Alparslan TÜRKEŞ ( Son Başbuğ )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

NoFeAr

New member
Bu Devran size baki gördük osmalı devletinin ne rezil bir şekilde yok oldugunu bir devlet adamıki ülkesini terketip kacıyor sizde hala o zihniyeti savunuyorsunuz hemde düşmanı(ingiliz)sığınıyor.

Şunu unutmaki sizin savundugunuz osmanlı devleti zamanında devşirme politikası altında yabancı uyruklu cocukları toplayarak zorla türkleştirme ve osmanlılaştırma içine girdiğiniz için bir gün o adamlar başta hükemetteki bazı insanlar(siyonistler ve masonlar) olmak üzere aslı ve nesli belli olmayan bu insanlar ülkeyi yönetmekte.
Ya ne saçma bir mantığınız var sosyalistim diye geçiniyorsun geçmişine atana saygın yok senin 650 yıllık hüküm sürmüş bir devlet hakkında daha 100 yılını doldurmamış bir devletin vatandaşının yorumuna bak.

Her ülkede hain çıkar vahtettin kaçtı ingiliz uşaklığı yaptı diye Fatih Sultan Mehmet Abdül Hamit II.Murat ve diyer padişahlardamı hain oldu şimdi Atana ve geçmişine saygın olsun sende bu ülkenin evladıysan geçmişinle yorum yaparken az saygılı ol

Sosyalist3

New member
Ya ne saçma bir mantığınız var sosyalistim diye geçiniyorsun geçmişine atana saygın yok senin 650 yıllık hüküm sürmüş bir devlet hakkında daha 100 yılını doldurmamış bir devletin vatandaşının yorumuna bak.

Her ülkede hain çıkar vahtettin kaçtı ingiliz uşaklığı yaptı diye Fatih Sultan Mehmet Abdül Hamit II.Murat ve diyer padişahlardamı hain oldu şimdi Atana ve geçmişine saygın olsun sende bu ülkenin evladıysan geçmişinle yorum yaparken az saygılı ol

Atadan kastın nedir ben Atatürk hakında yorum yapmadım

NoFeAr

New member
Atadan kastın nedir ben Atatürk hakında yorum yapmadım
Kardeş Atadan Kastım Göktürklerle başlar Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e kadar gelir ve bizlerle devam edecek.

Sen Bi vahtettin haini yüzünden Kos Koca Osmanlıyı eleştiriyosun adamlar devlet yönetmeyi bilmese 3 kıtada at koşturamazdı.

Sosyalist3

New member
Kardeş Atadan Kastım Göktürklerle başlar Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e kadar gelir ve bizlerle devam edecek.

Sen Bi vahtettin haini yüzünden Kos Koca Osmanlıyı eleştiriyosun adamlar devlet yönetmeyi bilmese 3 kıtada at koşturamazdı.
Benim atam ilk emperyalizme karşı savaşan devrimci Atatürktür.

NoFeAr

New member
Benim atam ilk emperyalizme karşı savaşan devrimci Atatürktür.
Atatürk'ün ilkelerinde milliyetçilikde vardır ve en iyi türk milliyetcisi Atatürk'tür

Devrimciliği ön plana çıkartarak ortalığı karıştırma sadece Atatürkmüş Atası :D
Dünyanın var oluşu ozman Atatürkle başladı senin dedelerin direk ordan gelme Atatürk toprakdan var oldu dimi onun atası yok :D
Ata, geçmiş kavramın bi kutu içinde sıkışmış işine gelen kısım senin gelmeyen kısım bizim.:clap

Atatürkçüyüz diyorsunuz devrimcilik yapmaya çalışıyorsunuz saygınız olsa Atam dediniz insana onun kurduğu devleti ve yönetim biçini korursunuz komunizim peşinde koşmazsınız.

Biz ülkücüler sizden daha çok Atatürkçüyüz.

Sosyalist3

New member
Atatürk'ün ilkelerinde milliyetçilikde vardır ve en iyi türk milliyetcisi Atatürk'tür

Devrimciliği ön plana çıkartarak ortalığı karıştırma sadece Atatürkmüş Atası :D
Dünyanın var oluşu ozman Atatürkle başladı senin dedelerin direk ordan gelme Atatürk toprakdan var oldu dimi onun atası yok :D
Ata, geçmiş kavramın bi kutu içinde sıkışmış işine gelen kısım senin gelmeyen kısım bizim.:clap

Atatürkçüyüz diyorsunuz devrimcilik yapmaya çalışıyorsunuz saygınız olsa Atam dediniz insana onun kurduğu devleti ve yönetim biçini korursunuz komunizim peşinde koşmazsınız.

