Sonsuz, enerji

fur-blue

New member
SONSUZ ENERJİ
Öncelikle bu konuyu okuyanlardan detayını istememeleri gerçekten yardımcı olabilecek çılgın ama bir o kadar da zengin olması gerekenler yazarlarsa sevinirim
Yoktan var etmek Allaha mahsustur bunu söyledikten sonra Konumuza geçmek isterim projemiz çağımızın en büyük sorunu olan enerji üretmek hem tüketmeden üretmek. Peki, bu nasıl olacak Projemizin temel amacı tüketmemek.
1- Doğada bulunan fosil yakıtları “kömür, petrol, doğalgaz, odun vb” veya
2- Güneş ışığı (gece bulunmaz)
3- Elektrik enerjisi “termik ve baraj sularından elde edilen”
4- Rüzgâr enerjisi (esmesini bekleriz)
5- Nükleer enerji (çok tehlikeli ve telafisi yüz yıllar alacak doğa kirliliği)

Bunların dışında burada detaylı anlatamayacağım ama her biri ya pahalı ya tehlikeli ya da teknolojik olarak günümüz insanının kullanmasına imkân vermeyen enerji çeşitleri.
Benim projemde kullanılan tüketilen bir cisim, eksilen bir madde bulunmadığı doğayı kirletmediği havasız hatta uzayda dahi çalışabilen, uçağı, uzay mekiğini, treni, gemileri, araçları şehirleri, ısınmamızı teknolojik olarak ihtiyaç duyabileceğimiz bütün enerji tüketen. Aletlerimizi çalıştıracak, tüketmeyecek bitmeyecek ses ve doğada bulunan canlıların HİÇ BİRİNE ZARAR VERMEYECEK.
Konuyu anlatabilmem için konun uzmanı veya uzmanın dan yardım alan kişiler olursa (makine mühendisi,elektrik mühendisi,vb)daha iyi anlaşılır en azından çizimde autocad benzeri makine çizim den anlayan birileri konuyu daha iyi kavraya bileceğini düşünüyorum çizimde olabilinirliğini ispat etmeye çalışacağım ama şu anki imkanlarımla çizim dahi yaptıramadığım çok pahalı bir prototip çıktıktan sonra çok ucuz ve sonsuz elektrik enerjisi üreten bir makine projem var.
Sadece projemden kısaca mıknatısın sonsuz enerjisini kullanarak mekanik enerjimizi elektrik enerjisine çevirecek bir makine yapmak istiyorum projem ekonomik sıkıntıdan hayata geçirilemiyor. El çizimi ve ayrıntılarını konuya samimi olarak yaklaşan ekonomik olarak “sözlü güvence” verenlere anlatabilirim. Projem konusunda güvendiğim kişiye detaylarını anlatacağım HİÇ BİR ŞEY İMKÂNSIZ DEĞİLDİR Ölümsüzlük hariç.
SONSUZ

mekilinc

New member
Mıknatısın elektirik enerjisi üretiminde kullanımının uzun yıllardır var olduğunu ve sadece parası olanlar gelsin gibi bir cümlenle fikirlerinin sadece sende kalacağını biliyorsun değil mi? Enerji üreten firmalarla irtibata geçsen görüşme talep etsen daha hızlı yol katedersin bence

fur-blue

New member
"senin gibi bi arkadaş daha nobel'e başvurmuştu ben lise yıllarımdayken (-ki şimdi bi makine mühendisiyim) " Öncellikle saygı çerçeçevesinde konuşalım arkadaşım
şu an ben 42 yaşındayım sana göre akıl yaşımı galiba çözmüşssün 12 olabilir ben senin makine mühendisi olamayacağın kanatinteyim kaldırım mühendisi olmasın sakın. Ayrıca ben memurum ve 25 yıllık elektrikçilik deneyimim olduğunuda hatırlatayım, yazımı okumuş olsaydın daha müracat aşamasında değeri 2 veya 3 bin tl tutan sadece çizimle izah edeceğim bir konuyuda anlattığımı görürsün okuma biliyorsan tabiki.
:durdurun [B]" Konuyu anlatabilmem için konun uzmanı veya uzmanın dan yardım alan kişiler olursa (makine mühendisi,elektrik mühendisi,vb)daha iyi anlaşılır en azından çizimde autocad benzeri makine çizim den anlayan birileri konuyu daha iyi kavraya bileceğini düşünüyorum çizimde olabilinirliğini ispat etmeye çalışacağım ama şu anki imkanlarımla çizim dahi yaptıramadığım çok pahalı bir prototip çıktıktan sonra çok ucuz ve sonsuz elektrik enerjisi üreten bir makine projem var."[/B]
:thumbdown: "ama gerizekalı arkadaşımıza bi kişi de dememiş ki arkadaşım hava sürtünmesini niye hesaba katmadın diye" Bu laflarını sana iade ediyorum hava sürtünmesi olduğunumu söyledin ama hava olmayan yerde makinede hava sürtünmesinden bahsediyosun hayret sen çözmüşsün bu işi ha gayret nobelde alırsın bu kafayla.
Tekrar okursan belki sende anlamaya başlarsın ayrıca altın kuralı biliyorum. %101 değil %500 ve daha fazlasını elde edeceğime inansan iyi olur. Hiç bir şey imkansız değildir.

