Yeni Vergilerle Kanımızı Emecekler

mantser

New member
şimdi bu nasıl yorum yau.benmi anlamamışım.mesela vergiyi bikaç kişi ödeyip gerisi ödemeyecek mi?yani birilerini aklamaya çalışırken komik duruma düşmeyin arkadaşlar.devletin tek geliri vergi değildir.eğer ki devlet devlet olsaydı da elindeki imkanları değierlendirip 0 vergi alsaydı.ya bu ülkenin yöneticileri (mesela)tekel!!!!!! zarar ediyor satalım diyor.bir allahın kulu da ya bu tekeli zarar ettirmeyi nasıl başarıyorsunuz demiyor.off ooff:vur

Şimdi kardeşim bak devletin tek gelir kaynağı vergiler değil doğru diyosun ama en önemli gelir kaynağı vergiler bu bir.

ikincisi evt her vergiyi herkes vermez ilgili vergiyi doğuran olaya sebebiyet verirsen sen o vergiyi ödersin. Mesela gelir vergisi gelir elde edenlerden alınır parasız kişilerden değil. Emlak vergisi evi, işyeri olanlardan alınır. MTV motorlu taşıtı olanlardan alınır vesayre. Ama borç öle değildir.

Tekelin özelliştirilmesi ile ilgili açıklama yapıldı Unakıtan'ın açıklamalarını da koyayım sana onlarda bi bak öle ezbere o satıldı bu satıldı deme neden satıldı diye sor. Sonuçta yasa dışı bir şey yapılmıyor özelleştirme bu

Unakıtanın İlgili açıklaması

Türkiye’nin en önemli eski sıkıntısının “vergi alma, borç al” olduğunu belirten Unakıtan, “Borç al ama o borcu sonunda ümüğünden çıkartırlar. Aldın borcu, faizleri nasıl ödeyeceksin? Onu hiç kimse düşünmüyor” dedi. TEKEL’i (Sigara) özelleştirdiklerini hatırlatan Bakan Unakıtan, “Yüz binlerce ton tütün vardı, al al... Neden? Daha fazla oy alsın diye. Sizlerin parasından topladı. Ha tütün yakmışsın, ha milletin parasını yakmışsın, ne fark var? Biz o politikalara son verdik” dedi.

Kemal Unakıtan, geçmişte insanların 35 yaşında emekli yapıldığını, daha fazla oy alınması için böyle popülist bir politika uygulandığını ifade ederken, bu yıl bütçeden 37 milyar YTL’yi sosyal güvenlik açığına ödediklerini, bunun milletin parası olduğunu söyledi.

Unakıtan, “35 yaşında emekli et. Allah uzun ömür versin, öde öde bitmiyor kardeşim. Hesabı iyi yapmak, aklımızı başımıza almak, popülist politikaları elimizin tersiyle itmek mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

‘PARANIN TURŞUSUNU KURACAK DEĞİLİZ’
Maliye Bakanı olduğunda Türkiye’de toplanan vergilerin toplamının 60 milyar YTL olduğunu ifade eden Unakıtan, Kurumlar Vergisi ve bazı sektörlerde KDV’yi indirdiklerini, Gelir Vergisi üst tabanını yüzde 45’den yüzde 35’e düşürdüklerini, bu yıl toplanacak verginin 171 milyar YTL olacağını, bunun daha da artacağını kaydetti. Kemal Unakıtan, şunları kaydetti: “Biz o paranın turşusunu kuracak değiliz. İndireceğiz. Veraset İntikal Vergisini kaldırıyoruz. Bunu kaldırırken, adam ölünce vergiye tabi değil, ölmeden önce vergiye tabi.”

