Türkiye'de neden her metalciye satanist damgası vuruluyor.

sanalkolik

New member
metallerden nefrett ederim ......:mad: sırf baş ağrısı dinledikleri şarkıdan giydikleri şeyler bile insanı tiksindirmeye yetio...LORDİ ye de hep bu metalciler oy verdi :mad:

platin

New member
Arkdşlar sz neyi tartışıosnz!!! bu metale laf edn arkdşları anlamıorm sz sewmiosnz die metal hiçbi zmn btmz bn metal dnlerm ama hçbizmn rapi kçk grmedm böle ayakları bırakın bi aralar cem yılmaza da siyah giyiyo diye satanist demşlrdi bu kdr da kör olmayın önce insanları tanıyın şu önyargıyı bırakın isteyen istediini yapr ancak başkalarına zrr wrmeden we haklarını çiğnemdii sürece szde buna saygı duymk zorndasnz böle kötü laflar edrkde biyere gelceinizi düşünmeyin içinzde sewgi şefkat merhamet olsun başkalarına iilik yapın ondan sora ne yprsanız ypn kmse sizi sorgulayamaz

.Carnage

New member
lordi metalmiydi ya metal dinlememişsinz siz puhaha hiç gülüceğim yoktu ha ben siyah rengi severim yazında siyah giyerim kimse karışamaz karışırsa zararı kendisinedir hem size ne başkalarının düşüncelerinden insan kendini bilmezmi ya

hexagram

New member
LaZiSH' Alıntı:
ya bzm metalci arklara biz şaka olsun die SATAN dioruz:)
ama sdc şaka amaçlı yani bence çok fazla abartılmamalı şartıyla herkes istedii gibi giyinir,dinler ne bilim istediini yapar..
ya bunun üstüne gerçekten diyecek bişi yok. ben anlayamıorum metalcilere satanist diyen rapçileri ya da rapçilere özenti diyen metalcileri. başkasına saygısı olmayan, onları böyle yüzeysel bi şekilde itham eden insanın çok büyük sorunları vardır sanırım. yazmak istemiyorum şuan onlar bilir. çok kızgınım çok. :mad:

asi_kızz

New member
evet herkez monotonluğa alışmış eminim ki ülkemizde bu yanlışlığı farkedicek fakat belki biraz, belki epey zaman alabilir..

phrisme

New member
daha çok şey söyLenir biter.. ama bir sonuca varıLamaz.. çünkü sabit fikirLi insanLar..misaL : eşeğe aLtın semer vursan eşek yine eşektir değiL mi ? bu örneğimede kimse aLınmasın arkadaşLar örnek verdim sadece..
ne kadar tartışıLırsa tartışıLsın bu gerçek türkiyede değişmeyecekdir.. insanLarın sürekLi bu yakLaşımLarına devam edecek..ee bizde siyah giyinmeye devam edicez onLar konuştukça biz yine giyicez :=)

LunaPark

New member
kucukken feln derslerde anlatrlardı maymun türedik fln. Buna inanlar satanistler. Darvinzm.. Gün geciyo onunden slipknot t,shirtyle gecioz. Olum sen satanistmisn. Allah ın cahili....

rudeboy042

New member
yani ismail-yk ya ve dj akmana sarkıcı diyen ve cok seven bir toplumun metalcilere
satanist gözüyle bakması bence normal!!...

black meta

New member
herkesın satnist die bakmasından nefret edıorum bana ki metal dinlerim den öte ban siyah renk hastasıyım vede insanların benim i
çimdekini bilip bilmemeside umrumda değğil herkes kendine baksın özgür bi ülkede yasıorruz kımse kimsenin giyinişine laf etmesin

deathmetal

New member
E sende öle diosn ama bu arkadasn resminde nee warki dani filth ustu bası kan olmus olmaazzmı?Kasaplarında ustu bası kan oluo ama kimse way satanisst demio?bide onnar direk essek,at,inek,öküz kesio bu bilinio cıt cıkaran yok!biz kesmediimiz halde kedi kesion diolar aaa olmaz ama arkadasm! :p :D
DİP NOT:Kimin beni ne sandıgı,bana ne dedigi hic ama hic umrumda deil ben neysem oyum.Beni kabullenen böyle kabullenir etmeyense warsın dusmanım olsn cokta tın...
fuck am all!

LaKe Of TeArS

New member
her zaman sööölüorm..
İNSAN KENDİNİ BİLDİKTEN SOORA HER TÜR MÜZİİ DİNLİEBİLR,HER ŞEKİLDE GİYİNEBİLİR...
artık bunları aşmamız lazm..bi insana satanist damgası vurmak,en az hırsız,katil damgası vurmak kadar kötü bişe..insanların kendilerini biraz geliştirmeler lasm...

Iced Earth

New member
ülkemizde malesef herşey dış görünüş üstüne yorumlanmakta.şimdi ben metal dinliyorum kendimi bildim bileli amaa çalıştığım işyerinden ötürü klasik giyiniyorum yani insanlara göre satanist değilim,ama komşumun veledi korn,tool,slipknot gillerden dinliyo ve t-shirt ini sırtına geçiriyo ve de satanist oluyo. malesef toplumumuzun ayırd etme şekli böyle.insanların anladıkları kendilerinin bildikleri kadardır. çoğu keism bu konunda ibşey bilmediği için anladıkları da kısıtlı kalıyor.bazı yorumlarda komik kelime grupları gördüm neymiş küpe delikanlıya yakışır mı yok sen türksün metal ile işin ne filan . isteyen istediğini yapabilir yakışan küpe de takar siyah da giyer istediğini de dinler, ama bu konularda bilinçsiz toplumdan her türlü yorum beklenir. bi ara club türü yerlere takılanlara da o şarkılar ayık dinlenmez hapçı onlar da diyenler vardı .bilmeden atmak kolay malesef

jenessary

New member
freemitnick' Alıntı:
avatarından ve özenti metal dinleyicilerinin kendilerini öne çıkarma hevesiyle, sembolik şeytan baskılı t-shirt ler, marjinal hareketlerle birlikte saç kesimleri renkleri ve piercingler, kaşları çatık hayata küsmüş bi şekilde yürüyüşleri halkın genel anlamda metal müzik denildiğinde akla neler gelmesi gerektiği konusuna yetiyor artıyor bile..
sago dan sonra pessimist takılanların rap dinlemeye başlaması gibi, metal özentilerininde bu tarz bi yaklaşım içinde olmasından dolayıdır bu halkın tutumu, yoksa halkın yapacağı birşey yok, kendilerini böyle tanıtanlardan ne bekleyebilirsinki, kimse sizin ZİHNİNİZİ okuyamaz, kalbinizdekini bilemez Allah tan başka, siz kendinizi nasıl tanıtırsanız, hareketleriniz nasıl ise öyle tanırlar sizi unutmayın...
sana katılıyorum arkadaşım. Bence de satanist damgası kişiden kişiye göre değişir.özentiler yüzünden durum böyle,İnsan dinlediği müzikteki karakterlerden de illaki etkilenmek zorunda değil.

CounTRy

Gülen Manyak
Pentagram, Yunancada beş çizgili anlamına gelen pentagrammon kelimesinden türemiştir. Beş köşeli yıldız demektir.

Genellikle Venüs Gezegeni'yle ve Venüs Tanrıçasıyla ilişkili görülmüştür. Aynı Zamanda Hz. Süleyman'ın yıldızı olarak da bilinir. Hz. Davut'un 6 Köşeli Yıldızıyla çokça karıştırılabilmektedir. Birçok toplumca şans getirdiğine inanılır. Cadılar tarafından oldukça kutsal olan bu sembol 5 elementin birleşimini ve uyumunu göstermektedir. Bu Beş Element, Ruh (Akasha-Ether), Ateş, Hava, Su ve Topraktır. Ateş İradeyi, Hava Zekayı, Su Duyguları, Toprak ta madde alemini sembolize eder.

M.Ö.3000 yıllarında Mezopotamya ve Sümerlilerde bu sembolün kullanıldığı görülmektedir. Babillilerde bu sembol beş yönü gösterir. Bunlar Ön, Arka, Sağ, Sol ve Üst(tepe). Mistik Astrolojide Merkür, Venüs,. Mars, Jüpiter ve Satürn gezegenleriyle ilişkilendirilmiştir.

Bi kaç kısaca bigi...

gelelim şu konuya...

Satanizm Hıristiyanlığa tepki olarak gelişmiştir. Şeytani İncil, Şeytan Kilisesi, ters haç gibi önemli Satanist kavram ve ritüellerin Hıristiyanlıkta doğrudan karşıtları vardır. Buna dayanarak, Satanizmin Hıristiyanlık kökenli bir din olduğu söylenebilir. Bu dinden doğmakla birlikte, Satanizm doğrudan Hıristiyan inanışına karşıdır. Örneğin Hıristiyanlığın dünyevi hazları reddeden tutumu, Satanizmde bunların yüceltilmesine dönüşür. [1]

Satanizm ile Hıristiyanlık arasındaki karşıtlık, Satanizm ve İslam arasında kısmen vardır, her durumda görülmez. Örneğin dünyevi hazlar konusuna İslam'ın yaklaşımı bunları reddetmek değil, Allah'ın emrettiği düzen içinde yaşamaktır.

Satanizmin İslam dünyasındaki karşılığının Yezidilik olduğu yönünde yanlış bir inanış vardır. Oysa Yezidilik, Satanizm gibi tepkisel bir din değildir, özgün ritüel ve inanışları vardır.

Modern satanizmin temellerini, 1900'lerin başında Aleister Crowley'in attığı söylenebilir. Yaptığı büyüler ve hayvanların katledildiği, uyuşturucunun çok fazla kullanıldığı kanlı ayinleriyle ünlü olan ve satanizmin düsturlarını anlattığı The Book of Law (Kanun Kitabı)'nı kendisine şeytanın yazdırdığını iddia eden Crowley'e göre insan, yapmak istediği her şeyi sonucunu düşünmeden yapmalıydı. İşte, denebilir ki, modern satanizmin temelinde yatan felsefe budur. Crowley, kutsal olan ne varsa ona küfretmeyi, cinayeti, tecavüzü istiyor ve herhangi bir iyi-kötü ölçüsü tanımadan, mutlak gücü benimsiyordu.

1966'da Anton Szandor LaVey, Kaliforniya, ABD'de Şeytan Kilisesi (Church of Satan)'ni kurdu. Hıristiyanlığa karşı çıkan ve önce Magic Circle (Büyü Halkası) diye bir grup oluşturan LaVey, içinde dokuz şeytani ilkenin yer aldığı Şeytani İncil'i yazdı. Ona göre satanizmdeki temel hususlar, belli bir dine ve dinî ekole ait olmama ve insanın fizikî veya zihnî yapısından zevk almadır. Şeytan, insanın bir tür hayvan olduğu düşüncesini ve dinlerin günah dediği şeyi temsil eder. Dolayısıyla satanizm, dinî ve ahlâkî her şeye karşı çıkma ve bunların tersini yapma esasına dayanır.

LaVey, bazı satanistlerin aksine Şeytan'a tapınmaya da - Tanrıya tapınmaya karşı olduğu gibi - karşıdır. Hayvanlara eziyet edilmesini hoş görmez. Şeytan'a Tanrı inancındaki anlamda - doğaüstü bir varlık olarak - inanmaz. İnsanın temelde bir hayvan olduğunu savunur ve içgüdülerimizi serbestçe yaşamamızı engelleyen toplumsal yapılarak karşı çıkar. LaVey'in görüşleri Satanistler arasında etkili olsa da tartışmalıdır.

Şimdi bana söyleyin METAL MÜZİK BUNUN NERESİNDE...

HTML