Türkiye'de neden her metalciye satanist damgası vuruluyor.

yamakası

New member
cradle_wb' Alıntı:
Bu memlekette her siyah giyeni satanist diye nitelendiriyolar.Bir millet bu kadar cahil olmamalı...Yoldan geçen bazı kişiler bize böcek gibi bakıyor.Artık buna bir dur denmeli....Sizcede öyle değilmi?:Sopa

haklısın ama bak avatarına beş köşeli yıldız bu nun tek anlamı war satanistlerin işareti benim gözümde öyle ...ama sen satanistsin ama değilsin bu da demek oluyorki

kendinize özgü şeyler yapın ki benzetmeler yapılmasın işte onların giyimi onları selamlaşması ve onların işareti...

zafer işareti yapanlara nasıl PKK lı gözü ile bakılıyorsa o da aynı kapıya çıkar aslında bu aradaki ince çizgiyi keşfetmek lazım

G_hot

New member
freemitnick , söylediklerinde tatmmiyle haklı bence.... :) hemde baya bi

cradle_wb

New member
5 köşeli yıldız sadece pentagram anlamına gelmiyo.aynı zamanda bi pagan sembolü.eskiden nefret ve ırkçılığa karşı kullanılan bir semboldü.aslında bu işaret kullanıldığı yere göre farklı anlamlar taşıyo.bu linkte bu işareti kullanmam hataydı.ama emin olun bu pentagram değil.bu konuyu açalı baya zaman oldu.bunu önce kim farketcek diye düşünüp dururdum.seni tebrik etmeliyim güzel tespit yapmışsın.ama dediğim gibi bu pentagram değil

setherial

New member
bu memlekette her black metal dinleyen kendini satanist ilan ederse herkes ancak polisler ustlerine gittigi zaman satanistliklerini gizleyip her metalci satanist degildir kardeşim derlerse ilan edilir. ben cok kisi tanıyortumki bu cinayet olayında once hepsi satanistim diye atip tutardi bu olay olduktan sonra polis aramaya baslayinca hepsi birden kuzu oldu bende black metal dinlerdim ama Allah a şükür artik akillandim metalle işim yok ruh sagfligi yerinde olan insanında metalle işi olmaz bunuda iddia ediyorum ölüm k..ına gelince bu tur arkadaslarin bakalim nerde kalacak metalcilikleri ve o sarkilardaki cesaretleri .

A.k.A_EjAy

.:TuRkCeRaP StYLe:.
freemitnick' Alıntı:
avatarından ve özenti metal dinleyicilerinin kendilerini öne çıkarma hevesiyle, sembolik şeytan baskılı t-shirt ler, marjinal hareketlerle birlikte saç kesimleri renkleri ve piercingler, kaşları çatık hayata küsmüş bi şekilde yürüyüşleri halkın genel anlamda metal müzik denildiğinde akla neler gelmesi gerektiği konusuna yetiyor artıyor bile..
sago dan sonra pessimist takılanların rap dinlemeye başlaması gibi, metal özentilerininde bu tarz bi yaklaşım içinde olmasından dolayıdır bu halkın tutumu, yoksa halkın yapacağı birşey yok, kendilerini böyle tanıtanlardan ne bekleyebilirsinki, kimse sizin ZİHNİNİZİ okuyamaz, kalbinizdekini bilemez Allah tan başka, siz kendinizi nasıl tanıtırsanız, hareketleriniz nasıl ise öyle tanırlar sizi unutmayın...

her kelimesine katılıyorum

Darzamat

New member
freemitnick' Alıntı:
avatarından ve özenti metal dinleyicilerinin kendilerini öne çıkarma hevesiyle, sembolik şeytan baskılı t-shirt ler, marjinal hareketlerle birlikte saç kesimleri renkleri ve piercingler, kaşları çatık hayata küsmüş bi şekilde yürüyüşleri halkın genel anlamda metal müzik denildiğinde akla neler gelmesi gerektiği konusuna yetiyor artıyor bile..
sago dan sonra pessimist takılanların rap dinlemeye başlaması gibi, metal özentilerininde bu tarz bi yaklaşım içinde olmasından dolayıdır bu halkın tutumu, yoksa halkın yapacağı birşey yok, kendilerini böyle tanıtanlardan ne bekleyebilirsinki, kimse sizin ZİHNİNİZİ okuyamaz, kalbinizdekini bilemez Allah tan başka, siz kendinizi nasıl tanıtırsanız, hareketleriniz nasıl ise öyle tanırlar sizi unutmayın...
98-99 yıllarındaki sözde satanist olaylarından önce böyle bir bakış yoktu. Yada en azından metal dinleyenlere satanist damgası vurulmuyordu. (Belki sadece tipine .... deniyordu :D ) O yıllardaki sapıkça işlenen bir cinayet ve bir kaç intahar yüzünden, medyada çıkan haberler sonrası durum bu hale geldi. Bugunku durumun tek sorumlusu bana göre medyadır. (O dönemde bu olayla ilgili bulabildigim tüm gazete ve dergileri saklıyorum hala. Medyanın olayı aktarma şekli elimde mevcut :D )

setherial' Alıntı:
........ bende black metal dinlerdim ama Allah a şükür artik akillandim metalle işim yok ruh sagfligi yerinde olan insanında metalle işi olmaz bunuda iddia ediyorum ölüm k..ına gelince bu tur arkadaslarin bakalim nerde kalacak metalcilikleri ve o sarkilardaki cesaretleri .
Sen iyiki metal dinlemeyi bırakmışsın kardeş. İsabet olmuş. :D Bu arada madem bu muzigi bıraktın nickin neden setherial halen?
Ne insanlar var ya....

KiN

New member
oda bişeymi bi ara aydında siyah t-shirt giyenlerin hepsini pol,is toplamıştı satanist diye :D hehehe ben rapçiyim bizim zamanında rehberlikçie benle 2 saat terapi yaptı bol giyiniyom diye beni satanist sandı adama bi türlü anlatamadım satanist olmadıgımı :D

6wol6kan6

New member
Konuyu açan arkadaşa kesinlikle katılıyorum. İnsanlar siyah giyinenlere satanistmiş gibi bakıyor ve bu bakışlar şahsen beni rahatsız ediyor! Buda sanırım insanların bilinç altına yerleşen satanizm kavramının siyah renkle benimsenmiş olmasından kaynaklanıyor. Her siyah giyeni ve metal müzik dinleyeni satanist zannediyolar. Metal müziğin ayak takımına düştüğü fikrinede fazlasıyla katılıyorum. Artık bilende bilmeyende grup t-shirt'u ile geziyor! Yolda giderken 2 adımda bi metalciyim diye gezen özentilerle karşılaşıyosunuz. Bu durumun dahada ileriye gitmesinde de lordi grubunun çok fazla payı var!!

Bütün satanistler siyah giyinirler!!! Ama her siyah giyinen satanist değildir!!!

P_R_E_N_S

New member
cradle_wb' Alıntı:
Bu memlekette her siyah giyeni satanist diye nitelendiriyolar.Bir millet bu kadar cahil olmamalı...Yoldan geçen bazı kişiler bize böcek gibi bakıyor.Artık buna bir dur denmeli....Sizcede öyle değilmi?:Sopa
Her şey tamam da avatar resmindeki şeklin anlamı pek hayra alamet diil gibi bildiim kadarıyla. işte bu şekiller yüzünden kötü gözle bakılıyo ben şahsen metalci diilim olmamda rock ayrıdır metal ayrıdır yani rock dinle ama pierching takma gibi o zaman her şey düzelir hem sen Türksün metalle ne işin war:)

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
ya bişeyi merak ettim satanist die bi giyim tarzımı var ben size beyazlar içinde 100 tane satanist getiririm bırakın bu ayakları bu yapılanın adı sadece METALİ ve METALCİYİ KARALAMAK!!! çekemeyen çevrelerin yaptığı bir oyun!

hexagram

New member
bu sadece bir yüzeysellik. sosyal durumuzu orataya koyan bir gösterge aslında. millet olaylara o kadar yüzeysel bakıyor ki. dış görünüşe o kadar önem veriyor ki. saçları uzun olan, küpe takan, üstüne bide siyah giyinmeyi seven herkes satanist. ne kadar basit ya. bu kadar düz mantık işte. saçmalık tam anlamıyla.

KiN

New member
P_R_E_N_S' Alıntı:
Her şey tamam da avatar resmindeki şeklin anlamı pek hayra alamet diil gibi bildiim kadarıyla. işte bu şekiller yüzünden kötü gözle bakılıyo ben şahsen metalci diilim olmamda rock ayrıdır metal ayrıdır yani rock dinle ama pierching takma gibi o zaman her şey düzelir hem sen Türksün metalle ne işin war:)
müzik evrenseldir unutmayalım.o zaman türklerin elinde türk halk müziği kalıyo türk sanat müziğindede baz makanlar kürdi makamlarıda dinleme pop da amerikan müziği rock da rapde hepsii sadece halk müziği dinle isteyen istediğini dinler kimsenin kimsenin tercihlerine karışması doğru değildir.isteyen satani,stte olur ben sahsen değilim olmam da ama o yolu seçen seçsin umrumdada değil...

GANDALF383

New member
metalciler ben ce özentiden başka bişey değil hepsi birer imitasyon yok siyah giymeler bileklikler özünüze dönün biraz bir erkeğe sürme çekmek yakışırmı küpe takmak heeeee ülkemizdeki gençlik gitgide sömürülüyor.neden türkler hiç sevilmiyor bi düşünün.çünkü herkezi taklit ediyoruz biz tarzımız ve hareketlerimizle onlara örnek olamıyoruz.

kibrit

New member
GANDALF383' Alıntı:
metalciler ben ce özentiden başka bişey değil hepsi birer imitasyon yok siyah giymeler bileklikler özünüze dönün biraz bir erkeğe sürme çekmek yakışırmı küpe takmak heeeee ülkemizdeki gençlik gitgide sömürülüyor.neden türkler hiç sevilmiyor bi düşünün.çünkü herkezi taklit ediyoruz biz tarzımız ve hareketlerimizle onlara örnek olamıyoruz.
lem sen ne sayıklıon asıl ozntı rapcileridir hem sanana mılet kupe takıo sa emın ol senden daha bılnıclıyız tammı bu vatan milet konusunda sana bole konusma yetksını kım werıo ya agzı olan konuo alh alh ya :Sopa

magriman

Banned
cradle_wb' Alıntı:
5 köşeli yıldız sadece pentagram anlamına gelmiyo.aynı zamanda bi pagan sembolü.eskiden nefret ve ırkçılığa karşı kullanılan bir semboldü.aslında bu işaret kullanıldığı yere göre farklı anlamlar taşıyo.bu linkte bu işareti kullanmam hataydı.ama emin olun bu pentagram değil.bu konuyu açalı baya zaman oldu.bunu önce kim farketcek diye düşünüp dururdum.seni tebrik etmeliyim güzel tespit yapmışsın.ama dediğim gibi bu pentagram değil
Ne olmuş.Paganlar da şeytana inanıyor.Onun için kan ayinleri düzenlyorlar.:mad:

lazzuri53

"LazigoL"
ya bzm metalci arklara biz şaka olsun die SATAN dioruz:)
ama sdc şaka amaçlı yani bence çok fazla abartılmamalı şartıyla herkes istedii gibi giyinir,dinler ne bilim istediini yapar..

HTML