Biz ülkücüler sizden daha çok Atatürkçüyüz.

Atatürkçü olduğumu söylemedim ve atatürkün en sevmediğim yanıdır milliyetçilik ilkesi

Marxistim aslanım bana gelip entellektüel gevezelik yapma burda

CMuRDeR

New member
Amerikada kuş sütüyle beslendi..Sonra komünizm geliyor diye korkutulan milletin üzerin salındı ya sonra ihtilal için ABD den para istedi :

ürkeş'in, 27 Mayıs 1960 yılında darbenin ardından tankı ABD Büyükelçiliğine dayayıp, para istediğini biliyor muydunuz? ABD'li emekli bir generalin aktardıkları:

1999 yılının sonbahar günleri, Washington, her zamanki gibi güzeldi... Bir kente sonbahar yakışır mı... Mesela benim göz nurum İstanbul, ilkbahar ile güzelleşen bir kenttir... Washington’ a da sonbahar yakışır...

Kuşkusuz, kentin Beyaz Saray’a yakın bir bölgesinde bulunan ve kurulduğu günden beri savaşı eksik olmamış bir ülke olarak tüm savaşların da anılarını duvarlarında sergileyen ‘Emekli Askerler Kulübü’nün bir masasında oturan hayli yaşlı fakat bir o kadar da dinç kişi, bana, bugüne kadar yazmadığım bir anısını aktarıyordu...

Fred Haynes...

İkinci Dünya Savaşı’nda ünlü Okinawa adasına çıkan deniz piyadelerinin en ön saflarında yer alan iyi bir asker... Kore Savaşı’nda Türk Tugayı’nın inanılmaz kahramanlıklarına şahit olmuş ve Türkiye ile gönül bağını o yıllarda kurmuş emekli bir Amerikalı general...

Bir de... 1950’li yıllarda, yani Adnan Menderes liderliğindeki Demokrat Parti’nin ülkeyi tek başına taşıdığı günlerde Ankara’daki Amerikan Büyükelçiliği’nde askeri ataşe olarak görev yapmış bir isim...

Washington’daki ‘askeri kulüpte’ bir yandan yemeğimizi yerken, diğer yandan, Amerikan-Türk Dostluk Konseyi Başkanı olarak geçmişin ilginç labirentlerine girmeyi tercih etmişti:

‘Menderes ile son konuşmamızı çok iyi hatırlıyorum. Büyükelçi ile birlikte gitmiştik. Kendisinden çok emin bir ifadesi vardı. Oysa bizim elimizdeki raporlar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin alt kadrolarının çok hareketli olduğu, hatta, başbakanın evlilik dışı hayatının bile kurmaylar arasında sohbet konusu yapıldığı yönündeydi. Bunu, büyükelçinin yanında kendisine aktardım, siyasi olduğu kadar özel yaşamından kaynaklanan bazı iddiaların ileride büyütülerek kendisinin hırpalanacağını ifade ettim...Biraz durgunlaştı ama üzerinde durmamayı tercih etti...’

TÜRKEŞ: İHTİLALİN PARASI YOK...

Fred Haynes, bu girizgahın devamında Türk tarihi açısından önemli bir dönüm noktasındaki rolünü de aktarmaktan çekinmemişti:

‘Neyse... İhtilal oldu... Biz, bütün personelimiz ve ailelerimizle büyükelçilik binasındaydık. Ön güvenlikte görevli deniz piyadeleri, bir Türk tankının elçilik dış kapısına dayandığını ve üzerindeki albayın bizden biriyle mutlaka görüşmek istediğini bildirdiler. Askeri ataşe olarak görüşmekle ben görevlendirildim. Gittim. Gerçekten de büyükelçiliğin Atatürk Bulvarı’na bakan tarafındaki kapısına dayanan bir Türk tankının namlusu, bahçemize kadar girmişti ve üstünde son derece sert görünümlü bir Türk albayı bulunuyordu. Kapıya yanaşınca albaya selam verip kendimi tanıttı, o da tanktan aşağıya atlayıp kendini tanıttı: Albay Türkeş!..

