VbAdvanced Cmps 2.0 RC2 [3.5.x]

Dark_Angel

Webmaster
Yönetici
global.php 'yi açıp bulun

PHP:
define('VB_AREA', 'Forum');
altına ekleyin;

PHP:
if (defined('VBA_PORTAL')) 
{ 
    require_once('./includes/vba_cmps_include_template.php'); 
}
alttaki kodları bul;

PHP:
// ############################################################################# 
// ######################## START TEMPLATES & STYLES ########################### 
// #############################################################################
üstüne şunları ekleyin;

PHP:
{ 
    require_once('./includes/vba_cmps_include_top.php'); 
}
alttakileri bul;

PHP:
// ######################### END TEMPLATES & STYLES ############################ 
üstüne alttakileri ekle;

PHP:
{ 
    require_once('./includes/vba_cmps_include_bottom.php'); 
}
admincp/index.php aç alttakini bul;
PHP:
$printhr = false; 
    if (can_administer('canadmincalendars')
üstüne ekle;

PHP:
// ************************************************* 
    construct_nav_option($vbphrase['default_settings'], 'vba_cmps_admin.php?do=modifysettings'); 
    construct_nav_option($vbphrase['edit_modules'], 'vba_cmps_admin.php?do=listmodules'); 
    construct_nav_option($vbphrase['add_module'], 'vba_cmps_admin.php?do=newmodule'); 
    construct_nav_option($vbphrase['edit_pages'], 'vba_cmps_admin.php?do=listpages'); 
    construct_nav_option($vbphrase['add_page'], 'vba_cmps_admin.php?do=newpage'); 
    construct_nav_option($vbphrase['download_upload_module'], 'vba_cmps_admin.php?do=download'); 
    construct_nav_option($vbphrase['quick_permissions_editor'], 'vba_cmps_admin.php?do=permissions'); 
    construct_nav_group($vbphrase['vba_cmps']); 

construct_nav_spacer();
includes/adminfunctions_template.php 'yi açıp alttaki kısmı bul

PHP:
'aaa' => 'AAA Old Backup'
Üstüne ekleyin;

PHP:
'adv_portal' => 'vBadvanced CMPS',
Eklentiyle gelen cmps_index.php açıp şu kısmı bulun;

PHP:
chdir('/home/yoursite/public_html/forum');
Burasını kendi forumunuzdaki bilgilere göre düzenleyin. Ne yazacağınızı bilmiyorsanız şunu yapın;

Bir txt dosyası oluşturun ve içine şunu yazın;

Kod:
<? phpinfo(); ?>
Bunu .php dosyası olarak kaydedip forum dizinine upload edip explorerden çalıştırın. Açılan sayfadan şu kısmı bulun; _SERVER["PATH_TRANSLATED"].. Buradaki bilgi, üstte yazmanız gereken dizin yoludur.

- Eklentideki php dosyalarını, oradaki klasörlere göre ftp'ye upload edin.
(cmps_index.php dosyasını ana dizine upload edin. Bunun adını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. index.php yaparsanız; sitenizin URL'si girildiğinde direk portal sayfası açılacaktır vs...)

http://www.siteniz.com(/forum)/admincp/vbacmps_install.php

seklınde ınstallı calıstırıp ılerı ılerı dıyerek ınstallı yapıyorsunuz...

3.5.0 Gold , 3.5.1 de sorunsuz calısıyor dıger 3.5.x surumlerındede çalışması lazım ama deneme fırsatım olmadı..

Dosya Ektedir
zip password: www.hackhell.com

Ekli dosyalar

MasTerOn

New member
aynen ChiLeKesH in dediği gibi.

hidden_17

New member
global.php 'yi açıp bulun
?????

neyin içinde bu global.php kardeş indirdiğim vb nin içinde ßöle ßişe yok ?

hackereha

New member
hacker_area' Alıntı:
admincp/index.php aç alttakini bul; $printhr = false;
if (can_administer('canadmincalendars') BuNu BuLaMaDım yaa Yoq YaRDıM EDİN

ABi BiDe install ı tam olarak gösterirmisin anlamadım http://www.siteminadı.com(/forum)/admi...mps_install.php

admi...mps burası ne

bide (cmps_index.php nereye yaa www. nun içinemi yoqsa forum un içinemi
Eet dostum haklısın ben de bulamadm sayfayı teker teker aradm walla ama yok benimkinin wersiyonu 3.5.1 sorun ondan olmasın??

Dark_Angel

Webmaster
Yönetici
hackereha' Alıntı:
Eet dostum haklısın ben de bulamadm sayfayı teker teker aradm walla ama yok benimkinin wersiyonu 3.5.1 sorun ondan olmasın??
surumun ıle alakası yok ektekı dosyayı upload ettıgın zaman

admincp/vbacmps_install.php dosyasını upload etmıs olucaksın..

siteadresin/admincp/vbacmps_install.php dıyerek kurulumu baslatacaksın....

reddragon

New member
Warning: main(./modules/navigation.php): failed to open stream: No such file or directory in /includes/vba_cmps_include_bottom.php on line 333

Fatal error: main(): Failed opening required './modules/navigation.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/forumdak/public_html/includes/vba_cmps_include_bottom.php on line 333 böle bi hata verio napabilrm

buggi

New member
Parse error: parse error, unexpected T_ELSE in /home/awtsecur/public_html/forum2/includes/adminfunctions_template.php on line 2324