bekocan

New member
bu konu üzerinde bende bi ara çalışmıştım hiç birşey sonuçsuz değildir
daha detaylı konuşmak isterim ama finansman olarak yardımcı olamam beko_beko71@hot....

hasoly

New member
saygısızca bir tutum sergilediğimden dolayı özür dilerim. bize eğitimimiz süresince bahsettiğiniz şeyin imkansız olduğu öğretildi. bunun da paralelinde ben halen daha bu görüşü savunmaktayım ancak aksini ispatlayabilirseniz ne mutlu... yalnız böyle bir konuyu uluslararası bir platforma götürmeden önce bizden bilen kişilerin projeye onay vermeleri ve varsa iyileştirmelerini yapmaları kanaatimce daha olumlu olacaktır. Başarılar...

fur-blue

New member
HASOLY ye cevap
saygısızca bir tutum sergilediğimden dolayı özür dilerim. bize eğitimimiz süresince bahsettiğiniz şeyin imkansız olduğu öğretildi. bunun da paralelinde ben halen daha bu görüşü savunmaktayım ancak aksini ispatlayabilirseniz ne mutlu... yalnız böyle bir konuyu uluslararası bir platforma götürmeden önce bizden bilen kişilerin projeye onay vermeleri ve varsa iyileştirmelerini yapmaları kanaatimce daha olumlu olacaktır. Başarılar...

:001_rolleyes:Daha önce başvurduğum kurumlar ve şirketler "bana prototip getirirsen yardımcı olabiliriz dediler ayrıca mühendislerde olabilir dediler " şunuda ifade etmek isterimki konuyu detaylı anlatamıyorum karşıdakiler projemi çalabilir ve uygulayabir diye o zaman benim yıllardır " uğraşlarım planlarım boşa gider emeği olmayan fırsatçılara ekmek su olur diye" detaylarını tam olarak anlatamıyorum. ama bu imkansız olmadığını çok iyi biliyorum ve YAPILABİLİR hatta uygulanabilir.Sadece finansman olabileceğinin garantisini vermeleri dahilinde noterden anlaşma yaparsak, parasal konuda ön bir anlaşma istemiyorum sadece buluşum yapıldıktan sonra benim olduğunu veya ortak olduğumuzu belgeleyebilirsek projem hayat bulur SAYGILARIMLA. efendimavi@hot...:001_rolleyes:

bekocan

New member
HASOLY ye cevap

:001_rolleyes:Daha önce başvurduğum kurumlar ve şirketler "bana prototip getirirsen yardımcı olabiliriz dediler ayrıca mühendislerde olabilir dediler " şunuda ifade etmek isterimki konuyu detaylı anlatamıyorum karşıdakiler projemi çalabilir ve uygulayabir diye o zaman benim yıllardır " uğraşlarım planlarım boşa gider emeği olmayan fırsatçılara ekmek su olur diye" detaylarını tam olarak anlatamıyorum. ama bu imkansız olmadığını çok iyi biliyorum ve YAPILABİLİR hatta uygulanabilir.Sadece finansman olabileceğinin garantisini vermeleri dahilinde noterden anlaşma yaparsak, parasal konuda ön bir anlaşma istemiyorum sadece buluşum yapıldıktan sonra benim olduğunu veya ortak olduğumuzu belgeleyebilirsek projem hayat bulur SAYGILARIMLA. efendimavi@hot...:001_rolleyes:
arkadaşım bizim ülkede böyle ğüzel projelerle kimse uğraşmaz uğraşşalardı ülke böyle olmazdı şöyle açık sacık bir konu bulsaydın bak nasıl ilgi çekerdi yazık bizim ülkenin haline
böyle ğüzel bir konu üzerinde kimse yazı yazmaz bizim millet boş işllerle uğraşır o parti benim şu parti benim şu manken benim gibi malesef böyle.

