Alparslan TÜRKEŞ ( Son Başbuğ )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Börteçine9

New member
Serdengeçti bir şiirinde ne güzel diyor;

Kula kul olmak için atilmadik meydana,
Biz yalniz hakikate, Hakka secde ederiz
AĞITINDA İSE
Yıllardır, yıllardır hayaller kurdum,
Seni anam gibi aradım durdum,
Ey benim sevgilim, ey Ana yurdum,
Nerde benim Ural-Altay dağlarım?
Akşam olur sabah olur ağlarım.

Gövden bir yerde başın bir yerde,
Aramıza inmiş bir demir perde,
Söyle Turan sen nerdesin, ben nerde?
Nerde benim yaslı Tanrı dağlarım?
Akşam olur sabah olur ağlarım

Turan ellerinden haber gelmiyor,
Yarabbi derdimi kimse bilmiyor,
Dört asırdır Türk'ün yüzü gülmüyor,
Nerde benim Ural-Altay dağlarım?

Koskoca bir alem göçmüş yıkılmış,
Türbelerin, camilerin yakılmış,
Meydanlara kara putlar dikilmiş,
Buhara der, Semerkant der ağlarım
Nerde benim Ural-Altay dağlarım

Kimlere söylesem bilmem derdimi,
Acaba dünya böyle zulüm gördü mü,
Bozkurt gitmiş ayı basmış yurdumu,
Bozkurt'um der öz yurdum der ağlarım

Sen ey Hazar, engin Hazar, Türk Hazar,
Söyle bana boylarında kimler gezer? ..
Kafir moskof yine mezar mı kazar?
Seyhun gibi, Ceyhun gibi çağlarım,
Nerede benim Ural-Altay dağlarım? ..

Moskof bayrağını çekmiş gemiler,
Yol alırken dalgaların iniler,
Her gelen haberde derdim yeniler
Nerde benim Ural-Altay dağlarım

Vatanlar, vatanlar, esir vatanlar,
Ey yüreği vatan için atanlar,
Toplanın elleri silah tutanlar,
Kıyam etsin ölülerim, sağlarım,
Nerede benim yaslı Tanrı dağlarım? ..

Esen yellere bak sevda yelidir,
Açan güllere bak bayrak alıdır,
Senden ayrı düşen gönül delidir,
Nerede benim Ural-Altay dağlarım

Duman olur dağlarına ağsam mı?
Yağmur olup dağlarına yağsam mı?
Yıldız olup göklerine doğsam mı?
Ah çeker de yaşın yaşın ağlarım
Nerede benim Ural-Altay dağlarım

Doğmuyor, doğmuyor aylar, yıldızlar
Çalmıyor kırılmış kopuzlar, sazlar
Karalar bağlamış gelinler, kızlar
Akşam olur sabah olur ağlarım
Nerede benim yaslı Tanrı dağlarım?

Allah Allah diyen ezanlar nerede?
Efeler, yiğitler, kızanlar nerede?
Taşkentler, Kırımlar, Kazanlar nerede?
Nerede benim Ural-Altay dağlarım?

Artık Dede Korkut öğüt vermiyor
Gültekin'den bildirgeler gelmiyor
Ne söylesem olmuyor, ah olmuyor

Sürüler dağılmış, yaylamaz olmuş
Irmaklar kurumuş, çağlamaz olmuş
Ozanlar, Şamanlar söylemez olmuş

Mağripten maşriki soranlar hani?
Çin'i, Viyana’yı saranlar hani?
Üç kıtada dimdik duranlar hani?

Geçmiş günler birer hayâl oldular,
Bedr-i tam idiler, Hilal oldular,
Dün cevapken bugün sual oldular,

Kınaman dostlarım gözümde yaş var,
Şu kara bağrımda bir kara taş var,
Tam elli iki milyon esir gardaş var,

.

