Vista'nın 15 Önemli Eksiği

MasterIsBack

New member
yaw bende yükledik ki yüklediğim makinede 2 gb ram 400 gb hdd. v.s v.s
hicte ole dediğin akdar kısa sürmmüyor...

Suan için gereksiz bence.. Vista.

kafkas01

New member
bencede çok gereksiz bende arkadaşın dediği gibi win xp sp2 li işletim sistemi kullanıyorum bu bana yetiyor :durdurun :durdurun :biggrin şimdilik biraz bekleteceğim vistayı..

ExCools

New member
MasterIsBack' Alıntı:
yaw bende yükledik ki yüklediğim makinede 2 gb ram 400 gb hdd. v.s v.s
hicte ole dediğin akdar kısa sürmmüyor...

Suan için gereksiz bence.. Vista.
AMD 2500
512 ram
40 gb hdd
128 mb leadtek ekran kartı

Böyle bir sisteme 45 dakikada Vista Ultimate yüklenebiliyor.

engin_64

New member
allTimeCasper' Alıntı:
Vista İşletim sistemi , yen bir işletim sistemi olduğu için yeni donanimlarla 100 / 100 performasnla çalişiyor yaptiğimiz testlerle bu çok açik görünüyor özellikle donanimi çok ii kulaniyor . Mesela Disklerde Dosya Transferi Sırasinda Diskin yüzde yüz okma performansini kullaniyor gerçek değerlerde okuma ve yazma yapabiliyor , bundan önceki işletim sistemlerinde Xp de dahil bu çok yavaşti , ve işletim sistemleri bu yüzden donanim nekar güçlü olsada yavaş çaişiyordunu eksikliği gidermişler vista ile beraBER.
Ayrına Xp de devamlı kullandiğimz bazi karişimiza çıkan eksikliler Giderilmiş
bunlar kullanin ca anlaşiliyor
Bazi gereksi servisler var içerisinde onlar kadirilinca dahada performansi artiyor VİSTA nin
dediğimiz gibi yeni donanımlarda mükemmel çalişiyor sorun yok ,
ama yazılım konusunda Xp de ilk çıktığında biraz sorunlar olmuş tu bundada olajaktir
Bence VİSTA nin Önü Açık arkadaşlar ,
Gelmş GEçmiş En İİ VİSTADİR
Yanlısın Var Arkadasım ya ben ilk cıkdıgında o kadar hefesli idimki vista yaa sorma gitsin sonra kurdum 15 gün kullanmadım benim sistem özellikleirm bana göre iyi mesela ama hala cok yavas ve pc cok yoruyor heleki ekran kartınız ati ise bittiniz üvey evlat vazifesi devam ediyor yane hala ekran kartını aglatıyor ve nasıl diyim disk kopyalama hızı cokda hızlı değil senin diskin kactır bilmiyorum ama ben 500 gb disk kullanıyorum 2 tane 250 gb lık birbirinden dosya kopyalarken cok yavas heleki cd den pc ye kopyalarken ölüm media player de film izliyorum donuk donukk :s Düsünün Bu sistemde Böyle Çalısan Bir İşletim Sistemi Tiksindirdi Resmen : Benim Sistem Özellilerim Söyle mesela : Pentium D 3,4 Ghz 2x2 mb - 1024 Mb Ram - 500 Gb Disk -256 Mb Ati Ekran kartı - :vur Yane Bunda Bile Tiksindim :S Bence 1-2 Yıl daha Xp Borusu Ödücek Gibi Geliyor İşletim Sistemlerinde :melek

FreeZe

New member
cidden çok kötüymüş şu an vistadan yazıyorum ses çalışmıyor uyumlu bir driver bulamadım kafamı taşlara vuruyorum!

2006master

New member
ben su an 2 aydır windows vista kulaniyorum ve gayet iyi gidiyor hiç bir eksiğiniş görmedim bütün programlarını yükledim ama tabi son sürümlerini yükledimbir kaç ayar yaptım hızlanması için gayet yaradı bu arada microsoft :))) beni görmüyor her yeniliklerinide kulaniyorum hemde microsoft dan :))) deneyin bencee

jangofet

Downloader Team Leader
Gs_Hacker™' Alıntı:
14) Uzun süren kurulum

Windows Vista kurmak istediğiniz zaman kendinize biraz zaman ayırmanız gerekiyor. Zira, kurulumun süresi, bilgisayarınızın performansına oranla biraz fazla zaman alıyor. Tahmini olarak 1-2 saat.
bu madde hariç hepsinde haklısın bence ama xp den daha hızlı kuruluyo bende vista...

Black_Angel

New member
vıstayı kurdum ve memnunum ama eksıklerı olmadıgınıda soyleyemem sıstemımın ıyı olmasından dolayı problem yasamıyorum

J@CK@L

[ υηƒσяgιν&#11
seve seve olmasada belli bir zaman sürecinde :hhmanD herkes vista kullanıcak. gereksiz diyenlerde kullanmayıversin. :durdurun

ben vista olan pc kullandım ama kurulum v.s daha yeni pc alınca olucak . btün bunlara ragmen görünümü hızı bence harikaydı. daha sonra güncellemeleriyle
en iyi yere gelecektir.

sickscream

New member
jackal dediin gibi vi süre sonra mecbur olmaa başlıcas.. çünkü şimdi uyumlu bişi bulamıoruz... çünkü daha yeni... ve tahminimce ellerindeolmayan nedenlerden dolayıı hızlı bi şekilde piyasaya sürmek zorunda kaldılarr...ama herşey yerine oturduunda tam tersi olacak herşey vista uyumlu olacak :D ozaman ne olacak!!!

silver021

New member
peqi XP gibi sürekli çökmekte olan bi işletim sistemi çöküyormu çökmuyormu güvenlik açığı diosunuz bence hergün içinden 5 6 tane çıkardığım virüslerden ayda bir çöken XP den kat kat iyidir diyorum bu 15 nedenin 14 ünüde yalan diyorum git başkalarını kandır sen

.Carnage

New member
daha millet aç ne vistası ya hele orijinali çok zor :) bi 2 sene sonra herkes vistaya geçer 2 bile değil aslında 5 falan

elanorgti

New member
xp piden vista tam olarak geçmek 2 seneyi alacak aşagı yuları 98 den xp geçiş süreside böle oldu vista uyumlu programlar piyasada yok en güzeli şu an xp vista makina donanımı çok yüksek istiyor ben ce saçma olur onon için makinanın özelliğinin değişmesi

Hacker-22

Atam izindeyiz!
haklısın gerçe microsoft ready boost özelliği ile çok iyi performans alınacak demişti ama vista malesef ram canavarı çıktı:D

noduncan

New member
Ya arkadaşlar ben vista yı kullanıyorum ama bu kadar kararlı çalışan bir işletim sistemi görmedim.

Hacker-22' Alıntı:
haklısın gerçe microsoft ready boost özelliği ile çok iyi performans alınacak demişti ama vista malesef ram canavarı çıktı:D
arkadaşım bilmediniz bir şey hakkında yorum yapmayın. ram canavarı diyorsun ama hiç bir bilgin yok ram i yemiyor yedekte tutuyor sen bir şeyi tıkladıgında daha hızlı açılabilmesi için hazırda bekletiyor. bu özellik Mac OS işletim sisteminde de var.

ArkadaŞlar Xp Delİk DeŞİk Bİr İŞletİm Sİstemİ. Bu Yazdiklarinin Sadece 1 Tanesİne Katiliyorum.

vejdin

New member
bir yanlışın var dostum ben kendi bilgisayarımda denedim bir kere kurulumu 15 ile 20 dakika arası sürüyor ve size gereken ne biliyormusunuz pentinyum 3.6 işlemci 1 gb ram ve 512 ekran kartı bunlar sizde mevcut ise vita ultimate yi iyi günlerde kullanın saygılar....ayrıca iletişim sistemi çok güçlü yaklaşık 4 aydır yüklü benim pcde hiç çöktügünü görmedim süper vallah tafsiye ederim

spillersege

New member
herşey cok daha güzel calisiyor. xp den neymiş o cektiklerim. windows update ten bulamadıgı driver yok gibi bişe. bence biraz kurcalayıpta konusalim arkdaslar. biraz agir ama programlar xp deki gibi hata verip kapanmıyor. saatlerce ve rahatca pc kullanmanin tadi bu olsa gerek. 1gb ram bile performansa tam yetmiyor. e ramler cok ucuzladı 2 gb ram yapmalı ii kullanmak isteyen arkadaslarim. o zaman vista vista oluyor işte... üstelik xp uyumlu müzik yazılımım xp de hata verip dururken vista uyumlu olmamasına ragmen hic hata almıyorum artık. müzisyenim vista ile mutluyum =)

hasansahin

New member
evet bence haklı. bende vaio 2.0 ghz 1 gb ekran kartı ve 2 gb ram var 1 gb tını direk sistem kullanıyor sinir oluyorum. :)

HTML