Sta4cad V.12 Burada

mfcwolf

New member
üyelik' Alıntı:
abı update derken? ben kurulumda verılen adımlarla gıttım. versiyon 11 olarak goruluyor hala ve yanlıs hatırlamıyorsam herhangı bır update yapmadım. tabı kurulum sırasında verdıyse o ayrı onu o ara yapmışızdır. adres 63 'ün bahsettiği işletim sistemi sorununa bakmak lazım aslında, bundan olabilir.
update olayı şöle
programı verdiğim linkten sorunsuz olarak kuruyoruz.
daha sona sta4 ün resmi sitesinden v.12 updatelerini indiriyoruz.
ve kurduğumuz sta4 ün klasörünün içine kopyalıyoruz.

bende bi problem olmadı.

yani elimizde ver.12 / 13.02.2007 olmuş oluyor.

ama 2 makineye yükleyememe konusunda bi problem yaşamadım.

adres63 arkadaşın sölediği sebep senin sorununa çözüm olabilir.

uyelik

New member
anladım abi teşekkür ettim valla. kolay gelsin diorum. bir gün birileri ide 5.5 i de kırınca tam şenlik olacak

wfcwolf, abi sen bu updateleri nasıl yaptın?
ındırdım manuel olarak, bunları kuruyomuyuz yoksa direk ver.11 klasörüne acıyomuyuz? ilk sta kullanısımda bilmiyorum.

uyelik

New member
beyler, benım yuklememde sorun, bılgı gırısınde sorun yok. Fakat analızden sonra analız sonucları gorulemıyor, açmıyor. Hal boyleyken programda bır ıse yaramıyor. varmı bu yada bunun gıbı sorunla karsılasan? bı cozumu olmalı. çunku analız sonusclarını goremedıkten sonra ne anlamı var yaptıgımız ısın degılmı?

cadmaster

New member
üyelik' Alıntı:
beyler, benım yuklememde sorun, bılgı gırısınde sorun yok. Fakat analızden sonra analız sonucları gorulemıyor, açmıyor. Hal boyleyken programda bır ıse yaramıyor. varmı bu yada bunun gıbı sorunla karsılasan? bı cozumu olmalı. çunku analız sonusclarını goremedıkten sonra ne anlamı var yaptıgımız ısın degılmı?
Kardeşler aynı sorun bendede var en iyisi v11 olarak kullanmak

mfcwolf

New member
arkadaşalr ben bi sorunla karşılaşmadım

ama gene de kusura bakmayın beklentileri karşılayamadım

pardon

uyelik

New member
mfcwolf' Alıntı:
arkadaşalr ben bi sorunla karşılaşmadım

ama gene de kusura bakmayın beklentileri karşılayamadım

pardon

abi elıne saglık ne zamandır aradıgımız programı buldun, daha neyı karsılayacaksın. asıl bizden pardon. sende yapı analızınden sonra analiz sonucları cıkıyormu? yada temel analizinden sonrası için mesela?

mfcwolf

New member
teşekkür eden arkadaşalr olduğuna göre prog. çalışıor galiba.

ilgilenen arkadaşlara teşekkürler

sothysz

New member
çok teşekkürler...
ancak çizimler kaydedilmiyor.. sadece ".cad" uzantılı olarak kaydedilyor,o da autocad'te açılmıyor. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

uyelik

New member
sothysz' Alıntı:
çok teşekkürler...
ancak çizimler kaydedilmiyor.. sadece ".cad" uzantılı olarak kaydedilyor,o da autocad'te açılmıyor. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

siz çizime kadar geldiyseniz super. ben hala analiz sonuclarını acamıyorum, sansa bakıor heralde programın duzgun calısması.

mfcwolf

New member
sothysz' Alıntı:
çok teşekkürler...
arkadaşım proje çözümünden sonra anasayfada kalıp appl. kolon appl. gibi menüler var

mesela kolon appl. almak için kolon appl. menüsüne giriyoruz.karşımıza boş bi sayfa çıkıyor.

üstteki menülerde L şeklinde bi kolon işareti var ,
ona baktıktan sona size pafta yı nereye yapıştırmak istediğinizi soruyor.

paftayı yapıştırdıktan sona save den dwg, dxf gibi uzantılarla kaydetme seçeneği var

yani böle anlaşılmayan bi kısım varsa yazarsanız cevaaplarım.

benimde sta4cad konusunda çok engin bi bilgim yok ama elimden geldiğimce yardımcı olmaya çalışırım.

ozzaberry

New member
üstadlar, v11 olarak bende de çalıştı ancak dendiği gibi v12 ye update yapınca, açılışta v12 yazısını görüyorum ancak sonra program donuyor. Prg. klasöründeki yardım text lerini okudum biraz da , programın birçok sorunu oldugu belli ( orjinal olsa da ) , bazı durumlarda ana klasöre şu dll i kopyalayın falan gibi tavsiyeler var. ilerleme kaydedebilirsem yazarim ancak bu read me leri iyi okuyup müdahele yapmak gerekiyor anlaşılan .

HTML