Vistayi Kullanmayin

alikayis55

New member
al@nz@' Alıntı:
ben bi hata ettim vistayı kurdum
aygıtların donanımların driverleri uymuyo vebcam tv kartı şişti
ben zaten beyenmedim de vistayı sinir bozucu gereksiz efektler .
heralde bill gates iflas eder
sen biraz zahmet edip araştırıp vista uyumlu driverleri bulmadıysan vistanın suçu ne ben 1,5 aydır viista kullanıyorum driver sorunum yok çünkü vistayı pcime kurmadan vistauyumlu driverlerini araştırdım buldum indirdim ondan sonra vistayı kurdum vistadan gayet memnum müşterilerime dahi vista aldırıp kurdum şimdiye kadar ne ben şikayetçiyim nede müşterilerim

al@nz@

New member
hııııhııııhıııııııhhhhhhhhhhhhh vistayı cipinemi kurmadım yılın en iğrenç esprisi
vardıda driver bizmi kurmadık
bari biraz zaman geçse

solaris

New member
Bende asıl problem donanım üreticilerinin bu kadar görsellik içeren yazılımlara yeterli gelecek donanımlar geliştiremesidir. Hadi tamam işlemcilerde problem yok Çünkü 4-çekirdekli ve 64bit olanları var ama anakart tarafı zayıf kalıyor. Artık RAM lar bile 667Mhz de çalışıyor. Ayrıca SATA2 arabiriminin veya SCSI arabiriminin yaygınlaşması gerekir. Yada arabelleğin arttırılması. Herneyse zaten işin ucu hep paraya bakıyor. Şu bakır kablolardan bir kurtulabilsek.

krmbg

New member
aslında hdd de yaklaşık 15 gb yer kaplıyo.. bi çok donanımıda tanıması lazım.. o yüzden ben beklemedeyim bi süre daha.. 1 - 2 yıl sonra tam oturmuş olur bence..

seco19

New member
al@nz@' Alıntı:
ben bi hata ettim vistayı kurdum
aygıtların donanımların driverleri uymuyo vebcam tv kartı şişti
ben zaten beyenmedim de vistayı sinir bozucu gereksiz efektler .
heralde bill gates iflas eder

adam 100 milyon visita sattıı ne iflas etmesinden bahsediyosun :D

onlar aslaa batmaazz:vur

jangofet

Downloader Team Leader
walla 6 aydır vista kullanıyorum yaşadığım tek sorun harddisci bölemedim onu da başaracaz.yeniden kurması falan çok kolay ve görselliği iyi.eski programlar ve eski oyunlar da uyum problemi yaşıyor tabi ki ama bunu onlar aşacak ve programlarını vistaya uygun hale getirecekler artık.1 sene sonra süper olur...

murti_0101

New member
Dostum Vista'nın biraz zamana ihtiyacı var.Hatırla XP ilk çıktığında da herkes senin gibi düşünüyordu(hatta bende)Ama zamanla driverlar Xp uyumlu olarak ayarlandı.Yani vistanında biraz zamana ihtiyacı var.Xp'de olmayan birçok özellik Vista da düşünülmüş,görüntü mükemmel.Ben tavsiye ederim Vista'yı...
Vista için min.gereksinimler;
Minimum sistem gereksinimleri;
800Mhz İşlemci
512 MB RAM
DirectX 9 destekli ekran kartı

Önerilen sistem;
1Ghz İşlemci
1GB RAM
128 Mb Ekran Kartı
''Herşeyin İlacı Zaman''

hippikanks

New member
512mb ram ile vistaya gecmeyin derim ben..

iyi bir sistem ile vista mukemmel calisiyor..

ayrica bilgisayarimi yeni toparladim ve butun kartlar son model olmasina ragmen hicbirinin cdsinden vista uyumlu driver cikmadi.. ama internetten hepsini indirdim.. 1 aydir kullaniyorum hersey daha kolay ve zevkli... suana kadar tek bir hata goremedim

bilkentli

New member
astala vista baby

vista gereksiz biraz ultimate sürümü iyi diyorlar oda vatan computer fiyatı 400 dolar kaçak kullanır mısınız bilemem. zaten bizim gibi amatör kullaniciları cezbedecek pek bişey yok ie7, player 11 zaten xp dede var.. gerisine gerek yok diye düşünüyorum... xpye devam bende diğer bazı arkadaşlar gibi aynı fikirdeyim aceleye ne buldum delisi olmaya gerek yok derim... ayrıca kuranlarda ikinci işletim olarak kursunlar en azından diğer taraf garanti olur : )))

:victory

KillaFlex

Altın Üye
bence herkesin farklı görüşleri war ama vistaya bir çok donanım program fln uymuyo onun için bence en iisi xp şuan için

Liselim29

New member
Core Duo 2 E4300
1,5 GB RAM
256/512 MB X550 PCI-E ekran kartı
Gigabyte 845PS-3 ANAKART

Bu konfigrasyonu denemekte yarar var..Vista her yönüyle bir işletim sistemi aygıtı takıyorsun tak diye tanıyor özellikle güncellemelerden sonra..Bakin 98 kullananlar artık cok azaldı neden Cünkü bir zamanlar Vista gibi makineleri kasan bir isletim sistemi vardi.Simdi cark dönüyor 3 yıl icinde Vista tam anlamda yaygınlasacak cünkü Core Due işlemcileri yaygınlastirmak icin İntel fiyat konusunda düstükce düsüyor..Bence makineniz iyiyse vistayi tercih edin...saygılar

ALbRayN

New member
bill gates iflas etcek:D zaten 2008 yılında emekli olcak:D bu gidişle microsoft çöker:D

:biggrin

awd

New member
Bende vista yüklü ve driverlarını internetten indirdim. Gayet rahat bir şekilde kullanıyorum. =) şekilleride hoşuma gidiyor ama yinede biraz daha beklemekte fayda var. Biraz geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum =) KUllanım açısından

fatrix_16

New member
3 aydır lisanslı vista kullanıyorum ve hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Ne driver sorunu ne de program uyumluluk sorunu...

Tıkır tıkır çalışıyo...

sdelta

New member
vista kullanıyorum... bence gayet guzel bir sistem.. herkese tavsiye ederim ancak vistaya gecmeden once donanimlarinizin driverlarının vista surumlerini temin etmenizde fayda var...

service pack 1 ciktiktan sonra vistanin cok daha iyi olacagina inaniyorum..

aquakee

New member
bende vista ultımate kullanıyorum ve gayet memnunum.. 3 aydır sorunsuz bı sekılde kullanıyorum eger bıraz ıncelersenız artık o akdar da drıver sorunu kalmıs gıbı durmuyor ayrıca 1-2 sene gecsın olayınıda anlamıs degılım 1-2 sene ben kullanarak gecırsem daha mantıklı degıl mı ... amacı nedır yanı 1-2 sene beklemenın ... harıka işletim sistemi her turlu kullanılır iyi bir Pc'de...

HTML