TÜRKCEL'iN İNTERNET KAZIĞI

hurfali

New member
her akşam televizyondaki reklamda ne kadar ucuz konuşma yaptırdıklarını ve 3g internet bağlantılarını anlata anlata bitiremezler.kazara bir arkadaşın son teknoloji cep telefonu ile internetten 100 mb download yaptığını düşün sonuç=100X1.99=199 tl fatura ödersiniz.Benim gibi hayatım boyunca bu kazığı unutmayacağım.Burası muz cumhuriyeti degil Türkiye Cumhuriyeti diyenlere hatırlatırım.Dünyada böyle kazık atan ve böyle ürün pazarlayan bir firma ve böyle adalet varmı.Bu olay ancak Türkiyede olur.İnanmayanlar aşağıda turcellin kendi sitesin den aldığım ayrıntı. Bunlara ancak Ş......ler derim.

* Aynı fatura dönemi içinde yapılan ve toplamda 1 MB'a kadar olan kullanımlar toplam 1,99 TL olarak ücretlendirilir.

Standart mobil internet bağlantı ücretleri turkcell-im dahil tüm wap ve web sitelerinde geçerlidir. Bireysel faturalı abonelerin sese kapalı ve sadece veri iletişimine açık SIM kartları ile kullanmakta oldukları "data hattı" kullanımları standart mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

İnternet paketi olmayan faturalı hat sahibi kullanıcılar için bir fatura döneminde 1 GB'a kadar GPRS kullanım ücretinin üst sınırı KDV, ÖİV dahil 199 TL olarak belirlenmiştir. 1 GB'ı aşan kullanımlar KDV, ÖİV dahil 0,00013 TL/KB üzerinden ücretlendirilir. İnternet paketleri abonelik ücretleri ve paket aşımları fatura üst sınır uygulamasına dahil değildir.

CSD Data ile bağlantı ücreti, faturalı hat kullanıcıları için dakika başına ücret 0,24 TL'dir (KDV, ÖİV dahil). CSD Data bağlantı ücretleri fatura üst sınır uygulamasına dahil değildir.

Fatih Hoca

Banned
Turkcell kazıkçının tekidir. Uzak durun, halkın kanını emerek en büyük olmuştur. Dilerim kısa zamanda batarlar.

affective

New member
Ewet Türkcell neden böyle yapar anlaşılmaz bir durum. VINN da 7.2 Mgbs hız dediler anca 0.007 kbs hıza ulaşıyoruz. Birde 24 ay Taahhut var. Gerçekten bu haklı bir kazanç değildir. Bunların hesabı sorulacaktır mutlaka....

treep

New member
Avea farklı mı sanki . Geçenlerde bağlantı kurmaya çalışırken (7mb dosya için) 280 kontör yedi!...Al birini çal birine.telefonu kullanmayı öğrenene kadar , tavuğun sersem hali durumlarına düşürüyorlar müşterilerini...

ejg06

New member
al birini vur hepsini valla bunlarda bir gün dize gelecekler ama ozamana kadar biz leri sömürecekler

code@bond

New member
birini eleştirip diğerinimi savunuyorsunuz.internet kullanıcıları başka operatör yada bağlantılarda soyulmuyorlarmı bu ülkede.her kullanıcı aylık sabit ücret ödemiyormu.

KOÇİL

New member
Evet, Üç operatör de aynı.

Türk telekomda aynı, Uydunet te aynı.

Denklem hep aynı. Sonuç kazık.

guven5

New member
Ben en başından bu 3G internet bağlantısının kotalı internete tekabul ettigini anlamistim... ama tabi daha fazlası
3G= Kazıklamaca, öpücük, kucağa almaca, lavman ve vazelinli işlem demek.

bager_56

New member
Bankalar,telefon operatörleri bu ülkenin tümörleridirler.her vatandaşın cebinde elleri istedikleri gibi manevra yapıyorlar...Basınla içiçeler vatandaşlık hiç bir ülkede bu kadar kalitesiz değildir.

asgz

New member
Bende 1 ara bilgisayardan internete cep tel aracılığı ile bağlandım, sanıyorum ki çok fatura gelmeyecek, bir baktım 305 lira geldi, türksele bir e posta döşedim ama bu arada tüm faturalarım gibi cep faturamda otomatik ödemede olduğu için ödendi, 1 kaç gün geçmeden türksel aradı, işte özür dileriz de şöyle de, böyle de en sonunda dediler ki siz 100 mb 9 liralık int. seçeneğine de üye olmuşsunuz biz bu faturayı bundan sayalım gelecek aylara bu 305 lirayı yayalım, sonra 10 ay fatura ödemedim :) ardından ilk fatura geldiğinde avea kamu paketine geçtim :)
döşe e postayı sende benim gibi vesselam

LostCoder

New member
Abi adamlar şimdi de her yöne1500 tarifesini 45 liradan 65 liraya çıkardılar, aslında var ya dava etmek lazım bunları...

jengdan

New member
yaw hep aynı şey sucu karşi tarafa atiyonuz...
kazıkmış. o yaptıgın işle iligili / faturalı gprs kullanımı ) gir bi siteye bak baklaım ne kadar ucreti
adamlar yazmışlardır sonucta su kadar bu kadar diye
biraz dikkatli olunca hepsinide babalar gibi kullanırsınız. biraz dikkat bu kadar beee