Nathanael

New member
kendi sirketlerine para aktarırlar o vergilerle, boyle usulsuz isleri iyi bilirler, kayıp trilyon davasını unutmadık daha bir yanda gemicikler unakıtanın cocuklarının sirketleri vs vs.

halkın gozune baka baka yalan soyluyorlar, hala inanan oluyor en cok buna uzuluyorum

vergiye zam vermişler demişsiniz. Unutmayın ki devletin en büyük gelir kaynağı vergidir. Vergi olmazsa borç alınır. Zaten bu zamana kadar alınacağı kadar alınmış. borç batağına girmişiz bi türlü kurtulamıyoruz borçlardan yeni bir borç daha mı alalım yani o daha mı ii olurdu?
borc almayalım vatandasa bindirileim tüm borcları degil mi , mantık bu?

devletin telekomu tüprası bankaları limanları kısacası devletin herseyi vardı bu topraklarda ama noldu kemal unakıtan pişgin bir şekilde satarım arkadaş dedi sattı herseyi.

şimdi cıkıcak 3-5 tane sagdan soldan duyduguyla konusmaya alısmıs kisi dicek ki devlete yük getiriodu o yuzden satıldı.

devlete kar getiriodu o kurumlar acar okursunuz o kurumların yıllık karlarını paylarını ondan sonra devlete yuk getiriodu diyebilir misiniz acaba.

devlete kar getiren tum kurumları ki bu kurumlar hayati onem tasıyor ulkemiz icin, unakıtan hazretleri satsın ona buna kendi cebini de doldursun arada sonra vergiyi bas vatandasın sırtına. oh ne ala memleket.

uyanın artık dicem de alısmıs kudurmustan beterdir. alıskanlık yapmıs bazılarında kandırılmak.

mantser

New member
kendi sirketlerine para aktarırlar o vergilerle, boyle usulsuz isleri iyi bilirler, kayıp trilyon davasını unutmadık daha bir yanda gemicikler unakıtanın cocuklarının sirketleri vs vs.

halkın gozune baka baka yalan soyluyorlar, hala inanan oluyor en cok buna uzuluyorum

borc almayalım vatandasa bindirileim tüm borcları degil mi , mantık bu?

devletin telekomu tüprası bankaları limanları kısacası devletin herseyi vardı bu topraklarda ama noldu kemal unakıtan pişgin bir şekilde satarım arkadaş dedi sattı herseyi.

şimdi cıkıcak 3-5 tane sagdan soldan duyduguyla konusmaya alısmıs kisi dicek ki devlete yük getiriodu o yuzden satıldı.

devlete kar getiriodu o kurumlar acar okursunuz o kurumların yıllık karlarını paylarını ondan sonra devlete yuk getiriodu diyebilir misiniz acaba.

devlete kar getiren tum kurumları ki bu kurumlar hayati onem tasıyor ulkemiz icin, unakıtan hazretleri satsın ona buna kendi cebini de doldursun arada sonra vergiyi bas vatandasın sırtına. oh ne ala memleket.

uyanın artık dicem de alısmıs kudurmustan beterdir. alıskanlık yapmıs bazılarında kandırılmak.

şimdi sen öle bahsediyosunki sanki bu adamlar vatan haini. Bak özelleştirme diye bir şey var ve bunu yapmak yasa dışı bi şey değil. Dolayısıyla vatan hainliği değil ama sizde başka bi mantık var bizim olsunda ne olursa olsun matığğı bende buna karşıyım. Bırakın bu işleri.

En başta dediğin suçlamalarla ilgili kanıt göstermen lazım yoksa bende buna benzer asılsız olan bi dünya haber var uydurma ve belgesiz haberlere pek inanmam.

Borç alıp tüm milleti bu borcun ödenmesine alet etmek mi daha ii yani onu mu diyosun sende. Alınan borçların faizini hesaplasan koyulan vergilerden daha fazladır. Borç demek dışa bağımlılık demek bunu bu pencereden hiç göremiyo musun. Sonuçda vergi sadece o vergiyi doğuran olaya sebebiyet veren kişiyi muhateb alıyor herkesi değil. Velasılıkelam vergi borçlanmadan bin kat dah iidir.

