Vista Yükleyeceklerin Dikkatine!

System33

New member
Dostum senin makinanın özelliklerine 4.5 puan verdiyse bizim emektar herhalde sınıfı geçemez. Bilgilerini paylaştığın için teşekkürler..

denizfeneri

New member
BlueFly' Alıntı:
Dostum senin makinanın özelliklerine 4.5 puan verdiyse bizim emektar herhalde sınıfı geçemez. Bilgilerini paylaştığın için teşekkürler..
Sağol; Az önce mavi bilgisayardan Geforce 7600gt ekran kartı aldım. 7900gs istiyordum ama çok pahalı idi. Bakalım kart gelince puan ne olacak! Umarım hüsran olmaz...

psycho25

New member
vistada oyunları full grafik oynayabilmen için gerekli olan pc kaç kişide vardır acaba? bide fizik kartı olayı nooldu ilk asus çıkarmıştı bi tane vistaya tavsiye ediyorlarmı ekran kartının yanına gerçi şimdi SLI veya crossfire sistemler yeter sanırım

cannibal33

New member
arkadaşlar bendeki pc özellikleri:celeron 2.66 işlemci,1024 mb ddr ram,nvidia geforce fx 5500 ekran kartı,240 gb harddisk..vista home premium kurdum nero 7 yüklenmedi ayrıca ss2 kartımın driverını yüklemedi ve dvb dream codec hatası verdi..prog dvb kurdum sorunsuz çalıştı...vista xp ye göre yavaş çalıştı...bazı programlar uyumlu olana kadar bence biraz daha beklemek gerekiyor..

shangai11

New member
arkadaşlar bendede İ925XE Abit Anakart İntel 3.00GHZ 800Mhz 1MB Cache işlemci 1GB Ram ve X600 Pro ekran kartı var. Sistem 3.8 puan verdi. Hemde Wista Ultimate kurdum. Ama driver veya oyunlarda takılma gibi bir sorun çıkmadı.

plometeus

New member
Dostum yorumlarin icin cok tesekkur ederim sana katiliyorum ..Fakat flash diski ram gibi kullanmayi nasil basardigini anlatabilirsen cok memnun oluruz... Bizde faydalanalim..

denizfeneri

New member
plometeus' Alıntı:
Dostum yorumlarin icin cok tesekkur ederim sana katiliyorum ..Fakat flash diski ram gibi kullanmayi nasil basardigini anlatabilirsen cok memnun oluruz... Bizde faydalanalim..
Dostum; Bilgisayarımdan flash disk'i bulup sağ tıklayıp sonra özelliklere gireceksin. Resimlede anlatmaya çalıştım umarım yardımı dokunur...

[/URL][/IMG]

Errorist58

New member
yahu vista ultimate i indiriordum ama vazcaydim...haklisiniz en iyisi biraz daha beklemek gerek...ben simdilik xp ile devam etcem bigun vista nin bu bahs ettiginiz aciklari gideriilirse gecerim o surume...bildigim yol bilmedigim yoldan daha iyidir .......onemli olan goruntu degil islemdir..

I_PeNTaGRaM_I

New member
Paylaştığın bilgiler için saol.. Bende 64 Bit olan Vista'yı yüklemeyi düşünüyorum ama beni düşündüren tek soru; Performans düşüşü olur mu? :hhter

denizfeneri

New member
vistayı indirmenizde bir sakınca yok. Sadece kullanmak icin sisteminizin oldukça iyi olması gerekiyor. Özellikle ekran kartı ve ram. Öncelikle Windows Vista Upgrade Advisor ile sistminizi kontrol edin. Programın belirttiği eksikleri karşılıyabiliyorsanız yani para harcamayı göze alıyorsanız, vista gercekten güzel. Oldukçada kullanışlı. Ancak p4 3000'in altı yetersiz gelecektir. Hatta p d serisi bile vista puanlamasında düşük kalıyor. p 4 İnternete girersiniz. word çalışır ancak daha fazlası kesinlikle kasar. Sanki para harcamamız pc leri yenilememiz için özellikle yapılmış vista! Karar sizin...

Windows Vista Upgrade Advisor :
http://rapidshare.com/files/16398647/WindowsVistaUpgradeAdvisor.rar

önce bir deneyin...

lupa

New member
xp ile devam 64bit versyonu çıkınca bakarım.Arakdaşlar bence henüz vista için çok çok erken.her kez 98 ve Me kullanırken XP yere göğe sığdırmayan yazılı görsel basın.PC dergileri....

demek istediğim reklam + ne koparmsam kardır anlayışı.admalar 20 milayar harcadılar olacak o kadarrr....

:)))

jangofet

Downloader Team Leader
bu falshbelleği ram olarak kullanmak nası oluyo?
bi de elimizdeki flashbelleğin readyboost olup olmadığını nasıl anlayacaz ki.

fredrick

New member
Arkadaşlar, Vista'nın ticari ve ekonomik dalga beklentileri çok çok yüksek. Bu yüzden bazı programları çalıştırmıyor, bazı donanımlar gerekiyor vs. Win98'den XP'ye rahat geçtik ama yine de bu bilgisayar kullancıları için bir milattı, çağ değişimi idi. Vista'ya geçişte zorlanıyoruz fakat bu da bir çağ değişimi. En kısa zamanda buna ayak uydurmak gerekiyor. Çünkü pek de uzak olmayan günlerde XP de win98 ve diğerleri gibi aynı kaderi paylaşacak.

denizfeneri

New member
jangofet' Alıntı:
bu falshbelleği ram olarak kullanmak nası oluyo?
bi de elimizdeki flashbelleğin readyboost olup olmadığını nasıl anlayacaz ki.
Flash diski takıp diskin özelliklerinden readyboost seceneğine girdiginde test kısmı var. vista uygunsa kullayor diski...
Bu arada geforce xfx fx7600 gt xxx edition 256mb ekran kartı aldım. 250TL'ye maloldu. Sistem puanı 4.5'ten 4.8'e çıktı. Bu forumdan indirdiğim hitman blood money ile test ettim. Tüm ayarları en üst düzeyde hiç sorunsuz çalıştırdı. Hiç takılma olmadan. Ancak nfs carbon'u tüm grafik ayarları en yüksek konumda çalıştırdığımda takılmalar ortaya çıktı. Alarm for cobra 11(xp'de fx6600gt ile en üst ayarlarda sorunsuz çalışıyordu) hiç çalışmadı. Buradan çıkaracağımız sonuç oyunların vista ya uyumlu olup olmadığı. Nvidia'dan en son driverı yükledim. Directx'te öyle son sürüm. Tüm oyunları oynayamayacağız anlaşılan. Şu anda vistada tek problemim oyun ve bluetooth kaldı. Bundan sonra çıkan oyunlarda sorun yaşamayız ama eski oyunlar sorun çıkaracak...

sesa

New member
flash disk'i yerine taktık diyelim.Bunu ram olarak kullanmak için herhangi bir işlem yapacakmıyız,o şekilde kalacakmı ?

denizfeneri

New member
sesa' Alıntı:
flash disk'i yerine taktık diyelim.Bunu ram olarak kullanmak için herhangi bir işlem yapacakmıyız,o şekilde kalacakmı ?
Elbette işlem yapacağız. Daha önce ne yapılması gerektiğini anlattım. Bu arada kingston sırf bu iş için flashdisk bile üretti...

Xenonz

New member
Biraz zaman verin arkadaşlar, xp nin ilk çıktığı günleri hatırlayın bu yazdığınız şeyler o zaman xp için de geçerliydi. 3-5 ay zaman verin tam olarak oturacaktır o zaman vista, vista sp1 i bekleyelim. Oyun falan oynamayacaksanız sorun yok zaten ben 1 aydır kullanıyorum vistayı, hiç bir sorun yaşamadım...

HTML