TARTIŞMA>>MHP gençlik kollarında hoşunuza giden ve gitmeyen davranışlar varmı?

darkwatchh

New member
Arkadaşlar baştan söyleyim beni yanlış anlamayın. Zamanında bende MHP'de gençlik kollarında görev aldım. fakat dışarıdan bakınca bağzı anormal davranışlar göze çarpıyor..
Mesela, Bir kaç üye üni. kantininde en köşeye bir bayrak asıp takım elbise ve ellerinde tesbihle tipini beğenmediği adamları seçip rajon kesmesi ( bunları zamanında yaptım :aşk )
bu dışarıdan çok itici geliyor. bilmiyorum ama biraz modernleşmemiz lazım. Hee sakın ha kaprilerle fln da gelin demiyorum :) ama bu olay dışarıdan birine sorunca cok eski kafalısınız. hep arkam olsun diye onlarla takılıyorlar diyorlar ve kimse üye olmak istemiyor.
Geçenlerde sol görüşlü bir arkadaşımın üye olduğu bir derneğe gittim ve % 80 i kız gitar çalıp gezi düzenliyorlar.. ve gün geçtikçe sayıları çoğalıyor. insanlara okadar çekici geliyorki...
Biz neden etkinlikler yapmıyoruz? böyle etkinlikler yapsak düşüncelerimizi daha iyi anlatamazmıyız? evet arkadaşlar yorum bekliyorummm... Buna benzer hoşunuza gitmeyen şeyler veya böyle olsa daha iyi olur dediğiniz fikirleriniz varım?

demekki süper bi düzeni varki kimse msj yazmıyor :))

reisselo

New member
siz kantindeki yeri tapuyla mı aldınızda orası sizin oluyor.Bir kere ülkücü olmak ele tesbih alıp hava atmak değildir ülkü ocaklarıda bunun için açılmamıştır. İdeolojik fikirlerini senden olmayan kişilere cesurca söylemen lazım. Diyorsunki solcular sosyal aktiviteleri var e tabikide olacak sizde çanakkaleye ve onun gibi binlerce şehidimizin olduğu yerlere geziler düzenleyin eminimki katılan çok kişi olacaktır. inşallah Allah ülkücüleri bir gün zafere ulştırır.

emertcan

New member
Ülkücü camianın ilerleyememesinin tek sebebi;mevki ve görev meraklılarının içeriye sızmış olmasıdır.Liselerde;millet arkam olsun kimse bana karışamasın diye giriyor teşkilata ve bir emir kulu havasına bürünüyor.Takım elbiseler,tesbihler vb.Üniversitelerde aynı şekilde.Ama kimse anlamıyorki;ne takım elbiseyle ne tesbihle ülkücülük olMaz.Tabi bu adamları içine alan lardada sorun var.Sadece kalabalık olsun,görevimi yapıyorum gibi görsünler yükseleyim mevkim artsın vb. gibi nedenlerle milletin kafasında oluştu bu kötü düşünceler.Olması gereken;yada bilinmesi gereken ;Sokaklarda tesbih sallayarak adam döverek yürümez bu dava.Zamanında abilerimiz amcalarımız üstlerine düşen görevleri yerine getirdiler.Şimdi bizlere düşen okuyup kendimizi geliştirip bu dava yolunda hizmet etmekdir.

F-S4n3%AnK

New member
Genclik kolları derken ocakları söylüyosan var her ocak baskanı genel baskan ve yardımcısını örnek alsalar onlar gibi hareket etseler bi problem yok aslında ama bazı cakallar ocağa gelenleri kendi cıkar amacları için kullanıyorlar böyle yapanların yarısından coguda cahil

bela1903

New member
evet ocakların başındakilere lafım uok.ama yanındakiler kuru milliyetçi.
ben bi solcu(devrimci diyemiyorum o kadar kolay değil) olarak bayağı sağcı arkadaşa sahibim.hatta bi kaçı reis midir nedir.
yurtta reis, okulda reis,katta reis; çocuk oyuncağına çevirdiler işi.
oturup bazen tartışıyoz ama bişey bilmiyoki anlatsın.
okulda dayı dayı kasılıpta yürümeler,bira içip şişeyi duvara atmalar,gelene gidene küfür etmeler...
ya alıp arkadaşları konuşuyoz bazen insanın bu kadar mı boş olur düşünceleri.milliyetçiyim diyon bari git tanımını oku.takım elbise elinde tesbih.nefret ettiriyolar ya.inşallah düzelir ne diyim

єℓ_мαяια¢нι

кємαℓιѕ&#1
Ocaklar Çok Bozuk....Çoğu Alakasız İnsanlar Sırf Arka Edinmek İçin Ocaklara Gidiyorlar....MHP Düzeni Eskisi Gibi Değil