Osman Yüksel Serdengeçti

Sosyalist3

New member
biz sizin gibi kızıl bayraga tapmıyoruz biz AY-YILDIZ Türk bayragına taparız biz sizin gibi gavur ecdadı belli olmayan marx che lenin gibi türk düşmanı insanlara tapmayız biz Türkiye cumhuriyeti Lideri MUSTAFA KEMAL ATATÜRKE taparız bi duşun bakalım bu ülkeye sizin gibi dışarıya özenti adammı lazım yoksa bızım gibi Türkiyeyi her haliyle kabul etmıs Turk milletine tapan örf ve adetlerine bağlı Adammı lazım ?

evet yürü örgütüne danışş bir şey daha yıkasınlar beynine :)

Atatürkün gençliğinde notlarının arasında marxın yazıları bulundu.Git Biraz Oku.

iSpiK

Kadim Dost
Amerikaya karşısınız ama kızılların kucagına oturtmak ıcınde elınızden geleni yapıyosunuz...

Atatürk ün komünizm ile ilgili bi sözü vardı başı ezilmelidir filan diye bilmem hatırlaya bildin mi başlangıcını ; )

Sosyalist3

New member
Amerikaya karşısınız ama kızılların kucagına oturtmak ıcınde elınızden geleni yapıyosunuz...

Atatürk ün komünizm ile ilgili bi sözü vardı başı ezilmelidir filan diye bilmem hatırlaya bildin mi başlangıcını ; )

Biz amerikan emperyalizmine karsıyız.

O dediğin laf "komünizm yılan gibidir,başı ezilmelidir."kanıtlanamamış bir sözdür.

Börteçine9

New member
Biz amerikan emperyalizmine karsıyız.

O dediğin laf "komünizm yılan gibidir,başı ezilmelidir."kanıtlanamamış bir sözdür.
bi üstündeki mesaj yani bu;

''Biz ne bolşeviğiz ne de komünist;ne biri ne diğeri olamayız. Çünkü, biz milliyetperver ve dinimize hürmetkarız..
kanıtlı ama ne etcez şimdi :vur

amerikan emperyalizme karşısında hangi kucağa oturursan otur ohh ne güzel memleket :biggrin

türk ocağı

serdengeçti
sizin savundugunuz ideolojinin bir somut örneği bile yok biizm hiç değilse savundugumuz sosyalist devlet anlayışının bir çok somut örneği var.
Zavallı..

Karışmayayım, senin gibi acemi sosyalistleri karşıma almayayım dedim ama dayanamadım...

Savunduğumuz ideolojinin somut örneği yok öylemi;

Hz Muhammed (sav) efendimiz, Senin ideolojinin hakim olduğu topraklara yani putperest araplara mükemmel bir nizamı getirmiş ve dört halifenin vefatına kadar tertemiz bir nizam tesis etmiştir, senin ideolojin artık o topraklarda kıyamete kadar dibe vurmaya mahkumdur.

Senin somut örneklerin insanlığa kan, gözyaşı, ölüm den başka bir şey veremezken, İslam nizamı yeryüzüne adalet dağıttı, örnek mi Selçuklu, Osmanlı...

Senin o kanlı ideolojin yıllardır bir avuç inanmış müslümanla başetmekten bile acizdir. Bak Çeçenistan gene tarih yazmaktadır.

Tapın maddeye bakalım, inanın köleliğe bakalım, HAKKIN ne olduğunu idrak edersinizde iş işten geçmiş olur.

Allaha hamdolsun ki, kuduz gibi saldırdığınız Başbuğ Alparslan Türkeş sayesinde Bu ülkede sizin başarı şansınız artık sıfırdır. Başbuğun yetiştirdiği binlerce kurt bakışlı çeriyi dün karşınızda buldunuz bugün ve yarında karşınızda bulacak yenilgiyi, hezimeti her daim tadacaksınız.

emrah1607

Banned
1.si avatarını güzel fotoshoplamısın arkadakiler siyah-beyaz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ile molla renkli cıkmıs

benim avatarımdaki orjinal.işini görürmü .anlarda susarmısın yoksa bunada kendin gibi bi çamur atarmısın çok merak ediyorum

2.si nazım hikmeti sürenler senin gibi faşistler

adam kendi şiirinde bile vatan hainiyim demiş .

sizin savundugunuz ideolojinin bir somut örneği bile yok biizm hiç değilse savundugumuz sosyalist devlet anlayışının bir çok somut örneği var.