Ne istediğini sorduğumda son derece düzgün bir ifadeyle, yıkılan hükümetin devletin kasasında bir tek dolar bile bırakmadığını, acil para bulunmazsa devletin işini yapamayıp, memur maaşlarını bile ödeyemeyecek duruma geleceğini ve ihtilalin parasızlık nedeniyle daha başlamadan biteceğini söyledi. İsteği, benim, kendisiyle başbakanlığa gitmem, oradaki kriptolu teleksten Washington ile temas kurarak, ihtilalin acil ihtiyacı olan 50 milyon dolarlık transferin gerçekleşmesini sağlamamdı.

Büyükelçi izin verdi, Türkeş’le birlikte başbakanlığa geçtik, ben teleksi ilettim, sonra Pentagon ve Dışişleri Bakanlığı’ndakilerin saat farkı nedeniyle uyanıp işlerinin başına gelmelerini beklemeye başladık. Saatler sürdü bu ve çok sıkıntılı bir bekleyişten sonra teleksten, istenilen paranın Türkiye’ye transferin yapılacağı bildirildi.

Albay Alpaslan Türkeş çocuklar gibi sevinmişti... O günden sonra Türkeş’le ne zaman karşılaşsam, 27 Mayıs’ta olduğu gibi selamlaşırım...’

Fred Haynes’in anlattıkları bunlar...

Bugün, Türk siyasi yaşamının ilk darbesinin yıldönümü...

Türkiye, bir darbe sonucu idam ettiği üç önemli politikacısının ağırlığını hep hissetti... Bu idamlara karşı intikam için darağacına yollanan ‘üç fidanının’ acısını da içinden atamadı...

Yarım asır... Anılar kendisinden sonra gelen bütün kuşakları esir alıyor...
Kes Sesını Be Bıktık Lan Senın Gıbı Soysuzlardan...

Yok Onun Anlattıgı Yok Bunun Anlattıgı Yok Anam Soyle Dedı Yok Babam Boyle Dedı ...

Kanıt Var Mı Elınde ??? Anca Otuyon Amerikalı General Soyle Demısmıste Bılmem Ne ...

Amerikalı Generalin Nesi Oluyon Sen Karısı Falan Mı ?

NoFeAr

New member
Atatürkçü olduğumu söylemedim ve atatürkün en sevmediğim yanıdır milliyetçilik ilkesi

Marxistim aslanım
Daha fazla konuşup uzatmak istemiyorum son düşüncelerim bunlar.

Maden Atatürkçü değilsin bir numaralı dışarı özentisisin o zaman. Marxistim ciymiş tamam sen devam et hayal dünyanda yaşamaya. Ama unutmaki biz Osmanlı çocuğuyuz ve Atatürk'ünde kurduğu bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin yapısını korumak için elimizden geleni yaparız.

FearStrom

New member
Yazılanları hayret ve ibretle okudum,meğerse ne kadar boş kafalı,kulaktan (sağdan-soldan duyma )bilgilerle kendini moskof soysuzunun uşağı gören sosyalistler varmış...
moskofun soysuzları ;
1- RAHMETLİ ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN İSMİNİ BESMELE iel ağzınıza alın ,
2-ATATÜRK 'ün lakabına bakarsanız devrimci ATATÜRK değil ;''ANADOLUNUN BOZKURT'U'' olduğunu,
3-İlk basılan paradan tutun da daha birçok şeyin üzerinde BOZKURT ambleminin olduğunu göreceksiniz.(Kİ buna ATATÜRK'ün şahsi eşyaları da dahildir)
4-Hiç bu zaman kadar yasadışı SAĞ Örgüt ismi duyan var mı aranızda ?? Ama yasadışı ASKERİME ;POLİSİME ;VATANDAŞIMA kurşun sıkan SOL ÖRGÜT (terör örgütü) herzaman olmuştur.
Sizler daha neyin tartışmasını yapıyorsunuz moskof uşakları..........

Sosyalist3

New member
Daha fazla konuşup uzatmak istemiyorum son düşüncelerim bunlar.

Maden Atatürkçü değilsin bir numaralı dışarı özentisisin o zaman. Marxistim ciymiş tamam sen devam et hayal dünyanda yaşamaya. Ama unutmaki biz Osmanlı çocuğuyuz ve Atatürk'ünde kurduğu bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin yapısını korumak için elimizden geleni yaparız.
görüyoruz bağımsız ülkeyi kürtleri dışlıyan siz neresi bağımsız yarı-sömürge ülkede yaşıyoruz

ThugNiggaz

Lollipop G
***Benim atam ilk emperyalizme karşı savaşan devrimci Atatürktür.

