldım. Çünkü ortaokul zamanlarımdan beri süregelen bir başarısızlık oldu ders hayatımda. Çünkü yıkanmış beyinler olarak düşünmüyorsunuz ucunu...

Mahir Çayan, Deniz Gezmiş, Yusuf Arslan'dan bahsediyorsun genç kardeşim. Sana birşey söyleyeyimmi. Bir tarafımızı yırtsak onların sol ve solculuk anlayışını bugün uygulayamayız. Çünkü onların bir umutları vardı TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE.... Ama uyruğu oldukları vatanın bağımsızlığını, Atatürk'ün reddetmiş ama kendisinden sonra gelenlerin kabul etmiş olduğu Mandacılığa karşı koymaktı amaçları. Vatanperverlikti yani..

Ama şimdi sizlerin beyinlerini yıkayanlar tamamiyle Kürt Propagandacılığı yapıyorlar. Boşuna Deniz'in, Mahir'in ve Yusuf'un adını kullanıp onların isimlerini kirletmeyin. Bugün Devrimciyim diye gezinen adamlar, dağdaki teröriste Gerilla diyor. Gerilla sistemi nedir ? En büyük maddesi Harp Kanunlarına göre savaşmaktır. Ya Pkk? Harp kanunlarının önünden geçmiyor ;)

Şimdinin sözde devrimcileri kardeşlikten bahsediyor. Hangi kardeşlik. Kardeş kardeşi öldürürmü?

Özerklikten bahsediyosun. Özerklik bu topraklarda kominizmi desteklemez. Aksine bölücülüğün propagandasıdır.

Her lafında ölümden bahsediyorsun. Savunduğun fikirler, düşünceler sistemler ölerek kazanılmaz. En başta hata yapıyorsun bu genç yaşında.

Siyasetin yapıldığı yer meclistir. Meclise ise okumamış adamı almazlar. Sana bu sevdandan vazgeç demiyorum. Ama okumadan başaramazsın. Şimdilik rafa kaldır düşüncelerini. Önünde Türkiye Cumhuriyeti'nin gençlerinin en büyük gerçel sorunu var... ÖSS..

Çalış kazan. Oku bitir. Siyaseti yapabilmenin yeri olan meclise gir.

Ama bu şekilde genç beynini heba etme..

Benden sana bir tavsiye.

SickDreTh

Altın Üye
konu yeterınce tartısılmıs ve konudan bagımsız bırcok uygunsuz uslupla kurulmus cumle gordum.
bu kadar sevıyesızlık yeter.
hakaret eden,uygunsuz uslup kullanan,konunun dısında yorum yapan ve yapmaya devam etmıs uyeler uyarılacak ve ceza alacaklardır.

dev-lis233 bolum kurallarına gore her acılan konuda kaynak ve acılan konuya ılk elden ulasabılecegımız bır lınk olmalıdır.
lutfen bolum kurallarımızı oku cunku kaynaksız konular acıyorsun.

konu kapalıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML