Yardım Köşesi

altayagan

New member
Seçenekler;

- We die for this love...

- We sacrifice ourselves for this passion...

- We give our life for this romance...

***Our feelings for this love are immeasurable. (Bu da aynı etkiyi daha derin bir, şekilde verecektir.)
geldim başlayalım ases bende seni öptüm janum :D askerim bea az biraz alttan alın :p

Şurda bişe takıldı kafama :

we give our life değil our lives ;)

birde arkadaş açıklamamış aslında ne için kullanacağını mesela slogan tarzı bişeyse "we" kelimesinin kullanımı havayı bozar;) yalnıca die for... yeterli olur.

sacrifice ve give kelimeleri de uygun değil ;) sacrifice sanki her gün kurban ediyomuşsun gibi give de aynı her gün hayatını kaybediyosun gibi bu iki kelime may ya da 'd ile kullanılsa hatta bir de zaman ve ya kesinlik belirten bi zarf çaksan sonuna daha manalı olur gibi ;)

ases

Altın Üye
vay altayagan kardeşim hoşgelmişin nerlerdesin sen oyle:mad:
kardeşiim biraz iş hayatı falan pek giremiyom nete madem gelmişin boş durma moderatörlüğe koy adaylığını bu kadar kapmışın ingilizceyi boşa gitmesin bilgi;) fazlada özletme kendini hadi k.i.b

ossea

New member
öncelikle teşekkürler ben şeyi soracaktım ben hiç bir şey bilmiyorum ingilizce adına ama işim itibariyle de hep almanlarla ingilizce anlaşmak zorunda kalıyorum ve yazılışını bilmiyorum okunuşuyla yazıcamn of kors ne oluyo adam bana yes of kors diyo ne demek bu?

sonja6565

New member
verdğin bilgiler genelde ingilizcetle içli dışlı olan kişiler için geçerli..türkiyede üniversitelerde bu bilgiler veriliyor...bence daha genel bilgiler sunmalısın...

bu arada kolay gelsin...

emoow

New member
bana bu konuda yardımcı olurdanız sevinirm..cunku yakında ise baslıycam ve konusmam zayıf bunu iyce en azından azda olsa akıcı ahle getirmek istiyorum bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirm her hangi bi program olur artık neyse simdiden tesekur edrim kolay gelsin arkadaslar

~^~[Kraliçe]~^~

New member
www.xxx.com sitesi bana ait fakat benim sürekli kullandığım ve websitemin güvenliği nedeniyle kaydettiğim kurucu mailim "[email protected]" bu e mail adresimi açamıyorum galiba biri değiştirmiş. Bana web sitemin şifresini Yeni mail adresime olan "[email protected]" a gönderebilirmisiniz?
The site "www.xxx.com" belongs to me but I cant sign in the e-mail adress "[email protected]" which is the founding e-mail adress of the site and the e-mail adress I always use .I think someone changed my password.Can you send me my web site's password to my new e-mail adress "[email protected]" ?

Umarım işini görür arkadaşım. :)

emoow ' a

Arkdaşm konuşmanı akıcı hale getirmen için ingilizce bilen arkdşların varsa onlarla inglzce konuşarak sohbet etmeye çalış.Ya da sana tavsiyem İngce kursuna katıl kendi seviyene göre o tür kurslarda speaking bölümleride vardır böylece konuşa konuşa kendini geliştirrsin ve konuşman daha akıcı hale gelir.

TheMafia

New member
The site "www.xxx.com" belongs to me but I cant sign in the e-mail adress "[email protected]" which is the founding e-mail adress of the site and the e-mail adress I always use .I think someone changed my password.Can you send me my web site's password to my new e-mail adress "[email protected]" ?

Umarım işini görür arkadaşım. :)

Tşkler ya 1 aydır bunu tercüme ettirmeye çalışıyordum umudu kestim kursa başlıcaktım bunun yüzünden artık ezikliğini hissetemeye başladım kursa başlıyorum :goz:

unltd

New member
arkadaslar ne bu ingilizce ogrenme hevesi, onlar turkce ogreniyorlarmi? osmanli donemi bitdikden sonra fransizcaya 1 heves sarmismi milletimiz, ardindan almanca simdide ingilizce. peki neden bu millet turkce konusmuyor, neden onlara kendi dilimizi ogretmiyoruzda kendi ana dilimizden vaz gecip baska milletin dilini ogreniyoruz. bu binevi kapitalizimdir, bugun dillerini ogreniriz yarin ortaklik yapariz, daha sonrada onlara calisiriz binevi kolelik. lutfen bu konuya biraz dikkat edin. atamizin bize birakdigi emanete sahip cikin ister ulkemiz ister dilimiz.

altayagan

New member
Şunuda çevirebilirmisiniz =)

"Kurucu mailim çalındı [email protected] bu adrese gönderebilirmisiniz "
My founder mail has been stolen, would you please send me the password? My mail address is xxx.gmail.com
Thanks..

(mutlaka thanks ekle her zaman + puandır ;) )

arkadaslar ne bu ingilizce ogrenme hevesi, onlar turkce ogreniyorlarmi? osmanli donemi bitdikden sonra fransizcaya 1 heves sarmismi milletimiz, ardindan almanca simdide ingilizce. peki neden bu millet turkce konusmuyor, neden onlara kendi dilimizi ogretmiyoruzda kendi ana dilimizden vaz gecip baska milletin dilini ogreniyoruz. bu binevi kapitalizimdir, bugun dillerini ogreniriz yarin ortaklik yapariz, daha sonrada onlara calisiriz binevi kolelik. lutfen bu konuya biraz dikkat edin. atamizin bize birakdigi emanete sahip cikin ister ulkemiz ister dilimiz.
Şimdi arkadaşım bunun yeri burası değil, açarsın tartışma başlığı altında tartışırız geniş bir şekilde. Şimdilik kısaca cevap vereyim, daha sonra istersen kapsamlı anlatırım.

1. dil öğrenmek kapitalizm değildir. Hangi amaçla öğrendiğin önemlidir. Mesela yabancılara karşı kendini anlatmanın bir yoludur yabancı dil..
2. Yabancı dil öğrenmek kendi dilimize ihanet değildir. Burada kimse dilini kötülemiyor, aksine kendi dilinin üstünlüğüne inanıyor. Bizim dilimiz 2000 yıldan daha eski kaynaklarda mevcut. (öncelikle kendi dil bilgini sınamalı insan..)
3. Bir yabancı dil öğfrenmek için zaten kendi dilini çok iyi bilmen lazım, onun için buradaki herkes en az senin kadar güzel kullanır Türkçe'yi.
4. Atamızın bize ne amenet ettiği kafanda sadece vatansa şu sözlerine bir bak:

"Hiçbir tutarlı kanıta dayanmayan birtakım geleneklerin, inanışların korunmasında ısrar eden milletlerin ilerlemesi çok güç olur; belki de hiç olmaz. İlerlemede geleneklerin kayıt ve şartlarını aşamayan milletler, hayatı, akla ve gerçeklere uygun olarak göremez.. Hayat felsefesini geniş bir açıdan gören milletlerin egemenliği ve boyunduruğu altına girmeye mahkûmdur. 1922"

"Gözlerimizi kapayıp tek başımıza yaşadığımızı düşünemeyiz. Memleketimizi bir çember içine alıp dünya ile alakasız yaşayamayız... Aksine yükselmiş, ilerlemiş medeni bir millet olarak medeniyet düzeyinin üzerinde yaşayacağız.. Bu hayat ancak ilim ve fen ile olur. İlim ve fen nerede ise oradan alacağız ve her millet ferdinin kafasına koyacağız. İlim ve fen için kayıt ve şart yoktur."

Birinci alıntımız gayet net. İkincide aslında her şey ortada, dünya ile alakasız yaşayamayız değil mi bunu nasıl sağlarız dünya ile bir şekilde irtibattta olarak değil mi?

Sen daha Ata sana ne emanet etmiş ne istemiş senden anlamadan saçmalıyorsun. Bence sen Ata'nın ilk alıntıda belirttiği ilerlemesi imkansız olanlar sınıfındasın arkadaşım.

Not: Eğer diline bu kadar sahip çıkacaksan önce sen doğru kullan dilini:
1 heves - değil "bir heves"
ogreniyorlarmi? - değil "öğreniyorlar mı?"
binevi - değil "bir nevi"
bitdikden - değil "bittikten"
ogretmiyoruzda - değil "öğretmiyoruz da"
vaz gecip - değil "vazgeçip"
daha sonrada - değil "daha sonra da" gerçi burada "de" takısı da anlamsız.
birakdigi - değil "bıraktığı"

Bak bunlar yazım hatası falan değiller, bunlar direkt olarak "YANLIŞ"
Daha "nokta" işaretinden sonra büyük harfle başlaman gerektiğini demiyorum. Muhtemelen ilkokulda öğretmişlerdir. Bunlara ek olarak; özel isimlerin yazımı, sonuna ek koyup ayırma işareti kullanmaman v.s bir dolu hata.
Bak üç satır yazıyı bir araya getirip doğru düzgün kullanamazken kalkmış bana neyi savunuyorsun. Önce tam anlamı ile Türkçemizi öğren sonra gel dilimizi savun!

unltd

New member
My founder mail has been stolen, would you please send me the password? My mail address is xxx.gmail.com
Thanks..

(mutlaka thanks ekle her zaman + puandır ;) )

Şimdi arkadaşım bunun yeri burası değil, açarsın tartışma başlığı altında tartışırız geniş bir şekilde. Şimdilik kısaca cevap vereyim, daha sonra istersen kapsamlı anlatırım.

1. dil öğrenmek kapitalizm değildir. Hangi amaçla öğrendiğin önemlidir. Mesela yabancılara karşı kendini anlatmanın bir yoludur yabancı dil..
2. Yabancı dil öğrenmek kendi dilimize ihanet değildir. Burada kimse dilini kötülemiyor, aksine kendi dilinin üstünlüğüne inanıyor. Bizim dilimiz 2000 yıldan daha eski kaynaklarda mevcut. (öncelikle kendi dil bilgini sınamalı insan..)
3. Bir yabancı dil öğfrenmek için zaten kendi dilini çok iyi bilmen lazım, onun için buradaki herkes en az senin kadar güzel kullanır Türkçe'yi.
4. Atamızın bize ne amenet ettiği kafanda sadece vatansa şu sözlerine bir bak:

"Hiçbir tutarlı kanıta dayanmayan birtakım geleneklerin, inanışların korunmasında ısrar eden milletlerin ilerlemesi çok güç olur; belki de hiç olmaz. İlerlemede geleneklerin kayıt ve şartlarını aşamayan milletler, hayatı, akla ve gerçeklere uygun olarak göremez.. Hayat felsefesini geniş bir açıdan gören milletlerin egemenliği ve boyunduruğu altına girmeye mahkûmdur. 1922"

"Gözlerimizi kapayıp tek başımıza yaşadığımızı düşünemeyiz. Memleketimizi bir çember içine alıp dünya ile alakasız yaşayamayız... Aksine yükselmiş, ilerlemiş medeni bir millet olarak medeniyet düzeyinin üzerinde yaşayacağız.. Bu hayat ancak ilim ve fen ile olur. İlim ve fen nerede ise oradan alacağız ve her millet ferdinin kafasına koyacağız. İlim ve fen için kayıt ve şart yoktur."

Birinci alıntımız gayet net. İkincide aslında her şey ortada, dünya ile alakasız yaşayamayız değil mi bunu nasıl sağlarız dünya ile bir şekilde irtibattta olarak değil mi?

Sen daha Ata sana ne emanet etmiş ne istemiş senden anlamadan saçmalıyorsun. Bence sen Ata'nın ilk alıntıda belirttiği ilerlemesi imkansız olanlar sınıfındasın arkadaşım.

Not: Eğer diline bu kadar sahip çıkacaksan önce sen doğru kullan dilini:
1 heves - değil "bir heves"
ogreniyorlarmi? - değil "öğreniyorlar mı?"
binevi - değil "bir nevi"
bitdikden - değil "bittikten"
ogretmiyoruzda - değil "öğretmiyoruz da"
vaz gecip - değil "vazgeçip"
daha sonrada - değil "daha sonra da" gerçi burada "de" takısı da anlamsız.
birakdigi - değil "bıraktığı"

Bak bunlar yazım hatası falan değiller, bunlar direkt olarak "YANLIŞ"
Daha "nokta" işaretinden sonra büyük harfle başlaman gerektiğini demiyorum. Muhtemelen ilkokulda öğretmişlerdir. Bunlara ek olarak; özel isimlerin yazımı, sonuna ek koyup ayırma işareti kullanmaman v.s bir dolu hata.
Bak üç satır yazıyı bir araya getirip doğru düzgün kullanamazken kalkmış bana neyi savunuyorsun. Önce tam anlamı ile Türkçemizi öğren sonra gel dilimizi savun!
:clap afferim iyi ogrenmissin ama "YANLIŞ" ogrenmissin. suan klavyemde turkce tuslari olmadigi icin noktalamalarda hata var yoksa neriye o neriye ö koyacagimizi iyi biliriz (ö'yu copy paste yaptim). bak anliyacagin dilden konusdum copy paste, yani kopyalayip yapistirdim. goruyormusun baska dillerin zararlarini, su an turkiyede kac kisi duzgun turkce konusuyor? evcil hayvan dukkanlari "Pet shop" yada bilgisayar hafizasi yerine "MEMORY" diyen gencleri gordukden sonra sen nasilda kalkar bu emperyalizimle alkasi olmadigini nasil inkar edersin? bugun onlarin dili, yarin onlarin kurallari, bir hafta sonra onlarin kolesi oluruz.