in-trouble

New member
mıknatısların zıt kutuplarının birbirini itmesiyle ortaya çıkacak sonsuz bi hareketten elde edilebilecek enerjiyle ilgili bi projemi bu????

red_rabbit

New member
mıknatıstan enerji üretmek ilk defa denenen bir sey degil ancak hacim sorununu asacak kadar kuvvetlı yapay bır mıknatıs malzemesı bulmanız gerekecek sonucta

Mıknatıs hacmı/motor gucu'nu arttırmak ıcın buyk bır magnetık alana ıhtıyacınız olacak
bu magnetık alanı saglayacak mevcut mıknatıslar yeterlı degıl..
Bunu elektrık motorlarındakı gıbı saglarsanızda mevcut surtunme kuvvetllerı enerjı yaratmaya degıl harcamaya sebep olacaktır eger hacim sorununu asabılırsenız hll olsun ama işiniz zor be ustam...

fur-blue

New member
kardeşim şu an tübitaka müracat ettim bana üniversiteden fizik öğretmeni veya fizik mühendisinden olur alabilirsem 50 000 tl arge geliştirme parası verilebileceğini söylediler ben bunu şu anda ODDÜ veya BİLKENT üniversitesinden bir öğratim görevlisine açıklayacağım.Olabilirliğini teyit emem kerekiyor
yani çalışmalarıma devam ediyorum ilk fırsatta görüşmeye çalışacağım ilginiz için teşekkür ederim sağlıcakla kalın.

muratengin

New member
Muammer Yıldız.

Youtube da aratın lütfen.

Bu abimiz emekli polis.

Dünyada ve özellikle almanyada patenti kendisinde olan bir manyetik motorun tanıtımlarını yapıyor.

Küçük Bir Bavul Kadar motordan 12 volt 40 A elde edebiliyor.

Türkiye bu abiyi pek sevip, tanıtmaz malum çevrelerce medya kontrol edildiğinden haber olarak ta yayınlanmaz.

Not; Örnek görüntü buldum;
Başka bir tane

Bir tanışma fırsatım olsa otomobil fikrim var :)

Düşünün; çevreye zarar vermeyen. (0 zarar)
Katı, sıvı, fosil, yakıt kullanmayan bir otomobil ama her türlü konfor ve güvenlik sistemine sahip hatta bilgisayara bile.

Mantıkta çok basit.
Bildiğimiz standart şanzıman sistemini kullanarak hız da sağlanabilir.
Kaputun altındaki bütün o gereksiz, kürbüratör, injektör ya da karbüratör, hava filtresi, ateşleme bobini ve önemlisi, 150 yıllık içten yanmalı motoru bir kenara atıp yerine, bu parçaların büyüklüğünde, bir manyetik motor koyulsa,
Mıknatıs açıları telli sistem kontrol edilse,
Bir kilit sistemi, ile mıknatısları ayrıştıran, bir tür kontak kapama sistemi yapılsa.
Ve Neodyum mıknatıs kullanılsa (ortalama 5000 yıl doğal kullanım ömrü)
Ve bu motorun yalnıca 1000 km de bir kez yağlanması çalışmaya devam etmesi için yeterli olsa.

BP ve Shell beni, bir trafik kazasına kurban gitmiş gibi gösterse vs....

muratengin

New member
baba sen yaparsın bu işi ama arkan saglam olucak :D sana guvenıyorum
Muammer Abi b*kun yiyem yap bu işi :D

Hayır projesini bir bulabilsem.

Sonuçta satış amaçlı olmadığı için zaten herhangi bir yasal sorun yok.
O projeden bir prototip yapsam. Yada Benim şerefsiz motor km de 17 kuruş yakmasa da ben hiç bunlara kafa yormasam...

Halamın bıyıkları olsa....

portiexc

New member
"HİÇ BİR ŞEY İMKÂNSIZ DEĞİLDİR Ölümsüzlük hariç." :))

sanırım buradaki hariçler baya bir çoğaltılabilir... neyse komik bir cümle olmush...
bu dünyada imkansız olan çok fazla şey var
ve bunun gibi bir cümle kurabildiğine göre sonsuz enerji projenin bir işe yarayacağını sanmıyorum

goldensoĺ

New member
biri sonsuz enerji mi dedi yaaa enerjinin korunumu die bişey yokmuydu naptın sen aabi yaa diye bir cevap vermek isterdim ama benimde buna benzer bir projem vardı