Büyük Bir Eksiklik Fakat Büyük Bir Engel

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rahman.mashadow

New member
Eğer ortak bi karara bağlanırsa neden yapılmasın.Ben az önce bir baktım adult bölümüne çokta güzel özen gösterilmiş bi düzen var neden bu islamiyet bölümünde olmasın?

DayWalkerr

ABDUSSABUR
Yaa bir değil İki değil dört mod koyarsın bak denetim nasıl oluyo..Gerekirse arttırırsın mod ları...

Ama gerekli bii Bölüm...Bu kadar gelişmiş bir forumda din bölümü ile de bişeyler aktarılması gerekmez mi?..

Rahman.mashadow arkadaşıma destek veriyorum...Din bölümü açılmalı...
Ama bu asla ADULT kapatılmalı demek değildir...
Bana kalsa Adult u kapatalım bii daha kimse girmesin ama kimsenin özgür iradesine de karışamayız....

Dini bölüm gelsin....

Adult Kalsın.....

rahman.mashadow

New member
Bende senin gibi düşünüyorum kardeşim ama benim düşüncem biraz daha farklı;

-islamiyet bölümü gelsin

-adult bölümü altdomainden yayınlansın

ismini vermek istemediğim bir forum böyle yapmış.Herşey yolunda

yöneticiler kararını verir ama ilk sayfadan da anlaşılcağı gibbi düşünülmüo böle bişi ve pasaklı arkadaşımızında vermiş olduğu gibi
7-Siyasal ve dini konuların konuşulmasına Hackhell yönetimi sıcak bakmamaktadır. Bu tür konular, çok ciddi fikir çatışmalarına tatsızlıklara açık konular oldukları için üyeler arasında büyük gerginlikler oluşturmaktadır.(tartışmalar olmasın die)​

rahman.mashadow

New member
Bende son bişey söylemek istiyorum ondan sonra müsadenizi isteyecem ve istirahata geçicem.

Bazılarımız açılmasın dendi bazılarımız açılsın dendi bazıları ise islamiyetin nette araştırılması olayına sıcak bakmadı.Arkadaşlar eğer çevrenizde öğrenebileceğiniz kimse yoksa,bilmeden konuşmaktansa nette bunun yazılıp,çizilip anlatıldığı yerlerde kafamıza takılan şeyleri öğrenmekte ben bi sakınca göremiyorum.Ne işe yaradı ölese internet?

Ben üstüne basa basa söylüyorum adult bölümü kapatılsın demiyorum,herkezin günahı kendine ben sadece islamiyet başlığı ile aynı sayfada görüntülenmesi veyahut sırf adult bölümü için islamiyet bölümü kurulmaz veya başka konular altında konuşulur tartışılırsa bu beni üzer.

Allah bir toplu inesi ucu kadar imanı olan herkezi cennetine kabul eylesin inşallah.Bu akşamlık benden bu kadar

Muhammed Rahman
Asselam

the_apprentice

New member
Forumdaki tüm bölümler taraflı tarafsız herkezin katılımına açık. İslamiyet bölümü demek te yanlış bana kalırsa. Din ya da İnanç bölümü olabilir. Ama İslam denince birileri sahip çıkmaya savunmaya çalışacak, yorumlar nüanslarla değerlendirilecek.Din naslarla dogmalarla dolu. hassasiyetleri olan arkadaşlarımız olacak, hassasiyetleri olmayan arkadaşlarımızla polemiğe girecek. Tarafsız ve objektif olmayacak bence. Güncel bölümünde ufacık bir siyaset bile polemiklere sebep oluyor. Hackhell Forum, üyelerini birleştiriyor, kaynaştırıyor ve paylaştırıyor. Ayrımcılık oluşabilir bence. Din ya da İnanç diye bir bölüm oluşturmayı konu etsek daha makul olur...

nozz

New member
İslam bölümü açılsın belki adulta takılanlar islam bölümüne bakıpta adulta girmez. Böyle olursa büyük sevap olur.