VoyVoy

FoRuM MüHeNDiSi
arkadaşlara katılmamak elde değil ülkü ocağını çakal yuvasına çevirdiler

rafık

New member
VoyVoy arkadaşın mesajına katılıyor ve ekliyorum.
Türkiye'de yaşayan hiçbir gence ve hiçbir kesime koyun sürüsü muamelesi yapılamaz. Herkesin bir düşünce özgürlüğü , giyim özgürlüğü , dini , kitabı her neyse vardır işte. Herkesin ailesinden aldığı bir ahlak bir yolu vardır elbet. Kimse kimsenin anası babası değilki kendilerine göre yanlış olan hareketlere yok bunu yapma yok şunu yapma , inadına yapana topla 100 kişi saldır. bildiğim kadar küpe ve kız dahilinde gıcık oldukları başka durumlar yoktur.

Ama artık Ülkücü denildi mi gözümde canlanan tek şey Çetecilik ötesine de gidemez zaten bu zihniyetle.

utkutan81

New member
%80inin ideolojisi bozuk bütün solcuları pkk kürd bölücü olarak tanımlıorlar ne alaka.kendilerinden yani ülkücü olmayanları dışlıyorlar.sanki bu ülkeye birtek ülkücüler sahip çıkıyor .aydınlar laikciler atatürkçüler bölücü oluyor sanki.sokakta bir tane melez kürd görsünler kardeşimiz dersiniz ama solcu görün hemen bölücü oluruz.ulen ben solcuyum sizin gibi ülkücülerden daha milliyetçiyim bee.

VoyVoy

FoRuM MüHeNDiSi
VoyVoy arkadaşın mesajına katılıyor ve ekliyorum.
Türkiye'de yaşayan hiçbir gence ve hiçbir kesime koyun sürüsü muamelesi yapılamaz. Herkesin bir düşünce özgürlüğü , giyim özgürlüğü , dini , kitabı her neyse vardır işte. Herkesin ailesinden aldığı bir ahlak bir yolu vardır elbet. Kimse kimsenin anası babası değilki kendilerine göre yanlış olan hareketlere yok bunu yapma yok şunu yapma , inadına yapana topla 100 kişi saldır. bildiğim kadar küpe ve kız dahilinde gıcık oldukları başka durumlar yoktur.

Ama artık Ülkücü denildi mi gözümde canlanan tek şey Çetecilik ötesine de gidemez zaten bu zihniyetle.
arkadaşım keşke bun yaptırmadıklarını kendileride yapmasalar kendilerine herşey serbes istediklerini yaparlar kızlada gezerler küpede takarlar her haltı yerler ama başkaları yapamaz!!!
ama alayı korkak takımı selçuk üni. çocuğun birini küpe takıyo diye dövmüşer göbelin kafa atmış silahı o reis denen zımbırtının ağzına sokmuş kampüsün içinde içlerinden biri çıkıpta nolluyo dememiş kaçarken ayakları biyerlerine değiyomuş bu işler böyle dişini göstermezsen çöktükçe çökerler bunlar böyle varlıklar

Börteçine9

New member
Ülkücü camianın ilerleyememesinin tek sebebi;mevki ve görev meraklılarının içeriye sızmış olmasıdır.Liselerde;millet arkam olsun kimse bana karışamasın diye giriyor teşkilata ve bir emir kulu havasına bürünüyor.Takım elbiseler,tesbihler vb.Üniversitelerde aynı şekilde.Ama kimse anlamıyorki;ne takım elbiseyle ne tesbihle ülkücülük olMaz.Tabi bu adamları içine alan lardada sorun var.Sadece kalabalık olsun,görevimi yapıyorum gibi görsünler yükseleyim mevkim artsın vb. gibi nedenlerle milletin kafasında oluştu bu kötü düşünceler.Olması gereken;yada bilinmesi gereken ;Sokaklarda tesbih sallayarak adam döverek yürümez bu dava.Zamanında abilerimiz amcalarımız üstlerine düşen görevleri yerine getirdiler.Şimdi bizlere düşen okuyup kendimizi geliştirip bu dava yolunda hizmet etmekdir.
Ocağımız kapatılmadan önce lise teşkilatlarında bulunmuş biri olarak olay budur.Çok güzel özetlemişsin ellerine sağlık gardaşım.

madrigall

New member
uzun süre mhp teşkilatınden insanlarla beraber oldumm..kendi akrabalarım dahi bir çok tanıdığımda var gerek teşkilatın üst düzeyinde gerekse ocaklarda...haaa sakın yanlış anlamayın solcuyumdur alakam yoktur ülkücülükle falan...yalnızca gördüğümü söyleyeceğim sizlere..