:clap::clap:

****Kes Sesını Be Bıktık Lan Senın Gıbı Soysuzlardan...

Lan kelimesini aynen sana iade ediyorum.Ve soysuz kelimesini sülalene sor anlamını söylerler belki:goz:

CMuRDeR

New member
Yazılanları hayret ve ibretle okudum,meğerse ne kadar boş kafalı,kulaktan (sağdan-soldan duyma )bilgilerle kendini moskof soysuzunun uşağı gören sosyalistler varmış...
moskofun soysuzları ;
2-ATATÜRK 'ün lakabına bakarsanız devrimci ATATÜRK değil ;''ANADOLUNUN BOZKURT'U'' olduğunu,
3-İlk basılan paradan tutun da daha birçok şeyin üzerinde BOZKURT ambleminin olduğunu göreceksiniz.(Kİ buna ATATÜRK'ün şahsi eşyaları da dahildir)
4-Hiç bu zaman kadar yasadışı SAĞ Örgüt ismi duyan var mı aranızda ?? Ama yasadışı ASKERİME ;POLİSİME ;VATANDAŞIMA kurşun sıkan SOL ÖRGÜT (terör örgütü) herzaman olmuştur.

Marxist Bızım Oraya Bı Ugra Sende Senınle Bır Ikı Muhabbet Edelım ...

Bıdaha Klavye Delıkanlılıgı Bıle Yapamazsın ...

Sosyalist3

New member
moskofun soysuzları ;
sağ örgüt yok mu sana gülüyorum şuan sana yazayım türkiyede faaliyet gösteren sağ örgüt

1) Hizbullah

2) Hilafet Devleti (HD)

3) İslami Büyük Doğu Akıncılar Cephesi (İBDA/C)

4) Tevhid-Selam (Kudüs Ordusu)

5) El Kaide Terör Örgütü Türkiye Yapılanması

CMuRDeR

New member
***Benim atam ilk emperyalizme karşı savaşan devrimci Atatürktür.

:clap::clap:

****Kes Sesını Be Bıktık Lan Senın Gıbı Soysuzlardan...

Lan kelimesini aynen sana iade ediyorum.Ve soysuz kelimesini sülalene sor anlamını söylerler belki:goz:
Sormama Gerek Yok Senın Gıbı Bırı Varken :goz: :clap

ThugNiggaz

Lollipop G
****Marxist Bızım Oraya Bı Ugra Sende Senınle Bır Ikı Muhabbet Edelım ...

Çok biliyosan birader gel Ankara Çinçin mekan.Gel konuşalım,iki çift laf edelim.Belki bi daha artistlik yapmasıın:goz:ü

***Sormama Gerek Yok Senın Gıbı Bırı Varken

Benim gibilere bizim burada delikanlı deniyor.E tabi ağız alışmış vatansevere doğruyu söyleyene soysuz demeyi.adam abd yalakası olunca:goz:

FearStrom

New member
sağ örgüt yok mu sana gülüyorum şuan sana yazayım türkiyede faaliyet gösteren sağ örgüt

1) Hizbullah

2) Hilafet Devleti (HD)

3) İslami Büyük Doğu Akıncılar Cephesi (İBDA/C)

4) Tevhid-Selam (Kudüs Ordusu)

5) El Kaide Terör Örgütü Türkiye Yapılanması
senden de ancak bu yorum beklenirdi :))
yazılanları ''TÜRK MİLLİYETÇİLERİYLE'' bir tutmuşsun ya ne diyeyim.....

CMuRDeR

New member
****Marxist Bızım Oraya Bı Ugra Sende Senınle Bır Ikı Muhabbet Edelım ...

Çok biliyosan birader gel Ankara Çinçin mekan.Gel konuşalım,iki çift laf edelim.Belki bi daha artistlik yapmasıın:goz:ü

***Sormama Gerek Yok Senın Gıbı Bırı Varken

Benim gibilere bizim burada delikanlı deniyor.E tabi ağız alışmış vatansevere doğruyu söyleyene soysuz demeyi.adam abd yalakası olunca:goz:

Sızın Ordakıler Bayagı Bır Yanlıs Tanıyo O Zaman Senı :goz: Rahat Ol Az Kaldı Belkı Ankara Uni Ye Gelırım Gorusuruz ? Ya Da Sen Istanbula Gelırsın ?_

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML