Trafik Güvenliğini Tehlike Suçundan Eski Hale Getirme Dilekçesi

fells2

Banned
Eski Hale Getirme Dilekçesi
Dosya Esas: .../...
Karar: .../...
SULH CEZA MAHKEMESİNE
ERZİNCAN
ESKİ HALE GETİRME
TALEBİNDE BULUNAN
VE İTİRAZ EDEN
SANIK : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No:
Adres
DAVACI : Kamu Hukuku
SUÇ : Trafik güvenliğini tehlikeye sokma
İTİRAZ KONUSU : Eski hale getirme
İTİRAZLARIMIZ :
1- Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinin E. 2007/259, K. 2007/298 sayılı kararı ile verilen adli para cezası ile hükmün infazı için Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kararın infazı ile ilgili tebligat 28 Mayıs 2007 tarihinde tebliğ edilmiştir. 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 50/6. maddesine göre, 30 gün içinde yaptırımın gereğini yerine getirmem istenmiştir. Bu süre 28 Haziran 2007 tarihinde dolacaktır. Süre dolmadan rahatsızlandım.
2- Ekte (EK.1) sunduğum Kızılay Tıp Merkezi Erzincan Şube Başkanlığından almış olduğum 22.06.2007 gün ve 762 sayılı sağlık raporu ile 17 (on yedi) günlük yatak istirahatı verilmiştir. Sağlık raporunun süresi 08.07.2007 tarihinde sona ermiştir. Söz konusu olan para cezası 09.07.2007 tarihinde Maliye Bakanlığı Erzincan Fevzi Paşa Vergi Dairesine ekte (EK.2) sunduğum belgeden de anlaşılacağı üzere ödemiş bulunmaktayım.
3- Normal süresi içinde rahatsızlığım nedeni ile ödeme yapamadığım için istirahatım sona erdikten hemen sonra mahkemenize müracaat ederek Ceza Muhakemeleri Kanununun 42. maddesi gereğince eski hale getirme isteminde bulunuyorum. Şayet bu istemim kabul edilmez ise, bu karara itiraz ediyor, Sulh Ceza Mahkemesi kararının Asliye Ceza Mahkemesi tarafından incelenmesini istiyorum.
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda arz ettiğimiz sebeplerle, yatak istirahatlı olmam nedeni ile yükümlülüğümü yerine getiremediğimden eski hale getirme talebimin kabulüne, itirazımın kabul edilerek verilen cezanın kaldırılmasına karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederim. …/…/…
Adı ve Soyadı
İmza