bizim savunduğumuz sistemin örneği 600 küsür sene dünyaya hükmetti .biz müslüman-türkün allah yolunda mücadele edeceği bir ülke istiyoruz .türkiye buna müsait ama sağlam bir liderimiz eksik .oda oldumu o zaman görürsün bizim ideolojimizin örneğini tekrar .senin en büyük sovyetlerin ne kadar ayakta kaldı.ayrıca şuanda kominist ülkerin içinde kapitalist olmayan hiç bir ülke kalmadı .hepsi kapitalizme kaydı .sen hala ne sosyalizminden bahsediyosun arkadaşım.sen kaçıncı yılda takılı kaldın.günümüzü araştır biraz SIZE]

o faşist ağzına yakışmıyan nazım hikmeti(türk che) şiirlerini tüm dünya okuyor. hadi görüşlerine saygın yok edebiyatına saygın olsun cahil herif

memlekette edebiyatmı kalmadı da böle köpeklerinin edebiyatını okucaz saygı duycaz .adam olanların BAŞIMIZIN üstünde yeri var .hainlerede BAŞINDA yer var

Börteçine9

New member
Zavallı..

Karışmayayım, senin gibi acemi sosyalistleri karşıma almayayım dedim ama dayanamadım...

Savunduğumuz ideolojinin somut örneği yok öylemi;

Hz Muhammed (sav) efendimiz, Senin ideolojinin hakim olduğu topraklara yani putperest araplara mükemmel bir nizamı getirmiş ve dört halifenin vefatına kadar tertemiz bir nizam tesis etmiştir, senin ideolojin artık o topraklarda kıyamete kadar dibe vurmaya mahkumdur.

Senin somut örneklerin insanlığa kan, gözyaşı, ölüm den başka bir şey veremezken, İslam nizamı yeryüzüne adalet dağıttı, örnek mi Selçuklu, Osmanlı...

Senin o kanlı ideolojin yıllardır bir avuç inanmış müslümanla başetmekten bile acizdir. Bak Çeçenistan gene tarih yazmaktadır.

Tapın maddeye bakalım, inanın köleliğe bakalım, HAKKIN ne olduğunu idrak edersinizde iş işten geçmiş olur.

Allaha hamdolsun ki, kuduz gibi saldırdığınız Başbuğ Alparslan Türkeş sayesinde Bu ülkede sizin başarı şansınız artık sıfırdır. Başbuğun yetiştirdiği binlerce kurt bakışlı çeriyi dün karşınızda buldunuz bugün ve yarında karşınızda bulacak yenilgiyi, hezimeti her daim tadacaksınız.
abi Allah'ına davana kurban olayım :clap

mehmet ali erbilin kuçağı var bu aralar meşhur asdasdasdas :clap:clap:clap
materyalizme uygunmuymuş onun kucağına oturmaları sormak lazım :D

Sosyalist3

New member
memlekette edebiyatmı kalmadı da böle köpeklerinin edebiyatını okucaz saygı duycaz .adam olanların BAŞIMIZIN üstünde yeri var .hainlerede BAŞINDA yer var
sen O şiiri okudun mu ?

1 önceki sayfaya bak oku

abi Allah'ına davana kurban olayım :clap

materyalizme uygunmuymuş onun kucağına oturmaları sormak lazım :D
seviyeniz bu kadar işte sokak serserileri

sefil ortadoğu ile afrikaya girmekle olmuyor acaba Amerikanın bir toprağını alabildi mi

iSpiK

Kadim Dost
tartısmak ıstıyosan tartısalım eywAllah ama somut seylerle

sen dıyosun kı Ataturkun otları arasında marx ın notları cıkmıs eywAllah ona sonra sana dıyoruz ki komünizm in başı ezilmelidir olayı varya onu soyluyoruz o kanıtlanamamıs dıyorsun

hayır benım anlayamadım sizi nası böle etkilediler de hanı beyin yıkamak mı dıyolar artık bılmıorum ınsanlar nası olurda saglıklı dusunemez bunu ogrenmek ıstıyorum ılkbasta ; )

DeLiYuReQ

New member
TÜRK KIMDIR?