my yuth dont mistake man for a fool you know, geting things twisted aint helpn noting u hear me?

altayagan

New member
:clap afferim iyi ogrenmissin ama "YANLIŞ" ogrenmissin. suan klavyemde turkce tuslari olmadigi icin noktalamalarda hata var yoksa neriye o neriye ö koyacagimizi iyi biliriz (ö'yu copy paste yaptim). bak anliyacagin dilden konusdum copy paste, yani kopyalayip yapistirdim. goruyormusun baska dillerin zararlarini, su an turkiyede kac kisi duzgun turkce konusuyor? evcil hayvan dukkanlari "Pet shop" yada bilgisayar hafizasi yerine "MEMORY" diyen gencleri gordukden sonra sen nasilda kalkar bu emperyalizimle alkasi olmadigini nasil inkar edersin? bugun onlarin dili, yarin onlarin kurallari, bir hafta sonra onlarin kolesi oluruz.

my yuth dont mistake man for a fool you know, geting things twisted aint helpn noting u hear me?
İYİ DE BEN SENİN KARAKTER SEÇİMİNE BİRŞEY DEMEDİM SEN ÖNCE NOKTALAMA NE KARAKTER NE ONU ÖĞREN :))) NOKTALAMA İŞARETLERİ TÜM LATİN ALFABESİ KULLANAN DİLLERDE AYNIDIR (örn: NOKTA, VİRGÜL, NOKTALI VİRGÜL, ÜNLEM v.s.). şİMDİ SEN DE BUNLAR YOK MU, GÜLDÜRME BENİ :) BAK HALA konuşDum DİYORSUN BUNUN KLAVYEYLE İLGİSİ YOK :D BUNU "konuşTum" ŞEKLİNDE YAZABİLDİĞİNDE GEL ÖYLE TARTIŞ :D gordukDen DE DEĞİL AYRICA "GÖRDÜKTEN" OLACAK. TÜRKİYE YAZARKEN "T" HARFİ BÜYÜK OLMALI BU DA MI KLAVYEDENDEN KAYNAKLANDI VAH VAH :p NE KLAVYEYMİŞ VESSELAM. "neriye" DİYE BİR KELİME YOK BİZİM DİLİMİZDE GALİBA "NEREYE" DEMEK İSTİYORSUN, AH TABİİ BU DA KLAVYEDEN KAYNAKLANIYOR YOKSA SEN ÇOK İYİ BİLİYORSUN TÜRKÇE'Yİ :) HEM MADEM O KADAR DİLİNE DÜŞKÜNSÜN TÜRKÇE KARAKTERE SAHİP BİR KLAVYE EDİN SEN ÇOKTAN KÖLE OLMUŞSUN :p

unltd

New member
Ooooooho. Bak kardesim ben bu konuya cevap yazarken dusuncemi ele getirmek icin yazdim. Bunu yazmamin sebebide Turk gencleri Turkceyi unutuyorlar, MSN basinda veya aralarinda konusurken Turkce kelimeler kullanmiyorlar. "Yes" "Ow baby" "Neriye Going" gibi kelimeler ve cumleler yer aliyor gunluk konusmalarinda. Uzun lafin kisasi en azindan turkce konusmak icin bir caba gosteriyorum ister argo sekilde olsun ister temiz turkce. Bu arada umarim umlem ve noktalama kurallarina uymusumdur. Birsey daha var, sen basdan sona kadar buyuk harflerle yazmissin bu hatayi ilk okul ogrencisi bile yapmiyor deyilmi altayagan :)

16-17 senedir Londrada yasiyoruym ve egitimimi Londrada aldim. Ingilizcem hicde kotu sayilmaz lakin benim amacim baska milletler neden bizim dilimizi konusmazken biz onlarin dilini konusalim? cok sacma buluyorum ve ingilterede yasamama ragmen elimden geldigi kadar Turkcede konusuyorum. Simdi istedigini diye bilirsin benim sana soyliyeceklerim bukadar!