trojan ve yüksek risk uyarısı

codec

New member
dün akşamda benim laptop gitti hackhell ana sayfadan kullanıcı adı şifremi yaraken bı sayfa acıldı panda exploid **** virüsü uyarısı verdi.bu laptopla ılk ınternete gırısımdı ve ilk sayfa olarakta hackheli acmıstım.Şimdi denıyorum reklamları ama reklamlarda değil otomatik acılan bir pencereydı deneyeyım yazarım buraya nerede acılıyor... ama reklamlardan değil yani.

βèŁĩéVê ™

New member
gotcha78' Alıntı:

ArdksLar sacmaLamayin pls. sunu soLeyim trojan ve spy turu reklam icirikLi downloader turu zararLi nesnelerle karsiLasanLarin cogu IE (internet explorer) kuLLanicilari oldugu kanaatindeyim. Bu tur zararLi icerikler Active X'in acikLarindan yararlanarak pc'nize sizmis olabilir. Sitede reklam iceriKli bagLantilar olabilir. ornek werecek olursak Alexa.com kendi dışında dünyadaki tüm web sitelerin sıralamasını gösteren bir web sitesidir. Ama kesinLİkle downloader turu bir sypware yazilimi yoq. siz bunu baska bir yerden yemis ve İE'ye yerlesmis olabilir.

Kimse sewdikLerinin internet expLorer kullanmalarina izin vermemeli die dusunuorum. Firefox oneriorum her zmn oldugu gibi ve firefox ekLentisi oLan noscript'i de kurarsiniz bu tur reklam turu iceriklerden zarar gormessiniz. Screen host'da goruldugu uzere ben H H 'e giriste sdc hackhell.com a izin werdim. diger reklam icerikli scriptler engelli oldugundan hic bir zarari olamaz. Umarim acikLayici olmustur.

*yukarida verdigim caps'da sayfa acilisinda hangi sitelerLe baglintiLi oldugunu gorebilirsiniz. Ama kesinLikle trojan ve spy turu zararLi kod iceren bir reklam veya site ile baglantisi yoqtur. OzeLLikle IE kullanicilari dikkatli olsunlar. Herkese ii forumlar

IE ' ile Oluyor Demek
;) Peki Bu Resme Ne Diyeceksiniz ? Şu Anda Oldu ve Verdiği ViruS uyarısı..

gotcha78

New member

Trojan-Downloader.HTML.Agent.au

Detection added: Jun 26 2006 11:06 GMT
Update released: Jun 26 2006 12:35 GMT
Behavior: TrojanDownloader

Currently there is no description available for this program.

As many viruses and worms are modifications of earlier versions, it may help you to check the descriptions of similar programs. If such descriptions are available, they will be listed at the top of the page.

Our virus analysts work hard to ensure that descriptions of the commonest and most potentially dangerous software are available to users. The Virus Encyclopedia is
updated on a regular basis.

ArkdsLar hackhell http://ilead.itrack.it adresine yonLendirilior. Firefox iLe herhangi bir yonLendirme soz konus deil. Forumda bir kac arkds daha sikayet edince IE iLe girdigimde bu siteye yonLendirme yapildi ve bu site uzerinden html formatinda exploit virusu yukLenior. Bu cok ciddi bir risk'dir. tum kullanicilari uyariorum.

βèŁĩéVê ™ arkdsim Trojan-Downloader.HTML.Agent.au uyarisini az once internet explorer ile H.H'e girdigim zmn aldim. caps da koydum. Tkr. soluorum hic kimse sewdiklerinin IE kullanmasina izin wermemeli. + firefox eKlentilerinden Noscript 1.1.4.1'i yukLedikten sonra bu tip bir yonLendirme soz konusu biLe olamas.

Simdi tum kullanicilar ozellikle yeni baslayanlar;

C:\Documents and Settings\Kullanici Adiniz\Local Settings\Temporary Internet Files\ klosorundeki tum dosyalari silsinLer kasper/nod32 gibi basarili bir anti-virus kullanmayan kullanicilar buyuk bir ihtimalle downloader turu html virusunu yemis olabilirler.

C:\Documents and Settings\Kullanici Adiniz\Local Settings\Temporary Internet Files\ klosorunde W2VD5A7R\ dizini altinda 045.htm veya 045[1].htm virusun bulundugu dosyadir. bu dosyayi sistemden silmeniz gerekmektedr. En garanti yoLu ise Temporary Internet Files\ klosorunu kompLe temizleyin Kolay gelsin ii frumlar

βèŁĩéVê ™

New member
Firefox Sürekli Hata verdiğinden bende IE İle Girdim :D

Bu Arada gotcha78 dediklerini yapalım bakalım..TeşekkürLer.

free!

artık yok...
forever Firefox!
altım kuru keyfim yerinde walla...
ie ile ne zaman bişi açsam 30 dene popup gelir :D

adres63

New member
bende 2 defa rastladım bende şaşırdım ama bende bı taratayım makıneyı ama hhye guven tam tabi :D

gotcha78

New member
bakin arkdsLar firefox + noscript 1.1.4.1 iLe izin verdiginiz site'nin java scripti yuklenior digerleri havada kalior. sdc hackhell.com a izin verceksiniz. o kdr. + IE nin Active X denetimleri cok zayif. Ne gelirse Active X'lerden gelior. Firefox da Active X denetimleri olmamasi + bir avantaj saglior. hizli sorf + guvenLik diorsaniz firefox diorum. Tum sewdiklerime de tavsiye ederim ii forumLar

dRockuLa

New member
ben İE da giriyorum birde Kaspersky haricinde AdMuncher kurulu bende..açıLır pencereler engeLLeniyor.
Bahsettiğiniz şeyLere bende rastLamadım henüz..

atax

New member
Dün ben de hackhell' e girdiğimde bir pup-up pencere açıldı ve bilgisayar kilitlendi. Resetleyip tekrar bağlandım bu sefer sorun yoktu.

olumlucumle

New member
aynı sey bende de oluyo solariz veya dark abilerin bu konuya el atması lasım!!!!!!!!!

Unknownn

New member
bende de oldu sistemi geri aldım kurtardım valla gidiodu bilgisayar.şimdi sp2 ve virüs programı yükledim bidaha çıkmadı

MAJESTE

Kadim Dost
çok ilginç bende neden çıkmıo anlamadım anti vürüsü kapadım gene çıkmadı ?

maximus

GeNeRaL
evet arkadaslar her acıldıgında yaklasık 6 adet trajen vırus buluyo . kaspersky kullanıyorum. admın leın buna acılen bır cozum bulması lazım.. insallah en kısa zamanda duzelır

MAJESTE

Kadim Dost
burdan virüs bulaşma olasılığı sıfır arkadaşlar ben sadece burdan nete girmem ofisimde de 4 tane pc var onlarda da çıkmıo hayret ilginç yaa Konu yönetimce değerlendirilir şimdi araştırma yapılır korkulcak bişi yok antivürüs bende de var tarattım bişi bulamadı şu ana kadar beklicem bakalim ama zor diyorum ben

Solariz

Administration
arkadaşlar bugün bununla ilgili baya bi inceleme yaptım bizimle alakalı bi durum degil altaki toplistlerden çagırma ihtimali var bundan dolayı 3 tanesini kaldırdım bida çıkarsa tekrar bilgilendirirseniz pm yolu ile yada burdan virüs olabilme ihtimali bana göre yok panik yapılıcak bi durum söz konusu degil bilgisayarınıza bişey yükletmediginiz taktirde pc e virüs bulaşmaz buna dikkat edelim.

HTML