huzur ve bolluk içinde yaşamıyoruz borcumuz var elimizden geldiğince kurtulmalıyız bu borçlardan dolayıısyla bağımlılıktan. Milletin keyfi olsun diye geleceğimizi tehlikeye atamayız bu zamana kadar böle yapılmış zaten hep borç hep borç aha şimdi görüyoruz ödemesini. Unakıta'nın dediği gibi ümüğümüzden çıkarıyolar.

hades96

New member
Şimdi kardeşim bak devletin tek gelir kaynağı vergiler değil doğru diyosun ama en önemli gelir kaynağı vergiler bu bir.

ikincisi evt her vergiyi herkes vermez ilgili vergiyi doğuran olaya sebebiyet verirsen sen o vergiyi ödersin. Mesela gelir vergisi gelir elde edenlerden alınır parasız kişilerden değil. Emlak vergisi evi, işyeri olanlardan alınır. MTV motorlu taşıtı olanlardan alınır vesayre. Ama borç öle değildir.

Tekelin özelliştirilmesi ile ilgili açıklama yapıldı Unakıtan'ın açıklamalarını da koyayım sana onlarda bi bak öle ezbere o satıldı bu satıldı deme neden satıldı diye sor. Sonuçta yasa dışı bir şey yapılmıyor özelleştirme bu

Unakıtanın İlgili açıklaması

Türkiye’nin en önemli eski sıkıntısının “vergi alma, borç al” olduğunu belirten Unakıtan, “Borç al ama o borcu sonunda ümüğünden çıkartırlar. Aldın borcu, faizleri nasıl ödeyeceksin? Onu hiç kimse düşünmüyor” dedi. TEKEL’i (Sigara) özelleştirdiklerini hatırlatan Bakan Unakıtan, “Yüz binlerce ton tütün vardı, al al... Neden? Daha fazla oy alsın diye. Sizlerin parasından topladı. Ha tütün yakmışsın, ha milletin parasını yakmışsın, ne fark var? Biz o politikalara son verdik” dedi.

Kemal Unakıtan, geçmişte insanların 35 yaşında emekli yapıldığını, daha fazla oy alınması için böyle popülist bir politika uygulandığını ifade ederken, bu yıl bütçeden 37 milyar YTL’yi sosyal güvenlik açığına ödediklerini, bunun milletin parası olduğunu söyledi.

Unakıtan, “35 yaşında emekli et. Allah uzun ömür versin, öde öde bitmiyor kardeşim. Hesabı iyi yapmak, aklımızı başımıza almak, popülist politikaları elimizin tersiyle itmek mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

‘PARANIN TURŞUSUNU KURACAK DEĞİLİZ’
Maliye Bakanı olduğunda Türkiye’de toplanan vergilerin toplamının 60 milyar YTL olduğunu ifade eden Unakıtan, Kurumlar Vergisi ve bazı sektörlerde KDV’yi indirdiklerini, Gelir Vergisi üst tabanını yüzde 45’den yüzde 35’e düşürdüklerini, bu yıl toplanacak verginin 171 milyar YTL olacağını, bunun daha da artacağını kaydetti. Kemal Unakıtan, şunları kaydetti: “Biz o paranın turşusunu kuracak değiliz. İndireceğiz. Veraset İntikal Vergisini kaldırıyoruz. Bunu kaldırırken, adam ölünce vergiye tabi değil, ölmeden önce vergiye tabi.”
canım kardeşim seni tebrik ediyorum.ülkenin kurtuluşu ya vergi zammına yada dışarıdan alınacak borca bağlı öylemi:eek:işte günümüze kadar halk bunla kandırıldı."bak sevgili halkım vergiye zam yapıyorum.değilse borç alırım ha".ya bunların dışında bi çözüm yolu bulamayacaksan ne işin var be adam orda.afedersiniz ama kimse beceriksiz yöneticiler yüzünden gelirinden daha büyük bir kısmı devlete vermek zorunda değil.
afedersin ama senin anlattığın nedenlerde tekelin nasıl kötü yönetildiğini gösteriyor.devlet tütünü alsın yaksın demi.peki neden yakıyor.hadi yeterince sigara üretildi diyelim.o zaman neden ülkenin sigara piyasasının çok büyük bir kısmı yabancı sigaralar?konuyu fazla uzatmamak için bu soruların açıklamasını yapmıyorum.
ya arkadaşlar hepinize soruyorum bu nasıl bir densizliktir ki"adam ölünce vergiye tabi değil,ölmeden ne kadar koparırsak kardır(bunu ben abarttım sonra okuman yokmu demeyin)" gibi bir cümle kuruyorsun.
evet arkadaşlar "kötü örnek emsal olamaz" diye bi laf var.günümüz siyasetçilerine bakarsanız nasıl uyutulduğunuzu anlarsınız.ee tabi kraldan çok kralcı olursanız başınıza gelecek olan budur.umarım çok geç olmadan bu halk uyanacak.(bu noktada hiçbir siyasetçiyi ve ülke yönetimindeki insanları muaf tutmuyorum bilginiz ola)

Nathanael

New member

şimdi sen öle bahsediyosunki sanki bu adamlar vatan haini. Bak özelleştirme diye bir şey var ve bunu yapmak yasa dışı bi şey değil. Dolayısıyla vatan hainliği değil ama sizde başka bi mantık var bizim olsunda ne olursa olsun matığğı bende buna karşıyım. Bırakın bu işleri.

En başta dediğin suçlamalarla ilgili kanıt göstermen lazım yoksa bende buna benzer asılsız olan bi dünya haber var uydurma ve belgesiz haberlere pek inanmam.

Borç alıp tüm milleti bu borcun ödenmesine alet etmek mi daha ii yani onu mu diyosun sende. Alınan borçların faizini hesaplasan koyulan vergilerden daha fazladır. Borç demek dışa bağımlılık demek bunu bu pencereden hiç göremiyo musun. Sonuçda vergi sadece o vergiyi doğuran olaya sebebiyet veren kişiyi muhateb alıyor herkesi değil. Velasılıkelam vergi borçlanmadan bin kat dah iidir.

huzur ve bolluk içinde yaşamıyoruz borcumuz var elimizden geldiğince kurtulmalıyız bu borçlardan dolayıısyla bağımlılıktan. Milletin keyfi olsun diye geleceğimizi tehlikeye atamayız bu zamana kadar böle yapılmış zaten hep borç hep borç aha şimdi görüyoruz ödemesini. Unakıta'nın dediği gibi ümüğümüzden çıkarıyolar.
yazımı tam anlamadın sanırım , devlet vergi alıyor tamam alması da lazım zaten belli oranda ama sana kar getiren sana kazanc getiren diger kurumları satıp bir tek vergiye bırakırsan kazancını sonra vatandasa yuklersin tum herseyi.

ozellestirmelerde zarar etti de oyle satıldı diyebilcegin bir tane bile kurum var mı?

sen bu kurumları satarsan bir sureligine sıcak parayla rahatlarsın ama sattıgı fiyatlar cok komik rakamlar anlayacagın peşkeş fiyatlar kaldı ki satılması yanlıs bastan asagı.

borc alınmasına tamamen karsıyım, dedigin gibi dısarıya bagımlı hale geliyorsun ve faizinden kurtulmak cok zor oluyor.

peki sen bu borcları sadece vergiyle odeyebilcegini mi sanıyorsun?

devletin elinde avucunda bir kurum bile bırakmadılar vergiden baska kazanc getirecek.

bu yuzden de bana ozellestirmeyi savunamazsınız.ayrıca bir aralar unakıtan ın cıkardıgı vergi affına bak bi kendi cocuklarının sirketleri vergi affına ugramıs direk. sonra da vatandasa fazladan vergi koyarlar.

bu mu adalet? sen bunları kendine layık gorebiliyor musun? resmen halkı enayi yerine koyuyorlar

belge istemişsin google a kayıp trilyon davası ve abdullah gül yazman yeterli olucak. dokunulmazlıkları soz verdikleri gibi kaldırabilseydi akp ı anlardın zaten, gerci kaldırmazlar cunku kaldırsalar akp vekillerinin hemen hemen hepsi yargılanır kaldırıldıgı anda.

mantser

New member
canım kardeşim seni tebrik ediyorum.ülkenin kurtuluşu ya vergi zammına yada dışarıdan alınacak borca bağlı öylemi:eek:işte günümüze kadar halk bunla kandırıldı."bak sevgili halkım vergiye zam yapıyorum.değilse borç alırım ha".ya bunların dışında bi çözüm yolu bulamayacaksan ne işin var be adam orda.afedersiniz ama kimse beceriksiz yöneticiler yüzünden gelirinden daha büyük bir kısmı devlete vermek zorunda değil.
Dha önceden nasıldı ben merak ediyorum o beceriiksiz dediğin yöneticilerden önce ülkenin durumundan haberin yok herhalde enflasyon taban tavan yapmıştı.

Ülkenin kurtuluşu vergi zammında değil ama bu ülkenin ayakta kalabilmesi için vergiler en önemli gelir kaynakları. Vergiden başka gelir kaynağı kalmıyor zaten.

Devletin gelir kaynakları belli ya vergiler ya borçlanma, Bunlardan hangisini tercih etmek daha mantıklı.

barbudoks

New member
yakında verginin vergisi adı altında vergi alacaklar tayyip efendi soymaktan başka bir şey yapmıor sıkışınca halkın cebine atıyor elini hayır halk zengin olsa cebindekini alsınlarda verdiği 3 kuruşla millet aç geziyor daha neyin vergisini alıorlar anlamadım ondan sonra ekonomik istikrar diyorlar geçicekler bunları % 47 ye sesleniorum sizin attığınız oyların cezasını ben bir vatandaş olarak çekmek zorundamıyım yaaa

Dha önceden nasıldı ben merak ediyorum o beceriiksiz dediğin yöneticilerden önce ülkenin durumundan haberin yok herhalde enflasyon taban tavan yapmıştı.

Ülkenin kurtuluşu vergi zammında değil ama bu ülkenin ayakta kalabilmesi için vergiler en önemli gelir kaynakları. Vergiden başka gelir kaynağı kalmıyor zaten.

Devletin gelir kaynakları belli ya vergiler ya borçlanma, Bunlardan hangisini tercih etmek daha mantıklı.
kardeşim enflasyonu hesaplarken pin pon topunu baz alırsan sen bu ülkede enflasyonun eksilerde gezmesi lazımdı

mantser

New member
peki sen bu borcları sadece vergiyle odeyebilcegini mi sanıyorsun?
devletin elinde avucunda bir kurum bile bırakmadılar vergiden baska kazanc getirecek.

Elbette sadece vergilerle borçlar ödenmez. Belki sadece daha iyi hizmet üretilebilir. Sen şimdi bu adamların yaptığı özelleştirmelerde ülke çıkarlarından başka bi çıkar mı gözetiyolar demek istiyosun ben onu anlıyorum demek istdiğinden. Özelleştirmeler yaptı diye bi parti yok ülkeyi satıyor yok bilmem ne yapıyor diye suçlanamaz. Öle bi şey olsa zaten yaptırmazlardı.

yakında verginin vergisi adı altında vergi alacaklar tayyip efendi soymaktan başka bir şey yapmıor sıkışınca halkın cebine atıyor elini hayır halk zengin olsa cebindekini alsınlarda verdiği 3 kuruşla millet aç geziyor daha neyin vergisini alıorlar anlamadım ondan sonra ekonomik istikrar diyorlar geçicekler bunları % 47 ye sesleniorum sizin attığınız oyların cezasını ben bir vatandaş olarak çekmek zorundamıyım yaaa
ı

konulan vergileri bi bakmanı tavsiye ederim

barbudoks

New member
Elbette sadece vergilerle borçlar ödenmez. Belki sadece daha iyi hizmet üretilebilir. Sen şimdi bu adamların yaptığı özelleştirmelerde ülke çıkarlarından başka bi çıkar mı gözetiyolar demek istiyosun ben onu anlıyorum demek istdiğinden. Özelleştirmeler yaptı diye bi parti yok ülkeyi satıyor yok bilmem ne yapıyor diye suçlanamaz. Öle bi şey olsa zaten yaptırmazlardı.

konulan vergileri bi bakmanı tavsiye ederim
bırak kardeşim bu işleri özelliştirmelerde dış güçlerin etkisi çok büyük türke satılan kaç tane fabrika var yahu 100 milyar dolara yabancıya satacağıma 1 milyon dolara türke satarım en azından param dışarı gitmez sen devlet olarak fabrika kuracağına ülkeye gelir getireceğine elindeki fabrikaları satıp elindeki gelirdende oluyorsun , bu arada başka alternatifi yok diyenlere bu ülkeyi tayyip yöneteceğine her ne kadar sevmesemde deniz baykal yönetsin en azından ülkeyi satmaz adam,kendi ülkesini savunmak için bush abisinden izin istemez,tayyipten başka herkes yönetebilir bu ülkeyi en azından satmazlar,satıpta borçları ödeseler içim gam yemeyecek sattıkça borçlanıor adamlar yaaa

micro

New member
bazı affedeersiniz itoğlu itler devletin parasını çalıyor ve devlet açığını kapatmak için habire vergi +zam yakında zam zam diye sinir krizine girecez yazık bu millete herkes devletini soyma peşinde

Bazı itoğlu itler çalmıyo her hukumet kendi milyar dolar derini yaratıyo bunlarında kimi karun kadar zengin ettiği belli
Amerika akp yi kurdu ilk iş olarakta kendini dolandıran uzanların kellesini koparttırdı bunlara
albayraklar bilmemnelerde yerlerine iktidar yanlısı bi çok zengin türedi.medyayı ellerine gecirdiler.bikaç gazete harici kimse korkudan bişi yazamaz oldu hukumet aleyhinde.alın bi star gazetesi hukumetin medyayı nasıl kullandığını görün baştan sonra tetikçilik yapıyo hukumetin lehine. kurumlar arasında üniversitelere hanceri vurdular tam göğsünün ortasına önce kuklalarını koydular sonra turbanı soktular ama atladıkları bişi vardı bağımsız türkiye cumhuriyeti mahkemeleri sıra adalet sisteminde adalet sisteminide kendilerine göre modifiye ettikten sonra (onların planlarına göre abd-ap) ılımlı islam kurulmuş olacak tc devleti toparklarında ne o öyle cumhuriyet felan amerikadan izinsiz hava sahasını toprakları açmama felan teskereler amerika bop la uğraşırken birde bizlemi uğraşacak tmm kıvama geldik mayanın tutmasına az kaldı onlara göre.ama aması var tabi unuttukları bişe var türk halkının asil ve asi ruhu Damarlarımızdaki asil kan dünya bilir bizim ne olduğumuzu tc cumhuriyetini denemeye kalkanlar elbet karşılığını alırlar an gelir.

Øguz

Altın Üye
Keneler bizim politikacılarımızdan daha insaflı hayvanlar. En basitinden örnek vermek gerekirse ABD'de petrol'ün litresi 1 dolar oldu. ABD halkı duruma isyan etti. Adamların kişi başına düşen geliri 30 bin doların üzerinde bizde 3000 dolar civarında (Kesinlikle 8000 dolar falan değil). Sadece petrolde değil her alanda Türk tarihinde hiç sömürülmediği kadar halkımız sömürülüyor.

Yukarıdaki söylediklerim sadece sayın Tayyip Ergodağan için geçerli değil. 1960 sonraki ülkeyi yöneten bütün başbakanlar için geçerli. Her yeni gelen gideni aratmıştır.

hades96

New member

becerizksiz dediğim yöneticiler derken şu andaki hükümeti kastetmiyorum.şimdiye kadar yöneten bütün beceriksiz yöneticilerden bahsediyorum.evet devletin gelir kaynağı ya vergi,ya borçlanma.o zaman afedersiniz ama bu ülkeden bi nane olmaz.eğerki bu sözü halk dese tamam dersin ama bi yönetici derse ben pes derim.devletin 100lerce gelir kaynağı vardır.ha tabi bunları değerlendirebilirse.
tabi alınan vergilerin ve borçların nasıl değerlendirildiğide ayrı bi konu ama.o artık başka bir konuda tartışılır..

barbudoks

New member
valla sizi bilmemde allah kul hakkıyla çıkmayın demiş karşıma tayyip ve saz arkadaşlarının üzerinde 70 milyonun hakkı var sizi bilmem ama ben hakkımı helal etmiorum şu anki hükümete

ThugNiggaz

Lollipop G
bazı affedeersiniz itoğlu itler devletin parasını çalıyor ve devlet açığını kapatmak için habire vergi +zam yakında zam zam diye sinir krizine girecez yazık bu millete herkes devletini soyma peşinde

Arkadaş bir insan AKP nin üçkağıtlarını kapamak için bu kadarmı yalan atar yahu...Devlet hortumlandığı için vergi attrıyomuş...Bak sen ...eeee tabi bizimkilerde benzin depolarından çaldığı için dünyanın en pahalı(%60 vergiyle) benzinini kullanıyoruz demi?

MaLum-kişi

Hbeşer-i KamilH
Bakma, dönmez şafak vakti yurttan kaçan o alçak
Dönmeyip Amerika'da, arlanmaksızın yaşayacak.
O benim milletimin hırsızıdır, yurdu soyacak,
Hortumladıkları benimdir, milletimindir ancak.

Çalma kurban olayım hepsini, ey hırslı çakal
Gariban halkımada bir pul, bırakacak kadar al
Olmaz sana götürdğün paralar sonra helal
Hakkını vermezsen burdaki ortaklarının behemal

Ben ezelden beri aç yaşadım, aç yaşarım
Hangi hükümet beni kurtaracakmış? Şaşarım
Kurumuş musluk gibiyim, ne akar ne taşarım
Yırtsam da birtarafımı, hiç görülmez başarım.

dogan.81

New member
özelleştirmeye laf atanlara, en çok özendiğimiz yıllık kişi başına düşen milli geliri 30000 dolar dediğimiz amerikada herşey özel sektörün elinde ki böyle olmasaydı ırakta amerikan şirketleri fing atmazdı.
sömürüldü sömürülüyo diyenlere, arkadaşlar siyasi düşüncelerimizi bir kenara bırakıp kendimizi orda hayal edelim hangi birimiz sömürmez hangimizin gözünü para bürümez biz kötüyüz arkadaşlar biz kötüyüz. önce biz kendimizi düzeltmeliyiz.
baş örtüsü diyenlere, artık onlarında insan olduğunu unutmamalıyız. elimizden gelse hepsini gömeriz. kimseyi kast etmiyorum kimse üztüne alınmasın bu dediklerimi
vergi, zam zam zam diyenlere, almanya 2. dünya savaşından çıktığında tamamen yıkılmıştı almanya diye biryer kalmamıştı. İnsanlar o ortamda ne yiyecek ne içecek ne yatacak yer bulamazken yıllarca beş kuruş para talep etmeden ülkeleri için çalıştılar. Öyleki yetkililer tarafından geceleri sevişip kocalarınızı yormayın telkinlerini bile dinlediler ve genç nüfus azaldı türkiyeden işçi istenildi. Şimdiki durumunu bizimle kıyaslamak bile doğru değil. Elin almanı bunu yaparken biz hani biz..... hemen zıplıyoruz vergi halkın sırtına yükleniyorlar diye halk çekmezse bunu kim çekecek sorarım size ......

önce bizler dostlar arkadaşlar önce biz kendimizi düzeltelim lütfen o şanlı tarihe bunlar yakışmıyo herkez haksız kazanç peşinde

Uykusuzhergece

New member
az kaldı az, yakında düşüncelerimizden bile vergi alacaklar...
iq testi ile, kim daha zekiyse daha çok vergi verecek...
Allah sizi bildiği gibi yapsın, mahvettiniz ülkemi be!!!!:(

HTML