USB'den Format Atmak İçin En Kolayı, UNetbootin !

3mr

£ м ρ α χ
CD/DVD 'niz çalışmıyor ama Format atıp yeniden kurulum yapmak istiyorsunuz. Bilgisayara nasıl bir işletim sistemi kurarım diye çok düşünmenize gerekyok. Hemen aşağıdaki linklerden size uygun olan Unetbootin indirin ve çalıştırın.

Kullanimi;
Linux bir işletim sistemi kuracaksanız elinizde ISO dosyanız olmadanda Distribution tıklayın ve kurmak istediğiniz dağıtımı seçin program seçmiş olduğunuz dağıtımın yine seçmiş olduğunuz sürümünü indirecek otomatik olarak USB diskinizi hazırlayacaktır.
iso'nuz varsa, Diskimage seçin ve ISO dosyasının yolunu belirtin. Drive listesinden USB diskinizi seçin, OK tuşuna basın ve bir muddet FlashDiskinizin Kurulum icin yapilandirilmasini bekleyin.Reboot dedikten sonra Bilgisayarınızın BIOS undan First Boot'u USB olarak seçin ve kuruluma gönül rahatlığı ile başlayın.

UNetbootin Windows Sürümü
UNetbootin Linux Sürümü

Windows icin olan UNetbootin kurulum gerektirmez!
Bir cok defa tarafimca ayri bilgisayarlarda denendi.Prolem olmadi!
Diger yontemlere gore en basitini UNebootin gerceklestiriyor.
Kolay gelsin...

YaRpAK.

New member
sağolasın, bu yöntem oyunlardada işe yarar sanırım deneyelim bakalım.

tüh beee tekken oyununun iso kalıbını reboot ettim işe yaramadı

kalbikadim

New member
işte bana bu lazım. XP vista win7 yi USB den çok rahat kuruyorum da linuxu becerememiştim bir türlü. çok makbule geçti.

nurirun

New member
kolay ve basit bir programa benziyor su an usb ye yüklüyor ama bundan önce bir sürü program denedim <Windows root>/system32/hal.dll diye bir hata veriyor bugün 2 gün oluyor bi notebooka format atamadım çıldırırcam olursa bu sayfayı her yerde paylascam..

delici33

New member
şimdi şunu tam olarak anlayamadım.bu program sadece lınux içinmi yoksa bütün işletim sistemleri içinmi.aynı şeyleri windows içinde uygulasak çalışırmı yani?
edit: haa yeni gördüm linkleri :)