uTorrent DOWNLAOD HIZININ ARTIRILMASI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

h_yavuz

New member
arkadaşlar bu site benim şimdiye kadar üyelik başvurusu yaptığım ve bağımlı kaldığım tek site. isteseniz de istemeseniz de burada aradığınız herşeyi bulmakla beraber bu denli seviyeli bir ortamla karşılaşmak çokzor sizin bana ettiğiniz tüm bu teşekkürleri hackhell ailesine iletiyorum. çok teşekkür ederim arkadaşlar...

ud63

New member
Arkadaşım hızı yükseltmek için önerilerinizin tamamını yaptım. Umarım işe yarar. Şimdiden teşekkürler. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

cypressman

New member
arkadaşım sen bazı değerleri 2048lik bir bağlantı hızı için vermişsin. 1024lük bağlantı içinde aynı değerlerimi kullanalım yoksa aşağı çekelimmi onlarıda...???

h_yavuz

New member
bağlantı hızındaki farklılıklar ayarlar için bir değişklik gerektirmez.
cevap geç olduğu için mazur görün iyi forumlar...

jack_k

New member
uploadı azaltmak iyi oldu teşekkür e bastım ;)

yalnız bi şey var şunu açıklar mısın : bittorrent kısmını etkin hale getirmenin amacı ne ?

h_yavuz

New member
uploadı azaltmak iyi oldu teşekkür e bastım ;)

yalnız bi şey var şunu açıklar mısın : bittorrent kısmını etkin hale getirmenin amacı ne ?
Yan tarafta dikkat edilirse "Allow incoming legacy connections" yazısı var. Legacy temel anlamda kalıt, miras demektir. Yani torrentin belirlediği tarih sklasının dışında kalan ve bizim download istemimizi içerisinde barındıran geçmiş sağlayıcıların da download listemize dahil edilmesini sağlayacaktır...

matias_bjk

New member
sırf sana teşekkür etmek için forruma üye oldum ALLAH bin kere razı olsun 15 kb indiriken şimdi ortalama 95 100 kble indiriyorum.klavyene zeval gelmesin.:)

tekmimar

New member
üstadım öncelikle senin gibilerini allah başımızdan eksik etmesin diyorum.çok teşekkür ederim.ben dediklerinin hepsini yaptımverdiğin değerlerin aynısını girdim.fakat bende bi değişiklik olmadı indirmem 100 dü hala 100. acaba sebebi utorrent versiyonundan kaynaklanıyor olma ihtimalı varmı ben utorrent 1.6.1 kullanıyorum.senin anlattığın galiba 1.8.2 versiyonu sebeb bu olabilirmi.aklıma bişey gelmiyor çünkü.port ayarlarını da yaptım çünkü.yardım lütfen

üstad gelmedinmi

ne zman takılırısın buralara keşke bilseydik

h_yavuz

New member
üstadım öncelikle senin gibilerini allah başımızdan eksik etmesin diyorum.çok teşekkür ederim.ben dediklerinin hepsini yaptımverdiğin değerlerin aynısını girdim.fakat bende bi değişiklik olmadı indirmem 100 dü hala 100. acaba sebebi utorrent versiyonundan kaynaklanıyor olma ihtimalı varmı ben utorrent 1.6.1 kullanıyorum.senin anlattığın galiba 1.8.2 versiyonu sebeb bu olabilirmi.aklıma bişey gelmiyor çünkü.port ayarlarını da yaptım çünkü.yardım lütfen

üstad gelmedinmi

ne zman takılırısın buralara keşke bilseydik
Keşke senin için de faydalı olsaydı yazdıklarım... Bende gözle görülür değişimlere sebep oldu yaptığım bu ayarlar aslında olması gerekirdi... bide şöyle denesen paşa, bi torrent bul dediğim ayarları yapmadan önce indirmeye başla bir yarım saat kadar bekle ki ancak rayına oturuyo indirme hızı; daha sonra benim yazmış olduğum ayarları yaparak devam et yine bi değişiklik olmazsa ki olması lazım; üzerinde konuşuruz. Torrent meselesi gerçekten çok karışık ve o kadar çok değişken söz konusu ki bazen böyle durumlarla karşılaşabiliyorum ben de. Ama verdiğim ayarlamaların muhakkak ama muhakkak etkisi olmuştur... Kolay gelsin...

tekmimar

New member
üstad dediğin gibi yeni bir torrent bulup indirmeye başladım yarım saaat 45 dk sonra senin dediğin ayarları yaptım yinede bi değişiklik olmadı sadece 100 dü 101-102 falan oldu.ne dersin bu işe ne yapmam gerek.

h_yavuz

New member
Valla ayar kısımları ile ilgili edebileceğim yardım bu kadar; bunun dışında yapılacak bir ayarlama tespit edemedim henüz. Torrentle indirme hızı sunucu sayısı, paylaşımcı sayısı, bağlantı hızı, sunucu ve paylaşıcıların bağlantı hızı, portların yüklenmesi, günün saatleri, torrent adresleme merkezlerinin hızı vb. gibi o kadar çok değişkene bağlı ki bunları kontrol altına almamız elbette mümkün değil. Yardımcı olması ve gerçekten faydalı olması açısından kendi tecrübelerim ve yabancı internet sayfalarından edindiğim bilgiler doğrultusunda bu kadar yardımcı olabiliyorum. aAncak yeni gelişmeler ve yeni tecrübeler edindikçe bunları sizlerle paylaşmaya devam edeceğim... Konuya ilginiz için teşkür ederim, iyi forumlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...