bakın yaklasık 10 senedir mhp yönetimi sağlam, kültürlü milliyetçileri (ülkücü değil milliyetçi) partiden soğutarak uzaklaştırdı..bunu gerek vefasızlıkla gerekse dışlayarak gerçekleştirdi..hele ki bahçelinin gelişinden sonra mhp boş adam yuvasına döndü (ki alparslan türkeşin bahçeliyle ilgili söylediği bir söz vardır, bilen bilir,,o sözü düşününce böyle olması çok normal geliyor)..sonuç itibarile türkçü ideolojiyi hakkıyla yaşayan ve partiye hem gençlik kollarında hemde üst düzeyde faydası dokunacak adamlar kendilerini daha rahat ifade edebildikleri türkçü-turancı derneklere gitti...hatta chp ye geçenleri bile biliyorum..eee kardeşim sonunda ne oldu? kurtlar vadisini izleyip gaza gelen bir dolu gerzek ocakları doldurdu..eee bunlara ideolojilerini anlatacak adamda olmadığı içinde çok rahat hareket etmeye başladılar...valla ben okulumda gördüklerimi söyliyeyim..bu kendini ülkücü zanneden köpekler kantinin baş köşesindeki masayı sahiplenip sürekli orda oturur milleti (özelliklede kızları) keser tipi hoşuna gitmeyeni çeker (allahtan böyle birşey benim ve çevremin başına gelmedi, neler olurdu yoksa), sırf adam toplamak adına boş beleş kafası çalışmayan adamları yanlarına çekerler..neden? adam düşünmüyor istediklerini yaptırmak daha kolayda o yüzden...bir gün biz 6-7 kişi (aramızda siyasetle ilgisi olmayan arkadaşlarda vardı) gidip bunların masasına oturduk...bu çakallarda çevremizdeki masalara 2 şer üçer dıralandı...biz adam gibi muhabbetimizi yaptık, çayımızı içtik kalktık gittik dersimize...2-3 saat sonra bu dallamalar bizim arkadaşlardan birini çekmişler siz gövde gösterisimi yapıyosunuz? bu okul bizimdir de zart zurt ahkam kesiyolar...bizde 2 arkadaş bunu duyunca gittik yanlarına...arkadaşlar, o kadar boş o kadar tırsak herifler ki alayı, karşımızda 7-8 kişi biz 3 kişiyiz sırf konusarak postamızı koyunca hepsi kıvırmaya başladı...işte budur ocakların bugünkü hali...şahsen ben bir solcu olarak ülkücülerle bu şekilde değil, masa başında adam gibi fikir alışverişinde bulunarak tartışarak muhatap olmak isterim..ama ocak böyle adamları partiye yetiştirdiği (!) sürece pek gerçekleşeceğini sanmıyorum bu düşüncemin..

hakan2534

New member
bence onlar fazla kurtlar vadisi izlemişler kendilerini polat sanan tipler zaten tek dertleri bana ülkücü desinler işte bi kız olayı oldumu grubu cagırmak karşı tarafı tartaklamak ülkücülük bu değildir sadece arkam olsun diye giriyorlar ülkü ocaklarına kimse tek başına oldumu yemiyo ayıp ya bu gibi tipler ülkücülüğü ayaklar altına alıyor sırf bu yüzden sevmiyorum ülkü ocaklarını soğuttular milleti ............

umut_38

New member
Ocağa Dışardan Gidiyorsun Ufak çocukların Elinde Sigara Birbirlerine Reis Diye Hitap Ediyorlar.sen Onlardan Büyük De Olsan Sana Gardas Diye Hitap Ediyorlar öncelikle Bu Ların Düzelmesi Lazım ülkü Ocakları Artist Değil Vatansever Yetiştirmeli

metehan23

New member
Dışardan görünen bu haklısınız arkadaslar ama içi anlattıgınız kadar karanlık deıl.Bazı arkadasların anlattıkları o kadar sacmakı alem yapmaya para toplamalar fln .o gordugunuz ocaklar zaten destek olmadan ayakta duramaz.kımın parasını toplayıpta alem yapıyomus kım yapıyomus.kız ıcın kavga edılıyomus fln komık bunlar .Katıldıgım nokta arka yapmak ısteyen cok ezık adamlar gırdıkten sora adam oldugunu zannedıo buna yapıcak bısey yok aslında var rahatsız olan arkasındakınden korkmıcak varsa bı rahatsızlıgı delıkanlı gıbı cozucek.

hele cettin03 kardesım tamamen uydurmus

"ilk önce hoşuma gitmeyen davranışları:

Ülkü ocağında toplanan paraların toplanıldığı amaca hizmet etmesi lazım.
(örneğin: piknik yapmak için para toplayıp alem yapmamaları lazım.)

Ülkü ocaklarının farklı fikirlere daha çok açık olması lazım.

Ya bizdensin ya döveriz anlayışının yıkılması lazım.

Ülkü ocakları reislerinin kendi düşünceleri ve başkalarının düşünceleri hakkında bilgi sahibi olmaları lazım.(Örneğin adam daha ülkücülüğün ilkelerini bilmiyor.Orda burda komünizme küfrediyor.)

Omuz attı yan baktı gibi bahanelerle yok yere kavga çıkartmamaları lazım.

Ülkedeki türk kürt ayrımını yapmamaları lazım.
(Kürt türk kardeştir.) "

ben cok ıcınde bulundum bu olayın hiç bu tarz hareketler dusunceler gormedım .Yapanda varsa bahsettıgı gıbı bazı arkadasların cıkar ıcın bulunan tiplerdir.

madrigall de demiş ki

"o kadar boş o kadar tırsak herifler ki alayı, karşımızda 7-8 kişi biz 3 kişiyiz sırf konusarak postamızı koyunca hepsi kıvırmaya başladı...işte budur ocakların bugünkü hali...şahsen ben bir solcu olarak ülkücülerle bu şekilde değil, masa başında adam gibi fikir alışverişinde bulunarak tartışarak muhatap olmak isterim..ama ocak böyle adamları partiye yetiştirdiği (!) sürece pek gerçekleşeceğini sanmıyorum bu düşüncemin.."

Bende diyorum ki bu ne perhiz bu ne lahana turşusu .Anlatıkların ve ulasmaya calıstıgın farklı seyler ...

Ya neyse yukardakılerede cok sacma seyler yasmıs cvp yazmıorum artık .Yanlız bu arkadaslardan ıstegım bıraz pozıtıf gozle bakın olaylara ..

kocareis06

New member
Artık demişsin eskiden farklımıydı sanki.

Son olarak.Huylu huyundan vazgeçmez.

:victory:victory:victory:victory:victory
ZORUNA MI GİTTİ KOÇ? EVET ESKİDEN ÇETEYDİ SİZİNKİLERİ TEMİZLEDİ. BUN U İDRAK EDEBİLENLER YILLARCA DUA EDECEK OGÜN GENÇLİĞİNİ BU UĞURDA HARCAYANLAR İÇİN. GEREKİRSE EVET BUGÜNDE ÇETE OLURUZ SİZİN ANLADIĞINIZ ÇETEDEN HANİ!!! ANLARSIN.

AĞZI OLAN KONUŞUYOR DERLERYA MEYDANI O KADAR BOŞ BULMUŞSUNUZKİ ARKADAŞLAR ATIN DA ATIN... HEYT BE YÜRÜYÜN... KİM TUTAR SİZİ...

KONUYU AÇAN ARKADAŞIM NE DEMEK İSTİYORSUN KIZLAR ÇOK OLUNCA MI ÇAĞDAŞ OLUNUYOR, ONLARLA MI ÇEKECEĞİZ MİLLETİ DAVAYA, KIZLARI VİTRİN Mİ YAPACAĞIZ???

YÜREĞİ OLAN KATILIR BU DAVAYA, EVET MASAMDA VAR KANTİNİN KÖŞESİNDE ANCAK İLERİ SÜRDÜĞÜNÜZ ELEŞTİRİLERİN HİÇBİRİ YOK!!! BUYRUN BOZOK ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ, FAKÜLTE REİSİYİM...

rafık

New member
kocareis sen uydumusun nesin her ortamda karşıma çıkıyorsun :) kocareis küçükreis dinlemem alırım ayağımın altına fazla gezme ayak altında bu düşünceyle ezileceksin.

gokerzZz

New member
ben kendimi bLdim biLeLi ocaktayım ama hiç ole bi davranışım oLmadı SadecE KEndimi Komunizm faşizmle savaşmaya adadımm.!!!

F-S4n3%AnK

New member
Arkadaslar ocaklar suanda 6-7 sene önceki gibi değil şuanda durum çok iyi ve dahada iyi olacak inşallah,eski ocak başkanları diyorlardıkı bileği kuvvetli olan her zaman kazanır ama şimdi herşey bilgiyle ölçülüyor,illaki biri örnek alınacak ise ülkücü camiadan Yusuf Ziya Arpacık hocayı örnek almasını öneririm çünkü bu insan vatanını kendi canından aziz bilmiş azeri türk kardeşleri için cepheye gitmiş ve bunlarında ötesinde 10 küsür sene cezaevlerinde sürgünlerle boğuşmus tüm aksiliklere rağmen cezaevindeki yabancılardan dil öğrenmiştir yani kaba kuvvetmiş,çetecilikmiş felan boş işler gerekli olan eğitim eğitim eğitim

HTML