comand

New member
Güzel kardeşim Din olgusu çok büyük bir kavram şayet bir insan gerçektende inanıyorsa merak etmeyin doğru yolu kendi bulacaktır keşke tüm insanlar birbirlerine kendi düşüncelerini empoze etmese işte ozaman açılmasında bir sakınca görmem ama dediğim gibi ben haklıyım prensibi burdada devreye girecektir ve tartışmalara sebeb verecektir şayet öğrenmek istiyorlarsa sırf bu konu üzerine yapılmış sitelerden faydalanılsın derim açılmasına kesinlikle karşıyım ve ELHAMDÜLİLLAH MÜSLUMANIM.

rahman.mashadow

New member
Elhamdurillah

bakın bu konunun açılmasında bir diğer gözde bakılınca;

ilahiler yayınlanacak ve belkide hayatı boyunca ilahi sevmeyen adam sevmeye başlayacak birde ufacık çapta bile olsa bu gözle bakınız elbetteki nette elimizin altında birço kaynak var ama BENİM en çok girdiğim site hackhell forum buda bir bakış açısı.

İslamiyeti nasıl yaşandığından ziyade birde bakış açısı önemlidir bu bakış açısının birilerinin birilerine göstermesi gerek misal;

"adam öldürmek günahtır."
ama
"kardeşini kısacası ailenden birini öldüren birisini öldürmek helaldir be o kan o kişi kişiye haktır." (kısas)

"intihar etmek kessinlikle dinimizde suçtur."
ama
"ülkenin,dininin veyahut bir müslümanın kanı için kendi canına kıymak sadece sorguya tabidir kişi intiharından değil daha önce işlediği günah ve sevaplarından sorguya tutulur." (feda)

"dinde zorlama yoktur"
ama
"9 yaşına gelen müslüman çocuğunuzu namaz kılmayı öğretmeye yöneltmek için zor kullanmak (bu sadece ağzına orta şiddetli bir tokatlar mümkündür) gerekebilir" (yönlendirme)

bunlar en basit örnekleri arkadaşlar

birde the_apprentice arkadaşımızın dediği;
güzel kardeşim kafirun suresinin 6.mısrası ile örneklemek istiyorum;

"Bismillahirahmanirrahim"

6."Sizin dininiz size,benim dinim banadır"

sadakallahülaziym

yani biz islamiyet için konuşuyoruz burda hristiyan olan arkaşalarımızda böyle bir talebi varsa iletirler.Kalkıpta hiçbirimiz islamiyet bölümü varken "YOK ÖYLE ŞEY OLMAZ,AMAN EFENDİM ŞÖYLE BÖYLE.." diye karşı çıkmayız.Hristiyanlıkta semavi dindir saygı ve hoşgörümüz sonsuz ama biz Elhamdurillah müslümanız ve islami bölüm için konuşuyoruz o başka bi başlık altında konuşulur.

Polimiğe gelince;
Arkadaşlar hiçbirimiz zeka özürlüsü değiliz.Birşeyi açıklığa kavuştururken gerekli düzgün açıklama yapılırsa kimse yanlış anlamaz yanlış anlayacak adamda zaten İslam bölümüne girmez o adam karışıklık için grmiştir oraya onda adminlerimiz yapacağını yapar artık.Ama gerekli açıklama yapılırsa neden insanlar yanlış anlasın

1+1=2 ise bunu düzgün anlatırız kimsede 3 olduğunu idda edemez.Bu kadar basit ben anlamıyorum bu tartışma neden bu kadar uzun sürdü.

Asselam

Ozzy666

New member
"kısas" ve "yönlendirme" ne kadar güzelmiş öyle.. :boks:
kesin tartışmalar çıkar o bölüm açılırsa..hiç gerek yok açılmasına..düzgün yürümez bence.. -666

theozy

Kadim Dost
burda kimse uzman değil uzmanm desede inanmam kusura bakmasın.. çok gerizakalı imam da gördüm şimdiye kadar.. din hocasıda.. forum üzerinden fetva verdirtmem kusura bakmayın.. deneme yanılmayla anaşılacak bi bilgi değil sonuçta.. inanç bu.. neyse konu locked..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML