Ata Kızı'nın Karalama Defteri

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Karmakarışığım...

Tamda herşey yolundayken , yoluna koymuşken . Tam iki yanı , sıra sıra yemyeşil ağaçlı bir yolda güneşe doğru ilerlerken nereden çıktı yine bu çalı ?

İlk defa tökezlemeden yürüyebilecegımı sanmıstım , ilk defa engel çıkmayacaktı mis kokulu çiçekli yolumda..

Neden bu hayata ait hissedemıyorum kendimi...
Hep haketmedıklerımı verdiği için mi?

İnsan olabilmek zor zanaat , zor...

Ata Kızı

Angel Of Revenge
http://img49.imageshack.us/img49/7656/cc707158e380c0732ee0edfft1.jpg

Eksildik birer birer
Sonbahar yaprakları gibi
Daldık sonsuz uykuya
Kalanlar ağladı yalnızlığına...

Alakasız bir şekilde yine pat diye düşüverdin aklıma işte...Acılar unutulmuyor , sadece uyuşturuluyor...
Kaç kişiydik ? Kaç kişi kaldık akşam sofralarında.. .. ...yoklugun bir tokat gibi çarpıyor neşeyle gülüp geçerken hayatta , bir anda...
Bazen bir şarkıda , bazen bir sahur sofrasında , bazen çatık yukarı doğru kalkmış bir kaş ta..... herşey senı hatırlatıyor...Sensizlikten Kaçabilirmiyim ?
Şimdi hüzünlüyüm , birazdan yine gülümseyecegım birşey olmamış gibi.....

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Akşam olsa , işten çıksam...dışarda hafiften bir yağmur çiselese , bir pamuk helva alsam bütün suratım yapış yapış olsa yerken , ama yine de kocaman bir gülümsesem :) Çocuk parkına gidip salıncakta sallansam son hızla , uçarcasına.....uçsammm , uçsammmm , uçsamm en yükseğe :) Oh bee !! Değmeyın keyfıme :rolleyes:

Orjinal Boyutlarını Görmek İçin Tıklayınız

Unutma küçük kız, tüm mesele uçurum kenarındayken bile hayata kafa tutabilmekte...

:wink:

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Dünden beri kafama bir soru takıldı...
Akşam evde dizi seyrediyorum .Hem de asla seyretmem dediğim bir abuk dizi....Fatmagül :)))) Annemin sayesınde bizde alıştık seyrediyoruz bakalım nereye kadar ...O diziyi seyrederken birden aklıma geldi . Ne zamandır gözüme çarpan birşey dünde gözümü rahatsız etti.. Anket yapıcam yakında..Yahu Türkiye de kaç zengin kahvaltıyı meyva sularıyla yapıyor acaba? Benim etrafımda , sağımda , solumda olan zengınlerden hiçbiri bunu yapmıyor hepsi çay manyağı...Bir kere kültürümüzde var..millet alışmıs çay içmeye kahvaltıda..Belkı yeni nesil gençlikten tek tük meyva sularıyla kahvaltı yapan vardır..Yada saglık için tercih eden bir kesim..
Ama bütün dizilerde bütün zenginlerin kahvaltılarını meyva sularıyla yapmaları diziden iğrenmeme neden oluyor.Bunun nedeni meyva suyu değil...sadece gerçeklerı yansıtmama , özenti....

Tıpkı aşk ı memnu da bütün ev ahalisinin gece gündüz evin içinde tuvaletlerle , koca koca çizmelerıyle dolaşmaları gibi..

Bu ne yahu...biraz gerçekçi dizi yapın...

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Venüs küçük iskender-çok ayıp birşey mutluluk şiirini dinliyormuş...yine takıldı işte beynıme cümleler.....

Mutluluk ayıp birşeymi sahi? Neden etrafımızda mutlu insanlar görünce korkarız onlara yanaşmaya ? Neden onlarda biraz acılı olsun isteriz , acı duysunlar birşeylerden üzülsünler isteriz ? Yooo hayır yok öyle birşey demeyin .Elbet te var...Farketmedinizmi mutlulugunuzu paylasan kimse yok ama mutlu olmayın diye ne çok uğraşan var baksanıza bir sağınıza solunuza.....

Mutluluk ayıp şey ! Zeyno hele ki sana cık cıkkk hiç yakıştıramadım :sigara:

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Gitmek mi kolay dı yoksa kalmak mı? Yoksa ikiside zormuydu birbirinden....Çocuk olmakmı kolaydı yoksa çocuk ruhuyla kalmak mı?
çözemedım.....
Tek bildiğim zor olan susmaktı , sineye çekmektı tüm kötülükleri , bencillikleri , vefasızlıkları , insanlıgını unutmus ruhları....Zordu ama acıtmıyordu ....
Öyle bağışıklık kazanmıştı ki bu bünye acıya artık acı bile çekemıyordu doya doya...
Olaganlasmıstı , garip olan canımı acıtan mutluluk olurdu bundan sonra..En yabancı o değilmiydi bu ruha?
Ne vakit sizleri düşüncem küçük insancıklar , daha bir güçlü oluyorm inatla.....

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Hayatı ve insanları sorgulamaktan vazgeçtim...Sorgu işini rabbime bıraktım..
Bu aralar en sevdiğim söz......

'' Umrumun çemberimi daralttım , dışarda kalanlar kusura bakmasın ''

Herkese yetecek kadar sevgi var hala yüreğimde .....Bir çiçeğe , böceğe , minik yavru bir kediye , savunmasız kimsesiz bebeğe , dost arayan bir kalbe , ağlayan bir çift göze....

Hakedenler hakettıklerı kadar sevgi alacak...Diğerlerimi? Kapleri şefkat ve sevgi dolana kadar başka kapı arayacak..

Ne demiş Mevlana?
gel .....ne olursan ol , gene gel ...
madem öyle kabulumsun dost...ister ateşe tap ister puta..
Sen 1 adım gel ben 10 adım sana..
Yeter ki canımı yakmaya çalışma
Mevlana değilim ki..
Kötülüğe eyvallah demem asla
Sakın unutma !

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Bizler birer katil adayıyız
Sevdanın kışkırtıcı sesiyle ,
Kurbanlarımızı çağırıyoruz..
Bazen sevgili , bazense dost maskesiyle.
İkiyüzlülük dans ediyor halka açık yerlerde .
Nasılda sevimli görünüyorlar ;
Şefkatli , merhamet ve sevgi dolu yüzleriyle.
Bir süre sonra inecek maske
Mutluluk , mutluluk , daha çok mutluluk sömürmek için duyulan ,
O korkunç iştah !
Dolduruyor sevgi katillerini , tıka basa ve sefilce...

~~Ata Kızı ~~

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Vavvvv bugün süperdi :) Bağdat caddesıne kadar yürüdüm ve ordan dönüşte tekrar eve.....Hep bir ağızdan bayraklarla Atamın posterlerıyle marşlar söylemek ne güzeldi ....O coşkuyu anlatmama imkan yok..Nasılda kenetlenmıstık.
Nasıl hınca hıç kalabalıktı öyle.. Atam İzindeyızz...ve gerektıgınde tek vücut olup meydan okumayıda biliriz , sen merak etme biz nankör değiliz Atam ....
Yüreğimde koskocaman biryerin var , çok seviyorum seni :).

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Zayıflayıp güçten düştüm. ..gözüm açık kabuslar gördüm....
Herşey geride kaldı , çektiğim acılarda...incinmelerde...Hiç olmadıgım kadar güçlüyüm .Artık içimde gitgide büyüyen yeni bir duygu var. Öfke seli ve birini incitme arzusu :durdurun
peki bunu yapabilirmiyim?

Sanmıyorum :closedeyes:lanet olsun şu yüreğime....
Neyse yine de düşünmesı bile güzell:durdurun

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Önyargılı ve iftiracı insanlardan nefret ediyorum . İnsan kendi neyse karşısındakını öyle bilirmiş ...Ben kimseye benzemem sakın unutma...ben bazı insanlarla fikir ayrılıgına düşebilirim zamn zamn ama asla düşman olmam , kin tutmam bunu kafana sok....Ben ayrımcılık yapmam.Ben senin gibi kalpsiz değilim şükür

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Aşk ın tanımı.....Çok güzel konu :)
Peki İnsanlıgın tanımı? İnsan varmı sahi..? varsa nasıl olmalı?
İnsan görünen...insan olmayı başarabılenler ve bir türlü insan olmayı başaramayan kabızlık çekenler...

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Hayat en ummadığım bir anda pat diye karşıma çıkıp göz kırpıyor .....Gel diyor , yaklaş mutluluk vaat edıyorum sana...
Gülümsüyorum ona :smile: Yaklaşıyorum ....İşte tam o anda birden ; Nanikkkk !!
Yapıyor bana ...
Şimdilik gül bakalım , bundan sonra ben yapacagım nanik sana =)

Ata Kızı

Angel Of Revenge
İstanbul ......
Bazılarına rüya , bazılarına başa bela
Bir dönem nefretim , sonra sevgilim..

Bazen sımsıkı sarar şefkatiyle , bazen bir köşeye itekler beni..
Daha dün kapkaraydı heryer,
Şimdi ışıl ışıl adalar , boğaz ve heryer .
Anladım artık
İstanbul da değil keramet beyler;
Ruh hali nasılsa insanın
Ya İstanbul u över , ya yaka silker
Seviyorum İstanbul seni!
Ayıramaz bizi eller

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Bir arkadasımız Kitaptan alıntılara yazmış....

Nasılsa öyle yaşanacaktı
Söylenecek bir bahane hep vardı
Ha bugün yanlız
Ha günün ötesi
Seni sevmek
beni harcamak olmayacaktı…
Sana yüklediğim anlamları
senmişsin gibi düşünme
Sen o anlamlarda
Sadece bende varsın…
Ben seviyorsam
Sen bahanesin…

Müthişti gercekten....ne kadarda doğru değil mi?:closedeyes:

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Çekip gidesim var...
O kadar boşvermıs
o kadar özgür
o kadar cesurca
o kadar bıkkın....

ama gidemıyorum
o kadar yapışmısım bulundugum yere
o kadar mecburum bu şehre
bir o kadar çaresız
bır o kadar korkak....

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Çocuk yanım ağır basıyor sanırım...etrafa çocuk gözuyle bakabılmek ...buna devam etmelıyım...Dünyadaki çirkeflıkten , yalanlardan , ikiyüzlülükten , kahpelıkten , sahte aşklardan sahte dostluklardan , sahte insanlardan bi haber olmak ....
İyiki hiç büyümedim iyiki çocugum hala....bir yetişkin olursam ben bile korkarım kendımden bu insancıklara yapacaklarıma....

Ben ve yüreği çocuk kalan , insanlıgını yitirmemıs dostlarımla böyle çok güzel bu dünya....