"Bu memleket, dünyanin beklemedigi, asla ümit etmedigi bir müstesna mevcudiyetin yüksek tecellisine, yüksek sahne oldu. Bu sahne 7 bin senelik, en asagi bir Türk besigidir. Besik tabiatin rüzgarlariyla sallandi. Besigin içindeki çocuk tabiatin yagmurlariyla yikandi. O çocuk tabiatin simseklerinden, yildirimlarindan, kasirgalarindan evvela, korkar gibi oldu; sonra onlara alisti; onlari tabiatin babasi tanidi onlarin oglu oldu. Bir gün o tabiat çocugu tabiat oldu; simsek, yildirim, günes oldu; Türk oldu. Türk budur. Yildirimdir. Kasirgadir, dünyayi aydinlatan günestir. " Atatürk

"Beni olaganüstü bir kisi olarak yorumlamayiniz. Dogusumdaki tek olaganüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir." Atatürk

"Yetisecek çocuklarimiza ve gençlerimize, görecekleri tahsilin hududu ne olursa olsun, en evvel, herseyden evvel Türkiye'nin istikbaline, kendi benligine, millî an'anelerine düsman olan bütün unsurlarla mücadele etmek lüzumu ögretilmelidir." Atatürk

"Türk çocugu ecdadini tanidikça daha büyük isler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktir." Atatürk
:) Biz Ata nında dediği gibi TÜRK çocuğuyuz da, Siz kimin çocuğusunuz onu anlamadım ben... Hangi vatan hangi milletin davasını güdüyorsunuz? Sosyalistmisiniz putperestmisiniz ejnebi soyumusunuz...
Burası TÜRKİYE bana atamdan kaldı benden böyle savunmamı istedi türk milliyetçiliği ile
yani damarlarımdaki ASİL son damla kana kadar, Ulaaaann siz beş kuruş etmez ganı bozuklar sizden kim ne istediki bu ülekenin Rejimini yönetim şeklini gevurun aklıyla değiştirmeye çıktınız. Gidin o rejimle o diyarlarda sürünün. Size özgürlük çok gelmiş bu ülkede....

YA SEV YA TERKET

Börteçine9

New member

seviyeniz bu kadar işte sokak serserileri

seviyeölçerin mi var ?
veyahut sen seviyenin ne olduğunu zannediyorsunda bana laf söylüyorsun?
sosyalizm veya komünizm ikisi de maddeciliğe dayanmıyor mu?
hangi sosyalist liderin dini bütün veya İslam'a refah getirdiğini gördün?
moskoflarda Kuran okuyan idam edilmiyor muydu?

avatarımı görüyor musun gökbayrak yani Doğu Türkistanın bayrağı.
ordaki yoldaşlarınız;
-Türk'ün Türkle evlenmesi yasak,
-zorunlu kürtaj var,
-namaz kılınmasın,oruç tutulmasın diye ellerinden geleni yapıyorlar,
-bunları uygulamayanı da ipe çekiyorlar

insan haklarını ihlalde de birinciler.

YOL AL YOLLL!!!

Sosyalist3

New member
tartısmak ıstıyosan tartısalım eywAllah ama somut seylerle

sen dıyosun kı Ataturkun otları arasında marx ın notları cıkmıs eywAllah ona sonra sana dıyoruz ki komünizm in başı ezilmelidir olayı varya onu soyluyoruz o kanıtlanamamıs dıyorsun

hayır benım anlayamadım sizi nası böle etkilediler de hanı beyin yıkamak mı dıyolar artık bılmıorum ınsanlar nası olurda saglıklı dusunemez bunu ogrenmek ıstıyorum ılkbasta ; )
arkadaş ben somut şeyler üzerinden değil ideolojik-politik olarak tartısırım.

salarha4

New member
seviyesizsin tabiki az önce dediğin lafa bir bak mehmet ali erbil falan diyorsun seviyesizlik yapıyorsun
basit bir örnek seviyesizlik deıl artık gunumuzde boyle seyler yanılıyormuyum deiştiya ülke hani deiştiya zaman sanat bale strpiz anlarsınya örf ve adetlerimizden daha onemlıymış gibi :clap

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML