trojan ve yüksek risk uyarısı

bull7

New member
arkadaşlar bi kaçgündür foruma her girdiğimde bir pop up çıkıyor sanırım hh tarafından alınan bir reklam bu ancak norton 2005 high risk ve trojan uyarısı veriyor downloader türü bir virüs bu ayrıca değişik sayfalarda gezerkende(forum içerisinde)aynı küçük sayfa yüklenmeye çalısıyor admin kardeşimiz lütfen konuyla ilgili gerekli önlemleri alsın bu şekilde güvensiz sitelerin reklamları insanların hh ye olan güvenini azaltır diye düşünmekteyim.ilgilenceginizi umarım çünkü bu ciddi bir mevzu. :sigara:

citkim

New member
o reklam açıldıktan sonra benimde pc kafayı yedi hata verip duruyor.Pc de hep trojenler buluyor...

Adminlerin hemen önlem almaları lazım...​

bull7

New member
mr.heLL' Alıntı:
belkde trojenlidir.Burası bir hack sitesi hemen herşey olabilir...
kardeş hack sitesi ok de hiç bir site heleki hackhell kendi userını hacklemez:D zaten sistemin güvenliyse yüklemeden durdurur izin vermez ama daha acemi olan arkadaşlarımız mağdur olmasın diye uyarmak istedim yok mobile phone number falan diye bişeyler istiyor bedava melodi gönderecekler hesapta fake bu reklam haberiniz olsunda..

crystalid

New member
Hocam hakkaten yfs bnmde Crack & Serial bolumunde basıma gelmişti en yakın zamanda yetkili arkadaslarımın ilgilenmesi lazım.

Solariz

Administration
mr.heLL' Alıntı:
belkde trojenlidir.Burası bir hack sitesi hemen herşey olabilir...

hackhell.com da sizlere zarar vericek herne olursa olsun reklam dahil bunlara yayınlanmaz.

hh de şuanda popup reklam yok bilgisayarlarınıza rapidden veya başka bi siteden spy yada buna benzer bişey olabilir girdiginiz sitelerdede açıyodur büyük ihtimale bi seçenek daha var tabi =) oda alta bulunan toplistler kodlarından hh üzerinden çagırıyor da olabilir ama ben hiç rastlamadım şu zamana kadar gören olursa pm den bildirsin bi gözden geçirelim.

yamakası

New member
bu açıklama için teşekkürler solariz ama aynı sorun bende de oluyor...bi bit yeniği war bu işte..

Aktuğ

Altın Üye
ewet dün başıma geldi.explorer gitti,makine resetledi.Yedekleri yüklemek zorunda kaldım.

βèŁĩéVê ™

New member
Sadece Bir Ara Oldu Bende Bişeyler Reset Atmak Zorunda Kaldım. Oda Burdan mı Oldu Bilmiyorum. Anlam veremiştim zaten. Ama Geceden Beri Hiç kapanmadı Pc.. Bir Sorun Yok Hala..

gotcha78

New member

ArdksLar sunu soLeyim trojan ve spy turu reklam icirikLi downloader turu zararLi nesnelerle karsiLasanLarin cogu IE (internet explorer) kuLLanicilari oldugu kanaatindeyim. Bu tur zararLi icerikler Active X'in acikLarindan yararlanarak pc'nize sizmis olabilir. Sitede reklam iceriKli bagLantilar olabilir. ornek werecek olursak Alexa.com kendi dışında dünyadaki tüm web sitelerin sıralamasını gösteren bir web sitesidir. Ama kesinLİkle downloader turu bir sypware yazilimi yoq. siz bunu baska bir yerden yemis ve İE'ye yerlesmis olabilir.

Kimse sewdikLerinin internet expLorer kullanmalarina izin vermemeli die dusunuorum. Firefox oneriorum her zmn oldugu gibi ve firefox ekLentisi oLan noscript'i de kurarsiniz bu tur reklam turu iceriklerden zarar gormessiniz. Screen host'da goruldugu uzere ben H H 'e giriste sdc hackhell.com a izin werdim. diger reklam icerikli scriptler engelli oldugundan hic bir zarari olamaz. Umarim acikLayici olmustur.

*yukarida verdigim caps'da sayfa acilisinda hangi sitelerLe baglintiLi oldugunu gorebilirsiniz. Ama kesinLikle trojan ve spy turu zararLi kod iceren bir reklam veya site ile baglantisi yoqtur. OzeLLikle IE kullanicilari dikkatli olsunlar. Herkese ii forumlar

Edit: bakin arkdsLar sdc firefoxu tek basina kullanmak yeterli deildir. Aslinda IE'den kat kat daha guvenLidir. Daha guvenLi sorf icin Firefox eklentiLerinden Noscript 1.1.4.1 indirip kullanmanizdir. Bu tip yonLendirmelere kesinlikle izin wermez we hic bir sekilde baska sitelerede yonLendirme soz konusu olamas. bizzat kendim az once denedim. downloader virusu IE den H.H. e girince yuklendi ve kasper tarafindan engellendi.

HoCuSPoCuS

Supernatural
Süper Moderatör
dÜn İsyerimdeki Pc De Pop-up Acti Bi Site Hh'e Girince

Evde Yapmiyodu Aksam Geldim Evdede Acildi O Pencere

Ama Suan Bisey Yok.. Suan Girdigimde Acilmiyor. Acilirsa Acilan Sitenin Adresini Falan Herneyse Ben Pm Den Atarim. Virus Yada Trojan Zaten Sozkonusu Degil Merak Etmeyin.

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
bende olmuor öle bişey bence sorun sizden kaynakalnıor 7/24 hhdeyim ama hiç öle bişey başıma gelmedi sadece rapidde açılıor:)ama hhde yok öle bişey

i love firefox:sigara:

zeit

New member
Arkadaşlar buyun size ispatı bu arada firefox kullanın denmiş. Ne yani ben bu isteye i.e ile giremiycekmiyim. illa firefox mu kullanmam gerekiyo. Yöneticilerimiz en kısa sürede bu hatayı giderirler umarım herkeze saygılar

magriman

Banned
Bende bir kere oldu anti-virüsüm coşuverdi on tane alarm böyle PC bir ara acayip yavaşladı.Bir pencere çıktı 10 dan geriye sayıyıodu s*ktir len dedim kapatıp açtım PC yi :D

HTML